Two people skateboard down a city street at night, lights from buildings reflecting in the wet road surface.

УРБАНІСТИЧНА ФОТОГРАФІЯ

11 секретів неймовірної зйомки міста

Тури вихідного дня – чудова можливість попрактикуватися у фотографії. Багатолюдні вулиці, чудові пам’ятки й неповторні культурні особливості різних місць – все це дозволяє досвідченому фотографу створювати унікальні знімки, які вражають своєю новизною, а також покращити свої навички в таких жанрах, як вулична, архітектурна або туристична фотографія. Пропонуємо вам найкорисніші поради й рекомендації, що дозволять скористатися всіма можливостями для фотографування під час відпустки у новому місті.

1. Подорожуйте без зайвого багажу

A girl wearing a leather jacket and skirt gets a compact camera out of her handbag.

Прогулянка пішки – найкращій спосіб познайомитися з містом, але це також означає, що вам доведеться обмежити багаж до мінімуму. Краще за всього взяти із собою кілька речей, що можна покласти до сумки з камерою, такі як:

  • Компактна фотокамера, наприклад Canon PowerShot SX740 HS
  • Запасні акумулятори
  • Запасні відформатовані карти пам’яті
  • Мобільний пристрій, щоб ділитися фотографіями в дорозі
  • Ганчірка для протирання об’єктива
Крім того, переконайтеся, що на вас – зручне взуття, а в сумці – пляшка води, тому що, ймовірно, вам доведеться провести на ногах кілька годин.

2. Знайдіть корисну інформацію про місто

Перед подорожжю ви можете з’ясувати, на яких об’єктах для фотографування завжди багато туристів з камерами, щоб дізнатися, де ще є шанс зробити кілька унікальних знімків.

Перш ніж вирушати у подорож, пошукайте на фотосайтах популярні й не дуже популярні місця. Також має сенс спланувати поїздку з урахуванням погодних умов і освітлення. 

Пошук необхідної інформації про місто вам полегшить розділ City Stories (Міські історії) в програмі Canon Photo Companion. Там ви знайдете галереї вражаючих знімків від досвідчених фотографів зі всього світу, а також поради, дорожні історії, точки на мапі та детальні параметри зйомки для кожної фотографії. База даних на 15 міст – чудове джерело інформації як під час подорожі, так і після неї.

3. Знімайте несподівані моменти

Схожі статті
Vlogging how-to: winning vlogging tips

ВУЛИЧНА ФОТОГРАФІЯ

Відкрийте для себе абстрактну вуличну фотографію

Створюйте приголомшливі витвори мистецтва з буденних речей за допомогою цих простих прийомів створення сюрреалістичних міських пейзажів.

An aerial view of a city at night, many buildings illuminated below a dark blue sky streaked with pink.

МІСЬКА ФОТОГРАФІЯ

Поради, що допоможуть вам вивести на новий рівень свої навички міського фотографування

Знімайте приголомшливі міські пейзажі й деталізовані міські сцени. Нижче ви знайдете всі необхідні поради, рекомендації, прийоми й джерела натхнення.

A person walks through a wide white and black tunnel with a purple light.

Звичайно, майже кожному хочеться сфотографувати якесь відоме місце, як-от Ейфелеву вежу в Парижі або Колізей у Римі, але багато фотографів шукають сюжети й місця для своїх знімків у тих частинах міста, які не дуже популярні серед туристів. 

Саме там, де живуть звичайні люди, можна знайти душу міста – у кафе, на ринках, в парках і провулках. Шукайте незвичайні мурали й вуличні знаки, автівки й людей, що просто спілкуються один з одним, ведучи повсякденне життя. Спробуйте дещо загубитися – так ви гарантовано повернетеся зі своєї подорожі зі знімками, які ще ніхто не бачив!

4. Користайтеся різними режимами камери

Якщо камера підтримує спеціальні режими з наборами встановлених параметрів, спробуйте скористатися ними в найефективніший спосіб. У більшості моделей Canon PowerShot є сюжетні режими, які оптимально підходять для зйомки постійного руху у жвавому місті. 

Наприклад, спортивний режим підвищує показник ISO і зменшує витримку затвору для фіксації швидкого руху. Для вибору параметрів сцени (SCN) використовуйте диск перемикання режимів зверху камери.

5. Відчуйте справжній дух міста

A man leans over some railings to take a picture. Below him is a canal with canal boats moored up.

Щоб глибше познайомитися з містом, подивіться на його мешканців. Іноді на знімках повсякденного життя з’являються вражаючі сюжети. У створенні по-справжньому спонтанних фотографій важливу роль відіграє швидкість, і саме тому вам знадобиться компактна камера з добрим варіооб’єктивом, що дозволяє швидко зафіксувати цікавий момент. Інший спосіб, що пов’язаний із меншим ризиком і дозволяє краще контролювати ситуацію, – просто спитати дозвіл на фотографування й спробувати зробити вуличний портрет.

6. Стабілізація зображення – дуже важлива

Під час своєї подорожі містом більшість знімків ви робитимете з рук, що ускладнює створення чітких фотографій всередині соборів, на темних вулицях та і інших місцях з не дуже добрим освітленням. Саме тому у камері дуже важлива функція стабілізації зображення (image stabilisation, IS). 

Модель Canon PowerShot G7 X Mark II обладнана потужним 4-ступеневим оптичним стабілізатором зображення, що дозволяє робити чіткі фотографії з рук навіть за поганого освітлення і з великим збільшенням.

7. Розкрийте свої творчі можливості за допомогою функції розмиття

Red brick buildings have market stalls and food stalls set up in front of them. Many people walk by, most of them blurred.

Опанувавши налаштування камери для зйомки рухомих об’єктів, ви можете піти в протилежному напрямку – створювати креативно розмиті фотографії живого й динамічного міста. 

Виберіть сюжетний режим «Панорамування» або встановіть диск перемикання режимів у положення «Пріоритет витримки» (Tv) і виберіть витримку 1/30 секунди, а потім починайте фотографувати людей й автомобілі з розмиттям. Дізнатися, чи є у вашій камері будь-які інші творчі режими, що дозволяють створювати унікальні й креативні фотографії, можна в посібнику до камери.

8. Знімайте ближче

Some lizard-shaped sculptures cast shadows on a grey wall.

Варіооб’єктив – чудовий спосіб знаходити приховані перлини в умовах жвавого міста, такі як абстрактні візерунки й деталізовані орнаменти на будівлях. Модель Canon PowerShot SX740 HS забезпечує 40-кратне оптичне збільшення, а технологія ZoomPlus подвоює його до 80-кратного за незначної втрати якості у порівнянні із іншими цифровими об’єктивами. Це означає, що ви можете створювати чіткі фотографії з високим рівнем деталізації на високих будівлях або на великій відстані.

9. Знімайте за будь-якої погоди

Погана погода не є приводом залишатися вдома. У будь-якої погоди є свої переваги. Добрий монохромний знімок під час дощу може бути неймовірно атмосферним, а чорно-білий режим камери дозволяє оптимізувати його якість з урахуванням слабкого освітлення, яке зазвичай супроводжує дощову погоду. 

Будівля, що виглядає невиразно на сонці, може стати більш привабливою або навіть справляти зловісне враження, якщо зняти її під темними грізними хмарами. За умов хмарного неба світло розсіюється по-іншому, що дозволяє робити більш цікаві вуличні портрети, особливо за допомогою вбудованого спалаху. А ще можна скористатися неповторними кольорами й відблисками на нічних вулицях після дощу. Переконайтеся, що ваша камера захищена від вологи й пилу.

10. Додавайте людей, щоб продемонструвати масштаб

A shot taken from the top of a high building shows a pretty old courtyard with patterned tiled floors and a staircase. On the left and right are yellow and white building fronts.

Коли ми бачимо якусь славетну будівлю або прекрасний міст, ми часто інстинктивно намагаємося зробити знімок, на якому не буде випадкових людей. Але якщо додати на фотографію людей на фоні відповідного архітектурного об’єкта, це надасть глядачеві відчуття масштабу і навіть може зробити знімок більш виразним, особливо коли будівля велика, а люди на фотографії – малі. Крім того, іноді випадкові люди на фотографії дозволяють передати справжній дух архітектурного об’єкта, яким його бачив творець: живим і корисним для мешканців міста.

11. Ділитися своїми знімками просто під час подорожі

Частиною пригоди може бути публікація фотографій для сім’ї та друзів під час подорожі. На щастя, нові камери Canon мають вбудовані функції зв’язку, що дозволяють легко знімати, публікувати, друкувати й зберігати щойно зроблені фотографії. За допомогою модулів Bluetooth® і Wi-Fi у моделях Canon PowerShot SX740 HS та Canon EOS M50 ви можете надсилати знімки (із зазначенням місця, де їх було зроблено) з камери на телефон через програму Canon Camera Connect, а потім публікувати їх у соціальних мережах для друзів, сім’ї та підписників.

Дізнайтесь про зручність та універсальність використання камер Canon 4K.

Подібна продукція

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутися до всіх порад і прийомів