Експозиція — це міра кількості світла, що потрапляє на сенсор камери. Вона визначає, наскільки світлим або темним буде зображення. Нею можна керувати за допомогою таких настройок, як витримка, величина діафрагми та чутливість ISO. Коригування будь-якої з них впливає не тільки на експозицію, а й на зовнішній вигляд фотографії.
Якщо камера працює в автоматичному режимі, зазвичай не виникає проблем з експозицією. Проте якщо ви знатимете, як різні елементи впливають на кінцевий результат, то зможете з упевненістю перейти до ручного керування. Отримані зображення будуть яскраво вирізнятися на фоні інших.
Перегляньте це відео, щоб дізнатись, як отримати правильну експозицію й потрібний ефект для фотографії, налаштувавши величину діафрагми, витримку та чутливість ISO.
Величина діафрагми — це розмір отвору в об’єктиві, через який проходить світло. Діафрагму кожного об’єктива можна змінювати в певному діапазоні. Щоб самостійно керувати діафрагмою, але не відмовлятися від автоматичного налаштування експозиції, перейдіть у режим «Пріоритет діафрагми» (Av).
Величину діафрагми зазначають у вигляді f-числа (діафрагмове число, або відносний отвір об’єктива). Що більша діафрагма, то менше діафрагмове число. Наприклад, якщо воно дорівнює f/2,8, через діафрагму проходить більше світла, що забезпечує меншу глибину різко зображуваного простору (збільшується розмиття за межами точки фокусування). Якщо діафрагма мала, діафрагмове число буде великим. Наприклад, якщо воно дорівнює f/16, діафрагма пропускає менше світла, що збільшує область фокусування, яка в такому випадку охоплює не лише передній, а й задній план.