8. Які налаштування краще використовувати для зйомки феєрверків?
Яку б камеру ви не вибрали, нижче значення ISO (світлочутливості) забезпечить чіткіші зображення з кращими кольорами та меншим рівнем шуму. Тому почніть зі значення ISO100 або ISO125, а потім відрегулюйте діафрагму й витримку, щоб отримати нормальну експозицію.
Якщо ви знімаєте з рук, почніть з найдовшої витримки, яка є можливою без появи зайвого розмиття через тремтіння камери або рух феєрверку. Часто підходить витримка близько 1/10 секунди — вона досить швидка, щоб зафіксувати рух феєрверку, і при цьому досить довга, щоб відобразити його світло. У разі зйомки зі штативом ви зможете використовувати для початку значно більші значення витримки, наприклад одну чи дві секунди.
Якщо ви хочете зберегти різкість усієї сцени, почніть з діафрагми близько f/8. Якщо вам потрібно більше світла, але ви не можете скористатися довшою витримкою без розмиття, спробуйте збільшити діафрагму до f/5,6 або f/4 — але що ширша у вас діафрагма (тобто що меншим є число f), то меншою стає глибина різкості, отже в різкому фокусі буде менша частина сцени.
Щоб знайти оптимальний баланс між витримкою, яка дозволяє відобразити потрібні вам деталі з бажаною різкістю, і діафрагмою, що забезпечує хорошу експозицію та потрібну глибину різкості, може знадобитися кілька спроб і помилок. Якщо вам не вдається отримати результат із нормальною експозицією без розмиття за допомогою діафрагми й витримки, спробуйте відрегулювати ISO. Камери з великими сенсорами — наприклад, повнокадрові бездзеркальні камери, такі як EOS RP або EOS R6 — мають вищу чутливість ISO і забезпечують кращі результати, але все ж таки хорошим емпіричним правилом є низьке значення ISO, яка слід збільшувати лише в разі потреби.