Світлові композиції
Малювання світлом — це фототехніка, суть якої полягає у фіксації траєкторії руху джерела світла під час зйомки з довгою витримкою. Це простий, а тому популярний вид фотографії. Отримати чудові результати можна без зайвих зусиль і спеціальних засобів.
Для початку вам знадобиться:
- Камера з ручним керуванням експозицією або ручною витримкою. Це потрібно для зйомки з довгою витримкою.
- Міцний штатив або стійка поверхня, на яку можна встановити камеру. Експозиція вимірюватиметься в секундах, тому зйомка з рук не підійде.
- Джерело світла. Це може бути бездротовий спалах, ліхтар, світлодіодна трубка або будь-які інші джерела яскравого світла. Що більше розмаїття розмірів і кольорів, то краще.
- Інші корисні предмети. Спусковий тросик, додаткові елементи живлення.
- Темне місце. Воно може бути як у приміщенні, так і надворі.
Почніть із простої композиції, щоб перевірити параметри експозиції та витримки.
Налаштування:
- Виберіть місце зйомки та встановіть камеру на штатив або стійку поверхню.
- Переведіть камеру в ручний режим і встановіть чутливість ISO на рівні 100 одиниць, зменште діафрагму, наприклад щонайменше до f/11, і налаштуйте витримку в діапазоні 10–30 секунд.
- Відкоригуйте баланс білого відповідно до джерела світла. Можна вибрати режим лампи розжарювання.
- Камера не фокусується в темряві, тому потрібно заздалегідь навести фокус на область зйомки, перевівши об’єктив у режим ручного фокуса.
- Якщо плануєте використовувати спусковий тросик, приєднайте його перед початком. Крім того, щоб запобігти тремтінню камери під час натискання кнопки спуску затвора, установіть другий таймер на 2 або 10 секунд.
Щоб урізноманітнити й удосконалити свої світлові композиції, поекспериментуйте з кількома людьми та джерелами світла.
Підготовка до зйомки:
- З’ясуйте, у якому напрямку рухатимуться промені світла — якщо воно освітлюватиме вас або інших учасників, на знімку з’являться розмиті силуети.
- Завжди перевіряйте знімки на задній панелі камери. За потреби відкоригуйте діафрагму або витримку, щоб виправити експозицію й отримати бажаний ефект.
- Пам’ятайте, що ближче світло до об’єкта, то менше розсіювання та яскравіша світлова композиція. Щоб отримати плавну й рівномірну світлову лінію, відійдіть назад і повільно проведіть променем світла по об’єкту.
- Якщо використовуєте яскравий факел, не спрямовуйте його просто в об’єктив, адже це може спричинити відблиски. Радимо використовувати малопотужні кольорові світлодіодні лампи — малювати ними дуже зручно.
- Повідомте друзям, де закінчується кадр — немає ніякого сенсу малювати світлом за його межами. Позначте межі маркером на підлозі, щоб учасники не виходили за них.
Щоб отримати чудову композицію, усі мають знають, що буде в кадрі.
Це справді дуже просто, тож експериментуйте:
- якщо можливо, спробуйте різні об’єкти та місця.
- Міняйтеся ролями, щоб отримати більше цікавих композицій.
- Малюйте на об’єктах, деревах, чагарниках та інших предметах, щоб створити справді цікаві нічні зображення, розмальовані світлом.