НІЧНА ЗЙОМКА

Найкраще обладнання початкового рівня для нічної зйомки та астрофотозйомки

Дізнайтеся, які камери та об’єктиви забезпечують приголомшливу якість знімків — від портретів у вечірній час до нічних міських пейзажів і зірок.
Силует людини, яка притулилася до будівлі, освітлений жовтим світлом. Знято посланцем Canon Лоренцем Холдером на камеру Canon EOS R6.

Світло є найважливішим компонентом фотографії, тому зйомка вночі або в умовах слабкого освітлення становить особливу складність. Але нічна зйомка надає унікальні творчі можливості. Слабо освітлені портрети на темному фоні можуть мати чарівну атмосферу та ефективно виділяти головний об’єкт у сцені. Знімання нічних тварин дозволяє по-іншому поглянути на зйомку дикої природи, а нічні міські пейзажі наповнюються різними світловими ефектами. Щоб отримати по-справжньому чарівний знімок, ви можете підняти камеру вгору й зняти Чумацький Шлях

«Блакитна година» у сутінках до сходу або після заходу сонця — улюблений час багатьох фотографів. Природне освітлення ще дозволяє виділити деталі, а міські вогні зазвичай заливають сцену теплим світлом. Глибокий блакитний колір неба також надає драматизму. Однак «блакитна година» може бути дуже короткою залежно від вашого місцезнаходження та пори року, тому у вас може бути лише кілька хвилин, щоб скористатися всіма перевагами цього освітлення. Краще за все спланувати зйомку заздалегідь, дізнавшись час сходу та заходу сонця, і розвідати місця, у яких ви хочете знімати.

Крім того, майте на увазі, що ви можете зіткнутися з інеєм і росою, тому бажано взяти теплий або непромокаючий одяг. Хоча велика кількість камер і об’єктивів Canon мають захист від несприятливих погодних умов, велика парасолька дозволить уберегти обладнання від намокання.

Особливості, на які слід звернути увагу під час нічної зйомки

Зелені та червоні вогні відбиваються в калюжах на мокрій дорозі, на якій стоїть силует жінки, що тримає парасольку. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 70-200mm F2.8L IS USM.

Бездзеркальна камера Canon EOS R6 оснащена чутливим 20,1-мегапіксельним повнокадровим сенсором, розробленим спеціально для зйомки сцен із розширеним динамічним діапазоном, а також для зйомки в умовах слабкого освітлення в цілому. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 70-200mm F2.8L IS USM із фокусною відстанню 153 мм, витримкою 1,8 с, діафрагмою f/2,8 та ISO 320. © Лоренц Холдер (Lorenz Holder) — посланець Canon

Знімок далеких міських вогнів під зоряним небом, знятий на камеру Canon PowerShot G7 X Mark III з тривалою експозицією.

Якщо ви шукаєте компактну камеру з фіксованим об’єктивом, Canon PowerShot G7 X Mark III — чудовий варіант для зйомки блогів та відеоблогів у вечірній час і нічної зйомки взагалі. Знято на камеру Canon PowerShot G7 X Mark III із фокусною відстанню 8,8 мм, витримкою 8 с, діафрагмою f/1,8 та ISO 400.

Бездзеркальні камери мають велику перевагу перед дзеркальними камерами під час нічної зйомки. Їхні електронні видошукачі можуть автоматично збільшувати рівень яскравості, щоб імітувати ефект від параметрів експозиції. Це дозволяє буквально бачити в темряві, а також переглядати яскравість знімку для будь-яких заданих параметрів експозиції ще до зйомки.

Це чудова можливість — знімати вночі без обмежень, не беручи із собою штатив. Такі камери, як EOS R6 та EOS R7, оснащені системою стабілізації зображення (IBIS), що дозволяє робити чіткі знімки без тремтіння камери. Разом з оптичною стабілізацією зображення в деяких об’єктивах це дозволяє досягати до 8 ступенів стабілізації, що ідеально підходить для зйомки з рук із більш довгими витримками. 

Швидке та точне автофокусування також може стати важливою перевагою. Система автофокусування EOS R6 працює практично в повній темряві за –6,5EV (значення експозиції). Це рівнозначно пейзажу, освітленому лише чвертю місяця. Це –5EV для EOS R7 і –4EV для EOS R10, що приблизно відповідає світлу від півмісяця і місяця між першою чвертю та повним місяцем відповідно.

Об’єктиви із широкою діафрагмою пропускають більше світла на сенсор камери, що дозволяє знімати навіть у темну ніч, а ширококутний об’єктив також надає можливість використовувати більш довгі витримки. Об’єктиви з оптичним стабілізатором зображення дозволяють зменшити розмиття під час зйомки з рук.

Астрофотозйомка

Знімок пальм вночі, які простягаються до неба на фоні Чумацького шляху. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 16mm F2.8 STM. 

Ширококутні світлосильні об’єктиви з діафрагмою від f/1,8 до f/2,8, що використовуються за максимального або близького до нього значення діафрагми, пропускають більше світла на сенсор камери, що може бути великою перевагою під час астрофотозйомки. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 16mm F2.8 STM із фокусною відстанню 16 мм, витримкою 25 с, діафрагмою f/2,8 та ISO 6400.

Фотограф із штативом стоїть на скелястому виступі, спрямувавши камеру на нічне зоряне небо.

Хоча потужне поєднання IBIS і системи стабілізації зображення об’єктива Canon дозволяє знімати з рук майже в повній темряві, бувають ситуації, коли штатив просто необхідний, наприклад під час астрофотозйомки. Навіть із штативом важливо не торкатися камери на початку експозиції, щоб уникнути розмиття руху. Програма Canon Camera Connect дозволяє керувати камерою дистанційно.

Повнокадрові камери краще підходять для астрофотозйомки, ніж їх аналоги із сенсором APS-C, оскільки для зйомки нічного неба зазвичай потрібен дуже широкий кут огляду. Однак під час зйомки Місяця ви можете використовувати камеру із сенсором APS-C у поєднанні з телеоб’єктивом, щоб відобразити деталі супутника Землі.

Камера Canon EOS R6 особливо добре підходить для нічної зйомки. Поєднання повнокадрового сенсора зображення та невеликої роздільної здатності 20,1 Мп прирівнюється до великих окремих пікселів і підвищує можливість збирання світла. У результаті ми отримуємо мінімальний шум за використання високих значень ISO, щоб уникнути довгих витримок в умовах слабкого освітлення. Дійсно, стандартний діапазон чутливості варіюється від ISO 100 до ISO 102 400.

Для астрофотозйомки зазвичай краще використовувати ручне фокусування, бездзеркальні камери Canon EOS R оснащені функцією виділення різкістю, яку можна використовувати для підсвічування контурів об’єкта, що перебуває у фокусі у видошукачі або на задньому екрані.

Рекомендується використовувати швидкі світлосильні об’єктиви з діафрагмою, щоб пропустити якнайбільше світла. Об’єктив Canon RF 16mm F2.8 STM чудово справляється з обома завданнями, а також дозволяє виконувати астрофотозйомку на камерах EOS R7 і EOS R10 із сенсором APS-C, де ефективна фокусна відстань 25,6 мм забезпечує досить широкий кут огляду. 

Об’єктив Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM — ще один чудовий варіант для зйомки зоряних слідів і таких явищ, як північне сяйво. Максимальна швидкісна кругова 9-пелюсткова діафрагма f/1,8 чудово працює в умовах недостатнього освітлення, створюючи красиві області зображення, що знаходяться поза фокусом, і розмиття фону.

Нічні портрети

Портрет кішки, що сидить на полиці, знятий в умовах слабкого освітлення за допомогою об’єктива Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM.

Напівтемрява допоможе вам виділити головний об’єкт зйомки. Об’єктив Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM із 5-ступеневою стабілізацією зображення — чудовий вибір для зйомки творчих портретів в умовах слабкого освітлення. Знято на камеру EOS R5 від Canon з об’єктивом RF 85mm F2 MACRO IS STM із витримкою 1/500 с, діафрагмою f/2 та ISO 200.

Портрет жінки в профіль із розмитими дисками світла на задньому плані, знятий за слабкого освітлення з використанням об’єктива Canon RF 50mm F1.8 STM.

Невеликий, легкий і недорогий об’єктив Canon RF 50mm F1.8 STM зі швидкою діафрагмою f/1,8 чудово працює в умовах слабкого освітлення та ідеально підходить для атмосферного розмиття фону. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 50mm F1.8 STM з витримкою 1/125 с, діафрагмою f/1,8 та ISO 1250. © Ejiro Dafé (Еджіро Дафе)

24,2-мегапіксельна камера Canon EOS R10 і 32,5-мегапіксельна камера EOS R7 забезпечують вражаючу якість зображення в умовах нічної зйомки зі стандартним діапазоном чутливості ISO 100-32000. Це надає широкі можливості використання досить швидких витримок під час нічної зйомки з рук. Камера Canon EOS RP — ще один цікавий варіант. Вона оснащена 26,2-мегапіксельним повнокадровим сенсором та має діапазон чутливості ISO до 40 000, зберігаючи при цьому деталізацію та кольорову насиченість.

У разі використання повнокадрової камери фокусна відстань 85 мм зазвичай ідеально підходить для портретної зйомки. Об’єктив Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM зі світлосильною діафрагмою дозволяє заморозити рух об’єкта зйомки за допомогою короткої витримки навіть за слабкого освітлення. Для цього не потрібно сильно збільшувати значення ISO, тож можна зберегти оптимальну якість зображення, підвищуючи деталізацію та мінімізуючи шум.

Ще однією перевагою є те, що широка діафрагма забезпечує малу глибину різкості, тому ви можете вивести з фокусу фон, що відволікає, щоб виділити головний об’єкт, а також перетворити міські вогні або казкові ліхтарі на м’яке боке.

Для камер Canon EOS R7 та EOS R10 50-міліметровий об’єктив із фіксованою фокусною відстанню надає зручну для портретної зйомки ефективну фокусну відстань 80 мм, забезпечуючи приблизно такий самий кут огляду, що і 85-міліметровий об’єктив на повнокадровій камері. Об’єктив Canon RF 50mm F1.8 STM зі світлосильною діафрагмою відрізняється компактністю, легкістю та винятковим співвідношенням ціни та якості, тоді як швидший об’єктив RF 50mm F1.2L USM є об’єктивом професійного рівня.

Нічні міські пейзажі

Нічний міський пейзаж, знятий на камеру EOS R7 Canon з об’єктивом Canon RF 24-105mm F4L IS USM з тривалою експозицією. 

Об’єктив Canon RF 24-105mm F4L IS USM досить легкий, щоб його можна було брати із собою під час прогулянок містом після настання темряви, а якість конструкції серії L захищає його від пилу та вологи. Знято на камеру Canon EOS R7 з об’єктивом Canon RF 24-105mm F4L IS USM із фокусною відстанню 50 мм, витримкою 1,6 с, діафрагмою f/4,5 та ISO 400.

Міський пейзаж, що підсвічується вночі, на передньому плані видно відображення будівель у воді. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM.

Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM — це швидкий, компактний і легкий ширококутний об’єктив, який ідеально підходить для зйомки нічних міських пейзажів. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM із фокусною відстанню 24 мм, витримкою 0,3 с, діафрагмою f/1,8 та ISO 100.

Якщо ви знімаєте нічні міські пейзажі з рук, стабілізація зображення дозволяє знімати без тремтіння, а камера EOS R7 забезпечує до 7 ступенів стабілізації у поєднанні із сумісними об’єктивами. Однак для зйомки нічних міських пейзажів вам, швидше за все, доведеться використовувати штатив або знайти стійку поверхню, на яку можна встановити камеру, а також використовувати довгу витримку або тривалу експозицію.

Як і в астрофотозйомці, для того щоб вмістити в кадр великі міські та нічні пейзажі, краще за все використовувати швидкий ширококутний об’єктив. Об’єктиви Canon RF 16mm F2.8 STM і Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM — сильні суперники.

Можливість масштабування виходить на перший план, коли ваш рух обмежено будівлями та іншими перешкодами у місті, тож об’єктив Canon RF 24-105mm F4L IS USM стане чудовим вибором, особливо якщо вам знадобиться більший діапазон охоплення, щоб здолати відстань або сфокусуватися на невеликих ділянках міського чи нічного пейзажу.

Зйомка об’єктів, що рухаються вночі

Голова оленя, знята вночі з використанням об’єктива Canon RF 800mm F11 IS STM і подовжувача Canon Extender RF 1.4x.

Супертелеоб’єктив у поєднанні з подовжувачем Extender дозволяє зняти нічну дику природу з неймовірною деталізацією. Знято на камеру Canon EOS R з об’єктивом Canon RF 800mm F11 IS USM та подовжувачем Extender RF 1.4x із фокусною відстанню 1120 мм, витримкою 1/200 с, діафрагмою f/16 та ISO 800.

Спортсмен на гірському велосипеді в оточенні червоних і синіх світлових смуг робить стрибок на фоні темного неба. Знято на камеру Canon EOS R6 Mark II.

Якщо ви використовуєте штатив для зйомки світлових смуг, можна використовувати двосекундну затримку автоспуску, яка дає камері час стабілізувалася після натискання кнопки затвора. Для швидшого реагування можна керувати камерою дистанційно за допомогою безкоштовної програми Canon Camera Connect, яка надає можливість попереднього перегляду знімка в режимі реального часу зі смартфона. Знято на камеру Canon EOS R6 Mark II з об’єктивом Canon RF 15-30mm f/F2.8L IS USM із фокусною відстанню 15 мм, витримкою 8 с, діафрагмою f/4,5 та ISO 1250. © Тедді Мореллек (Teddy Morellec)

Великий діапазон фокусних відстаней дозволить знімати об’єкти, що рухаються, як-от нічних диких тварин. Також дуже корисними можуть бути подовжувачі об’єктивів на кшталт Extender RF 1.4x або Extender RF 2x, які дозволяють збільшити доступну фокусну відстань.

Завдяки об’єктивам Canon RF 24-105mm F4L IS USM або RF 85mm F2 MACRO IS STM можна отримати чудові результати з коротшої відстані зйомки. Це особливо актуально, коли вони використовуються разом із камерами Canon EOS R7 або EOS R10, де коефіцієнт обрізання 1,6 збільшує діапазон охоплення до 168 або 136 мм відповідно.

Універсальний діапазон масштабування від ширококутного об’єктива до телеоб’єктива RF 24-105mm F4L IS USM також ідеально підходить для зйомки транспорту, що рухається, для створення світлових смуг за допомогою тривалої експозиції. Якщо ви знімаєте один автомобіль і використовуєте спалах із Canon Speedlite для додаткового освітлення, виберіть режим синхронізації з другою шторкою. У цьому разі світлові смуги природним чином простягатимуться за автомобілем, а не перед ним. Ви також можете змінювати діапазон масштабування під час тривалої експозиції (зміна масштабу під час спрацювання затвора), щоб створити інші незвичайні світлові смуги.


Найновіші бездзеркальні камери Canon та об’єктиви, що підходять до них, надають творчу свободу і гнучкість, забезпечуючи при цьому простоту зйомки. Після заходу сонця можна відкрити для себе багато нового, а правильно підібрані аксесуари Canon разом із вивченням умов зйомки, терпінням і практикою гарантують отримання чудових знімків.


Автор: Метью Річардс (Matthew Richards)

Подібна продукція

 • Бездзеркальні камери

  EOS R6 Mark II

  Фотографії або відео, екшн або портрети – поєднання продуктивності та якості зображення в моделі EOS R6 Mark II дозволяє розкрити свій творчий потенціал на повну
 • Бездзеркальні камери

  EOS R7

  Досліджуйте дику природу з камерою, яка поєднує неймовірну швидкість і якість зображення в портативному корпусі формату APS-C, призначеному для майбутнього.
 • Бездзеркальні камери

  EOS R10

  Переходьте на новий рівень фото- та відеозйомки з бездзеркальною камерою лінійки EOS R, створеної на основі сенсора APS-C.
 • Ширококутний об’єктив

  RF 16mm F2.8 STM

  Компактний і доступний за ціною надширококутний 16-міліметровий повнокадровий об’єктив для камер EOS серії R призначений для влогерів та творців контенту.
 • Ширококутний об’єктив із фіксованою фокусною відстанню

  RF 24mm F1.8 MACRO IS STM

  Компактний і легкий 24-міліметровий об’єктив із фіксованою фокусною відстанню, який ідеально підходить для зйомки пейзажів, влогів та інтер’єрів, а також макрозйомки.
 • Об’єктиви RF

  RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

  Макрооб’єктив із фокусом 35 мм і швидкою діафрагмою f/1,8 для створення ширококутних знімків, фотографування на коротких відстанях і гібридної стабілізації зображення.
 • Стандартний об’єктив

  RF 50mm F1.8 STM

  Компактний, тихий і легкий 50-міліметровий RF-об’єктив із фіксованою фокусною відстанню з широкою діафрагмою f/1,8 ідеально підходить для втілення вашого творчого бачення.
 • Об’єктиви RF

  RF 85mm F2 MACRO IS STM

  У компактному й легкому телеоб’єктиві RF 85mm F2 MACRO IS STM виняткова універсальність знімання крупним планом поєднується з можливостями майстерного стиснення та 5-ступеневою стабілізацією зображення.
 • Об’єктиви RF

  RF 800mm F11 IS STM

  Компактний, легкий і потужний супер-телеоб’єктив, орієнтований, перш за все, на ентузіастів, які фотографують дику природу й прагнуть до максимального охоплення під час зйомки.
 • Схожі статті

 • ТЕХНІКИ ВІДЕОЗЙОМКИ

  Поради щодо зйомки відео вночі

  Відкрийте для себе новий світ творчості з нашим посібником зі зйомки відео вночі.

 • ФОТОГРАФІЯ ДИКОЇ ПРИРОДИ

  Зйомка дикої природи за слабкого освітлення

  Відкрийте для себе приховане життя тварин за допомогою наших найкращих поради щодо жанру нічної фотографії.

 • НІЧНА ЗЙОМКА

  Фотозйомка нічного неба

  Найкращі прийоми нічної зйомки зірок включно зі сповільненим відео та знімками зоряного сліду.

 • НІЧНА ЗЙОМКА

  Зйомка Місяця

  Покроковий посібник із творчої зйомки Місяця.