Марк часто шукає ідеї та концепції в інших відомих фотографів. «Я шукаю джерело натхнення в конкурсах та преміях, вивчаючи профілі всіх учасників, — каже він, — зокрема мене надихає конкурс "Фотограф дикої природи року", що проходить у Лондоні, Англія».
Наступний крок — знайти правильне місце. Використовуючи знання місцевості, знайдіть місця, де існує ймовірність зустріти потрібну тварину, і постійно повертайтеся туди. «Повертайтесь щодня, тому що з першого разу ви можете не помітити жодних ознак присутності тварини», — пояснює Марк. «Але зазвичай, якщо повертатись у це місце три дні поспіль, можна щось помітити».
Після того, як ви знайшли місце, необхідно подумати про освітлення. «Якщо ви бажаєте висвітлити лише тварину, то вам доведеться знімати з витримкою близько 1/100», — каже Марк. «Але якщо ви хочете зняти і середовище проживання тварини, то вам потрібно встановити довгу витримку».
Експерименти з довшими витримками не обов’язково мають бути лише практичним рішенням. Якщо ви опинилися у місті з активним автомобільним рухом або просто маєте під рукою ліхтарик — це може стати чудовою нагодою поекспериментувати зі світловими смугами.
«Якщо ви використовуєте природне світло або ліхтар, то вам потрібно використовувати довші витримки та працювати з найширшою діафрагмою, зберігаючи при цьому візуальну якість», — каже Марк. «Якщо ви використовуєте штучне світло, встановіть витримку 1/100». В крайньому випадку, вона має бути нижче 1/250, щоб працювати синхронно зі спалахом».
Такий об'єктив, як Canon RF 50mm F1.8 STM, має широку діафрагму, що ідеально підходить для такого виду зйомки.
Марк любить використовувати розсіювач, особливо коли йдеться про макрозйомку. «Коли я знімаю жаб або саламандр, їхня шкіра буває вологою від навколишнього середовища» — пояснює він. «Це може створити неприродне відображення, тому корисно мати при собі розсіювач, щоб пом’якшити світло».
«Коли йдеться про розсіювач — чим більше, тим краще, але оскільки це макрозйомка, а тварини, про які ми говорили, невеликого розміру, дуже великий розсіювач тут не потрібен», — каже він.
Якщо у вас немає розсіювача, ви можете імпровізувати та використати інший предмет як розсіювач або зробити його вдома з паперу. «Я придбав його багато років тому в Інтернеті, але в деяких випадках, коли його зі мною не було, я використовував цю штуку, яку кладуть на вітрове скло автомобіля, щоб машина не нагрівалася влітку. Головне — це зробити світло спалаху більш м’яким, тому потрібно щось, що розсіює світло», — пояснює Марк.