ДРУК І ТВОРЧІСТЬ

Повний посібник із паперу для друку

Глянсовий чи матовий? Блискучий папір чи папір для художнього друку? Дізнайтеся про всі типи паперу, які вам знадобляться для друку фотографій та творчих проєктів.
Рука бере надрукований знімок солодкого картопляного пирога з лотка принтера PIXMA, поруч лежить пачка паперу та саморобна книга рецептів.

Вибір правильного паперу для принтера — одне з найважливіших рішень у творчому процесі втілення ідей, фотографій чи композицій у життя. Вибраний вами носій може відкрити безмежні можливості для створення різних ефектів і надати вашій роботі ідеальний останній штрих.

Під час роботи з фотопроєктами, що вимагають глибоких чорних тонів і яскравих кольорів, важливо обрати папір, який підкреслить ці особливості та пожвавить об’єкти на фотографії. Який папір обрати — глянсовий чи матовий? Текстурований папір для художнього друку чи напівглянсовий папір? Для друку оригінальних витворів обирайте інноваційні варіанти, як-от магнітний фотопапір або папір для друку з високою роздільною здатністю?

Також варто звернути увагу на щільність паперу, покриття або його відсутність, а також на матеріал — деякі види паперу виготовляються із синтетичних або тканинних волокон. Якщо все це здається вам непосильним завданням, не хвилюйтеся. Цей посібник допоможе вам обрати кращий папір відповідно до потреб.

Найкращий папір для друку знімків вдома

Рука кріпить надруковану фотографію на дошку, де прикріплені інші роздруковані фотографії.

Існує великий асортимент глянсового паперу, зокрема Canon Plus Glossy II, Canon Pro Luster та Canon Plus Semi-gloss, — усі вони сумісні із широким спектром принтерів Canon.1 Застосунки для творчості Canon також дають можливість друкувати на магнітному або квадратному фотопапері.

Збереження спогадів — зазвичай основна мета друку знімків вдома. Ви можете створювати відбитки невеликого розміру, які можна вклеїти в саморобні альбоми, поставити у фоторамки або розмістити на коркових дошках. У такому разі краще використовувати крейдований папір, оскільки він, як правило, міцніший.

Поверхня крейдованого паперу обробляється спеціальною речовиною, тому цей папір більш гладкий і менше вбирає чорнило, дозволяючи друкувати чіткіші відбитки. Крім того, завдяки цьому покриттю він більш стійкий до забруднень, вологи та зношення. Папір без покриття, навпаки, текстурований, він більш пористий і легше вбирає чорнило. Знімки, надруковані на папері без покриття, м’якші та приємніші на дотик.

У лінійці компактних фотопринтерів Canon SELPHY використовується папір із спеціальним захисним покриттям, яке забезпечує стійкість кожної роздруківки до води, відбитків пальців та подряпин і завдяки якому фотографії зберігатимуться в альбомі до 100 років. Папір формату листівки, квадратні відбитки, фотографії розміром із кредитну картку та мінінаклейки — існує безліч варіантів для креативного оформлення фотографій.

Глянсовий фотопапір для повсякденного використання Canon Everyday Use Glossy — це папір для друку знімків із фотолабораторною якістю, який є ідеальним варіантом для економічного повсякденного друку кольорових знімків і сумісний із принтерами PIXMA. Глянсовий папір Canon утримує чорнило глибше під поверхнею, ніж папір інших марок, гарантуючи відсутність його залишків на поверхні аркуша й дозволяючи створювати роздруківки, що миттєво висихають, завдяки чому глянсове покриття залишається блискучим протягом тривалого часу.

Відбиток друкується на принтері Canon PIXMA, що стоїть на столі. Навколо нього — інші відбитки та камера Canon.

Якщо ви бажаєте надрукувати велику партію святкових або сімейних фотографій, важливо врахувати розмір і те, як ви збираєтеся їх демонструвати. Що стосується стандартних фотографій 4 x 6 на глянсовому або напівглянсовому папері, Canon PIXMA G640 може надрукувати до 3800 фотографій2 з одного набору чорнильниць. Він добре поєднується з папером різних форматів, друкуючи фотографії у форматі до A4 без полів, — ідеальний варіант для масштабніших демонстрацій найцінніших моментів вашого життя. Шість окремих чорнил на основі барвників забезпечують надійні високоякісні результати, у тому числі на папері без покриття.

Крім того, папір Canon Plus Semi-gloss має атласне покриття та текстуру професійного фотопаперу зі зменшеним глянцем для м’якшої текстури фотографій. Цей папір щільністю 260 г/м² дозволяє друкувати високоякісні фотографічні відбитки, що миттєво висихають. Використовуйте його із чорнилом Canon ChromaLife 100 та принтером, здатним друкувати високоякісні фотографії, як-от Canon PIXMA TS704a, і чудовий результат буде забезпечений.

Багато видів фотопаперу Canon випускаються у форматі A4, щоб ви могли друкувати сімейні спогади або красиві пейзажі з подорожей, які будуть ефектно виглядати у вашій оселі, і в разі використання з таким принтером, як PIXMA G640, вони дозволяють друкувати насичені фотографії формату A4 без полів.

Фотопапір Canon Plus Glossy II має глянсове покриття та високу щільність (265 г/м²), що дає можливість відтворювати насичені кольори й чорні тони. Він ідеально поєднується із чорнилом ChromaLife 100, а також із чорнилом Canon LUCIA PRO, що використовується в професійних принтерах Canon imagePROGRAF.

Якщо ви віддаєте перевагу матовим фотографіям, матовий фотопапір Canon для струминних принтерів допоможе зменшити відблиски на знімках у рамках зі склом, оскільки він відбиває менше світла. Матовий папір більше підходить для друку знімків із теплішими тонами без відблисків.

Найкращий папір для художнього друку

Пара рук тримає надрукований знімок яблука, вмоченого в білу фарбу, а на столі стоїть принтер Canon PIXMA та два схожі відбитки.

Більші відбитки формату до A3+ або панорамного формату справлять враження, незалежно від того, на якому папері вони надруковані — глянсовому папері або папері для художнього друку. Бездротовий принтер, як-от Canon PIXMA PRO-200, що використовує 8-колірну систему чорнила на основі барвників Canon, забезпечує неймовірну передачу кольорів.

Якщо вам потрібно надрукувати художній витвір, оберіть папір Canon Premium Fine Art Rough — професійний високоякісний бавовняний папір формату A4 з грубою текстурою, який допоможе передати глибокий чорний колір і точне відтворення тонів на темних ділянках зображення. Фотолюбителі та любителі мистецтва віддають перевагу цьому паперу для друку своїх творінь, що дозволяє досягти ефектних результатів як під час монохромного, так і під час кольорового друку.

Canon Pro Luster щільністю 260 г/м² — це професійний фотопапір із м’яким сатиновим блиском. Цей гладкий фотопапір для струменевих принтерів випускається у форматі до А2. Він схожий на традиційний папір із полімерним покриттям, що використовується в кімнатах для проявлення, і це робить його ідеальним для фотографів, які бажають, щоб їхні виставкові роботи були фотолабораторної якості. Оцініть яскраві кольори, високу деталізацію та надзвичайні чорно-білі фотографії. У разі використання із чорнилом Canon ChromaLife 100, яке застосовується в серії PIXMA, або із чорнилом Canon LUCIA PRO, що використовується в серії imagePROGRAF, наприклад imagePROGRAF PRO-300, цей папір захищає фотографії від впливу повітря та світла.3

Жінка в бузковому джемпері сидить на краю стола й тримає відбиток формату А2, що друкується на принтері Canon imagePROGRAF.

Глянсовий, матовий папір і папір для художнього друку можуть мати різну текстуру та блиск, а їхнє поєднання з вдосконаленою системою чорнил, як-от 12-колірна система чорнил принтера Canon imagePROGRAF PRO-1000, забезпечує більш широку колірну гаму. Принтер також може друкувати на полотні, створюючи додаткові можливості для відтворення і демонстрації.

Ще один варіант для тих, хто хоче досягти професійного ефекту, — глянсовий цупкий папір Canon Pro Platinum щільністю 300 г/м². Він має шестишарову текстуру, стійкий до вицвітання і забезпечує чудову передачу кольорів, особливо за умови використання чорнила Canon LUCIA PRO і ChromaLife 100.

Ви також можете вибрати папір залежно від кольорів зображення. Для друку особливих фотографій та витворів мистецтва з теплими кольорами й сірими відтінками підходить папір Pro Premium Matte щільністю 210 г/м², який має гладку текстуру без відблиску. Цей щільніший папір, розроблений для професіоналів, що прагнуть преміум-якості, дозволяє друкувати фотографії галерейної якості, коли використовується з такими принтерами, як-от компактний професійний струминний принтер Canon imagePROGRAF PRO-300 формату A3 або imagePROGRAF PRO-1000 формату A2 з вдосконаленою 12-колірною системою чорнил і широкою кольоровою гамою.

Серед інших типів паперу, що забезпечують виняткову професійну якість художнього друку, — папір марки Canson® Infinity, як-от Canson® Infinity Platine Fibre Rag, який має основу зі 100%-ї бавовни та білосніжний тон. Бавовняний папір має багату текстуру, міцніші волокна, розкішний вигляд та тривалий термін служби, що надає роздруківкам архівної якості. Крім того, фотопапір Hahnemühle дозволяє друкувати високоякісні фотографії, постери та фотоальбоми.

Найкращий папір для творчих проєктів

Готова тривимірна квіткова листівка на столі поруч із двома упаковками паперу для принтера Canon. На задньому плані видно жінку, що займається рукоділлям.

Двосторонній матовий папір Double-sided Matte Paper для друку вітальних листівок, поштових карток або запрошень та інших творчих задумів ідеально підійде для створення персоналізованих альбомів, оригамі або календарів.

Стіл, на якому стоять паперові прикраси Canon Creative Park, квіти у вазах і кілька тарілок з їжею, серед якої яйця та великодні булочки.

Програма Canon Creative Park допоможе вам обрати кращий варіант, підказавши, який папір Canon слід використовувати для тих чи інших шаблонів. Після вибору шаблону та носіїв програму можна використовувати з кількома моделями PIXMA, зокрема Canon PIXMA TS7440a або PIXMA TS5340a, щоб роздрукувати шаблони на матовому папері та прикрасити ними оселю.

Вітальні листівки, саморобні подарунки або книга оповідань — під час друку творчих проєктів потрібно враховувати кілька моментів. Де ви хочете виставити свій витвір? Чи збираєтесь ви друкувати з двох сторін? Чи потрібний вам папір для друку з високою роздільною здатністю, якщо у вашому проєкті є фотографії?

Існує безліч цікавих способів прикрасити оселю або зробити інтерактивні фотоекспозиції, якщо ви надрукуєте свої роботи на магнітному фотопапері Canon Magnetic Photo Paper за допомогою домашнього струминного принтера. Ви можете використовувати його для створення інтерактивної магнітної фотоекспозиції чи пазлів або просто наклеїти знімки прямо на холодильник для демонстрації щасливих спогадів — фоторамка для цього не потрібна.

Якщо ваше хобі — виготовлення шаблонів та моделей із паперу в програмі Canon Creative Park, матовий фотопапір Matte Photo Paper дозволить створювати відбитки з яскравими насиченими кольорами та чітким зображенням без глянсового ефекту. Він ідеально підходить для композицій, що включають фотографії, графіку та текст.

Для тих, кому подобається надавати індивідуальний стиль особливим подіям, створюючи власні вітальні листівки або запрошення на вечірку, двосторонній матовий папір Double-sided Matte Paper розміром 7 x 10 дюймів має лінію вигину та конверти в комплекті, що дозволяє пришвидшити й полегшити процес і забезпечити правильне складання кожного шаблону.

Якщо ви захоплюєтесь створенням альбомів і персоналізованих книг оповідань, друк різних форматів та розмірів може стати чудовим способом додати цікаві індивідуальні штрихи. Мінінаклейки та клейкий фотопапір квадратної форми, що використовуються в принтерах Canon SELPHY, — це швидкий і простий спосіб створення роздруківок, які можна одразу ж наклеїти та насолоджуватися, а за допомогою програми SELPHY Photo Layout можна додати власні візерунки, оздоблення і текст.

Найкращий папір для малого бізнесу чи домашнього офісу

Аркуш паперу з яскравими кольорами друкується на принтері Canon TS7440a. На робочому столі поруч із принтером стоїть ноутбук.

Папір для друку з високою роздільною здатністю Canon High Resolution Paper ідеально підходить для професійних презентацій, що вимагають чітких і яскравих зображень або графіки, а його мікропористе покриття швидко поглинає чорнило, гарантуючи відсутність його залишків на поверхні аркуша, тож ви можете надрукувати матеріал в останню хвилину перед зустріччю з упевненістю, що на ваших роздаткових матеріалах не буде плям. У поєднанні з багатофункціональним принтером, сканером і копіром Canon PIXMA TS7440a — це ідеальний офісний папір для друку професійної якості.

Для яскравих насичених кольорів виберіть папір для друку з високою роздільною здатністю Canon High Resolution Paper — це крейдований папір із високою яскравістю, який підходить для друку яскравих фотографій і графічних зображень, а також високоякісних документів та електронних таблиць із насиченими чіткими кольорами. Цей папір чудовий варіант для домашнього офісу або малого бізнесу та ідеально підходить для створення професійних презентацій із гладким покриттям.

Такий папір для друку з високою роздільною здатністю також є чудовим вибором для тих, хто хоче друкувати плакати або інші рекламні матеріали для роботи. Із широким вибором шаблонів, зображень і шрифтів Canon PosterArtist надає всі потрібні інструменти для створення плакатів безкоштовно в Інтернеті. Використовуйте цей папір із багатофункціональним принтером «3-в-1» Canon PIXMA TS5340a — творчим інструментом, що ідеально підходить для виготовлення магнітів і друку фотографій зі смартфона. Або спробуйте стильний та доступний за ціною Canon PIXMA TS7440a, який дозволяє друкувати на фотопапері та магнітному папері для створення персоналізованих бізнес-проєктів.

В асортименті паперу та принтерів Canon знайдуться варіанти, здатні задовольнити ваші вимоги щодо друку. Незалежно від того, чи займаєтеся ви просуванням свого бізнесу, створюєте проєкти художнього друку, демонструєте сімейні портрети або за допомогою друку організовуєте домашній побут, ви можете бути впевнені у високій якості та відповідності стандартам.Автор: Лорна Докерілл (Lorna Dockerill)

 1. Список сумісних принтерів див. на сторінці продукту.
 2. Ресурс картриджа — це значення, отримане в результаті індивідуального випробування Canon на основі таблиці ISO/IEC 29103 і методу симуляції неперервного друку на папері форматом 4 x 6 дюймів із заміною чорнильниць після початкового настроювання.
 3. За умови використання оригінального чорнила Canon і дотримання вказаних умов зберігання.

Пов’язана продукція

Схожі статті

 • ПОРАДИ З ДРУКУ

  Поширені запитання щодо принтерів, чорнил та паперу

  Експерт Canon Сухаїб Хуссейн (Suhaib Hussain) відповідає на поширені запитання про технології друку принтерів, чорнила та папір.

 • ДРУК

  Редагування ваших фотографій для друку

  Зробіть друковані фотографії максимально якісними за допомогою нашого покрокового посібника з редагування фотографій для друку й найкращих настройок друку.

 • ДРУК

  Найкращі принтери Canon для друку фотографій

  Чи то плануєте ви демонструвати свої фотографії в рамці, в альбомі або на наклейці, ви можете знайти найкращий принтер, який задовольнить усі ваші творчі потреби.

 • ДРУК

  Найкращі принтери для творчості

  Від сімейних проєктів до професійних робіт — у Canon знайдеться ідеальний принтер саме для вас.