ДРУК І ТВОРЧІСТЬ

Створюйте особливі саморобні подарунки за допомогою друку

Дізнайтеся, як за допомогою Creative Park від Canon і принтера PIXMA можна створювати змістовні подарунки — від прекрасних паперових букетів до цікавих об’ємних листівок.
Саморобний букет квітів із паперу передається з рук у руки у вітальні.

Іноді навіть простий подарунок, зроблений власноруч, стає чудовим сюрпризом для родичів і друзів. І в щасливі, і у важкі часи вони неодмінно оцінять щось, що ви зробили з любов’ю та увагою, а не купили в магазині. Крім того, ви зможете продемонструвати свій творчий потенціал за допомогою друку.

У Canon Creative Park є безліч шаблонів для паперового рукоділля, тому ви можете роздрукувати й зібрати букет квітів у будь-яку пору року, а також листівку до нього у відповідному стилі. Такі подарунки не лише набувають ще більшого значення через час, що було на них витрачено, але й «живуть» набагато довше, ніж справжні квіти, і здатні прикрасити будь-яку кімнату.

Моделі з паперу також дозволяють заощадити гроші й потребують зосередженості, і, крім того, їх завжди можна буде переробити (звісно, згідно з місцевими правилами утилізації), якщо ви передумаєте або припуститеся помилок у процесі.

Враховуючи все це, компанія Canon запропонувала ентузіасту паперового рукоділля Мартіну Стоуну (Martin Stone) створити ідеальний подарунок для своєї дівчини за допомогою каталогу Canon Creative Park, принтера PIXMA та власної творчої уяви.

Вибір шаблонів: ідеї для подарунків

Пара рук тримає смартфон із шаблонами квітів із Canon Creative Park на екрані, а нижче шаблони пелюсток друкуються на принтері Canon PIXMA.

У Canon Creative Park є величезний вибір шаблонів для виготовлення саморобних подарунків. Ентузіаст паперового рукоділля Мартін Стоун вирішив створити квітковий букет і вибрав для нього різні шаблони квітів, щоб той виглядав унікальним.

Молодий чоловік сидить за столом і вирізає шаблон для листівки, роздрукований із каталогу Canon Creative Park.

«Перш ніж обрізати фігури точно по контуру, виріжте їх грубо, — радить Мартін. — Так ви зменшите надлишок паперу навколо фігури. Це полегшує вирізання зображень, оскільки зайвий папір не заважає».

За допомогою шаблонів Canon Creative Park можна створити для близької людини майже будь-який подарунок, і це не обов’язково мають бути квіти. У вас є брат, сестра, племінник чи племінниця, які люблять динозаврів? Тоді створіть для них паперову модель! Або чому б не виготовити модель на музичну тему для друга, якому подобається рок?

Для цього проекту Мартін вирішив зробити букет з паперу і листівку. «Дивлячись на квіткові моделі, можна подумати, що їх досить складно виготовити, — каже Мартін. — Але головне тут — системний підхід, адже ілюстровані інструкції є дуже простими й зрозумілими».

Роздрукуйте свої шаблони

Відбиток, що друкується на принтері Canon PIXMA, який стоїть на столі в оточенні рослин, паперу, матеріалів та інструментів для рукоділля.

«Кольори, відтворені принтером Canon PIXMA, були неймовірними. Якість друку залишалася незмінно високою від початку й до кінця», — каже Мартін.

Коли ви виберете шаблони для свого подарунка, настане час друкувати. Для цього можна підключитися до принтера PIXMA через програму Canon PRINT на смартфоні або через ноутбук. А якщо у вас є сумісний принтер, ви можете оформити підписку на PIXMA Print Plan1 — економічне рішення для друку з гнучкими тарифними планами, яке передбачає доставку чорнила просто до вашого порогу.

Мартін вважає, що в Creative Park дуже легко орієнтуватися, тому перед завантаженням і використанням програми він відкрив вебсайт зі свого смартфона.

Для кожного шаблона вказано рекомендований тип паперу, тому обов’язково прочитайте інструкцію. Тут Мартін використав матовий фотопапір Canon Matte Photo Paper (170 г/м²), який товщий за звичайний папір для друку й робить модель міцнішою.

Як зробити букет із паперу

Пара рук обережно складає внутрішню частину квітки з паперу.

«Ставтеся до кожної квітки, як до окремого шаблону, — радить Мартін. — Це полегшує роботу й дозволяє не поспішати. Обрізуйте шаблони точно по контуру та обов’язково намічайте лінії згину перед складанням: так моделі виглядають акуратніше. Для цього можна використовувати лінійку.

Пара рук прикріплює першу пелюстку до стебла квітки. Інші пелюстки можна побачити на обробній дошці внизу.

«Я не думав, що шаблони буде так легко виготовити, — каже Мартін. — Найважче було дочекатися висихання клею». Він ретельно обмірковував, яким саме клеєм слід скористатися. Рідкий клей добре підійшов для пелюсток, проте виявилось, що для приклеювання пелюсток до стебла краще підходить двосторонній скотч. Також можна скористатися клейовими точками, клейовим пістолетом або клеєм-олівцем.

Мартін пояснює, що завжди використовує методичний підхід до створення подарунків. Роздрукувавши всі шаблони, він розклав їх по стопках для кожної квітки, щоб було простіше відстежувати окремі елементи. «Усі деталі кожного шаблона лежали по окремих стопках протягом усього процесу, щоб нічого не переплутати», — розповідає він.

Потім Мартін вирізав усі шаблони, перш ніж складати їх. Він скористався саморобним інструментом для розмічання країв згідно з інструкцією, щоб полегшити складання. «Ці лінії дуже тонкі, тому точність вкрай важлива, — каже він. — Я зробив надрізи вздовж цих ліній за допомогою звичайного пінцета з тонкими кінчиками. Також важливо відшліфувати папір точно по лініях, щоб краї були рівними».

Мартін зміг приступити до роботи, щойно відбитки були готові. «Чорнило висохло миттєво, тож я міг продовжувати, не боячись, що щось розмажеться», — пояснює він.

Коли справа доходить до склеювання моделі, Мартін радить залишити шаблони на кілька годин, щоб вони повністю висохли, а на папері не було вологи. Створивши набір квітів, ви можете скласти їх разом за допомогою нитки, дроту чи навіть клею в тій послідовності, яка вам подобається.

Зробіть свій подарунок особистим

Пара рук тримає паперові квіти, більше паперових квітів лежить на столі внизу. Поруч із ними на екрані смартфона — букет із паперу в програмі Canon Creative Park.

«Ця квіткова модель просто чудова, але я вирішив зробити стебла із зелених паперових соломинок», — каже Мартін. Він уже уявляє, які ще подарунки можна створити на основі цих шаблонів: наприклад, вставити квіти без стебел у прямокутну рамку, а в центр помістити фотографію.

Хоча в каталозі Creative Park є шаблон букета, ви також можете створювати власні квіткові композиції, якщо хочете зробити щось унікальніше (або, наприклад, одержувач подарунка є великим шанувальником соняшників).

«Мені дуже сподобалося, як вийшли квіти, — каже Мартін. — Коли я почав вибирати букет, я розглядав та оцінював різні моделі. Завдяки великому вибору шаблонів мені вдалося персоналізувати подарунок на свій смак. Це зробило процес набагато приємнішим, оскільки я міг вибирати найцікавіші квіти, які мають більше за все сподобатися одержувачу».

Листівки ручної роботи

Молодий чоловік наклеює на листівку об’ємні квіти. Поруч із ним на поверхні лежать клей, ножиці й пачка паперу Canon.

Мартін скористався шаблоном Canon Creative Park, щоб створити об’ємну квіткову листівку й подарувати її разом із букетом. На вебсайті та в програмі є багато варіантів листівок, з якими ви зможете додати останні штрихи своїм подарункам ручної роботи.

Пара рук вкладає листівку в конверт ручної роботи. На столі під ними лежать ножиці, клей і пачка паперу Canon.

Мартін хотів створити конверт, який можна було б використовувати знову й знову — наприклад, для зберігання улюблених фотографій або пласких сувенірів, таких як квитки на концерт. «Наприклад, я планую покласти туди квитки на потяг із нашої з дівчиною подорожі», — каже він.

Потім Мартін вирішив створити цікаву об’ємну листівку, яка доповнювала б його квіткові композиції. «Виготовити листівку було дуже просто завдяки покроковій інструкції, — каже він. — «Мені також сподобалося, що в шаблоні багато прямих ліній, тому я зміг швидко вирізати його за допомогою своїх інструментів».

Виготовляючи листівку, Мартін вирішив персоналізувати конверт. «Конверти зазвичай є одноразовим доданням до будь-якої вітальної листівки, але дизайн мені так сподобався, що я захотів це змінити», — пояснює він.

Мартін створив для конверта власну застібку, щоб його можна було не розривати: для цього він використав дві маргаритки з моделі букета. «Одну я прикріпив до клапана конверта, а іншу — до основи, — пояснює він. — Для цього я скористався пінистим клеєм, щоб зробити їх об’ємнішими. Під клейовою накладкою на клапані конверта я прикріпив відрізок шпагату, який потім обмотав у формі вісімки, щоб скріпити частини конверта».

Якщо ви створюєте персоналізовані листівки відразу для кількох людей і у вас замало часу, можна скористатися двостороннім матовим папером Canon Double-sided Matte Paper MP-101D, який іде в комплекті з конвертом.

Останні штрихи

Барвистий букет квітів із паперу стоїть у вазі в центрі вітальні.

Подарунки з паперу можна виставляти як домашній декору і нагадування про те, що хтось про вас пам’ятає.

Мартін каже, що зробив би подарунок з паперу знову. «Усі, кому я показував паперовий букет, були вражені й захотіли такий самий. Це ідеальний подарунок, а краще за все те, що він надовго збережеться. Більше не потрібно купувати живі квіти, щоб вони зів’яли через чотири дні!».

Каталог Creative Park також надихнув його на створення власної гірлянди, яку можна повісити на вхідні двері. «Я зроблю це для себе, але вже знаю, що мої друзі й родичі захочуть таку саму гірлянду, яка може стати чудовим подарунком».

Вам подобається ця ідея? Ви можете зробити такий подарунок із нуля або скористатися простими шаблонами гірлянд із каталогу Creative Park. Залежно від пори року ви можете спробувати виготовити літню або святкову зимову гірлянду.

Зробіть день яскравішим

На чорному столі стоять принтер Canon PIXMA, кілька баночок і свічок. Зверху на принтері лежить зроблений власноруч букет паперових квітів.

Порадуйте когось подарунком, який зробили власноруч. Для натхнення завітайте на нашу сторінку в Pinterest.

Виготовивши подарунок власноруч, ви, звісно, маєте його віддати. Ви можете загорнути паперовий букет у спеціальний папір, щоб подарувати другу, чи поставити у вазу, щоб прикрасити оселю: у будь-якому випадку друковані паперові моделі — це змістовний і творчий спосіб показати людині, що ви про неї дбаєте.

Тож чому б не спробувати? Не забувайте ділитися своїми витворами в соціальних мережах із хештегом #MadeWithPIXMA. А якщо вам потрібно додаткове джерело натхнення — наприклад, для створення персоналізованої скриньки для дорогоцінних речей — приєднуйтеся до Canon Club, де ви знайдете ще більше порад і прийомів для рукоділля!

Tamzin Wilks
 1. Потрібен сумісний принтер; наявність залежить від регіону

Пов’язана продукція

 • TS6340

  Домашні принтери

  PIXMA TS5340a

  Виразіть своє творче захоплення разом із PIXMA TS5340a із широкою підтримкою різних типів носіїв, великою кількістю творчих додатків для надзвичайного легкого підключення до смартфону
 • Струминні принтери

  Matte Photo Paper MP-101

  Матовий фотопапір забезпечує друк високоякісних фото, графіки та тексту на матовій поверхні. Також підходить для різного роду творчого застосування — створення листівок, паперових забавок тощо.
 • Струминні принтери

  Matte Photo Paper MP-101D

  Втілюй ідеї в життя, разом із ціма універсальними носіями. Ідеї для хобі та творчості — кращий вибір для створення святкової листівки, додатків до пам’ятних альбомів чи проектів з Creative Park.

Схожі статті

 • ДРУК І ТВОРЧІСТЬ

  Принесіть в оселю радість осінньої пори

  Дізнайтеся, як дизайнерка й майстриня Піппа Гіскок створила цікавий і ні на що не схожий декор із паперу на день народження.

 • ДРУК І ТВОРЧІСТЬ

  Зробіть коробку-сюрприз

  Ліні Трін розповідає про свою коробку-сюрприз, виготовлену за допомогою принтера Canon SELPHY CP1500.

 • ТВОРЧИЙ ДРУК

  Прикраси для столу з паперу

  Створіть красиві прикраси для столу на всі випадки життя за допомогою Creative Park.

 • ДРУК І ТВОРЧІСТЬ

  Твори мистецтва з паперу

  Художник Зак МакЛафлін (Zack McLaughlin) надихнувся шаблоном зимородка із Canon Creative Park.