ТВОРЧИЙ ДРУК

Відкрийте для себе мистецтво з паперу з Canon Creative Park

Дізнайтеся, як один талановитий художник використовує свій принтер PIXMA від Canon, щоб надати шаблону зимородка з Canon Creative Park абсолютного нового вигляду.
Яскравий зимородок із паперу сидить на руці людини, а на задньому плані видно рослини й картини.

На вебсайті Canon Creative Park є тисячі ідей і шаблонів паперових виробів, починаючи від архітектури й закінчуючи сезонним декором. Просто виберіть шаблон і дотримуйтесь інструкцій. А що робити, якщо хочеться чогось абсолютно нового? Саме тут художник та ілюстратор Зак МакЛафлін (Zack Mclaughlin) з Paper & Wood простягає творчу руку допомоги.

Зак давно любить світ природи. Особливо його цікавлять птахи, і він не тільки спостерігає за ними, а й фотографує їх за допомогою камери EOS 90D від Canon. Він створював інсталяції для відомих універмагів, музеїв і навіть для сера Девіда Аттенборо. Увага Зака до деталей виділяє його серед інших, і в усіх його творах простежується захоплення природою.

Тому зовсім не дивно, що Зак, як любитель птахів, взявся за це завдання зі створення паперової 3D-моделі й вибрав своїм об’єктом саме зимородка.

Початок роботи

Принтер PIXMA від Canon стоїть на стільниці поруч із відкритим ноутбуком і друкує шаблон із Canon Creative Park, який відображається на екрані ноутбука.

Паперові 3D-моделі для дорослих можуть бути одночасно складними й цікавими, і в Canon Creative Park повно ідей для витворів з паперу, в які можна зануритися з головою.

Чоловік нахиляється над столом, обережно скальпелем вирізає шаблони з аркушів паперу на килимку для вирізання.

Робота з папером може стати чудовим способом поринути у творчий процес, починаючи від друку шаблонів і закінчуючи їхнім вирізанням та складанням. «Я досить добре вмію зосереджуватися на процесі, а через кілька годин розумію, що я голодний чи спраглий — ти просто розчиняєшся в роботі», — каже Зак. «У мене завжди ввімкнене радіо або я слухаю аудіокнигу в жанрі фентезі. Я фанат».

Першим кроком будь-якого творчого процесу має бути спостереження й підготовка. Зак помітив на місцевих болотах кілька зимородків і зробив кілька знімків. «Мені подобається виходити на вулицю та фотографувати природу, особливо тихими ранніми ранками, просто занурюватися в ці спокійні моменти», — каже Зак. «Я хочу перенести це відчуття в приміщення».

Щоб підготуватися до створення моделі, окрім власних знімків, Зак часто вивчав книги та зображення в інтернеті. Вибравши шаблон зимородка в Canon Creative Park, який можна використовувати як програму для смартфона чи вебсайт, він надрукував його та інші зображення для натхнення на принтері Canon PIXMA TS5340a.

Щоб гарантувати ідеальний друк із точними кольорами та контурами, Зак виконав в налаштуваннях швидкий і легкий процес обслуговування принтера, повністю перевіривши роботу сопел друкувальних головок. Він також обрав режим найкращої якості, а не на чернетку чи стандартний режим. Після всіх налаштувань настав час зайнятися творчістю.

«Мені подобається виклик використання паперу для відтворення чогось настільки прекрасного, що існує в природі», — каже Зак. «З папером можна багато чого робити, наприклад використовувати метод тиснення, і матовий фотопапір Matte Photo Paper від Canon ідеально для цього підходить. Увесь папір відрізняється певною м’якістю, тож тиснення залишає на ньому заглиблення. Зазвичай папір вважають досить плоским, і так чудово надавати йому нового вигляду. У цього матеріалу такий великий потенціал!»

Планування й процес

На столі поруч із ножицями лежать багато різних елементів шаблону зимородка з паперу, деякі вже складені, деякі ще складаються.

До того, як Зак зрозумів, що його приваблює 3D-творчість, він вивчав ілюстрацію та роками ілюстрував дитячі книжки. «Цікаво, що зараз я не дуже багато ілюструю. Я присвячую більшість свого часу 3D», — каже він. «В юності я ніколи не мріяв займатися таким. Я навіть не думав, що це можливо».

Пара рук тримає ножиці, вирізаючи паперове перо.

«Я роблю дуже багато пір’їнок, але це дуже неточна наука», — каже Зак. «Я майже закінчую роботу, а потім розумію, що мені потрібно ще кілька штук. Я досить добре готуюсь до початку роботи, але іноді в неї закрадається трохи хаосу».

Не дивно, що для Зака виявилося досить просто зробити стандартний шаблон зимородка в Canon Creative Park, але він додав кілька особистих штрихів, що й було головною метою всього проєкту — оживити паперових птахів.

«Я завжди прагну робити свої моделі реалістичними», — пояснює він. «Магія ховається в деталях. Лише уважно придивившись, можна зрозуміти, як вони зроблені».

Надрукувавши й вирізавши скальпелем усі плоскі елементи, перед складанням моделі Зак додав паперові пір’їни. Взявши текстурований кольоровий папір щільністю 160 г/кв. м, Зак вирізав основу, схожу на листки дерева. Тримаючи її великим і вказівним пальцями, художник, взявши в іншу руку ножиці, почав працювати над краями кожної пір’їни, перетворюючи їх на бахрому. У всіх своїх проєктах він робить це з великою спритністю. «Я ще жодного разу не порізався», — каже він. «У мене позаду є запобіжник, тож я завжди відчуваю, де знаходиться лезо».

Зак підрахував, що для цього зимородка він використав близько 400 паперових пір’їн, і радить завжди починати роботу з хвоста, нашаровуючи пір’я. Приклеївши додаткові пір’їни, Зак зрозумів, що він має збільшити дзьоб і лапи приблизно на 10%, інакше птах виглядатиме непропорційно.

Увага до деталей

Рука людини тримає зимородка з паперу, а інша рука тонким пензлем розфарбовує голову зимородка.

«Я використовую акрилові фарби, розбавляючи їх водою, а потім наношу мазки густішої фарби для яскравішого кольору», — каже Зак. «Мені подобається використовувати переливчасті фарби, які добре підходять для відтворення текстури пташиного пір’я».

Коли птаха було оперено, склеєно й висушено, Зак додав трохи деталей за допомогою акрилових фарб. «На щастя, шаблони Creative Park дуже деталізовані, тому розфарбувати птаха було не дуже складно», — каже він.

Дзьоб зимородка художник вкрив лаком, щоб надати йому блискучий природний вигляд, а очі підмалював фарбами й використав акрилові кульки, щоб зробити їх більш реалістичними. Потім з іншого шаблону він створив третю повіку, щоб очі виглядали злегка вставленими.

Для Зака майстрування й творчість схожі на медитацію. «Я просто забуваю про все інше на світі, навіть коли робочий процес йде не за планом», — каже він. «Я просто не можу думати про інші проблеми у своєму житті. Мене не відволікають гаджети, тому що я працюю руками. Це приносить тактильне задоволення й відволікає від усього іншого».

Готовий витвір

Готовий зимородок із паперу сидить на гілці під ковпаком, який стоїть на столі поруч із рослиною в горщику.

Цей проєкт, який тривав чотири дні, став відпочинком для душі Зака, як і всі його проєкти. «У моїй голові є лише кінцевий результат, і я завжди хочу його досягнути», — каже він.

Коли зимородок був майже готовий, художник зробив ще кілька змін, наприклад, нахилив голову так, щоб дзьоб вказував трохи вниз. Це мало виглядати так, ніби птах готовий налетіти на безтурботну рибу. Нарешті Зак вирішив посадити зимородка на гілку під скляним ковпаком. «Я прикріпив до основи металевий дріт та надав йому відповідну форму, використовуючи глину для ліплення та зубочистку для створення текстури перед фарбуванням», — пояснює він.

Для людей, які бачать твори Зака, це може бути єдиним способом наблизитися до цих птахів та оглянути їх більш детально. «Я хочу допомогти людям більше дізнатися про природу й цінувати її. Я також прагну принести природу в приміщення, але залишити її недоторканою в природному світі. Те, що я роблю, схоже на веганську таксидермію», — жартує він.

Якщо вас надихнули вражаючі витвори Зака з паперу, чому б і вам не попрацювати з будь-яким із шаблонів, які можна обрати в Canon Creative Park? Не забувайте ділитися своїми витворами з паперу в соціальних мережах із додаванням хештегу #MadeWithPIXMA.

Автор Наталія Паул (Natalya Paul)

Пов’язана продукція

 • Струминні принтери

  Matte Photo Paper MP-101

  Матовий фотопапір забезпечує друк високоякісних фото, графіки та тексту на матовій поверхні. Також підходить для різного роду творчого застосування — створення листівок, паперових забавок тощо.
 • Струминні принтери

  Matte Photo Paper MP-101D

  Втілюй ідеї в життя, разом із ціма універсальними носіями. Ідеї для хобі та творчості — кращий вибір для створення святкової листівки, додатків до пам’ятних альбомів чи проектів з Creative Park.
 • TS6340

  Домашні принтери

  PIXMA TS5340a

  Виразіть своє творче захоплення разом із PIXMA TS5340a із широкою підтримкою різних типів носіїв, великою кількістю творчих додатків для надзвичайного легкого підключення до смартфону

Схожі статті