ТВОРЧИЙ ДРУК

Саморобні прикраси для столу: поради та ідеї для створення паперових моделей

Створіть красиві прикраси з допомогою принтера PIXMA та програми Creative Park — від прикрас із паперу до кілець для серветок і позначень місць.
Знімок крупним планом столу, застеленого лляною скатертиною і прикрашеного сосновими шишками, листям і виробами з паперу.

Незалежно від того, чи це вечірка з нагоди дня народження, святковий обід або сімейні посиденьки, люди люблять прикрашати стіл, щоб справити на гостей враження. Виготовлення прикрас для столу своїми руками — це не лише доступний, але й екологічний спосіб створення прикрас, оскільки паперові шаблони можна переробити або залишити для майбутнього заходу.

Компанія Canon запропонувала професійному декоратору, Дені Такер (Dani Tucker), авторці книги The Social Kitchen, створити сервірування столу за допомогою нового для неї матеріалу — паперу. «Сервірування надає столу красивого вигляду, — пояснює Дені, — але воно не обов’язково має бути дуже дорогим. Для мене це просто творчий підхід до декорування столу та надання йому індивідуальності».

Подивіться, як Дені впоралася із цим завданням, і дізнайтеся найкращі поради щодо створення власних прикрас для столу з паперу.

1. Виберіть тему

Жінка з довгим каштановим волоссям розкладає соснові шишки на красиво прикрашеному обідньому столі.

Під час сервірування столу можна надихатися чим завгодно — наприклад, ви можете створити квіткову феєрію для літньої званої вечері або прикрасити стіл на день народження друзів, використовуючи їхні улюблені кольори або хобі. Тут Дені додає соснові шишки до столу, прикрашеному в зимовому стилі.

Знімок крупним планом столу, прикрашеного сосновими шишками, свічками й паперовими сніжинками, зірками, совами та пряниковими будиночками, створеними за допомогою програми Creative Park.

Після вечірки ви можете подарувати гостям кілька паперових моделей як прощальний подарунок, викинути у відро для сміття або зберегти їх для особливої події у майбутньому.

Щоб своїми руками створити прикраси для сервірування столу, виберіть тему, після цього все, що вам знадобиться — це папір, принтер і вибрані шаблони. У програмі Creative Park є безліч безкоштовних шаблонів: від паперових будівель і тварин до прикрас і навіть тримачів для серветок та позначень місць, які полегшать вам роботу. Наприклад, для оформлення столу у квітковому стилі можна використовувати шаблони квітів і метеликів, склеєні разом, щоб зробити яскраву доріжку або гірлянду, а також прикрашені картки з іменами для надання індивідуальності.

У нашому випадку тема була зимовою. Дені почала з вибору палітри кольорів. «Я обрала золотий, жовтий та коричневий, тому що хотіла додати природних відтінків. Потім я зібрала разом елементи для створення образу, дотримуючись цієї палітри кольорів. Мені хотілося створити зимову атмосферу, тому я додала евкаліпт [який зазвичай використовується в зимових частуваннях], а потім додала кілька свічок для настрою».

Щоб прикраси стіл не потрібно витрачати багато коштів, і Дені завжди намагається використати повсякденні предмети під час оформлення столу. «Усі речі, які я використала, можна легко знайти, — каже вона. — Я використала старі банки з-під варення для свічників та вази, у які я поклала інший реквізит».

Для початку Дені використала шаблони золотих зірочок і жовті сніжинки в поєднанні з мініатюрними совами. Потім вона додала роздруківки меню і картки з іменами, а також соснові шишки та листя, яке вона зібрала, щоб створити контраст золотого й зеленого.

2. Роздрукуйте шаблони

Жінка з довгим каштановим волоссям виймає роздрукований шаблон зірки з принтера Canon.

«Я друкувала шаблони з телефону через програму Creative Park — після налаштування принтера нею дуже легко користуватися», — каже Дені.

Перш ніж друкувати вибрані шаблони, переконайтеся, що ви використовуєте правильний носій. У кожному шаблоні Creative Park вказано конкретний тип паперу, у більшості випадків використовується матовий фотопапір Canon. Вибір носія для друку може вплинути на кінцеву конструкцію, оскільки шаблон із матового фотопаперу міцніший, ніж зі звичайного паперу для друку.

Ви можете друкувати прямо зі свого смартфона через вебсайт або програмуCreative Park.

Після того як ви надрукували всі шаблони, настав час приступати до їхнього складання — залежно від того, скільки шаблонів ви створюєте, ви можете розподілити це заняття на кілька вечорів, щоб кінцевий результат був максимально якісним.

3. Створіть власні шаблони

Знімок зверху вниз людини, що сидить за столом і розглядає на смартфоні зображення зірки з паперу на вебсайті Canon Creative Park. На столі також лежить надрукований шаблон цієї зірки.

На вебсайті Creative Park є шаблони на будь-який смак: як прості, так і складніші.

Жінка схилилася над дерев’яним столом, складаючи та вирізаючи шаблони виробів із паперу на невеликому килимку для різання.

«Я використала клейові точки, щоб з’єднати шаблони разом, — пояснює Дені. — Я розрізала точки навпіл, тому що деякі шаблони були досить маленькими, і з’єднала модель таким чином».

Уважно дотримуйтесь інструкцій, оскільки деякі моделі потрібно складати перед вирізанням. Після цього виріжте шаблони та складіть усі загини, які потрібно склеїти. Ви можете склеїти шаблони за допомогою клею, а потім залишити їх до повного висихання.

Ви навіть можете персоналізувати шаблони, зробивши прикраси унікальними для вашого свята. «Ви можете персоналізувати свої шаблони, написавши імена на шаблонах зірок чи будиночків, — радить Дені. — Або якщо це день народження, можна написати вік іменинника або іменинниці або фразу «З днем народження». Думаю, гарний напис на прикрасі також буде дуже доречним». Крім того, через програму можна додавати інші шаблони.

Дені створила оригінальні шаблони за тематикою свого столу — наприклад, вона використала шаблон зірки, розділивши його навпіл, щоб зірки лежали рівно на столі, і склеїла шаблони пряникових будиночків, щоб вийшла тверда модель. Вона також прикріпила маленькі картки меню на великі частини кольорових карток, щоб вийшла рамка, і повісила шаблони сніжинок догори ногами, щоб кольори відповідали темі.

4. Сервірування столу

Красиво оформлений обідній стіл, застелений лляною скатертиною і прикрашений сосновими шишками, листям та виробами з паперу.

Створення прикрас своїми руками надає вам можливість за власним бажанням змінювати тематику сервірування столу, просто надрукувавши більше шаблонів, що є економічним способом його декорування залежно від стилю заходу. Крім відзначання чотирьох пір року, ви також можете спробувати зробити паперові вироби для дитячого свята, Нового року або навіть вечірки на честь від’їзду, тематично зв’язавши їх із країною, до якої ви вирушаєте, використовуючи Creative Park та шаблони найвідоміших архітектурних пам’яток, що доступні через цю програму.

Тепер, коли всі шаблони готові, настав час розставити їх на столі. Переконайтеся, що ви підготували тарілки, столові прилади та келихи, щоб ви могли прикрасити накритий стіл за допомогою своїх прикрас.

Дені рекомендує спочатку розставити великі речі, а потім додавати предмети в порядку зменшення розміру. «Я починаю зі скатертини, — каже вона, — потім додаю найбільші предмети, наприклад квіти у вазах або квіти, розставлені на столі, а після цього розставляю дрібніші речі».

Спочатку поставте в центр столу прикраси, до яких ви хочете привернути увагу, — це можуть бути квіти, шматочки дерева, соснові шишки або навіть свіжі фрукти, наприклад, цілі апельсини чи гарбузи, залежно від тематики. Потім додайте дрібніші предмети, як-от меню та картки з іменами, оскільки їх можна легко розмістити біля кожної тарілки.

Дені радить групувати предмети в непарній кількості — вона завжди додає прикраси по три штуки, щоб вони виглядали привабливіше.

Після того як всі предмети розставлені по місцях, настав час розташувати навколо них дрібніші прикраси з паперу, розставивши їх по столу на власний розсуд. Можливо, біля келиха з напоєм кожного гостя можна посадити мініатюрну сову? Потім можна додати останні штрихи, наприклад кільця для серветок та інші дрібні прикраси.

Дені була вражена розмаїттям безкоштовних шаблонів, доступних у програмі Creative Park, і із задоволенням надихнулася новими ідеями. «На мою думку, завдання було дійсно цікавим і дало мені можливість творчо підійти до роботи з папером та досягти дійсно чудового результату — це відрізняється від того, що я робила раніше, тому це завдання дозволило мені розім’яти свої творчі м’язи», — каже вона.

Якщо ви надихнулися на створення власних прикрас, перегляньте результати за хештегом #MadeWithPixma, щоб знайти більше творчих ідей, а потім поділіться власними виробами з паперу для сервірування столу, додавши мітку @canonemea.

Незалежно від події, чому б не прикрасити стіл за допомогою виробів із паперу?

Автор Темзін Уілкс (Tamzin Wilks)

Подібна продукція

 • Домашні принтери

  PIXMA TS7440a

  Стильний багатофункціональний пристрій для технічно підкованих користувачів із широким спектром можливостей для творчого друку, а також технологією АПД, що спрощує процес копіювання і сканування кількох різних аркушів.
 • Струминні принтери

  Matte Photo Paper MP-101

  Матовий фотопапір забезпечує друк високоякісних фото, графіки та тексту на матовій поверхні. Також підходить для різного роду творчого застосування — створення листівок, паперових забавок тощо.
 • Струминні принтери

  Matte Photo Paper MP-101D

  Втілюй ідеї в життя, разом із ціма універсальними носіями. Ідеї для хобі та творчості — кращий вибір для створення святкової листівки, додатків до пам’ятних альбомів чи проектів з Creative Park.

Схожі статті