ТВОРЧИЙ ДРУК

Прикраси в біофільному стилі: впустіть природу у свою оселю

Дізнайтеся, як поєднання природи та дизайну за допомогою принтерів і програм Canon дозволяє створювати заспокійливу атмосферу в оселі.
Настінна прикраса з тропічного листя, вирізаного з різнокольорового паперу в рожево-зелених тонах та роздруківок на тропічну тематику.

Не секрет, що наше самопочуття покращується, коли ми проводимо час на природі, а привнесення елементів природи в приміщення за допомогою природного світла, органічних кольорів, сенсорних предметів інтер’єру та кімнатних рослин може мати заспокійливий ефект. Однак для того щоб втілити цю тенденцію в дизайні, не обов’язково, щоб із будь якого місяця відкривався вид на ліс та було дерев’яне облицювання. Якщо творчо використовувати стіни, біофільний дизайн, який підкреслює зв’язок із природою, може набувати різних форм — від настінних прикрас до фоторамок, а також може стати цікавим способом створити розслаблюючу атмосферу в оселі.

Дизайнерка інтер’єру Жасмін Робертсон (Jasmin Robertson) живе в будинку в едвардіанському стилі в місті Хов, Англія, і знайомить людей з історіями про ремонт та інтер’єри в TikTok та Instagram. «Мені подобається концепція біофільного дизайну, і ми взяли за основу багато його принципів, коли облаштовували наш дім, — говорить вона. — Атмосфера нашої оселі заспокоює, відновлює сили та створює численні можливості для єдності з природою. Я щасливіша, ніж будь-коли».

Майстриня Емма Джюел, @EmmaJewellCrafts в Instagram, також є прихильницею виготовлення прикрас із паперу для розваги та декору житла.

Не буде кращого часу, ніж зараз, щоб почати створювати власні витвори, маючи лише принтер Canon і кілька ідей, натхненних природою. Ми попросили Жасмін і Емму поділитися своїми порадами щодо створення простих прикрас у біофільному стилі.

1. Шукайте натхнення навколо себе

Плаский макет із зображенням принтера Canon SELPHY Square QX10 в оточенні квітів, джутових ниток, маленьких прищіпок, гачків та невеликих надрукованих фотографій зелених рослин.

«Мені подобається, що я можу легко роздрукувати фотографії з телефону й розвісити їх по всій оселі, — каже дизайнерка інтер’єру Жасмін Робертсон. — Моя галерея переповнена, тож мої улюблені знімки виявилися похованими в глибинах цифрової пам’яті та недооціненими». © Жасмін Робертсон (Jasmin Robertson)

Над чорним каміном на стіні висить гілка. З неї звисають кілька джутових ниток із прикріпленими до них маленькими надрукованими фотографіями.

«Я дуже задоволена тим, що вийшло, і думаю, що ця прикраса стане невід’ємною композицією в кімнаті моєї доньки, — говорить Жасмін про цю натуральну привабливу настінну прикрасу. — Її також буде дуже легко оновлювати за допомогою нових фотографій, щоб змінювати її вигляд залежно від пори року». © Жасмін Робертсон (Jasmin Robertson)

На Pinterest можна знайти безліч ідей біофільного дизайну для всіх видів осель, кімнат та приміщень — від дерев усередині будівель до стін із пишних зелених рослин. Можна також комбінувати роздруковані знімки із зеленими рослинами, створюючи власні витвори, як це зробила Жасмін для спальні своєї доньки.

«За допомогою Canon SELPHY Square QX10 я створила настінну прикрасу з фотографіями весняних пейзажів, яку повісила над каміном, — пояснює вона. — Фотографії підвішені до гілки на джутових нитках. Це просто, але дуже ефектно. Крім того, цю прикрасу легко зробити й при цьому майже нічого не витратити».

Жасмін віднайшла натхнення в місцевому парку: «Після зливи я гуляла із собакою в одному з наших улюблених місцевих парків і поставила собі за мету знайти гілку відповідного розміру. У парку було багато гілок, тому це не зайняло в мене багато часу. Поки я була там, я зробила кілька знімків весняних квітів та свіжого зеленого листя. Мені навіть вдалося сфотографувати, як мій собака нюхає нарцис».

2. Використовуйте інструменти для дизайну, як-от Creative Park

Принтер Canon друкує аркуш паперу з візерунком листя. Поруч із принтером лежить ще один різнокольоровий відбиток, а також кілька вирізаних вручну паперових листків.

«Отримуйте задоволення від створення абстрактних витворів мистецтва та для початку роздрукуйте кілька аркушів паперу з візерунками, — каже майстриня Емма Джюел, яка використала для створення настінного шедевра з листя безкоштовний та надихаючий онлайн-ресурс Creative Park від Canon. — Виберіть поєднання візерунків та кольорів і за допомогою ножиць виріжте з паперу органічні фігури». © Емма Джюел (Emma Jewell)

Настінна прикраса з тропічного листя, вирізаного з різнокольорового паперу в рожево-зелених тонах та роздруківок на тропічну тематику.

«Коли ви остаточно визначитеся з композицією, почніть приклеювати всі елементи на нитку, — каже Емма. — Після цього повісьте свій прекрасний витвір мистецтва на видне місце». © Емма Джюел (Emma Jewell)

Рукоділля — це чудове заняття, за яким можна провести час із друзями та сім’єю. Якщо вам потрібні ідеї, у Creative Park від Canon ви знайдете безліч шаблонів виробів із паперу, у тому числі декоративні підвісні рослини, горщики із сукулентами, настінні букети з польових квітів та красиві вінки. Незалежно від того, чи ви майстер, якому потрібно створити складні квіткові композиції для прикраси столів, полиць і підвіконь, або новачок, що бажає спробувати простий дизайн, натхненний природою, на сайті та в програмі Creative Park від Canon ви знайдете сотні ідей.

Емма, яка обожнює яскраві кольори та захоплюється творчими проєктами, каже: «Мені подобається використовувати Creative Park для пошуку паперу з візерунками та елементів, які можна роздрукувати та використати в проєктах. Тут так легко знайти неймовірний папір із візерунком, який мені підходить, і створити декор відповідно до сезону, не витрачаючи кошти на нові матеріали».

Після того як ви вибрали шаблони — у випадку Емми це два тропічні дизайни, один із зеленокрилим ара, а інший із монстерою — вам знадобиться хороший принтер. Емма використовує бездротовий принтер Canon PIXMA TS6340a — універсальний принтер, який ідеально підходить для друку будь-чого — від робочих документів до сімейних проєктів.

«Створити цей приголомшливий фон для фотографій дуже просто. Роздрукуйте кілька аркушів із малюнком на тропічну тематику, потім виріжте з паперу тропічне листя. Поєднайте тропічне листя зі звичайним кольоровим листям із листівки. Потім приклейте листя до шпагату за допомогою клейового пістолета. Коли все буде готове, підвісьте шпагат, щоб створити фон.

«Мій принтер Canon PIXMA TS6340a дозволяє легко друкувати якісні відбитки для проєктів, — продовжує Емма. — А матовий фотопапір Canon є дуже універсальним і зручним у роботі».

3. Для підсилення ефекту додайте прикрас своїм витворам мистецтва

Жінка в жовтій сукні схилилася над столом, обв’язуючи джутові нитки навколо гілки.

«Рукоділля корисне для душі, і нам усім варто приділяти більше часу творчим заняттям, — каже Жасмін. — Це так приємно — створювати щось красиве, що можна виставити на загальний огляд, це надає індивідуальності та неповторності оселі та може стати предметом обговорення». © Жасмін Робертсон (Jasmin Robertson)

Жінка розвішує роздруковані фотографії зелених рослин на джутові нитки, прив’язані до гілки, поруч із принтером Canon SELPHY Square QX10.

«Мені подобається прикрашати оселю за допомогою яскравих кольорів, тому в моєму інтер’єрі переважає еклектичний стиль, — каже Жасмін. — Зелений, безумовно, мій улюблений колір, і він присутній у більшості кімнат у тому чи іншому відтінку». © Жасмін Робертсон (Jasmin Robertson)

Жасмін використовувала портативний принтер Canon SELPHY Square QX10 для друку яскравих квадратних відбитків безпосередньо зі свого смартфона. «Я додала знімки, які зробила в парку, кілька знімків моєї доньки, що досліджує природу, і кілька знімків чудових квітів у саду моєї бабусі. Роздруківки миттєво висохли, і я за допомогою дерев’яних мініприщіпок прикріпила їх до чотирьох джутових ниток, рівномірно прив’язаних вздовж гілки», — пояснює вона.

Наступним кроком було додати трохи блиску та органічної текстури до прикраси ручної роботи, натхненої природою. «Я обмотала гілку світлодіодними лампочками та приклеїла до одного кінця акумулятор, який потім прикрила кущистою гілочкою евкаліпта, перев’язаною джутовою ниткою, — розповідає Жасмін. — За допомогою латунних гачків та прозорої волосіні я підвісила гілку до стелі над каміном у кімнаті моєї доньки. Це прекрасне декоративне доповнення до її кімнати, і вона в захваті від нього».

4. Ретельно продумайте, де розмістити свої дизайнерські рішення

Гілка, з якої звисають маленькі надруковані фотографії, над столом, на якому стоять комп’ютер, ноутбук, свічка і ваза з нарцисами.

«Я також повісила прикрасу на стіну біля письмового столу в нашому домашньому офісі, — каже Жасмін. — Вікна цієї кімнати виходять на північ, тому взимку там досить темно, але ці весняні фотографії оживили однотонну стіну, наповнивши кімнату кольорами. Яскраві кольори наповнюють мене оптимізмом, і я з нетерпінням чекаю на довші сонячні дні». © Жасмін Робертсон (Jasmin Robertson)

Знімок крупним планом кількох джутових ниток із прикріпленими до них маленькими роздрукованими фотографіями на тлі білої стіни.

«У надрукованій фотографії є​щось ностальгічне, — каже Жасмін. — Я велика прихильниця таких фото». © Жасмін Робертсон (Jasmin Robertson)

«Простір, у якому ми живемо має дуже великий вплив на наш настрій та загальне самопочуття, тому я вважаю, що важливо створювати інтер’єр, який позитивно впливатиме на нас, — каже Жасмін. — Мені подобається, що дизайн інтер’єру здатний викликати почуття. Комусь це може здатися несерйозним, але з огляду на кількість часу, який ми проводимо в приміщеннях, вплив дизайну не можна недооцінювати».

Враховуючи це, подумайте, де розмістити свою прикрасу, адже вона стане цікавим витвором мистецтва у вашій кімнаті. Жасмін радить: «Подібну прикрасу можна повісити в будь-якому місці, де ви хочете створити фокусну точку або до якого ви хочете привернути увагу. Особливо добре воно виглядає в центрі кімнати над меблями, але нею також можна прикрасити однотонну стіну. Її можна підвісити за допомогою гачків до стелі або підвісити на рейку для картин. Якщо ви хочете підвісити її до стіни, закріпіть гачки на відстані близько двох дюймів від стіни.

Тему природи також можна втілити в інтер’єрі завдяки сміливим декоративним рішенням, каже Жасмін, яка вважає, що плитка для ванної з листям та ботанічним візерунком може справити неабияке враження, як і фрески для спалень.

5. Спокійна оселя — спокійний розум

Знімок крупним планом столу, на якому стоять монітор комп’ютера, клавіатура, ваза з нарцисами та принтер Canon SELPHY Square QX10.

Витвір мистецтва, натхненний природою, може справді підняти настрій. Для більшого комфорту подбайте, щоб в інтер’єрі було багато рослин та квітів — як живих, так і штучних, а також м’яке освітлення. «Для мене немає кращого почуття, ніж перетворення простору на щось прекрасне», — каже Жасмін. © Жасмін Робертсон (Jasmin Robertson)

На білій стіні висить абстрактний витвір мистецтва в пастельних тонах. Під ним стоїть кімнатна рослина та лежить сіра подушка.

Серед творінь Емми — цей абстрактний витвір мистецтва в пастельних тонах, який вона створила за допомогою великого листа білого картону, матового фотопаперу Canon, клею та ножиць. © Емма Джюел (Emma Jewell)

Якщо для вас в оселі важливий спокій, зробіть освітлення м’яким і віднайдіть натхнення в природі. «Щоб створити вдома відчуття спокою, використовуйте приглушені землисті кольори, натуральні матеріали та велику кількість рослин, — радить Жасмін. — Мені подобається використовувати рослини як декор для оселі. Вони не лише красиво виглядають, але й сприяють гарному самопочуттю, дозволяючи відчути єдність із природою, а також підтримуючи чистоту повітря в приміщенні.

«Дослідження показали, що навіть дивлячись на картину із зображенням природи, люди почуваються спокійніше, — продовжує Жасмін. Штучні рослини теж можуть сприяти гарному самопочуттю, що є гарною новиною для тих, хто не любить доглядати за рослинами».

Створюйте багаторівневе освітлення — настільні та підлогові лампи, а також настінні та підвісні світильники, і всі вони мають бути з регульованою яскравістю, — підсумовує вона. — Якщо ви робите ремонт, подумайте про великі та мансардні вікна, щоб забезпечити якомога більше природного світла та вентиляції. Запаліть свічку з ефірними оліями та увімкніть розслаблюючу музику. Подумайте про свої відчуття, а не лише про те, що ви бачите».


Автор: Лорна Докерілл (Lorna Dockerill)

Пов’язана продукція

Схожі статті