ПОРАДИ З ДРУКУ

Поширені запитання щодо принтерів, чорнил та паперу

Спеціаліст із друку Canon Europe Canon Сухаїб Хуссейн (Suhaib Hussain) відповів на ваші найпопулярніші запитання щодо друку.
Рівні чорнила відображаються на панелі налаштувань принтера Canon.

Існує безліч способів нанесення чорнила на папір та велика кількість видів чорнил і паперу, і це викликає багато запитань у всіх — від звичайних домашніх користувачів до професійних фотографів. Спеціаліст із друку Canon Europe Сухаїб Хуссейн (Suhaib Hussain) відповідає на деякі з ваших найпоширеніших запитів щодо друку, чорнил та паперу.

Вибір принтера, чорнила та паперу.Знання функцій принтера.

Розуміння та керування чорнилами.

Чим відрізняються струменеві, лазерні та інші типи принтерів?

Лазерний друк заснований на фізичному контакті паперу з фотобарабаном. На цей барабан наноситься сухий тонер, який під впливом високої температури припікається до паперу. Цей процес дозволяє робити роздруківки з хорошою стійкістю до розмазування і добре підходить для офісного використання, де основною вимогою є друк документів на звичайному папері.

Під час струменевого друку краплі рідкого чорнила розпорошуються на папір без фізичного контакту. Це дозволяє використовувати набагато ширший діапазон носіїв і товщини паперу, а також забезпечує набагато кращу точність і яскравість кольорів під час друку фотографій.

Портативні фотопринтери Canon SELPHY працюють за принципом сублімації барвника, що дозволяє робити довговічні відбитки лабораторної якості з плавними та безперервними кольорами. Для них потрібен папір зі спеціальним покриттям, і вони ідеально підходять для миттєвого, але високоякісного друку.

У малоформатних фотопринтерах Canon Zoemini застосовується технологія ZINK1 (назва походить від «Zero Ink»), яка передбачає використання спеціального паперу з мікрокристалами, які реагують на процес нагрівання. Роздруковані за такою технологією знімки стійкі до забруднень та води, і вона не потребує чорнил, що робить її ідеальною для невеликих портативних принтерів.

Жінка використовує свій смартфон для друку з Canon SELPHY CP1300, а поруч із нею — стопка конвертів.

Компактні фотопринтери Canon SELPHY, як-от цей Canon SELPHY CP1300, працюють на технології сублімаційного друку, за допомогою якої чорнила трьох різних кольорів із плівкової стрічки наносяться на папір послідовними проходами, після чого наноситься захисне покриття під час четвертого та останнього проходу.

Який принтер найкраще підходить для домашнього використання?

Якщо ви шукаєте один принтер, який може друкувати як документи, так і фотографії, струменева технологія підійде найкраще. Лінійка принтерів Canon PIXMA включає моделі з роздільними чорнильними картриджами або навіть багаторазовими чорнильницями, використання яких може бути більш рентабельним у разі великих обсягів друку — див. Яка різниця між роздільними чорнильницями та картриджами FINE?

Швидкість друку може бути ще одним важливим фактором, який слід враховувати, особливо якщо ви плануєте багато друкувати —див. Що означає IPM нижче. Серед інших функцій, на які варто звернути увагу, функція автоматичного двостороннього друку — вона ефективна й може знизити витрати на папір. Багатофункціональні принтери з вбудованим сканером чудово підходять, якщо вам потрібно сканувати або копіювати документи чи фотографії. Функції бездротового підключення також можуть спростити друк.

Основні категорії принтерів Canon спрощують процес прийняття рішень і включають принтери PIXMA для друку вдома та принтери MAXIFY для домашнього чи невеликого офісу.

Санджай Джогіа (Sanjay Jogia) тримає роздруківку з принтера Canon imagePROGRAF PRO-300.

Принтер Canon imagePROGRAF PRO-300 як широкоформатний фотопринтер формату A3+ професійного рівня оснащений системою пігментних чорнил на 10 кольорів, включно із сірим чорнилом, матово-чорним чорнилом і чорним фоточорнилом, а також Chroma Optimiser, що дозволяє максимізувати якість кольорових і чорно-білих роздруківок. Він підходить для широкого спектра фотографічних і художніх носіїв. © Санджай Джогіа (Sanjay Jogia)

Асортимент фотопаперу Canon

Для досягнення найвищої якості друку фотографій асортимент носіїв для художнього друку Canon включає папір із широким діапазоном рівнів білого кольору (що відповідає максимальній яскравості) і вражаючі варіанти покриття — від гладких до текстурованих. Фотопринтери Canon PIXMA PRO та Canon imagePROGRAF також безпосередньо підтримують друк на художньому папері та носіях спеціалізованих компаній із виробництва паперу, включно з Canson і Hahnemühle.

Яке чорнило найкраще підходить для друку як фотографій, так і документів?

У струменевих принтерах зазвичай використовуються чорнила на основі барвників, але Canon уже давно спеціалізується на гібридних системах подавання чорнил, у яких чорне чорнило на основі пігменту поєднується з кольоровими чорнилами на основі барвників. Чорний пігмент забезпечує чіткість та насиченість чорного тексту в документах, у тому числі стійкість до розмазування, і забезпечує чудову довговічність навіть на звичайному папері та конвертах, а чорнила на основі барвників гарантують яскраву передачу кольорів під час фотодруку, особливо на глянцевому та лощеному папері.

У гібридних струменевих принтерах Canon початкового рівня використовуються картридж пігментного чорного чорнила та триколірний картридж кольорових чорнил на основі барвників. Більш досконалі моделі можуть похизуватися чотирма або навіть п’ятьма окремими чорнилами на основі барвників на додаток до чорного пігментного чорнила, включно із чорним фоточорнилом, а іноді й синім чи сірим фоточорнилом. Завдяки цьому такі принтери, як Canon PIXMA TS704a та Canon PIXMA G640, можуть підтримувати ширший діапазон кольорів або гами під час друку фотографій, а також більший діапазон тонів і контрасту.

Для забезпечення свободи самовираження під час фотодруку як кольорових, так і чорно-білих зображень на перший план виходить система пігментних чорнил LUCIA PRO, що застосовується в принтерах Canon imagePROGRAF PRO. Наприклад, у принтері Canon imagePROGRAF PRO-300 формату A3+ використовується десять пігментних чорнил, що забезпечує неперевершену якість друку на матовому фотопапері та спеціалізованих носіях для художнього друку. Цей принтер також обладнаний картриджем Chroma Optimiser, призначеним для підвищення плавності та загальної якості друку на глянцевих носіях.

Які типи паперу найкраще підходять для друку фотографій і документів?

Звичайний папір або листівка хорошої якості ідеально підійде для друку документів, але для друку фотографій існує набагато ширший вибір варіантів. Компанія Canon пропонує глянцевий, лощений і матовий фотопапір. Асортимент включає двосторонній матовий фотопапір, який ідеально підходить для скрапбукінгу, і навіть є варіант зі згином посередині та конвертами, що робить цей папір ідеальним для створення вітальних листівок. Глянцевий і лощений фотопапір мають захисний верхній шар, який особливо чудово поєднується із чорнилами на основі барвників. Відносно невеликі молекули барвника повністю поглинаються під зовнішнім шаром і запечатуються всередині.

Принтер MAXIFY GX6050 MegaTank із віконцями для перегляду рівня чорнила спереду, а роздруківки закріплені на дошці для нотаток позаду.

Принтери Canon PIXMA G і MAXIFY GX MegaTank оснащені багаторазовими чорнильницями, а не звичайними картриджами, що дає змогу робити до 60002 роздруківок між заправленнями. Рівень чорнила легко контролювати завдяки віконцям на передній панелі принтерів.

Принтер Canon PIXMA TS704, який стоїть на дерев’яному столі та на якому друкуються зображення фруктів і квітів.

Як і інші гібридні струменеві принтери Canon, Canon PIXMA TS704a використовує пігментні чорні чорнила, блакитні, пурпурові й жовті чорнила, а також чорне фоточорнило на основі барвників. Чорні та кольорові чорнильні картриджі доступні в стандартному форматі, форматі XL та форматі XXL3 для різних обсягів друку.

Що означає IPM і чому це важливо?

Швидкість друку часто вказується в PPM (сторінках на хвилину), але це може ввести в оману, оскільки значення буде змінюватися залежно від вмісту сторінки та налаштування роздільної здатності. Натомість Canon використовує IPM (зображення за хвилину). Ця одиниця вимірювання є більш точною, оскільки заснована на результатах друку тестових сторінок за стандартом ISO, що враховує діапазон тексту, діаграм і зображень, надрукованих із фіксованою роздільною здатністю. IPM дає набагато чіткіше розуміння того, наскільки швидко працює принтер у реальних умовах.

Що таке друк без полів?

Опція друку без полів, яка часто використовується для друку фотографій різних розмірів, дозволяє друкувати аж до країв паперу без білої рамки. Багато принтерів для домашнього використання, наприклад Canon PIXMA TS5340a, підтримують друк без полів у розмірах від 3,5 x 3,5 дюйма у форматах до A4. З появою нових принтерів imagePROGRAF PRO, включно з Canon imagePROGRAF PRO-300 та Canon imagePROGRAF PRO-1000, функція друку без полів стала доступною і для друку на матових та художніх носіях, а також глянцевому та лощеному фотопапері.

Ця функція, яка стає все дедалі популярнішою, дає змогу друкувати через Wi-Fi з будь-якого місця в домі чи офісі — за допомогою підключеного до Wi-Fi смартфона, планшета, ноутбука чи настільного комп’ютера — без фізичного підключення пристрою до принтера. Програми Canon, як-от програма Canon PRINT, програма Creative Park і програма Easy-PhotoPrint Editor, дозволяють керувати принтером і використовувати широкий спектр функцій за допомогою інтелектуального пристрою. Пряме бездротове підключення — ще одна популярна функція, яка забезпечує пряме бездротове з’єднання між принтером і інтелектуальним пристроєм без використання маршрутизатора, тоді як хмарні сканування та друк стають усе більш доступним для повномасштабного віддаленого керування. Функції різняться залежно від моделей принтерів.

Принтер Canon PIXMA TS6350, який стоїть на стільниці й на якому друкують зображення для прикрас на день народження

Високоефективний принтер Canon PIXMA TS6350a із п’ятьма чорнилами однаково вправно й швидко друкує як документи, так і фотографії. Типовий для цієї сучасної лінійки принтер підтримує підключення до Wi-Fi, що дозволяє легко друкувати з ноутбука, смартфона, планшета та інших пристроїв із будь-якого місця вдома. Усунення потреби фізично підключати пристрій до принтера за допомогою кабелю робить сканування та друк набагато зручнішими.

Яка різниця між роздільними чорнильницями та картриджами FINE?

У більшості струменевих принтерах Canon використовується інноваційна технологія друкуючої головки FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering), яка є надійною та довговічною і яка забезпечує високу якість друку. Нагріваючи чорнило, а не просто розбризкуючи його, друкуючі головки FINE виштовхують чорнила за один раз, що підвищує ефективність і швидкість розпорошення крапель, що призводить до покращеної точності.

Деякі принтери Canon PIXMA оснащені роздільними чорнильними картриджами, а деякі — системою картриджів FINE від Canon, у якій лише два картриджі: один чорний і один триколірний. Великою перевагою системи картриджів FINE є зручність і зменшення часу, який витрачається на технічне обслуговування. У картриджах FINE друкуючі головки інтегровані в картриджі й тому оновлюються під час кожної заміни картриджа. У принтерах із роздільними картриджами для кожного чорнила картриджі розміщуються в лотку, з якого чорнила подаються на друкуючі головки. Теоретично роздільні картриджі можуть у довгостроковій перспективі допомогти вам заощаджувати кошти, оскільки вам потрібно лише міняти картриджі. Якщо ви друкуєте багато зображень із одним домінуючим кольором протягом певного періоду часу, чорнила одного кольору закінчаться раніше інших, що спрощує процес заміни картриджа за один раз та підвищує рентабельність цього процесу.

Як міняти чорнильні картриджі?

Заміна чорнильних картриджів дуже проста. Ви отримаєте підказку через драйвер принтера на комп’ютері або в програмі Canon PRINT на інтелектуальному пристрої, якщо він у вас встановлений, що показує, що чорнило в картриджі закінчилося або що він порожній. Інформація про чорнило також відображається безпосередньо на принтерах Canon із вбудованим екраном.

Щоб поміняти чорнильні картриджі, просто відкрийте кришку принтера, вийміть використаний картридж і встановіть новий. На багатьох роздільних картриджах Canon також є світлодіоди, які блимають червоним, коли чорнила закінчуються або коли вони пусті, тому ви можете легко побачити, які з них потрібно змінити.

Як часто потрібно міняти чорнильні картриджі?

Якщо ви друкуєте переважно текстові документи, картриджі прослужать вам набагато довше, ніж якщо ви регулярно друкуєте фотографії великих розмірів із відносно високим споживанням чорнила.

Щоб задовольнити різні потреби, для багатьох сучасних принтерів Canon доступні як картриджі XL і навіть XXL3, так і варіанти стандартної ємності. Для дійсно великих обсягів друку використовуйте принтер Canon MegaTank із багаторазовими чорнильницями, а не звичайними картриджами. Зазвичай вони містять достатню кількість чорнила для друку приблизно 60002 сторінок або більше, порівняно зі 150–200 сторінками принтерів із картриджами.

Незалежно від того, друкуєте ви вдома, в офісі чи для рукоділля, знайдіть свій ідеальний принтер.


Автор: Метью Річардс (Matthew Richards)

 1. ZINK, Zero Ink та логотип ZINK є товарними знаками ZINK Holdings, LLC, зареєстрованими в США та інших країнах.
 2. Ресурс картриджа — це значення, отримане в результаті індивідуального випробування Canon на основі таблиці ISO/IEC 24712 та методу імітації неперервного друку із заміною чорнильниць після початкового настроювання.
 3. Чорнила XXL можуть бути недоступні у вашому регіоні.

Пов’язана продукція

 • Домашні принтери

  SELPHY CP1500

  Створюйте довговічні роздруківки з насиченими кольорами за лічені секунди на цьому простому у використанні компактному фотопринтері.
 • Принтер кишенькового розміру для миттєвого друку

  Canon Zoemini S2

  Виведіть свої селфі на новий рівень із кишеньковою камерою миттєвого друку, що обладнана дзеркальцем, кільцевим спалахом, дистанційним спуском і має режим інтерактивного перегляду.
 • Професійні фотопринтери

  imagePROGRAF PRO-300

  Професійний настільний принтер imagePROGRAF, що забезпечує впевнений друк у форматі A3+ високої якості та підтримує простий робочий процес.
 • Струминні принтери

  Matte Photo Paper MP-101

  Матовий фотопапір забезпечує друк високоякісних фото, графіки та тексту на матовій поверхні. Також підходить для різного роду творчого застосування — створення листівок, паперових забавок тощо.
 • Струминні принтери

  Plus Glossy II PP-201

  Глянсовий покращений фотопапір II компанії Canon — ідеальний вибір для глянсового друку найвищої якості. Він надає професійним фотографіям та іншим відбиткам досконалого блиску.

Схожі статті

 • ДРУК І ТВОРЧІСТЬ

  Опис типів паперу

  Дізнайтеся про різні типи паперу Canon за допомогою цього зручного посібника покупця.

 • ПОРАДИ З ДРУКУ

  Який з них підійде вам?

  Знайдіть найкращий принтер Canon для своїх потреб – від сімей і студентів до працівників домашніх офісів.

 • ДРУК

  Ідеальна програма Canon для друку саме для вас

  Працюйте творчо та ефективно за допомогою програм для друку від Canon — для кожного проєкту знайдеться ідеальний варіант.

 • ДРУК

  Струменевий чи лазерний: який принтер підійде саме вам?

  Дізнайтеся про відмінності між струменевими та лазерними принтерами Canon і з’ясуйте, який із них найкраще підійде для ваших потреб.