ТВОРЧИЙ ДРУК

Зосередженість через творчий процес журналінгу

Автор контенту та ілюстратор Кіа Марі Хант (Kia Marie Hun) розповідає, як ведення щоденника може стати способом вираження творчого потенціалу, а також покращення психічного здоров’я.
Людина робить записи в альбомі, сторінки заповнені фотографіями та наклейками.

Журналінг може надихнути на творче самовираження, а також допомогти проаналізувати думки та емоції. Витративши лише 20 хвилин на день на ведення особистих записів, ви зможете покращити самопочуття, особливо якщо будете знати, що окрім вас їх ніхто не побачить. І що дійсно чудово? Це може робити кожен. Не існує жодних правил, лише папір перед вами, який передасть усі ваші емоції та почуття за цей день — через слова, малюнки, колажі або роздруковані фотографії.

Автор контенту, ілюстратор та автор щоденників Кіа Марі Хант (Kia Marie Hunt) є автором серії щоденників для дітей My Awesome Year. Вона також має власний магазин канцелярських товарів на Etsy та випускає щомісячні набори для журналінгу для своєї зростаючої спільноти Journal Club.

Для Кіа ця справа була творчою віддушиною протягом усього життя. «Я говорила, що вперше захопилася журналінгом, щоб фіксувати свої спогади під час річної подорожі Уругваєм і Бразилією, — говорить вона. — Але нещодавно я знайшла безліч щоденників із мого дитинства, зроблених власноруч. Очевидно, я завжди любила вести щоденники, мені просто потрібно було згадати про це».

Журналінг є також чудовим способом пізнати себе, каже Кіа, яка має 15,7 тис. підписників в Instagram на її сторінці @kia.creates, вона також веде сторінку @inspiringjournals. «Крім того, що журналінг — це заспокійливе заняття, це є також простором для самовираження, без очікувань і обмежень, і ти почуваєшся таким вільним. Щоразу, коли ви займаєтеся творчістю, ви поступово краще пізнаєте себе, — говорить вона. —

1. Знайдіть свій стиль журналінгу

Людина тримає відкритий щоденник, заповнений барвистими малюнками і наклейками, перед книжковою полицею, що заставлена книгами.

«Вести щоденник — це значить закарбувати момент і зберегти його для майбутнього, щоб потім мати можливість перечитати, — каже Кіа, — але це також означає насолоджуватися цією миттю».

Жінка друкує на рожево-білій клавіатурі комп’ютера.

Журналінг — це немов відбиток пальця, кожен із них унікальний, і не існує правильного способу, — каже Кіа. — Для мене журналінг починається з додавання кольору на сторінку, зазвичай я прикрашаю її відповідно до теми. Я витрачаю багато часу на друк фотографій, вибір наклейок та стрічки "васі" [декоративної клейкої стрічки]», — пояснює вона.

Незалежно від того, чи обираєте ви мінімалістський і сміливий стиль або надаєте перевагу всім кольорам веселки, розкрийте свою індивідуальність — ваш вибір може змінюватися щоразу, коли ви відкриваєте свій щоденник».

«Щоб закінчити розворот, я заповнюю простір малюнками та іншими наклейками, — додає Кіа. — Я не зупиняюся, поки не заповню сторінку, тому що мені подобається саме так. Для мене чим більше, то краще, але це точно не всім до смаку!»

2. Виберіть тему

Зображення зверху вниз, на якому жінка сидить за охайним столом із рулонами стрічки «васі» поруч з відкритим щоденником.
Людина знімає наклейку, щоб вклеїти її в щоденник.

Існує безліч різних способів ведення щоденника — записування снів, записи в щоденник по одному рядку в день, ненадіслані листи — ви можете експериментувати по ходу справи або завести різні блокноти для різних записів.

«Існує така велика кількість окремих спільнот любителів щоденників, — каже Кіа. — Пунктова система журналінгу Bullet Journal допоможе організувати акуратне та мінімалістичне планування, зосередитися на плануванні днів, тижнів або місяців і відстежувати звички й досягати цілей. Щоденник у стилі "джанкбук" використовують по типу альбому, вклеюючи в нього що завгодно: листівки, квитки, мережива, нитки, папір, підручні матеріали — що завгодно!».

Щоденник подяки може стати чудовим способом привнести позитив у життя. «Суть полягає в тому, що ви записуєте в нього всі речі, значні та незначні, за які ви вдячні, — говорить Кіа. — Виглядає просто, але перехід до такого способу мислення може дійсно змінити ваше життя.

Кращий спосіб віднайти свій улюблений стиль ведення щоденника — це експериментувати», — додає вона. «Пробуйте різні варіанти та не обмежуйте себе — ніхто не має вписуватися в межі одного стилю ведення щоденника. Різноманітність — це весело».

3. Розкрийте свої творчі можливості завдяки друку

Жінка в сукні із соняшниками тримає в руках фотографію, роздруковану на принтері PIXMA.

«Мені подобається висока якість друку принтера серії Canon PIXMA TS5340. Мені приносить задоволення друкувати, створювати, а потім вклеювати власні наклейки в щоденник», — говорить Кіа.

Людина тримає Canon Zoemini під час друку зображень.

Відбитки, роздруковані на Canon Zoemini розміром 2 x 3 дюйма, ідеально підходять для вклеювання в щоденник, і це ще не все — вони друкуються на клейкому папері, тому вам не знадобиться клей.

Люди, що займаються журналінгом, і майстри в цій сфері також можуть за допомогою своїх принтерів для домашнього використання створювати безліч нових та оригінальних матеріалів для щоденників, як це робить Кіа за допомогою свого принтера Canon PIXMA TS5340.

«Іноді я створюю дизайни в цифровому форматі в програмі Adobe® Illustrator®* та надсилаю їх безпосередньо на принтер через бездротовий зв’язок. В інших випадках я створюю дизайни вручну й сканую їх за допомогою PIXMA, перш ніж редагувати. Бачити, як аркуш наклейок проходить увесь шлях, від ідеї до фізичного втілення, приносить величезне задоволення».

«Мені подобається вклеювати фотографії до щоденника, — говорить вона. — Я почала з фотографій із поїздок або відпочинку, коли писала про спогади з подорожей, але я стала друкувати все більше й більше фотографій, закарбовуючи різні моменти, наприклад квіти під час прогулянки або те, як промені сонця освітлювали мою студію в певний день».

Кіа використовує кишеньковий принтер Canon Zoemini з Bluetooth для миттєвого друку наліпок розміром 2 х 3 дюйми, які можна наклеїти на папір, просто підключившись до смартфону.

«Можливість зробити знімок на телефон, додати фільтр за допомогою програми Canon Mini Print, швидко надіслати його на принтер Canon Zoemini і роздрукувати прямо на папері-наліпці — це приголомшливо. Це надає процесу такого приємного відчуття взаємодії — я можу закарбувати момент і додати його до свого щоденника практично миттєво».

Програма Canon Mini Print App має великий вибір нестандартних наклейок, меж та шрифтів, тому ви можете поекспериментувати й персоналізувати зображення перед друком.

4. Зробіть процес унікальним по-своєму

Людина притискає печатку до заповненої сторінки щоденника.
Жінка фотографує відкритий щоденник на камеру Canon PowerShot G7 X Mark III.

«Я використовую камеру Canon PowerShot G7 X Mark III, щоб знімати невеликі ролики в процесі ведення щоденника й фотографувати заповнені сторінки», — каже Кіа. «Я можу підключитися до свого телефону за допомогою бездротового зв’язку й легко перенести будь-які фотографії або відео. Потім я редагую їх на телефоні й у той самий день можу поділитися вмістом щоденника зі своєю спільнотою».

За допомогою програми Canon Mini Print , сумісної з Canon Zoemini та Canon Zoemini S, ви можете продемонструвати свою індивідуальність та настрій за допомогою рамок, фільтрів, малюнків і багато чого іншого. Але Кіа не обмежується наклейками й фотографіями — вона доповнює свій щоденник всілякими цікавими речами.

«Я люблю створювати текстуру, додаючи друковані матеріали, наприклад складені сторінки або конверти. Мені подобається прикрашати сторінку цікавими елементами, — говорить вона. — У мене є один щоденник у стилі "джанкбук", який я використовую тільки в жовтні і який призначений виключно для щорічного конкурсу Halloween Journal Challenge. Він дуже фактурний, сторінки стилізовано як рвані із залишками розлитого чаю, у ньому багато мережива, сургучних печаток і моторошних друкованих фотографій, а ще він перев’язаний мотузкою!»

Існує безліч способів дати волю творчості та Кіа демонструє, як за допомогою фотографій, власних наклейок та гарного почерку можна надати щоденнику індивідуальності.

«Після того як сторінку оформлено, я беру ручку і починаю писати. Зазвичай я не дуже замислююсь над цим. Я практикую спосіб, який я називаю "фрірайтинг", і заповнюю простір словами, які спадають мені на думку. Не думайте забагато й не переймайтесь, якщо текст виглядає неакуратно або містить орфографічні помилки — це неважливо».

«Можливість поділитися своїм творчим процесом і продемонструвати готові сторінки щоденника спільноті любителів щоденників у соціальних мережах дуже важлива для мене, тому що саме там я спілкуюся з іншими людьми, яким подобається займатися журналінгом», — каже Кіа.

Найприємніша річ у веденні щоденника — це те, що ваш процес повністю залежить від вас самих. Усе, що вам потрібно, щоб почати створювати диво — це блокнот.

Автор: Лорна Докерілл (Lorna Dockerill)

* Adobe та Illustrator — зареєстровані торговельні марки або торговельні марки компанії Adobe у США та/або в інших країнах.

Пов’язана продукція

Схожі статті

 • У витягнутих руках — кілька фотокамер Canon Zoemini S2, одна з яких друкує зображення; інша людина також тримає чорно-білий відбиток.

  ДРУК І ТВОРЧІСТЬ

  Важливі життєві моменти на відбитках

  Дізнайтеся, як група молодих людей зберегла важливі моменти свого життя за допомогою Canon Zoemini S2.

 • ТВОРЧИЙ ДРУК

  Зробіть власні іграшки-антистрес

  Паперовими іграшками-антистрес цікаво гратися, і, крім того, вони допомагають заспокоїтися.

 • Чорний Canon SELPHY CP1500, зелений Canon SELPHY Square QX10, бірюзовий Canon Zoemini S2 та рожево-золотистий Canon Zoemini 2 розставлено на сірому фоні в оточенні відбитків, наклейок та аксесуарів.

  ТВОРЧИЙ ДРУК

  Найкращі портативні принтери Canon

  Ознайомтеся з асортиментом компактних принтерів Canon, щоб знайти модель, яка підійде саме вам.

 • Подорожній щоденник лежить відкритий на темному дерев’яному столі поруч з кількома фотовідбитками, ручкою, стрічкою "васі" й печатками. Сторінки заповнені барвистими записами, малюнками й фотографіями.

  ТВОРЧИЙ ДРУК

  Подорожній щоденник, як у професіонала

  Перетворіть зроблені на камеру Canon Zoemini S2 знімки з відпустки на власний стильний щоденник.