ТВОРЧИЙ ДРУК

Зробіть власні іграшки-антистрес за допомогою програми Creative Park

Як ми з’ясували із цього навчального матеріалу від експерта з паперових виробів Паули Мілнер та її сина Фредді, іграшками-антистрес цікаво гратися, і, крім того, вони допомагають заспокоїтися.
Знімок зверху упаковки матового фотопаперу Canon, навколо якої лежать різнокольорові іграшки-антистрес із паперу.

Паула Мілнер — британський ентузіаст рукоділля та дизайнер тканин. На своїй сторінці в Instagram, де вона відома як The Crafty Lass і за якою стежать понад 6000 підписників, вона ділиться надихаючими ідеями та показує історії зі свого повсякденного життя. Старший син Паули, Фредді, страждає на аутизм і очікує на постановку діагнозу СДВГ, що означає, що йому потрібна додаткова підтримка, про що Паула відкрито й чесно розповідає в соціальних мережах.

Рукоділля завжди було важливою частиною дитинства Фредді, і хоч йому буває важко зосередитися надовго, Паула знаходить способи зацікавити його. «Фредді дуже цікавиться тим, чим займаються його батьки, — каже Паула. — Його тато — інженер, чия робота тісно пов’язана із цифрами, тому Фредді теж цікавлять іграшки та ігри, пов’язані із цифрами. Якщо він бачить, як я в’яжу гачком чи шию, то хоче навчитися це робити — він уже вміє пришивати ґудзики й навіть сам пошив собі ковдру. Він дуже цікавиться всім, що дозволяє отримати миттєвий результат».

Нещодавно Паула відкрила для себе програму Creative Park від Canon, яка допомагає їй розважати Фредді, пропонуючи безліч простих у виготовленні паперових моделей. Іграшки-антистрес із паперу — чудова альтернатива пластиковим іграшкам, крім того Фредді знаходить увесь процес, від виготовлення іграшок до самої гри, дуже заспокійливим. Іграшки-антистрес призначені не лише для дітей: наявність речі, якою можна зайняти руки, дозволяє дорослим легше зосередитися, якщо ви почуваєтеся неспокійно чи збуджено.

Якщо ви хочете створити власні іграшки-антистрес, у цій статті ви знайдете все необхідне, а також трохи натхнення від Фредді та Паули.

Шаблон Creative Park, що друкується на чорному принтері Canon на дерев’яній полиці.

Шаблони можна роздрукувати безпосередньо з програми Creative Park або завантажити файл PDF на вебсайті Creative Park.

Усміхнена жінка та маленький хлопчик сидять за столом і граються з набором іграшок-антистрес із паперу.

Займіть маленькі рученята іграшками-антистрес із паперу, які легко завантажити й зібрати та з якими весело грати.

Ось що вам знадобиться.

Додаткова комплектація
 • Блискітки, ручки або інші аксесуари для декорування
 • Клей (для створення коників, згаданих нижче)

1. Виберіть шаблони в програмі Creative Park

Жінка сидить за ноутбуком, на якому відкритий вебсайт Canon Creative Park. На столі поряд із нею лежить упаковка паперу для принтера Canon, іграшковий паперовий вітряк і склянки з ручками та ножицями.

Ви здивуєтеся, дізнавшись, скільки шаблонів чекає на вас у програмі Creative Park. Рекомендуємо розпочати із дзиґи, але серед альтернативних варіантів є також моделі динозаврів та касовий апарат із працюючими деталями Варіантів безліч.

Якщо ви раптово вирішите зайнятися творчістю, Creative Park допоможе вам у цьому. У програмі є безліч шаблонів для паперового рукоділля, починаючи від улюблених іграшок-антистрес Фредді й закінчуючи складнішими пізнавальними шаблонами, як-от об’ємна абетка.

«Інтереси Фредді змінюються досить часто, — каже Паула. — В одну хвилину його можуть зацікавити цифри, а в іншу — яскраві кольори, тому асортимент шаблонів, доступний у програмі Creative Park, дозволяє легко знайти саме те, що йому сподобається».

Шукати шаблони в Creative Park дуже просто. Використовуйте розкривне меню у версії сайту для ПК або виберіть вкладку Category (Категорія) на головній сторінці програми. Також можна використовувати значок пошуку. Якщо ви користуєтеся програмою Creative Park уперше, краще почати з простого. Для початківців або дітей (під наглядом дорослих) ідеально підійдуть іграшки-антистрес, наприклад дзиґи. Ви можете знайти їх, набравши Origami Spinning Tops (Дзиґи-орігамі) у рядку пошуку у версії сайту для ПК або перейшовши в розділ Papercraft > Educational > Play (Паперові вироби > Пізнавальні > Ігри).

2. Друк на матовому фотопапері Canon Matte Photo Paper

Руки тримають пачку різнокольорових шаблонів із програми Creative Park, надрукованих на матовому фотопапері Canon Matte Photo Paper.

Матовий фотопапір Canon Matte Photo Paper — найкращий вибір для творчості. Він чудово передає яскраві кольори, а щільність 170 г/м² (товщина паперу, що вимірюється в грамах на квадратний метр) робить папір досить міцним, щоб створювати іграшки та ігри, з якими можна грати знову й знову.

Матовий фотопапір Canon Matte Photo Paper чудово підходить для творчості. Він трохи товщий за стандартний папір формату A4 та забезпечує високоякісне відтворення кольорів, завдяки чому ваші творіння виходитимуть яскравими. Завантажте папір у принтер PIXMA згідно з інструкціями та роздрукуйте вибрані шаблони безпосередньо з програми Creative Park або ж завантажте шаблон у форматі PDF на вебсайті Creative Park, щоб роздрукувати його з комп’ютера чи пристрою.

«Фредді полюбляє нові ідеї, а його творчі прагнення потрібно стимулювати, тому той факт, що ви можете вибирати шаблон і майже миттєво роздрукувати його — ідеальний варіант», — каже Паула. Після того як ви вибрали шаблон і завантажили папір, ви зможете приступити до творчого процесу за лічені хвилини.

3. Вирізайте та створюйте

Маленький хлопчик сидить за столом і акуратно вирізає різнокольорові фігурки з Creative Park.

Лінії вирізання на шаблонах Creative Park такі, що маленькі діти можуть легко впоратися із ними, але рекомендується, щоб вони робили це завдання під наглядом дорослих.

Усміхнений хлопчик сидить за столом і грається іграшками-антистрес із паперу.

Фредді зміг вирізати й зробити власні спінери, через що процес для нього був ще приємнішим.

Після того як ви роздрукували шаблони, наступний етап — вирізання. Просто дотримуйтеся меж шаблону та звертайте увагу на позначки ножиць, які підкажуть вам, де потрібно зробити додаткові надрізи. В іграшках-антистрес зазвичай потрібно зробити лише кілька надрізів, завдяки чому діти легко можуть зробити їх самі й лише з невеликою допомогою батьків задля безпеки.

Спінери можна легко персоналізувати за допомогою фарб, ручок або невеликих аксесуарів, як-от блискітки або наклейки (пам’ятайте, що використання фарб або блискіток може призвести до того, що іграшки не підлягатимуть переробці). «Я відкрила для себе Creative Park лише нещодавно, — каже Паула, — але гадаю, що це приголомшливий ресурс для батьків, яким потрібно розважити дітей під час шкільних канікул або втілити в життя домашні проєкти.

Я знайшла дуже багато варіантів, які можуть бути корисними й для дорослих, особливо для тих, хто шукає альтернативні екологічні способи оформлення вечірок і заходів». У програмі також є безліч варіантів декору для оселі.

4. Підійде також для дорослих

Руки склеюють шматочки вирізаного паперу за допомогою клею. На столі лежать папір для принтера та інструкції з виготовлення іграшки.

Деякі шаблони з програми Creative Park зібрати трохи важче, і тому вони найкраще підійдуть для дітей старшого віку або дорослих. Якщо ви шукаєте спосіб розважити друзів, чому б не влаштувати вечірку з виготовленням виробів із паперу? Кількість шаблонів, які можна завантажити не обмежена, тож ви можете запросити стільки людей, скільки захочете!

Набір різнокольорових паперових іграшок лежить на принтері Canon PIXMA, по боках стоять склянки з ручками та ножицями.

Кожен аркуш спінера містить кілька шаблонів, тож ви маєте безліч варіантів для гри.

«Заняття творчістю зазвичай дуже розслаблює Фредді, йому подобається робити щось руками. Деякий час назад ми запропонували йому погратися з іграшками-антистрес, але тепер він активно шукає їх щоразу, коли йому треба заспокоїтися», — каже Паула.

Виготовлення виробів із паперу може бути заспокійливим заняттям наодинці, але це також чудовий спосіб для дітей провести час із друзями. Кількість шаблонів, які можна завантажити, не обмежена, тож можна спробувати створити одну й ту саму іграшку всім разом. Після створення іграшок запропонуйте дітям придумати спільні ігри, наприклад влаштувати лялькову виставу для батьків.

Творчістю можуть займатися не лише діти: задоволення від створення речей своїми руками також отримують і дорослі. У програмі Creative Park у категорії Architecture (Архітектура) є дивовижні проєкти, що вимагають набагато більше часу та терпіння, серед них моделі іспанського храму Святого Сімейства та храмового комплексу Ангкор-Ват у Камбоджі.

«Коли справа доходить до занять творчістю, діти часто залучаються до процесу та із задоволенням проводять час у творчому безладі, — каже Паула. — Дорослі, навпаки, схильні мати дуже упереджені уявлення про те, як має виглядати певна річ. Заняття творчістю з Creative Park ідеально підходить для обох груп, незалежно від того, чи хочете ви персоналізувати свої дизайнерські ідеї або просто скористатись шаблоном. Якщо у вас щось не вийде, ви можете просто роздрукувати шаблон та почати спочатку».

5. Переробляйте та переходьте до наступного проєкту

Руки тримають сірий ящик для переробки, наповнений шматками картону й паперу та викинутими паперовими моделями.

Коли вам набридне гратися зі спінерами, їх можна буде здати на переробку разом із рештою паперу та картону. Також обов’язково дізнайтеся про варіанти переробки порожніх чорнильних картриджів Canon.

Матовий фотопапір Canon Matte Photo Paper можна переробляти як звичайний папір / картон (завжди перевіряйте місцеві правила переробки). Цього не можна робити, якщо ви чимось прикрашаєте свої роботи або використовуєте клей, але ви можете пошукати більш екологічні варіанти декору, наприклад блискітки.

«Фредді може бути досить незграбним, — каже Паула. — Він може досить легко зламати пластикові іграшки, і буде прикро, якщо ми витратили на них гроші. Безкоштовні шаблони для іграшок у Creative Park дозволяють нам не перейматися через те, що він їх зламає, тим більше, що ми знаємо, що папір можна переробити».

Якщо ви тільки почали працювати у Creative Park, почніть із малого й поступово переходьте до більших і складніших проєктів, переробляючи свої попередні роботи, щоб звільнити місце для нових.

Автор: Метью Бовен (Matthew Bowen)

Пов’язана продукція

Схожі статті

 • Пласке зображення дерев’яного столу, на якому лежать барвистий вітряк, виготовлений із паперу, та повітряна куля, а також пачка фотопаперу Canon.

  ТВОРЧИЙ ДРУК

  Зробіть кольори яскравішими

  Додайте яскравості своїй оселі за допомогою цих чудових веселкових моделей.

 • Дитина сидить на колінах усміхненої жінки та розфарбовує роздруківки, надруковані на принтері Canon PIXMA. На задньому плані видно руки, що тримають смартфон.

  ПОРАДИ З ДРУКУ

  Поради з друку перед початком навчального року

  З принтером Canon ви можете підійти до підготовки до навчального року творчо.

 • Black Canon PIXMA printer with a colouring printout and print paper on a desk.

  ТВОРЧЕ МИСЛЕННЯ

  Зніміть стрес за робочим столом

  Щодня ми розповідаємо про прості способи зняти напругу.

 • Різні шаблони динозаврів, роздруковані з програми Canon Creative Park лежать на столі, до одного з них тягнеться рука.

  ТВОРЧИЙ ДРУК

  Зробіть декор у вигляді динозавра з програмою Creative Park

  Прикрасьте спальню своєї дитини доступним способом за допомогою доісторичних виробів із паперу.