ТВОРЧИЙ ДРУК

Простий скрапбукінг для подорожей

Збережіть спогади про свою поїздку, створивши з них подорожній щоденник. Творчий журналіст Кія Марі Хант розповідає, як вона втілила в життя свої ідеї щодо скрапбукінгу за допомогою Canon Zoemini S2 і принтерів Canon.
Подорожній щоденник лежить відкритий на темному дерев’яному столі поруч з кількома фотовідбитками, ручкою, стрічкою "васі" й печатками. Сторінки заповнені барвистими записами, малюнками й фотографіями.

Відпустки й відпочинок від буденності дарують нам враження й спогади, якими ми дорожитимемо пізніше, озираючись на минуле. І ці почуття часто пов’язані з фотографіями – сімейними знімками братів і сестер, які разом куштують морозиво на пляжі, або груповими селфі друзів-підлітків, що насолоджуються своїми першими поїздками без батьків. Коли автор, ілюстратор і журналіст Кія Марі Хант (Kia Marie Hunt) вирушила зі своїм партнером в Коста-Ріку, щоб відсвяткувати восьмирічну річницю весілля, вона твердо вирішила, що зробить цю подорож незабутньою, створивши спеціальний альбом.

"Це була така пригода, – розповідає вона. – Нам всім подобається думати, що ми завжди все пам’ятатимемо, але правда в тому, що багато дрібних деталей залишилися б непоміченими, якщо б я не зберегла їх у своєму подорожньому щоденнику. Мені так приємно озиратися назад на ті сторінки й знати, що всі ці чудові моменти я тепер ніколи не забуду".

Кія веде журнали й щоденники стільки, скільки себе пам’ятає. Творець серії дитячих щоденників "Мій дивовижний рік" ділиться ідеями й порадами щодо ведення щоденника і журналів з понад 130 тисячами підписників на двох своїх сторінках в Instagram: @InspiringJournals і @KiaCreates. Вона також кожного місяця поширює набори для рукоділля через свою спільноту Journal Club і має магазин на Etsy, де продає канцелярські аксесуари, наклейки та інші товари для щоденників і журналів. Ось її покрокові інструкції з туристичного скрапбукінгу.

Жінка з довгим темним волоссям, одягнена в джемпер у пастельну смужку, сидить за столом і вибирає фотографії для подорожнього щоденника. Щоденник оточений фотографіями, наліпками, стрічкою "васі", камерою Canon Zoemini S2, принтером Canon SELPHY Square QX10, з якого виходить фотографія, та іншими речами.

"Для мене ведення щоденника – це спосіб об’єднати персональний журнал, альбом і фотоальбом в єдине ціле, – говорить Кія. – "Я почала вести художні щоденники не лише для творчого самовираження, але і як спосіб записувати й фіксувати деталі й спогади".

1. Фіксуйте пам’ятні моменти

Руки вклеюють фотографії у відкритий подорожній щоденник в оточенні знімків, стрічки та пам’ятних речей.

Ви можете завантажити у Canon Zoemini S2 до 10 аркушів фотопаперу Zink™ з клейкою основою та друкувати, відклеювати й наклеювати свої улюблені знімки просто в щоденник. Якщо папір закінчиться, збережіть знімки на карту пам’яті Micro SD, щоб роздрукувати їх пізніше.

Руки тримають і перегортають сторінки подорожнього щоденника, до яких вклеєні барвисті фотографії та фрагменти.

Не лише слова, фотографії та малюнки можуть прикрасити сторінки вашого щоденника: це також можуть бути такі речі, як квитки, меню, листівки тощо. "Я іноді прошу в магазинах візитні картки, переглядаю листівки в туристичному бюро й карти на вокзалі, – пояснює Кія. – Все, що має приємну паперову текстуру чи забавний і цікавий дизайн або нагадує вам про це місце в будь-який інший спосіб, може потрапити до вашого щоденника, якщо ви цього захочете".

Скрапбукінгом можна займатися під час подорожі, так і після неї – вирішувати вам. "Якщо ведеш щоденник під час подорожі, то можеш зафіксувати пам’ятний момент, а якщо починаєш робити це після повернення – переживаєш поїздку заново, – пояснює Кія. – Що б ви не вибрали – це безпрограшний варіант". У будь-якому випадку ви маєте вести журнал. "Я записувала все, що ми робили кожного дня в Коста-Ріці, і кожного вечора витрачала на щоденник близько 20 хвилин, додаючи в нього все, що зі мною сталося, разом із фотографіями, підписами й малюнками", – згадує вона. –

Я вважаю, що найбільш спонтанні речі відбуваються під час подорожей – чи то несподіваний поворот подій, якась накладка, що перетворилася на щасливу випадковість, відкриття дивного місця або навіть куштування нової страви. Тому мені подобається, що я можу зробити фото на Canon Zoemini S2 і роздрукувати його в ту ж мить. Оскільки знімки друкуються просто на папері-наліпці, я можу додавати їх у свій щоденник, де ці моменти залишатимуться назавжди". Ви можете побачити творчий процес Кії в цьому відео на TikTok.

2. Не обмірковуйте свої селфі надто старанно

Canon Zoemini S2 лежить на сторінці атласу поруч із блокнотом і добіркою фотографій з відпустки.

Дзеркало та кільцеве підсвічування на камері Canon Zoemini S2 ідеально підходять для створення невимушених селфі з відпустки. Ви можете встановити затримку до трьох секунд за допомогою автоспуску в програмі Canon Mini Print, щоб дати собі й своїм друзям час потрапити у кадр.

"Пройшли ті часи, коли потрібно було просити випадкову людину вас сфотографувати. Завдяки дзеркальному об’єктиву Canon Zoemini S2 я бачу відбиття себе й своєї групи, а напрямні у видошукачі показують, що потрапило в кадр, а що ні, тому я точно знаю, що всі ми будемо на фото".

Якщо ви подорожуєте поодинці, ви також можете використовувати свій смартфон для дистанційного спуску затвора через програму Canon Mini Print, роблячи селфі на фоні виразного пейзажу. Коли справа доходить до селфі, Кія радить бути природними. Іноді фотографії, які в той момент здаються вам надто дивними чи просто найгіршими, насправді є найкращими. Переглядати щоденник або альбом із селфі, на яких люди позують, аж ніяк не так цікаво, як невимушені знімки, що дійсно передають ваші відчуття саме в той момент саме в тому місці".

3. Надавайте знімкам індивідуальності

Руки торкаються смартфона з фотографією, на яку додано малюнок. Телефон лежить на відкритому подорожньому щоденнику, поруч – Canon Zoemini S2.

Надайте своїм фотографіям індивідуальності або додайте на них позначки часу й відомості про місце за допомогою рамок, наклейок, фігур і варіантів оформлення у програмі Canon Mini Print.

Програма Canon Mini Print ідеально підходить для додання фотографіям індивідуальності. Ви можете спробувати рамку, накласти фільтр або накласти свої власні малюнки чи підписи. Ви навіть можете поєднувати улюблені знімки в колажі за допомогою інтелектуального інструменту колажу або скористатися функцією розбиття, щоб зробити виразний плакат із чотирьох або дев’яти менших знімків.

"Якщо я не можу вирішити, які фото хочу надрукувати, я перед друком роблю колаж із кількох знімків і додаю на них веселого яскравого тексту – наприклад, із зазначенням місця, де їх було зроблено", – розповідає Кія.

4. Друкуйте свої фотографії, де б ви не були

Білий Canon SELPHY Square QX10 на поверхні з темного дерева в оточенні фотовідбитків з білими рамками, пачки паперу для принтера SELPHY Square і відкритий подорожній щоденник.

Для швидкого друку великих зображень, якими Кія пишається й до яких хоче привернути увагу, Кія використовує принтер Canon SELPHY Square QX10 – в дорозі або вдома.

Жінка за кадром стоїть біля принтера Canon PIXMA на маленькому столику, прибираючи з нього щойно надруковану фотографію.

Якщо ви хочете вільно експериментувати з різними форматами паперу або фоторедакторами, такими як Canon Digital Photo Professional (DPP), просто виберіть свої улюблені знімки з відпустки, зроблені на камеру, і скористайтеся принтером, таким як Canon PIXMA TS5340a.

За допомогою Canon Zoemini S2 можна друкувати на ходу й додавати знімки просто в журнал, але також є інші способи закарбувати свої спогади про відпустку – як під час подорожі, так і після повернення додому.

Якщо ви хочете додати зображення від друзів, з якими подорожуєте, або знімки, що зберігаються у вашому телефоні, ви можете підключити свій смартфон до кишенькового принтера Canon Zoemini для друку фотографій розміром 50 × 76 мм із захистом від плям, зношення і води, де б ви не були. Canon Zoemini також сумісний з програмою Canon Mini Print, тому ви можете додавати фільтри, рамки й малюнки.

Canon SELPHY Square QX10 дозволяє отримувати більші відбитки розміром 68 × 68 мм насичених і яскравих кольорів на папері для наклейок із рамкою для підписів. "Більший розмір зображення забезпечує більший візуальний вплив, тому я використовую SELPHY Square QX10 для створення того, що називаю тематичними знімками, – пояснює Кія. – Вони розміщуються в центрі сторінки, а навколо них я розташовую фотографії меншого розміру з Canon Zoemini S2".

"Якщо фотографія подобається мені настільки, що я хочу дивитися на неї постійно, а не лише коли відкриваю щоденник, я друкую її на фотопапері розміром 10 × 15 см за допомогою свого принтера Canon PIXMA TS5341 (на заміну йому тепер прийшла модель Canon PIXMA TS5340a) і вставляю в рамку, щоб виставити її у себе вдома або подарувати комусь, хто був зі мною в подорожі", – додає вона.

5. Виберіть найкращий альбом

Подорожній щоденник, в якому відкриті задні сторінки. Ліворуч – фотографія з відпустки з яскравими малюнками й рваними папером навколо, праворуч – конверт, з якого рука виймає фотографію.

Час, виділений для щоденника, – це час, який ви викроїли для себе, час, який ви можете витратити на роздуми про свої враження та усвідомлений відбір того, що ви збираєтеся додати на свої сторінки. Навіть якщо ви ведете щоденник про минуле й зберігаєте спогади на майбутнє, ви також проводите час в теперішньому моменті, зосереджуючись на своєму творчому процесі – це може бути досвідом, що зцілює. Такий вид ведення щоденника також корисним з точки зору самовідчуття, оскільки дає можливість експериментувати зі своєю творчою стороною.

"Щоденник або журнал – це такий вільний простір, де немає певних правил, і він може бути таким, яким ви хочете його бачити, – нагадує Кія. – Щоденник може бути в будь-якому форматі. Тверда чи м’яка обкладинка, порожні або розліновані сторінки – усе залежить від ваших особистих уподобань. У минулому я експериментувала з усіма видами щоденників, навіть робила свої власні або перетворювала на них старі книги, додаючи колажі на сторінки".

Кія рекомендує використовувати достатньо міцні щоденники для захисту сторінок, але при цьому вони мають бути достатньо малими, щоб поміститися в сумку. Вона також радить щоденники з кишенею ззаду, щоб туди можна було класти окремі знімки чи колекційні предмети: якщо кишені немає, ви можете зробити її, наклеївши конверт на сторінку. "У моєму наборі для ведення щоденників у подорожах завжди є скріпки, якими можна прикріпити фотографії до сторінок, куди ви плануєте їх наклеїти", – додає вона.

6. Дайте волю своїй уяві

Рука наклеює круглі наліпки на сторінку щоденника. Поруч із ним лежить камера Canon Zoemini S2, що друкує аркуш з іще двома круглими наклейками, на кожній з яких зображено яскраво-червона квітка.

Кія любить використовувати круглі наклейки Canon для додання в щоденник спогадів про місця, які відвідала. "У Коста-Ріці я фотографувала цікаві квіти й дику природу та роздрукувала ті знімки у вигляді наклейок-кружечків, щоб потім розмістити на сторінках мого щоденника: вони додають яскравих фарб, не займаючи при цьому стільки місця, скільки займає ще повноцінна фотографія – це зручно для сторінок, на яких потрібно щось написати".

Дві руки тримають відкриті сторінки подорожнього щоденника зі штампами, фотографіями, написами й малюнками з великою кількістю зелених і синіх відтінків.

Кія пропонує цікаву ідею для вибору знімків для щоденника, якщо ви подорожуєте разом із друзями: просто влаштуйте фотоконкурс. "Поставте завдання: сфотографувати щось конкретне або просто «відобразити день» – а потім поділіться своїми знімками один з одним, – пояснює вона. – Кожен вибирає фотографію-переможця з галереї іншого учасника, а ви роздруковуєте ті знімки й додаєте їх у щоденник".

"Спочатку розподіліть знімки й пам’ятні речі по сторінках, скористайтеся своїми нотатками, щоб додати написи, а потім заповніть проміжки кольорами", – пояснює Кія.

Щоб спростити навігацію по сторінках, можна скористатися папером для етикеток Canon із круговими вирізами, який дозволяє, наприклад, створити наліпки з номерами кожного дня подорожі, назвами місць або заголовками розділів.

Якщо у вас немає ідей або ви не хочете записувати події кожного дня вашої подорожі, зберегти натхнення вам допоможуть тематичні сторінки. "Ви можете вести щоденник за кольорами, присвячуючи кожну сторінку фотографіям, колекційним предметам або наліпкам з подорожі, що відповідають певному кольору", – пропонує Кія. – Або чому б не створити окрему сторінку про їжу й напої, сторінку про кумедні моменти й сторінку про заняття, які ви спробували?

Є стільки можливостей, а ведення подорожнього щоденника – це така індивідуальна справа, що ви можете зробити його таким, яким захочете".Автор: Рейчел Сігал Гамільтон (Rachel Segal Hamilton)

Пов’язана продукція

 • Принтер кишенькового розміру для миттєвого друку

  Canon Zoemini S2

  Виведіть свої селфі на новий рівень із кишеньковою камерою миттєвого друку, що обладнана дзеркальцем, кільцевим спалахом, дистанційним спуском і має режим інтерактивного перегляду.
 • Домашні принтери

  SELPHY SQUARE QX10

  Зберігайте свої особливі спогади як прекрасно виготовлені знімки, які ви можете робити будь-де.
 • TS6340

  Домашні принтери

  PIXMA TS5340a

  Виразіть своє творче захоплення разом із PIXMA TS5340a із широкою підтримкою різних типів носіїв, великою кількістю творчих додатків для надзвичайного легкого підключення до смартфону

Схожі статті

 • ТВОРЧИЙ ДРУК

  Візуалізуйте стиль своєї відпустки

  Оптимізуйте та впорядкуйте речі у валізі з Canon Zoemini 2.

 • ТВОРЧИЙ ДРУК

  Найкращі супутники на фестивалі

  Збережіть свої спогади за допомогою кишенькової камери Canon Zoemini.

 • ТВОРЧИЙ ДРУК

  Створіть власну книгу оповідань

  Дайте волю своїй уяві — увімкніть принтер Canon SELPHY CP1500 і створіть книгу оповідань власними руками.

 • ДРУК

  Найкращі принтери для творчості

  Від сімейних проєктів до професійних робіт — у Canon знайдеться ідеальний принтер саме для вас.