ДРУК

Струменевий чи лазерний принтер: який підійде саме вам?

Дізнайтеся про відмінності між струменевими та лазерними принтерами Canon і з’ясуйте, який тип найкраще відповідатиме вашим вимогам і бюджету.
Зліва на дерев’яному письмовому столі стоїть струменевий принтер Canon MegaTank, а справа — багатофункціональний лазерний принтер Canon i-SENSYS.

Яким є ідеальний принтер? Для різних людей відповідь буде різною. Усім нам потрібно час від часу друкувати документи, але багато хто з нас також любить займатися творчістю чи має друкувати фотографії, домашні завдання дітей і студентські проєкти. Багато людей працюють удома або в невеликому офісі хоча б частину часу, тому їм також потрібна можливість друкувати професійно оформлені чорно-білі або кольорові ділові документи.

Вибір типу принтера залежить переважно від того, які завдання друку ви виконуєте найчастіше. Він буде відрізнятися залежно від того, що ви друкуєте: великі текстові ділові документи, фотографії або й те, і інше; на якому папері ви друкуєте: на звичайному папері, глянцевому фотопапері або навіть папері для художнього друку; які документи ви друкуєте: переважно чорно-білі або повнокольорові; який обсяг друку: поодинокі відбитки чи великі тиражі. Інші фактори, які слід враховувати, включають швидкість друку, розмір принтера, найбільший розмір роздруківки, який принтер може роздрукувати, і загальну вартість сторінки, у тому числі чорнило/тонер і папір.

Canon випускає широкий асортимент струменевих та лазерних принтерів на будь-який смак і бюджет. Розглянемо докладніше основні відмінності між цими двома типами принтерів та деякі провідні моделі в кожній лінійці, щоб ви могли вибрати ідеальний принтер.

Принтер Canon PIXMA друкує яскраву фотографію помідорів, до яких тягнеться рука й бере.

Струменевий принтер «3-в-1» Canon PIXMA G640, який є ідеальним варіантом для фотолюбителів, використовує шість чорнил на основі барвників для розширення діапазону тонів та колірної гами, і також він оснащений сканером високої роздільної здатності. Завдяки багаторазовим чорнильницям MegaTank ( а не картриджам) повного набору чорнил вистачає на 3800 фотографій розміром 4 x 6 дюймів, крім того принтер може друкувати фотографії без полів розміром до A4. Чорнила вистачить для друку 3700 чорно-білих або 8000 кольорових документів формату A4.

Струменеві та лазерні принтери: принцип роботи

Основна відмінність між струменевими та лазерними принтерами полягає у використанні вологої чи сухої технології друку. У струменевих принтерах рідке чорнило наноситься на папір, тоді як лазерні принтери використовують сухий тонер, який наплавляється на папір за допомогою високотемпературного вала.

Але це ще не все. У струменевих принтерах зазвичай використовуються чорнила на основі барвників, але в деяких із них використовуються пігментні чорнила, які по-різному взаємодіють із різними типами паперу — вони не сильно просочують папір, і тому відбитки можуть виглядати чіткішими, але кольори будуть менш яскравими. Крім того, залежно від моделі, струменеві принтери Canon використовують від трьох до десяти різних кольорів чорнила. Теоретично, що більше кольорів чорнила, то більшу палітру кольорів може відтворити принтер, але на практиці відмінності можуть бути малопомітними і швидше за все матимуть значення лише для досвідчених фотографів, які хочуть отримувати фотографії з абсолютною точністю передачі кольорів.

Порівняння довговічності чорнила

Загалом, пігментні чорнила, що використовується в струменевих принтерах, більш надійні й стійкі до розмазування на звичайному папері, ніж чорнила на основі барвників, а також забезпечують більш насичений чорний і чіткий тексти. Тому вони ідеально підходять для друку документів. Для порівняння: чорнила на основі барвників краще підходять для друку фотографій на глянцевому папері. Дрібніші молекули чорнила на основі барвників можуть повністю вбиратися в захисний верхній шар глянцевого фотопаперу, забезпечуючи рівніше глянцеве покриття. Деякі струменеві принтери Canon лінійки PIXMA поєднують чорні пігментні чорнила для друку тексту, а також блакитні, пурпурові, жовті та чорні чорнила на основі барвників для високоякісного друку фотографій, а принтери для бізнесу Canon серії MAXIFY мають пігментні чорнила всіх кольорів для забезпечення довговічності й чіткого друку документів.

Що стосується друку робочих документів, лазерні принтери, як і раніше, важко перевершити за довговічністю та стійкістю до розмазування під час створення як монохромних, так і кольорових відбитків на звичайному папері. Більше того, ці документи можна зберігати протягом тривалого періоду часу в захищених архівних середовищах, наприклад сховищах бібліотек.

Струменеві принтери пропонують подібні властивості для зберігання завдяки застосуванню пігментних чорнил і технології ChromaLife 100 від Canon. Використання відповідного фотопаперу Canon із чорнилом за цією технологією забезпечує стійкість кольорів в умовах архівного зберігання до 100 років.1

Знімок крупним планом принтера Canon i-SENSYS та його панелі керування із сенсорним екраном.

Швидкий багатофункціональний лазерний принтер Canon i-SENSYS MF754Cdw може сканувати двосторонні документи формату A4 зі швидкістю до 100 стор/хв, що подаються з АПД на 50 аркушів. Окрім одностороннього та автоматичного двостороннього копіювання, він може сканувати документи безпосередньо в електронну пошту, на USB-накопичувач, FTP та в хмарні сервіси й надсилати їх факсом.

Високоефективний друк

Якщо ви друкуєте у великих обсягах, найкраще підійде високопродуктивний принтер, наприклад лазерний. Картриджі з тонером, що використовуються в лазерних принтерах, зазвичай мають набагато більший ресурс друку, ніж чорнильні картриджі струменевих принтерів. Незважаючи на це, для задоволення різних вимог щодо обсягу друку й бюджету Canon пропонує стандартні та високопродуктивні картриджі для своєї найновішої серії лазерних принтерів. Високопродуктивні картриджі для принтерів серії i-SENSYS MF750 містять достатньо тонера для друку 7600 чорно-білих сторінок і 5500 кольорових документів,2 а для принтерів серії i-SENSYS MF650 — до 3100 чорно-білих сторінок і 2300 кольорових документів.

Однак не варто виключати струменеві принтери. Струменеві принтери Canon MegaTank серії MAXIFY GX зазвичай друкують до 9000 чорно-білих сторінок або до 21000 кольорових документів в економічному режимі, перш ніж вам доведеться заправити багаторазові чорнильниці.3 Заправити чорнильниці з флакона із чорнилом можна швидко, легко та акуратно, що є набагато ефективнішим і економічнішим, ніж використання картриджів або тонера.

Чоловік сканує аркуш паперу на принтері Canon MAXIFY.

Принтер Canon MAXIFY GX7040 із функціями друку, копіювання, сканування і надсилання факсу має функцію підключення до Wi-Fi, Ethernet та Cloud Link, а також два вхідні лотки для подавання паперу загальною ємністю 600 аркушів. Сканування за один прохід для двосторонніх документів здійснюється за допомогою ПАПД на 50 аркушів.

Максимальна універсальність

Струменеві принтери можуть бути особливо універсальними, забезпечувати яскраву передачу кольорів під час друку фотографій та графіки, а також високу продуктивність під час друку документів — особливо це стосується моделей із пігментним чорним чорнилом. Струменеві принтери також можуть друкувати на різних носіях, у тому числі глянцевому, матовому та напівглянсовому фотопапері, прикрасах та носіях для творчого друку. Оскільки лазерні принтери використовують тепло, вони не можуть друкувати на широкому спектрі носіїв, зокрема на фотопапері з покриттям. Однак, якщо вас не цікавить друк фотографій, один із лазерних принтерів Canon серії i-SENSYS MF чудово підійде для друку чорно-білих та кольорових документів, а також графічної продукції.

Більш того, якщо вам потрібен лише монохромний друк, Canon пропонує широкий асортимент чорно-білих лазерних принтерів, у тому числі багатофункціональні принтери серії i-SENSYS MF450 та швидкі й ефективні однофункційні принтери серії i-SENSYS LBP230. Вони забезпечують приголомшливу швидкість друку до 38 стор/хв, двосторонній друк у стандартній конфігурації та зручне бездротове підключення. У лінійці струменевих принтерів MegaTank представлені такі чорно-білі принтери, як однофункційний принтер PIXMA GM2040 та багатофункціональний принтер PIXMA GM4040.

У лінійках струменевих принтерів Canon MAXIFY GX та лазерних принтерів i-SENSYS MF є моделі з вбудованим сканером, зазвичай, з автоматичним подавачем документів для зручного сканування та ксерокопіювання багатосторінкових документів. Деякі моделі дозволяють навіть сканувати обидві сторони двосторонніх документів за один прохід, що скорочує час сканування вдвічі. У них також передбачено можливість автоматичного двостороннього друку та ксерокопіювання, а моделі вищого класу, як-от багатофункціональний струменевий принтер MAXIFY GX7040 і багатофункціональний лазерний принтер i-SENSYS MF754Cdw, також мають функцію автономного надсилання факсів.

Однак, якщо вам не потрібні додаткові функції, однофункційні принтери, такі як компактні кольорові лазерні принтери i-SENSYS LBP673Cdw та i-SENSYS LBP630 Series або струменевий принтер MAXIFY GX5040, пропонують інтуїтивно зрозуміле керування та високу швидкість друку за нижчою ціною.

Фотолюбителі не повинні почуватися обділеними. Однофункційні струменевий принтер PIXMA G540 та багатофункціональний струменевий принтер PIXMA G640 мають усі переваги принтерів MegaTank, але використовують шість чорнил на основі барвників для друку фотографій високої якості.

Принтер Canon MAXIFY стоїть на білому письмовому столі серед різних роздруківок ділових документів.

Canon MAXIFY GX6040 має таку ж швидкість друку та ресурс друку, як і модель GX7040, а ємності чорнильниці вистачає на 9000 чорно-білих або до 21 000 кольорових сторінок в економічному режимі. 4 Цей варіант є економічнішим, якщо вам не потрібні вбудований факс, функція двостороннього сканування за один прохід та додатковий лоток для подавання паперу.

Висока продуктивність

Коли потрібно швидко надрукувати велику кількість сторінок, швидкість принтера може мати велике значення. Вона також може бути напрочуд важливою, якщо ви друкуєте лише одну сторінку. Деякі лазерні принтери на ринку після ввімкнення або після виходу з режиму очікування друкують сторінки повільно. Це пов’язано з тим, що блок термозакріплення може довго нагріватися до робочої температури. Хороша новина полягає в тому, що час розігрівання лазерних принтерів серії Canon i-SENSYS після ввімкнення складає лише 13–14 с. Це набагато швидше, ніж у деяких струменевих принтерах, які після ввімкнення часто запускають автоматичний цикл перевірки та очищення сопел друкувальних головок.

Якщо говорити про порівняння швидкості лазерних та струменевих принтерів, то лазерні принтери Canon серії i-SENSYS MF750 мають час друку першої сторінки 7,1 с або менше для чорно-білих і кольорових сторінок. Швидкість друку наступних сторінок досягає 33 стор/хв. Для струменевих принтерів MAXIFY GX5040, GX6040 та GX7040 час друку першої сторінки становить близько 7 с (за відсутності циклу очищення друкувальної головки), а швидкість друку наступних сторінок досягає 24 стор/хв для чорно-білих або 15,5 стор/хв для кольорових документів. Однак швидкість струменевих принтерів може бути нижчою, якщо на наступних сторінках використовується велика кількість чорнила, оскільки принтер припиняє друк сторінки, щоб дати чорнилу висохнути на попередньому аркуші. Це гарантує, що відбиток буде сухим, коли він вийде з принтера, і запобігатиме розмазуванню.

Двосторонній друк дозволяє заощадити на вартості паперу та зменшити вплив на навколишнє середовище — це ще один фактор, який слід враховувати, коли ви вибираєте між струменевим чи лазерним принтером. У разі використання будь-якого струменевого принтера рідке чорнило природним шляхом просочується на звичайний папір, тому під час двостороннього друку можуть бути пропуски, що призводить до погіршення якості. Струменеві принтери Canon на основі барвників зменшують щільність на другій стороні паперу, щоб знизити цей ефект та прискорити час висихання, а струменеві принтери Canon MAXIFY також мають режими двостороннього друку, які мінімізують цю проблему. Однак суха технологія лазерного друку щоразу гарантує високоякісні результати двостороннього друку.

Принтер Canon MegaTank стоїть на письмовому столі в домашньому офісі, поруч із комп’ютером та кріслом біля великого вікна.

Принтери MegaTank також доступні в лінійці PIXMA, у тому числі принтер Canon PIXMA G7040 «4-в-1», який підтримує функції друку, копіювання, сканування і надсилання факсів, а також оснащений автоматичним подавачем документів на 35 аркушів і можливістю підключення до Wi-Fi та Ethernet.

Найважливіше — розмір

Пошук місця для принтера може стати проблемою в домашньому офісі. Лазерні принтери, як правило, більш громіздкі, ніж більшість струменевих моделей, але принтери серії Canon i-SENSYS напрочуд компактні для свого типу. Наприклад, i-SENSYS MF651Cw має розміри 451 x 460 x 360 мм разом із лотками для подачі паперу та важить 18,9 кг. Для порівняння: струменевий принтер MAXIFY GX6040 має менші розміри — 399 x 645 x 327 мм із висунутими лотками та важить 11,6 кг. Canon PIXMA TR150 — це суперкомпактний струменевий принтер із розмірами 322 x 185 x 66 мм і вагою всього 2,1 кг, що робить його ідеальним рішенням для друку в дорозі.

Чи зможуть кілька людей використовувати один і той самий принтер? Згаданими моделями PIXMA та MAXIFY GX можуть користуватися від 1 до 5 користувачів. Згадані лазерні принтери ідеально підходять для команд, що працюють у більш завантажених робочих середовищах.

За наявності кількох користувачів ще одним аспектом є безпека. Деякі принтери Canon i-SENSYS оснащені функцією захищеного друку, яка дозволяє затримувати завдання друку, поки на принтері не буде введено PIN-код або пароль. Це дозволяє не друкувати конфіденційні документи, доки ви не прийдете на місце, тому вони не лежатимуть у вивідному лотку, щоб їх могли знайти інші.

Вартість володіння

Як уже давно відомо, варто враховувати не лише первісну вартість принтера, але й вартість чорнила або тонера протягом усього терміну служби. Принтери Canon MegaTank із багаторазовими чорнильницями значно зменшили як собівартість друку однієї сторінки, так і загальну вартість володіння, що робить їх найдоступнішим рішенням для друку середнього чи великого обсягу матеріалів, незалежно від технології.

Що стосується лазерних принтерів, то принтери Canon серії i-SENSYS MF, наприклад серія i-SENSYS MF750 та серія i-SENSYS MF650, є особливо економічними завдяки наявності окремих високопродуктивних картриджів із чорним, блакитним, пурпурним і жовтим тонером.

Ще одним важливим аспектом є енергоефективність. Якщо ви багато друкуєте або у вас є кілька принтерів, споживання електроенергії може різко збільшитися. Ви можете заощаджувати електроенергію, використовуючи режим енергозбереження принтера, який автоматично включається, якщо принтер не використовується протягом певного періоду часу. Увімкнений струменевий принтер, який знаходиться у режимі очікування, споживає мало електроенергії, а функція термозакріплення за запитом (ODF) забезпечує нагрівання блоку термозакріплення в лазерних принтерах коли це потрібно, скорочуючи споживання електроенергії, необхідної для підтримки блоку в готовності до друку, коли принтер залишається включеним.

Принтер Canon i-SENSYS стоїть на дерев’яному письмовому столі поруч із комп’ютером і роздруківками.

До лінійки Canon i-SENSYS MF650 входить модель i-SENSYS MF651Cw з інтуїтивно зрозумілим кольоровим сенсорним екраном діагоналлю 12,7 см та високою швидкістю друку 18 стор/хв як у монохромному, так і кольоровому режимі. Модель i-SENSYS MF655Cdw із більшою швидкістю друку 21 стор/хв має функцію автоматичного двостороннього друку, а флагманська модель i-SENSYS MF657Cdw має функцію надсилання факсів із двостороннім скануванням за один прохід.

Простота використання

Незалежно від того, який принтер ви оберете, — струменевий або лазерний, вам потрібен зручний пристрій. Струменеві принтери MAXIFY GX6040 та GX7040 спрощують процес друку, сканування і ксерокопіювання завдяки кольоровим сенсорним екранам діагоналлю 6,9 см зі змінним кутом нахилу. Просте підключення означає, що ви можете підключитися до хмари через програму Canon PRINT або сенсорний екран принтера, також ці принтери сумісні зі службами Apple AirPrint (iOS), Mopria (Android) і Chrome OS. Вони також оснащені автоматичним подавачем документів на 50 аркушів, принтер MAXIFY GX7050 має можливість сканувати двосторонні документи за один прохід, а також має функцію прямого надсилання факсів.

Багатофункційні лазерні принтери серії Canon i-SENSYS оснащені великими кольоровими сенсорними екранами діагоналлю 12,7 см, які надають доступ до бібліотеки програм Canon i-SENSYS для підвищення продуктивності та зручності використання, дозволяючи налаштовувати програми та інтерфейс відповідно до ваших вимог. Користувачі лазерних принтерів i-SENSYS також можуть отримати доступ до служб Apple AirPrint (iOS), Mopria (Android) і Chrome OS, а також до Canon PRINT Business. Моделі i-SENSYS MF645Cx та MF754Cdw мають функцію прямого надсилання факсів, що ідеально підходить для домашнього або невеликого офісу, а серія i-SENSYS MF750 має додаткову перевагу — можливість підключення до хмарних служб.

Струменевий та лазерний принтери: що обрати

Струменеві принтери чудово підходять для друку фотографій, забезпечуючи точну передачу кольору і, як правило, більш насичені кольори, ніж лазерні принтери. Струменеві принтери, як правило, компактніші, що робить їх ідеальним варіантом для невеликого простору. Зазвичай вони вимагають менше початкових витрат, а багаторазові чорнильниці серії MegaTank від Canon забезпечують більшу ефективність і нижчі експлуатаційні витрати порівняно з іншими принтерами з картриджами або тонерами.

Лазерні принтери Canon i-SENSYS та струменеві принтери Canon MAXIFY ідеально підходять для друку ділових документів і інших текстових документів. Лазерні принтери Canon i-SENSYS є економічними під час друку великих обсягів і також мають високу швидкість друку, іноді майже вдвічі більшу, ніж в аналогічних струменевих принтерів, і відсутність ризику змазування та просвічування під час двостороннього друку.

Лінійки струменевих Canon MAXIFY GX та лазерних принтерів i-SENSYS чудово підходять для використання в побуті та для домашніх і невеликих офісів завдяки широкому набору функцій, універсальності, швидкості, надійності, економічності й зручності використання. Щоб отримати додаткові вказівки стосовно вибору принтера, який підійде саме вам, скористайтеся засобом вибору принтера Canon.


Автори: Метью Річардс (Matthew Richards) і Алекс Саммерсбі (Alex Summersby)

 1. Показники довговічності — це прогнозовані показники, що ґрунтуються на даних прискорених тестувань, проведених Canon в умовах експлуатації і не є гарантованими.
 2. На основі стандарту ISO/IEC 19798.
 3. Ресурс картриджа — це значення, отримане в результаті індивідуального випробування Canon на основі таблиці ISO/IEC 24712 і методу симуляції неперервного друку із заміною чорнильниць після початкового настроювання.
 4. Економічний режим дозволяє зменшити витрати чорнила за рахунок зменшення щільності, унаслідок чого можна надрукувати на 50 % більше сторінок, ніж у стандартному режимі.

Пов’язана продукція

 • MAXIFY GX6050

  Принтери MegaTank

  MAXIFY GX6040

  Із цими надійними принтерами MegaTank із багаторазовими чорнильницями, що здатні щодня друкувати документи бізнесової якості, середня економія становитиме 90 % від загальної вартості володіння (порівняно з 10 кращими лазерними та струменевими принтерами).
 • MAXIFY GX7050

  Принтери MegaTank

  MAXIFY GX7040

  Із цими надійними принтерами MegaTank із багаторазовими чорнильницями, що здатні щодня друкувати документи бізнесової якості, середня економія становитиме 90 % від загальної вартості володіння (порівняно з 10 кращими лазерними та струменевими принтерами).
 • PIXMA G7045

  Принтери MegaTank

  PIXMA G7040

  Роздрукуйте до 18 000 сторінок і забезпечте безперебійність виробництва з 35-аркушним АПД для високої якості з низькими експлуатаційними витратами.
 • Кольорові багатофункціональні принтери

  СЕРІЯ i-SENSYS MF750

  Працюйте швидше завдяки друку й сканування на швидкості до 33 стор./хв та 100 стор./хв (A4) з кольоровими багатофункційними принтерами Canon i-SENSYS MF750.
 • Схожі статті

 • ПОРАДИ З ДРУКУ

  Принтери MegaTank та їхні переваги

  Дізнайтеся про шість причин, чому вам потрібен саме принтер MegaTank

 • ДРУК

  Найкращі принтери для студентів

  Кожному студенту потрібен принтер — дізнайтеся про найкращі варіанти, що відповідають вашим потребам.

 • ДРУК

  Принтери MegaTank для бізнесу

  Як якість і низькі експлуатаційні витрати принтерів MegaTank можуть принести користь вашій компанії.

 • ПОРАДИ З ДРУКУ

  Поширені запитання щодо принтерів, чорнил та паперу

  Експерт Canon Сухаїб Хуссейн (Suhaib Hussain) відповідає на поширені запитання про технології друку принтерів, чорнила та папір.