СІМЕЙНА ФОТОГРАФІЯ

Знімок різних поколінь родини в профіль: роздрукуйте сімейний портрет на згадку

Дізнайтеся, як зняти та роздрукувати красивий чорно-білий портрет ваших близьких і створити настінний шедевр, який буде тішити вас довгі роки.
Чорно-біле зображення трьох поколінь однієї сім'ї, що стоять у ряд, від молодшого до старшого, усі в профіль.

Під час пандемії Covid-19 багато сімей були позбавлені можливості бачитися з рідними так часто, як раніше, наприклад вони не мали змоги відвідувати бабусь і дідусів. Ділитися роздрукованими сімейними знімками стало цінно як ніколи. Спонтанні знімки особливих моментів можуть принести багато радості, але спланована зйомка завжди вимагає додаткових зусиль.

Ми розповімо про прийом, що дозволить зробити вражаючі портретні знімки різних поколінь та підготувати їх до друку, щоб вийшов унікальний та довговічний настінний шедевр чи подарунок. Сфотографувавши кожну людину окремо, а потім об’єднавши портрети в одне зображення, ви зможете створити ефектне групове фото, яке можна роздрукувати, детально продемонструвавши схожість і різницю між обличчями членів сім’ї, і яке можна навіть розширити в майбутньому, щоб додати нові покоління, як реліквію, яка зростатиме разом із вашою сім’єю.

1. Потрібне обладнання

Руки тримають камеру Canon EOS R6.

Завдяки передовій технології автофокусування з відстеженням очей і чудовому сенсору зображення 20 Мп, Canon EOS R6 — чудовий вибір для портретної зйомки, як-от ця.

Знімок крупним планом срібної парасольки та спалаху Speedlite.

Спалах Speedlite і срібляста парасолька ідеально підходять для освітлення облич об’єктів зйомки.

Для цієї зйомки вам знадобиться лише кілька простих речей: спалах Speedlite або інше зовнішнє джерело світла для освітлення, стійка для освітлення та срібляста парасолька або софтбокс. Також може стати в нагоді бездротовий радіосинхронізатор. Така камера, як Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 50mm F1.8 STM, дозволить вам контролювати експозицію та інші налаштування, а також забезпечить хорошу деталізацію як на затінених, так і на світлих ділянках.

Що стосується друку, ідеально підійде такий принтер, як Canon PIXMA TS7440a, з його економічними чорнилами системи картриджів FINE і зручним бездротовим підключенням, що дозволяє легко друкувати знімки прямо з комп’ютера або смартфона. Щоб відбитки ще довше зберігали свій первинний вигляд, у Canon PIXMA TS8340a передбачена система із шести чорнильних картриджів, що включає революційну технологію Canon ChromaLife 100 та ідеально підходить для створення сміливих і чітких фотографій із насиченим чорним кольором.

Спеціальний фотопапір Canon забезпечить красиві та довговічні роздруківки.

2. Вибір індивідуальної пози

Дитина сидить у темряві, а спалах і срібна парасолька висвітлюють її обличчя.

Поекспериментуйте з розташуванням джерела світла. Чим далі ви його розташуєте, тим жорсткішим буде світло й тим глибшими будуть тіні. Зазвичай намагайтеся, щоб світло не падало на вухо, звернене до камери.

Знімок чоловіка в профіль, освітлено лише його обличчя. Його потилиця та решта кадру в тіні.

Сфотографуйте кожного члена сім’ї боком, обличчям у профіль. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 50mm F1.8 STM та спалахом Canon Speedlite 430EX II з витримкою 1/200 с, діафрагмою f/11 та ISO 100.

Фотографуючи членів сім’ї окремо, ви можете не лише обрати кращий знімок кожної людини, але й розташувати всіх так, як ви бажаєте їх бачити на остаточному відбитку. Це також означає, що вам не потрібно збирати всіх в одному місці одночасно.

Повісьте для фону темну ковдру або дошку. Попросіть кожного учасника зйомки сісти боком, відвівши плечі назад і трохи піднявши обличчя. Під час зйомки маленьких дітей попросіть когось із членів родини допомогти вам, привертаючи увагу дітей або навіть утримуючи їх у потрібному положенні, і стежте за тим, щоб дорослі не потрапляли в кадр.

Спалах допоможе забезпечити однорідне освітлення. Прикріпіть спалах до софтбоксу або срібної парасольки. Це дозволить створити м’якіше розсіяне освітлення, яке краще підходить для зйомки портретів. Установіть спалах на підставку збоку та трохи позаду того місця, де сидить людина, так, щоб він захоплював край обличчя в профіль.

Якщо спалах не підходить, можна також використовувати потужну домашню лампу або тонкий промінь світла з вікна в затемненій кімнаті, розташувавши об’єкт так, щоб світло було трохи позаду обличчя.

3. Налаштування камери та спалаху

На задній панелі камери Canon EOS R6 відображаються налаштування експозиції, на задньому плані перед спалахом сидить чоловік.

Під час використання зовнішнього спалаху рекомендуємо спочатку налаштувати експозицію вручну, а потім відрегулювати потужність спалаху відповідно до обраних налаштувань.

Якщо є можливість, активуйте спалах безпроводовим способом за допомогою сумісної камери й спалаху або бездротового радіосинхронізатора та приймача. Що стосується налаштувань камери, то для початку краще встановити ручне (M) керування експозицією з витримкою 1/200 с, діафрагмою f/11 та ISO100, а потім коригувати значення за потреби. Якщо у вашій камері є така функція, налаштуйте її на збереження знімків у форматах RAW+JPEG — ви отримаєте файл JPEG відносно невеликого розміру, яким можна швидко поділитись, а також файл RAW з максимально детальними відомостями про зображення для гнучкого редагування.

Установіть на спалаху Speedlite ручний режим із повною потужністю 1/1. Зробіть тестовий знімок, потім відрегулюйте потужність спалаху належним чином, поки не досягнете правильної експозиції обличчя. Ви також можете точно налаштувати яскравість, переміщуючи джерело світла ближче до обличчя об’єкта зйомки або далі.

4. Коригування та об’єднання зображень

Знімок обличчя чоловіка в профіль, відредагований у програмі Canon Digital Photo Professional за допомогою інструментів коригування кольору.

Використовуйте інструменти панелі коригування в програмі Canon Digital Photo Professional (DPP), щоб вибірково затемнити всі світлі частини знімка, крім обличчя, а потім перетворіть зображення на монохромне.

Після того як ви зробили потрібні знімки, настав час їх підготувати. Якщо ви не вмієте редагувати зображення, ви можете зробити їх чорно-білими, обрізати знімки на свій смак і розташувати фотографії на папері під час друку за допомогою простих функцій редактора Canon Easy-PhotoPrint Editor — див. наступний розділ.

Однак якщо ви вмієте редагувати зображення, ви можете виконувати ці кроки вручну. Запустіть безкоштовну програму Canon Digital Photo Professional (DPP) і відкрийте вибрані зображення. Спочатку потрібно переконатися, що на знімку видно лише обличчя, а решта зображення повністю чорного кольору. Якщо світло потрапило на інші ділянки зображення, перейдіть на панель коригування, зафарбуйте ділянки, які потрібно видалити, а потім перетягніть повзунки яскравості, щоб затемнити ці ділянки.

Щоб підкреслити висококонтрастний ефект знімків, ми вирішили зробити їх чорно-білими. Для цього слід перейти на панель Image Colours (Кольори зображення) і натиснути кнопку Monochrome (Чорно-білий). Використовуйте повзунки для точного налаштування перетворення знімків, доки не отримаєте ефектні чорно-білі портрети. За бажання ви можете пропустити цей крок і залишити знімки кольоровими.

Після цього ви можете об’єднати зображення, щоб світлі ділянки одного портрета просвічувались крізь темні ділянки іншого. У DPP відкрийте кілька зображень і виберіть перший портрет. Потім перейдіть до розділу Tools (Інструменти) і виберіть інструмент Start Compositing (Почати накладання).

Виберіть інший портрет зі списку зображень на переднього плану, а потім установіть для параметра Composite Method (Метод композиції) значення Lighten (Освітлити). За допомогою стрілок посуньте друге обличчя в бік першого. Натисніть Save (Зберегти), потім завантажте збережене зображення і повторіть те саме з іншим обличчям, доки не об’єднаєте всі.

5. Підготуйтеся до друку

Зображення двох чорно-білих портретів у профіль, відредаговане за допомогою інструмента накладення у програмі Canon Digital Photo Professional.

Використовуйте інструмент накладення в DPP, щоб поєднати світлі ділянки портретів.

Зміна розміру зображення облич чорно-білого кольору, розташованих в ряд та друк у програмі Canon DPP.

Коли ви будете готові роздрукувати портрет, перейдіть до меню File (Файл) > Print (Друк) із додатковими налаштуваннями.

Якщо ви працюєте в програмі DPP, клацніть значок попередження Show Highlights/Shadows (Показати освітлені/затінені ділянки) у нижній частині вікна й за допомогою повзунків зміни тонів зробіть так, щоб фон був повністю чорним, а на обличчі не було засвічених ділянок. Потім на панелі Image Detail (Деталі зображення) збільште різкість фотографії. Нарешті, перейдіть до меню File (Файл) > Print (Друк) з додатковими налаштуваннями. Крім вибору параметрів друку, тут можна змінити розмір зображення відповідно до бажаного формату друку.

Замість усіх цих операцій можна використовувати редактор Easy-PhotoPrint Editor на смартфоні, планшеті або комп’ютері. На екрані New (Створити) виберіть Photo Layouts (Макети фотографій), оберіть шаблон та використовуйте редактор вільних макетів, щоб розташувати окремі портрети поруч. Укажіть формат паперу, а потім виберіть фотографії, які потрібно додати.

У розділі Editing tools (Інструменти редагування) виберіть інструмент Crop (Обрізка), щоб видалити непотрібні ділянки на кожному знімку, залишивши лише обличчя. Використовуйте параметри Edit Item (Редагувати елемент), щоб налаштувати положення та розмір кожного обличчя, а також додати або змінити будь-яке обличчя на свій розсуд. Якщо ви вирішили перетворити знімки на чорно-білі, використовуйте для цього параметри в розділі Creative Filters (Творчі фільтри) або додайте ефект старовини.

6. Надрукуйте й продемонструйте

Принтер Canon PIXMA TS8340 друкує чорно-білий сімейний груповий портрет, поруч із ним на столі лежать фотоапарат Canon та фотопапір.

Створюйте сімейні відбитки студійної якості з допомогою принтера Canon PIXMA TS8340a в поєднанні з фотопапером Canon Photo Paper Plus Glossy II. Чорнило та папір Canon розроблені для досягнення бездоганних результатів.

Чорно-білий сімейний груповий портрет у профіль вставлений у рамку, що висить на стіні.

Завдяки таким розробкам, як технологія використання чорнил Canon ChromaLife 100, ваші улюблені сімейні фотографії будуть не лише чудово виглядати на стіні, але й витримають випробування часом.

Під час друку чорно-білих фотографій виберіть попереднє налаштування «чорно-білий друк», виберіть потрібний формат паперу та встановіть найкращу якість друку. Це забезпечить на відбитках повну деталізацію затінених та світлих ділянок.

З вашого складеного сімейного портрета вийде вражаюча настінна експозиція або чудовий подарунок для далеких родичів. Але це лише початок. Ви можете роздрукувати окремі портрети або групи вибраних зображень на компактному принтері Canon SELPHY або зробити власні вітальні листівки до дня народження, ювілею або інших сімейних подій. За допомогою редактора Easy-PhotoPrint Editor можна легко створювати ще більш особисті речі, такі як оригінальні календарі, якими вся сім’я може користуватися цілий рік.


Автор: Джеймс Патерсон (James Paterson)

Пов’язана продукція

 • Бездзеркальні камери

  EOS R6

  Щоб ви не знімали і як би ви це не робили, камера EOS R6 допоможе вам розкрити свій творчий потенціал на повну.
 • Стандартний об’єктив

  RF 50mm F1.8 STM

  Компактний, тихий і легкий 50-міліметровий RF-об’єктив із фіксованою фокусною відстанню з широкою діафрагмою f/1,8 ідеально підходить для втілення вашого творчого бачення.
 • Домашні принтери

  PIXMA TS7440a

  Стильний багатофункціональний пристрій для технічно підкованих користувачів із широким спектром можливостей для творчого друку, а також технологією АПД, що спрощує процес копіювання і сканування кількох різних аркушів.
 • Струминні принтери

  Plus Glossy II PP-201

  Глянсовий покращений фотопапір II компанії Canon — ідеальний вибір для глянсового друку найвищої якості. Він надає професійним фотографіям та іншим відбиткам досконалого блиску.
 • Струминні принтери

  Photo Paper Plus Semi-gloss (SG-201)

  Папір з атласним покриттям має текстуру справжнього фотопаперу. Цей якісний матеріал забезпечує неперевершений фотодрук, має менше глянцю і м’якшу поверхню.

Схожі статті

 • ДОМАШНІ ПРОЕКТИ

  Три аксесуари для камери, які можна зробити власноруч

  Створіть власний софтбокс, лампу для сфокусованого світла й подушку, що допоможе уникати тремтіння камери.

 • ТВОРЧИЙ ДРУК

  Кращі поради щодо демонстрації надрукованих фото

  Дізнайтеся, як перетворити свій будинок за допомогою красивих сімейних фотографій у галерейному стилі.

 • ВІДНОВЛЕННЯ ФОТОГРАФІЙ

  Відновлення дорогоцінних фотоспогадів

  Відкрийте для себе проект, який допомагає жертвам повеней у Бельгії відновити їхні фотографії, що постраждали від води.

 • ДРУК

  Найкращі принтери Canon для друку фотографій

  Чи то плануєте ви демонструвати свої фотографії в рамці, в альбомі або на наклейці, ви можете знайти найкращий принтер, який задовольнить усі ваші творчі потреби.