ТВОРЧИЙ ДРУК

Персоналізуйте, друкуйте, впорядковуйте: створіть власний фотокалендар

Зберіть найкращі спогади за весь рік і надрукуйте персональний календар для дому або як подарунок для близької людині.
Жінка тримає надруковану сторінку календаря, що виходить із принтера Canon PIXMA.

Коли ночі стають довшими й ми дедалі більше часу проводимо вдома, це чудова можливість переглянути свій рік у фотографіях і підготуватися до наступних 12 місяців. Що може бути краще, ніж персональний календар із улюбленими сімейними моментами?

Зроблений власноруч календар, надрукований на принтері Canon PIXMA, — чудова можливість знову відкрити скарбницю сімейних моментів, збережених на телефоні або фотоапараті, і знайти ідеальні знімки на кожен місяць. Чи, можливо, можна вибрати фото з місць, які ви відвідали, щоб підібрати оптимальний настрій і місце відповідно до сезону?

Фотограф, популярний автор і молода мама Рафаелла Понс (Rafaella Ponce), яка живе на південному заході Великобританії, зібрала в Instagram 19,6 тисячі підписників, ділючись своїм життям із чоловіком і дитиною, а також іншим творчим вмістом. У неї також є спеціальна програма для популярних авторів, що допомагає їм знаходити бренди для реклами.

Тут вона демонструє нам, як власноруч створити календар, сповнений прекрасних спогадів за рік — веселе й просте заняття, для якого достатньо принтера й трохи творчості.

1. Підготуйтеся до створення власного календаря

Жінка завантажує папір у принтер, який стоїть на столі поруч із пачкою паперу Canon і ноутбуком.

Рафаелла дуже любить творчість і завжди шукає натхнення. «Я люблю працювати руками, — каже вона. — Скрапбукінг — це моя стихія. Звісно, із народженням дитини з’явилися інші справи, але все одно мені це подобається».

Для виготовлення календаря потрібно мінімум матеріалів, тому це ідеальне заняття, якщо ви хочете розслабитися й відпочити вдома. Окрім принтера Canon PIXMA, наприклад, бездротової моделі Canon PIXMA TS7440, яку використовувала Рафаелла, вам знадобиться фотопапір — досить міцний, щоб його можна було прикріпити або повісити на стіну.

Для паперової творчості ідеально підходить матовий фотопапір Canon Matte Photo Paper MP-101, що дозволяє отримувати високоякісні та яскраві фотографії з матовим покриттям. Також добре підходить глянсовий папір, як-от Canon Plus Glossy II PP-201, який підсилює яскраві кольори та забезпечує цифровим фотографіям ідеальний вигляд. На обох типах паперу можна писати, тож ви можете обводити на них дати або занотовувати щось важливе. Рафаелла вирішила скористатися глянсовим папером Plus Glossy, щоб надати календарю преміального вигляду.

2. Виберіть зображення

У руці в жінки — сторінка календаря на жовтень, де зображено вагітну жінку, яка тримає гарбуз поруч зі своїм животом.

Знайти натхнення для кожного місяця зовсім не складно. Для початку візьміть фотографії родичів, якими можна скористатися в місяць їхнього дня народження, і різдвяний сімейний портрет для грудня, а потім експериментуйте.

В основі цього творчого проекту — персоналізація календаря за допомогою сезонних фотографій ваших найдорожчих моментів: це може бути портрет при свічках, зроблений на дні народження дитини, щаслива сцена з літньої відпустки, знімок сімейного собаки, що біжить по осінньому листю, або ваш улюблений місцевий сніжний пейзаж.

«Минулого року я була вагітна й зробила фотосесію зі своїм животом і гарбузом, — пояснює Рафаелла. — Мені було приємно надрукувати цю фотографію у жовтні, тому що вона нагадує мені про той момент і про те, як летить час — моєму малюку вже майже рік».

«Для мене головне — це спогади, які можна відтворити за допомогою фотографій. Тому для кожного місяця я вибрала знімок, який навіває мені чудові спогади з того часу».

«Якщо ви зайдете в мій Instagram, то побачите, що я дуже люблю природне світло, і мені не подобається, коли на фотографії забагато всього, — каже вона. — Я вважаю, що менше — значить більше. Вибирайте свої фотографії ретельно, додавайте більше природного світла й позбавляйтеся фонів».

3. Підготуйте фотографії до друку

Жінка сидить на дивані з немовлям, редагуючи фотокалендар у програмі Canon Easy-PhotoPrint Editor на своєму телефоні.

«Із графічним редактором Canon Easy-PhotoPrint Editor можна експериментувати як на комп’ютері, так і на телефоні», — каже Рафаелла, яка скористалася цією програмою, щоб створити шаблон календаря.

Дуже важливо підготувати знімки до друку. Багато програм-фоторедакторів дозволяють вибрати тип і якість файлу під час експорту, і Рафаелла радить експортувати зображення в максимальній якості. «Якщо ви зробите це, то отримаєте кращу якість знімків під час друку», — пояснює вона.

Якщо ви експортуєте зображення у форматі JPEG, виберіть максимальну якість. Ви також можете експортувати їх у PNG-файли, оскільки в цьому форматі менші втрати якості під час стиснення, завдяки чому вони краще виглядають. Якщо ви робите знімки у форматі RAW, це дозволяє досягти максимальної якості й гнучкості на етапі подальшого оброблення у фоторедакторі, такому як Canon Digital Photo Professional (DPP).

Пам’ятайте, що під час друку фото може виглядати не так, як на екрані, тому спробуйте зробити кілька пробних відбитків, щоб мати уявлення, як виглядатимуть кінцеві зображення в календарі.

Рафаелла скористалася програмою Canon Easy-PhotoPrint Editor, де є кілька шаблонів календарів. Ви можете імпортувати зображення просто в шаблони або скористатися ними як джерелом натхнення, створюючи власний дизайн.

4. Проявіть фантазію під час створення шаблону

Жінка сидить за ноутбуком, редагуючи сімейні фотографії для фотокалендаря за допомогою Canon Easy-PhotoPrint Editor.

Програма Canon Easy-PhotoPrint Editor дозволяє додавати до календаря текст, штампи й рамки, а також застосовувати до зображень художні фільтри. Крім шаблонів із програми, ви можете можна знайти безліч варіантів календарів на сайті Creative Park: від різдвяних календарів і календарів зі зворотним відліком часу до дня народження до 3D-календарів і календарних наклейок.

Залежно від ваших творчих навичок ви можете спробувати створити власний шаблон календаря з нуля, але Рафаелла вибрала шаблон Classic One Month із програми Canon Easy-PhotoPrint Editor, в якому можна додати фото на сторінку кожного місяця. Виберіть розмір паперу для принтера, імпортуйте свої фотографії та поекспериментуйте з творчими фільтрами, штампами й рамками, щоб надати їм власного стилю. Ви можете змінити шрифт і колір тексту, щоб зробити календар дійсно своїм.

У безкоштовній програмі Creative Park із колекцією безкоштовних матеріалів для паперової творчості від Canon також є безліч варіантів календарів. Просто виберіть шаблон календаря, укажіть розмір, який потрібно надрукувати, і завантажте файл. Візьміть ножиці, клей, олівець, ручку, зубочистки й пінцет і приготуйтеся вирізати, складати, склеювати й збирати свій календар.

5. Надрукуйте й продемонструйте

Жінка посміхається, тримаючи в руках щойно надруковані сторінки календаря.

До принтера Canon PIXMA TS7440 можна безпосередньо підключитись як з комп’ютера, так і зі смартфона. Чорнильні картриджі для принтера також просто установлювати й замінювати.

Жінка тримає немовля на руках на кухні. На шафі позаду неї висить фотокалендар.

Часто центром будинку є кухня, тому ви можете повісити свій особистий календар на навісній шафі, щоб ніколи не забувати про важливі події.

Коли все готово, можна приступати до друку. Доступний за ціною, простий і зручний принтер Canon PIXMA TS7440 підтримує широкий спектр можливостей, що робить його ідеальним як для роботи, так і для розваг. Ви можете швидко скопіювати й відсканувати кілька аркушів, а також використовувати його як для креативних занять з дітьми. Широкий асортимент носіїв для художнього друку Canon включає магнітний фотопапір, тому надрукований календар можна навіть приклеїти просто на холодильник.

6. Подаруйте свій твір

Жінка, яка несе немовля, вішає на стіну фотокалендар у рамці поруч із кількома іншими фотографіями та картинами в рамках.

Персоналізований календар, сповнений особливих спогадів, стане чудовим подарунком на день народження для бабусі, дідуся чи близьких друзів.

Персоналізований календар, сповнений радісних спільних спогадів, може стати чудовим подарунком для друзів або родичів. Окрім власного календаря, Рафаелла також створила календар у рамці з фотографією із весілля своєї сестри.

«Моя сестра вийшла заміж у серпні, і моя дочка несла обручки, тому в нас є фотографія, на якій ми із сестрою й деверем, — каже вона. — Я скористалася деякими фоновими зображеннями з програми, і вийшло просто чудово. Я надішлю цей календар сестрі, і він їй дуже сподобається».

«Для мене головне — це спогади, які можна вкласти у свої фотографії. Сьогодні все в цифровому форматі, але я думаю, що ми втрачаємо нагоду доторкнутися до спогадів. Це безперечно подарунок, який я б і сама із задоволенням отримала. Він робить спогади такими, які можна відчути».Автор: Лорна Докерілл (Lorna Dockerill)

Пов’язана продукція

 • Домашні принтери

  PIXMA TS7440

  Стильний багатофункціональний пристрій для технічно підкованих користувачів із широким спектром можливостей для творчого друку, а також технологією АПД, що спрощує процес копіювання і сканування кількох різних аркушів.
 • Струминні принтери

  Matte Photo Paper MP-101

  Матовий фотопапір забезпечує друк високоякісних фото, графіки та тексту на матовій поверхні. Також підходить для різного роду творчого застосування — створення листівок, паперових забавок тощо.
 • Струминні принтери

  Plus Glossy II PP-201

  Глянсовий покращений фотопапір II компанії Canon — ідеальний вибір для глянсового друку найвищої якості. Він надає професійним фотографіям та іншим відбиткам досконалого блиску.

Схожі статті

 • ДРУК

  Редагування ваших фотографій для друку

  Зробіть друковані фотографії максимально якісними за допомогою нашого покрокового посібника з редагування фотографій для друку й найкращих настройок друку.

 • ТВОРЧИЙ ДРУК

  Друк списків, планів та цілей

  Розкрийте творчий потенціал із принтером Canon PIXMA та залишайтеся організованими й уважними протягом усього року.

 • ДРУК

  Canon PosterArtist

  Створюйте професійні дизайни плакатів швидко, легко й безкоштовно.

 • PRINTING TIPS

  Create a personal gift

  The Canon Photo Cube helps you craft a gift full of happy memories.