ТВОРЧИЙ ДРУК

Найкращі поради щодо демонстрації сімейних фотографій

Сімейний фотограф і посланець Canon Хелен Бартлетт розповідає, як демонструвати вдома чудові сімейні портрети.
Чорно-білі фотографії дітей і сімей розкладені на підлозі у вигляді сітки.

Друк і демонстрація спогадів про сім’ю, друзів і домашніх тварин – прекрасний креативний спосіб створити художню хроніку свого життя, що постійно змінюватиметься, надаватиме вашій оселі індивідуальності та оточуватиме вас щасливими спогадами. Для лондонського фотографа сімейних портретів і посланця Canon Хелен Бартлетт (Helen Bartlett) сімейні фотосесії дозволяють створювати за допомогою свого об’єктива виразні шедеври  – але друк і демонстрація цих знімків також потребує творчого підходу.

"Одна з величезних переваг друку в тому, що ви отримуєте фізичну річ, яку можна зберегти та яка не зникне, якщо ви забудете зробити резервну копію на телефоні або щось піде не так, – каже Хелен. – Це щось, що ви й діти можете помацати й потримати в руках. Я думаю, що друк дозволяє набагато краще закріпити фотографію в пам’яті".

Хелен ділиться своїми порадами з друку, оформлення та розміщення в оселі улюблених фотографій.

1. Друкуйте фотографії, які змушують вас посміхатися

Полотно із зображенням дівчинки, що грає з бульбашками, висить на стіні у великій ванній кімнаті з білими стінами й підлогою з шаховим візерунком

Фотографуючи свою сім’ю, намагайтеся робити веселі чи природні знімки, а не думати про те, що краще підійде для друку. Згодом ви зможете вибрати те, що вам найбільше сподобалися. Знято на камеру Canon EOS R з об’єктивом Canon RF 50mm F1.2L USM з фокусною відстанню 50 мм, витримкою 1/400 с, діафрагмою f/4,5 та ISO 500. © Хелен Бартлетт (Helen Bartlett)

Існує безліч варіантів для того, щоб надрукувати й продемонструвати чудове фото, і дуже добре, що для цього не потрібно кожного разу роботи нові знімки, говорить Хелен.

"Не намагайтеся знімати саме для друку, тому що при цьому ви починаєте ставити для себе бар’єри, – пояснює вона. – Друкуйте ті фото, які викликають у вас посмішку, а якщо вони технічно не досконалі, це не має значення. Важливіше, щоб у вас на стіні були ті моменти, які приносять вам радість".

Якщо ви плануєте надрукувати знімки великого розміру, важливо скористатися належною камерою. Чорнильні точки, які фотопринтер наносить на папір, не збігаються з пікселями зображення, але емпіричне правило каже нам, що для друку фотографій з якістю 300 точок на дюйм необхідно щонайменше 300 пікселів на дюйм. Таким чином, для друку у форматі A3 (16,54×11,69 дюйма) вам знадобиться зображення розміром не менше 4962×3507 пікселів (або 17 МП). Зазвичай з більшою кількістю мегапікселів виходять відбитки вищої якості.

"Якщо ви знаєте, що хочете надрукувати щось велике, скористайтеся найкращою камерою з числа наявних, тому що це забезпечує найкращі можливості для збільшення та найвищу якість зображення", – каже Хелен. Установіть максимальну якість. "Намагайтеся знімати за хорошого освітлення, тому що погане світло сильніше проявлятиметься під час друку".

2. Подумайте, де ви демонструватиме свої фото

Чорно-білий портрет маленької дитини крупним планом. Вона пильно дивиться у камеру й посміхається.

Важливо враховувати композицію та масштаб відбитка, коли вибираєте для нього місце в кімнаті. "Якщо у вас портрет голови дитини крупним планом шириною, наприклад, 152 см і ви дивитеся на нього з відстані метра – це може бути забагато. Але якщо подивитися на нього з кінця довгого коридору, це може виглядати просто чудово", – каже Хелен. © Хелен Бартлетт (Helen Bartlett)

Чорно-біле зображення трьох відбитків у рамках на стіні над диваном, з білою орхідеєю на столику перед ним.

Рамки, які ви вибираєте для своїх відбитків, мають відповідати настрою вашої кімнати й вашому декору. Прості білі рамки добре поєднуються з чорно-білими зображеннями. © Хелен Бартлетт (Helen Bartlett)

Де б ви не планували розмістити свої знімки, вибирайте кольори, що гармонують із вашим декором, та враховуйте простір навколо них. "Рамка має відповідати стилю вашій оселі, – пояснює Хелен. – Мені подобаються прості чорні та білі рамки, які можна побачити у фотогалереї – щось просте й класичне". Для кімнати в теплих тонах добре підійде дубова рамка, а для великої та світлої сучасної кімнати краще вибрати чорну або білу".

Портрети Хелен переважно чорно-білі, що створює в оселях її клієнтів класичний образ – такий варіант можна вибрати, якщо ви хочете скомпонувати сімейні знімки різних поколінь. "Мені здається, що сімейні фото виглядають найкраще в чорно-білому кольорі, тому що він натякає не довговічність, і дуже цікаво змішувати на стіні знімки різних поколінь. Сьогоднішні чорно-білі фотографії добре поєднуються з чорно-білими знімками тих часів, коли ваші батьки, бабусі й дідусі були молодими".

Вибираючи матеріал, також варто подумати про те, в якій обстановці висітимуть ваші фото й що може статися з ними з часом. В асортименті фотопаперу Canon є продукти для різних умов та з різним оздобленням. Глянцевий фотопапір для повсякденного використання Canon Everyday Use Glossy GP-501 – доступний варіант загального призначення для створення відбитків фотолабораторної якості, що ідеально підходить для більшості приміщень оселі. Але якщо ви плануєте виставляти свої відбитки в приміщеннях з підвищеною вологістю (наприклад, у ванній кімнаті), вам, можливо, варто звернутися до фахівця з друку, щоб надрукувати їх на акриловому папері.

3. Зробіть заяву за допомогою своїх відбитків

Чорно-біле зображення молодої дівчини з тінню, що тримає два листи на фоні неба, затягнутого пухнастими хмарами.

Один великий відбиток або кілька маленьких, розташованих у певному порядку – у будь-якому разі ви можете створити дуже виразну композицію. "Іноді щось графічне й дуже просте у великій рамці виглядає просто приголомшливо", – каже Хелен. © Хелен Бартлетт (Helen Bartlett)

Великі принти можуть виглядати у вашій оселі чудово, але перш ніж приступати до роботи, слід відразу подумати про масштаб. "Ви маєте вибрати правильну фотографію, тому що не всім фотографіям пасує великий масштаб, – каже Хелен. – Потім можна взяти кілька газетних аркушів і наклеїти їх на стіну, бо інакше дуже важко уявити, як виглядатиме велике зображення. Складність у тому, щоб правильно підібрати розмір для певного приміщення, а для цього потрібно реально виміряти й повісити щось на стіну".

За словами Хелен, фотографії, які будуть достатньо виразними для великих відбитків, мають включати середовище. "Це досить важливо для виразних фото. Часто фотографії, які я продаю у найбільших розмірах, – це ті, де навколо об’єкту є архітектура, довкілля чи ліс. Це створює відчуття витвору мистецтва".

Такий принтер, як, наприклад, Canon imagePROGRAF PRO-300, дозволить вам створювати відбитки професійної якості, не виходячи з дому. Для свого бізнесу Хелен використовує принтер Canon imagePROGRAF PRO-1000. Ця модель із підтримкою Wi-Fi дозволяє створювати відбитки без полів та чудово підходить для друку монохромних зображень завдяки чорнилу Matte Black, яке забезпечує глибокі тони, ідеальні для художніх фотографій. Для створення неймовірних монохромних відбитків використовуйте принтер Canon у поєднанні з професійним матовим фотопапером підвищеної якості Canon Pro Premium Matte PM-101, який чудово передає теплі білі й сірі тони на аркушах формату A4 – A2.

4. Творчо підходьте до планування галереї та фотосітки

Чорно-білі фотографії дітей та сімей, розташовані у вигляді сітки у трьох рамках на цегляній стіні.

Під час створення галерейної стіни можна змоделювати її дизайн у такій програмі, як, наприклад, Adobe® Photoshop®. Так ви зможете переконатися, що ваші зображення підходять один до одного, збалансовані й добре гармонують поруч. © Хелен Бартлетт (Helen Bartlett)

Галерейні стіни й фотосітки з великою кількістю відбитків можуть надати передпокоям, коридорам і сходам певного характеру. Якщо ви друкуєте фотографії невеликого розміру, для створення високоякісних відбитків підійде принтер Canon PIXMA. Модель Canon PIXMA G540 може друкувати з пристроїв з підтримкою Wi-Fi та створює чудові яскраві відбитки розміром до A4 за низькою ціною.

Хелен зазначає, що перевага галерейної стіни в тому, що ви можете доповнювати або змінювати зображення, коли вам заманеться. "Ви можете легко міняти фото місцями, тож галерея еволюціонуватиме й розвиватиметься з часом, як і ваша сім’я. У мене є клієнт з чудовою галерейною стіною на кухні. Вона починалася з трьох відбитків, потім їх було шість, потім уже дев’ять, потім – 12, а зараз, здається, вже 16. Якщо фото скомпоновані в сітку, ви можете легко розширювати її щороку, – каже вона. –

Відразу ж думайте, що вам захочеться змінити в майбутньому. Якщо у вас маленька дитина й ви вже заповнили всю стіну, коли їй виповнилося лише шість місяців, у вас не залишиться місця, коли вона виросте й ваша сім’я може збільшитися. Збережіть собі можливість для маневру".

5. Експериментуйте з рамками й без них

Акриловий принт із зображенням двох дітей, що тримають великі палиці, висить на стіні над каміном.

Для показу відбитків не обов’язково використовувати рамки. Якщо ви хочете, щоб принт виглядав елегантнішим і сучаснішим, чому б не спробувати безрамний відбиток на полотні? Інший варіант – рамка із зазором ("плаваюча" рамка), де зазор оточує краї фотографії, так що вона здається підвішеною в повітрі. Це створює цікавий художній ефект і чудово підходить як для настінних, так і для настільних рамок. © Хелен Бартлетт (Helen Bartlett)

Фотографії не завжди повинні бути в рамці. На відміну від професійних портретних знімків, які хочеться показати й захистити, непрофесійні сімейні фото, що також є неповторними та унікальними, дозволяють зберегти пам’ятні моменти. "Мені дуже подобаються знімки без рамок. Я ставлю їх на книжкові полиці та вішаю на холодильник, – каже Хелен. – Я бачила, як клієнти роблять дивовижні речі за допомогою дроту й маленьких затискачів. Мені дуже подобається ідея, що фотографія живе своїм власним життям, і після того, як вона була зроблена, її можна використати в різні способи".

"Роздруковані фотографії дуже добре виглядають у спальнях підлітків: їх можна повісити на стіну і зробити колаж або нанизати на дріт, – додає вона. – Це може бути галерея, що постійно оновлюється, з відбитками без рамок, тому що що них трошки інше ставлення, ніж до професійних знімків".

Ви навіть можете використовувати мобільний принтер Canon SELPHY Square QX10 та закріпляти свої відбитки за допомогою причіпок або затискачів. Роздрукувати улюблені моменти й розвісити відбитки по дому – чудовий спосіб покращити настрій, а також зберегти сімейні спогади.


Автор: Лорна Докерілл (Lorna Dockerill)


Adobe та Photoshop — зареєстровані торговельні марки або торговельні марки компанії Adobe у США та/або в інших країнах.

Пов’язана продукція

 • pixma g540 fra range page

  Домашні принтери

  PIXMA G540

  Однофункційний принтер із шістьма чорнильницями із чорнилами на основі барвників для високоякісного друку фотографій із підтримкою друку великих обсягів за надзвичайно низьких витрат.
 • Професійні фотопринтери

  imagePROGRAF PRO-300

  Професійний настільний принтер imagePROGRAF, що забезпечує впевнений друк у форматі A3+ високої якості та підтримує простий робочий процес.
 • Домашні принтери

  SELPHY SQUARE QX10

  Зберігайте свої особливі спогади як прекрасно виготовлені знімки, які ви можете робити будь-де.

Схожі статті

 • ДРУК

  Редагування ваших фотографій для друку

  Зробіть друковані фотографії максимально якісними за допомогою нашого покрокового посібника з редагування фотографій для друку й найкращих настройок друку.

 • ДРУК

  Найкращі принтери Canon для друку фотографій

  Чи то плануєте ви демонструвати свої фотографії в рамці, в альбомі або на наклейці, ви можете знайти найкращий принтер, який задовольнить усі ваші творчі потреби.

 • ОСНОВИ

  Зйомка для друку

  Сім головних порад, як закарбувати спогади в друкованому вигляді.

 • ОСНОВИ РЕДАГУВАННЯ

  Як редагувати фото з особливих подій

  Ці прості поради з редагування допоможуть вам зробити фотографії ваших визначних подій виразнішими.