ОСНОВИ

Зйомка для подальшого друку — найкращі поради

Як використовувати камеру Canon для зйомки моментів, які чудово виглядатимуть у друкованому вигляді.
Серед лісу жінка з камерою Canon EOS R100 нахиляється, щоб зробити сімейну фотографію двох дітей і чоловіка в жовтій шапці.

Чи можете ви уявити, як можна обійтися без фотографій із весілля чи інших важливих подій? Ви також можете закарбувати й зберегти моменти з повсякденного життя, знімаючи та друкуючи сімейні фотографії. Відбитки роблять спогади матеріальними та дозволяють створити довговічні нагадування про сімейні розваги, згадки про пам’ятні події і ідеальні подарунки.

Можна створити фотоальбом зі знімками перших місяців життя малюка, який зберігатиметься довгі роки. Можна зробити персоналізовану книгу оповідань, яка сподобається дітям, або власні вітальні листівки, чи виготовити сімейний фотокалендар як унікальний подарунок для родичів і друзів.

Для Вікі Бейнтон-Вільямс, її чоловіка Теда та дітей Одрі й Рекса фотографування є сімейним заняттям. «Ми справжні прихильники фотографування, — каже Вікі. — Я фотографую постійно — як діти в навушниках ідуть до школи, як вони обіймаються на дивані. Я намагаюся не руйнувати ці чарівні моменти, але якщо мені вдається підкрастися і зняти їх, то я із задоволенням так роблю». Звичайно, для особливих випадків потрібні більш формальні фотографії. «Щороку в грудні, коли ми ставимо ялинку, ми робимо сімейну різдвяну фотографію, — розповідає Вікі. — Ми вдягаємо наші різдвяні светри, що надзвичайно ніяково. Але щороку ми бачимо, як діти ростуть і дорослішають».

У цій статті Вікі та її близькі розповідають про випадок, коли вони вирушили до місцевого лісу з камерою, щоб зробити фотографії для друкованих проєктів, які вони запланували, а також розглянемо деякі моменти, які варто враховувати під час зйомки для друку.

Серед лісу маленька дівчинка тримає в руках камеру Canon EOS R100, а її мати схилилася над її плечем і розмовляє з нею.

У камері для початківців, як-от Canon EOS R100, автоматичні режими дозволяють отримувати чудові результати без необхідності встановлювати складні настройки, що робить фотографування більш доступним і цікавим для молодших членів сім’ї.

Правильний вибір камери

Для зйомки в лісі Вікі та її родина використовували компактну бездзеркальну камеру Canon EOS R100. Вона проста у використанні, і завдяки корисним керованим меню не потрібно багато знати про фотографування, щоб робити чудові знімки. Можна використовувати режим «Особлива сцена» для вибору найкращих настройок, залежно від типу зйомки, будь то нічний портрет, пейзаж або макрозйомка. Функція допомоги Creative Assist допоможе вам швидко досягти професійного розмиття фону, відрегулювати колір і освітлення, створити класичний ефект сепії тощо без необхідності встановлювати складні настройки. Крім того, вона має вбудовані художні фільтри, за допомогою яких можна легко відтворити ефект старомодного чорно-білого знімка, знімка з іграшкової камери й багато іншого.

«Якість зображення набагато краща, ніж на моєму телефоні», — додає Вікі. І справа не лише в сенсорі APS-C з роздільною здатністю 24,1 МП, який фіксує приголомшливі деталі. А ще в тому, що цей сенсор більший, ніж у смартфоні, а це означає, що ви можете досягти меншої глибини різкості та надати своїм портретам професійного кремового розмиття фону.

Додатковою перевагою EOS R100 порівняно зі смартфоном є те, що ви можете обрати будь-який об’єктив із широкої лінійки RF-об’єктивів Canon, які підходять для різних сценаріїв зйомки й повністю змінюють вигляд ваших знімків. Бейнтон-Вільямси використовували стандартний об’єктив Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM — компактний і універсальний варіант для повсякденного використання, з діапазоном масштабування, що ідеально підходить для зйомки будь-яких подій — від сімейних прогулянок до красивих портретів і туристичної фотографії.

Літери IS у назві об’єктива означають, що він оснащений оптичною стабілізацією зображення, що дозволяє отримати чіткі фотографії під час зйомки з рук. Дуже важливо отримати чіткий знімок, оскільки під час друку відбувається незначне пом’якшення зображення.

На знімку, зробленому на камеру Canon EOS R100, дівчинка в рукавицях і пальто підносить до камери маленький гарбуз, на задньому плані видно розмиті стійки з гарбузами.

Незважаючи на те, що похмурий день може здатися невдалим для сімейної прогулянки, освітлення буде кращим за яскраве сонячне світло, і дозволить зробити ідеальні знімки з високою деталізацією як на темних, так і на світлих ділянках. Така камера, як EOS R100, забезпечує невелику глибину різкості, що дозволяє знімати портрети з красиво розмитим фоном. Знято на камеру Canon EOS R100 з об’єктивом Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM із фокусною відстанню 18 мм, витримкою 1/200 с, діафрагмою f/4,5 та ISO 100.

На знімку, зробленому на камеру Canon EOS R100, двоє усміхнених дітей грайливо обіймаються, сидячи разом на кріслі.

Фотографуючи дітей, краще опуститися на рівень їхніх очей. Для більш формальних сімейних групових знімків камера EOS R100 має таймер, а також можливість дистанційного керування камерою зі смартфона за допомогою безкоштовної програми Canon Camera Connect. Знято на камеру Canon EOS R100 з об’єктивом Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM із фокусною відстанню 45 мм, витримкою 1/500 с, діафрагмою f/6,3 та ISO 800.

Коли ви фотографуєте дітей, що активно рухаються, система стабілізації зображення також працює разом з відомою технологією автофокусу Dual Pixel CMOS від Canon, яка розпізнає людей у кадрі, і функцією безперервної зйомки EOS R100, яка дозволяє знімати серії до 3,5 кадр/с з безперервним автофокусуванням.1 Вікі вважає, що ця функція дозволяє не пропустити ці дорогоцінні моменти.

«Нам сподобалася функція безперервної зйомки на EOS R100, — каже вона, — тому що ви знаєте, що отримаєте знімок людини з відкрити очима, яка дивиться на вас, навіть якщо вона рухається».

Під час зйомки для друку ще однією важливою перевагою EOS R100 порівняно зі смартфоном є можливість зйомки у форматі RAW. Файли RAW містять всю інформацію про зображення, зафіксовану сенсором, що дає вам максимальну гнучкість при подальшій обробці знімка, щоб розкрити його особливість і покращити його. Для порівняння, JPEG-файли обробляються в камері, і більшість даних про зображення фактично відкидаються під час цього процесу. За бажанням, можна скористатися всіма перевагами: ви можете вибрати формат RAW+JPEG, щоб ділитися JPEG безпосередньо з камери, а також використовувати RAW-файл для друку.

Батько із сином сидять за дерев’яним столом, син однією рукою тримає камеру Canon EOS R100, що стоїть на столі, обидва розглядають відбитки, надруковані на принтері Canon SELPHY.

Якщо ви плануєте розвісити фотографії вдома, ви можете підійти до цього творчо, підібравши кольори до вашого інтер’єру, при цьому можна відредагувати зображення у відповідному програмному забезпеченні, як-от Digital Photo Professional від Canon, щоб налаштувати контрастність і насиченість кольору, а також підібрати тип фотопаперу, який дозволить досягти бажаного результату.

Пара рук відклеює фотонаклейку від підкладки, щоб вклеїти її в альбом.

Принтер Canon SELPHY CP1500 дозволяє друкувати на різних видах паперу, зокрема на мінінаклейках, що може заохотити дітей до участі в процесі.

Вибір принтера

Бейнтон-Вільямси використовували компактний бездротовий принтер Canon SELPHY CP1500, який дозволяє створювати яскраві відбитки фотолабораторної якості, стійкі до води, подряпин і відбитків пальців, які зберігатимуться майже вічно.2 Технологія сублімаційного друку дозволяє створювати відбитки різних розмірів — від листівок до мінінаклейок, які дуже сподобалися Вікі, Одрі та Рексу.

«Вони були в захваті від можливості надрукувати власні наклейки, — розповідає Вікі. — Рекс навіть надіслав своєму другу листівку, на якій був зображений він сам! Тож це справді чудова функція».

Широка лінійка принтерів Canon пропонує майже необмежені можливості: від моделей PIXMA для якісного домашнього друку документів і фотографій до лінійки фотопринтерів Canon Zoemini кишенькового розміру для друку без чорнила. Дізнайтеся більше про вибір принтера або скористайтеся засобом вибору принтера Canon, щоб знайти варіанти, які відповідають вашим потребам.

На екрані смартфона видно зараження дитини в оточенні листя, поруч на принтері Canon SELPHY друкується зображення, а на задньому плані стоїть камера Canon EOS R100.

Через бездротову мережу фотографії можна передавати з камери Canon EOS R100 на смартфон, де їх можна редагувати, додавати штампи, фільтри та багато іншого за допомогою застосунків Canon, як-от програма компонування фотографій SELPHY Photo Layout, що відкриває безмежні можливості для експериментів і розваг зі знімками. Потім їх можна швидко та легко надрукувати безпосередньо зі смартфона.

Мати з донькою сидять за столом і посміхаються, переглядаючи фотоальбом.

Сім’я використовує друковані фотографії під час різних занять творчістю, чи то створення фотоальбому, чи то виготовлення виробів із паперу. Крім того, що в результаті виходить пам’ятна річ, це також чудовий спосіб залучити дітей до участі в проєкті.

Поради щодо зйомки для друку

Під час цієї зйомки Вікі та її близькі по-новому реалізували свій творчий потенціал, адже вони знімали з думкою про кінцевий результат. Ось сім порад для досягнення найкращих результатів під час зйомки для друку.

1. Освітлення. Не засмучуйтесь, якщо немає сонця — розсіяне світло в похмурий день ідеально підходить для фотозйомки. Завдяки цьому не буде різких тіней, і тому ви з більшою ймовірністю зможете зафіксувати деталі на освітлених, так і на затінених ділянках, що важливо для яскравих відбитків. Це також найкраще світло для передачі природних тонів шкіри. Якщо ви знімаєте в приміщенні, найкращим варіантом буде розсіяне природне світло збоку, наприклад від вікна, а не висококонтрастне пряме світло, яке може створити неприємні тіні та дуже темні ділянки, через що ви отримаєте відбитки без деталізації.

2. Використання стилів зображення. Це вбудовані попередньо задані налаштування, які включають різні поєднання різкості, контрасту, насиченості кольору й колірного тону для різних типів зображення. Під час зйомки людей використовуйте портретний стиль зображення — він трохи зменшує різкість і трохи збільшує яскравість, щоб надати шкірі більш м’якого вигляду.

3. Композиція. Якщо творчо підійти до вибору ракурсів та фону, можна отримати цікаві друковані вироби для дому. Для цього є безліч методів. Спробуйте знімати близько до землі, щоб знайти незвичний ракурс, або використовуйте природні елементи сцени, як-от дерева чи дверні прорізи, щоб скадрувати об’єкт зйомки. Головні лінії, наприклад стежка, паркан або гілка, що звисає, допоможуть спрямувати точку огляду глядача крізь кадр до об’єктів зйомки. Увімкніть на камері сітку 3 х 3, щоб використати корисний прийом під назвою правило третин, який допоможе вам побудувати композицію.

На знімку, зробленому на камеру Canon EOS R100, дитина притулилася до дерева на фоні лісу.

Для створення незвичайних і виразних портретів можна знімати під кутом зверху чи знизу або ж побудувати композицію, використовуючи цікаві об’єкти природи, як-от це похилене дерево в лісі. Знято на камеру Canon EOS R100 з об’єктивом Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM із фокусною відстанню 23 мм, витримкою 1/85 с, діафрагмою f/5 та ISO 100.

На знімку, зробленому на камеру Canon EOS R100, дитина стоїть в отворі порожнистого стовбура дерева.

Для створення цікавих композицій використовуйте природні об’єкти побудови композиції, як-от цей порожнистий стовбур дерева. Завдяки використанню портретного режиму сюжетів фон трохи розфокусувався, але при цьому вдалося закарбувати його цікаву текстуру. Знято на камеру Canon EOS R100 з об’єктивом Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM із фокусною відстанню 29 мм, витримкою 1/160 с, діафрагмою f/6,3 та ISO 640.

4. Будуйте композицію відповідно до кінцевого задуму. Під час компонування знімка враховуйте його кінцеве призначення — наприклад, якщо ви робите сімейний груповий знімок для календаря, запитайте себе, чи підійде обрізання у формі квадрата. Якщо ви робите знімок для вітальної листівки, залиште місце вгорі або збоку, щоб додати текст.

5. Фон. Подивіться на задній план об’єктів зйомки та подумайте, як їх доповнює фон. Переконайтеся, що він не відволікає увагу від об’єктів зйомки, наприклад через зайві деталі або контрастні кольори. Під час редагування за потреби можна розмити, знебарвити, затемнити або освітлити ділянки, щоб ще більше сфокусувати увагу на об’єктах зйомки, але завжди простіше досягти бажаного одразу в камері.

6. Подумайте про колір. Якщо ви обрали певне місце розташування знімка, наприклад стіну, на яку ви хочете повісити велику фотографію, подумайте про колірну гамму приміщення. Чи багато в ньому яскравих тонів і пофарбованих стін? Зйомка з використанням додаткових кольорів та атмосфери, схожої на колірну гамму приміщення, забезпечить гармонійний вигляд, так само як і вибір теплих і холодних відтінків. Звичайно, ви можете відкоригувати кольори під час обробки знімка в програмному забезпеченні, наприклад у безкоштовній програмі Digital Photo Professional від Canon. Крім того, якщо перетворити зображення на чорно-біле, воно краще впишеться в інтер’єр, надасть сімейним портретам відчуття позачасовості та зменшить видимість хаосу в динамічних сценах.

7. Якість має значення. Що кращий знімок, то якіснішим буде відбиток. Тож використовуйте всі можливості вашої камери, щоб отримати високоякісний знімок. Чи є важливі частини знімка чіткими? Використовуйте функцію АФ із відстеженням на камері, щоб сфокусуватися на очах об’єктів зйомки, адже це найважливіший фактор для отримання чіткого портрета. Переконайтеся, що на зображенні немає шумів і є повний діапазон тонів — від темного до світлого. Для цього потрібно вибрати правильні параметри експозиції та найнижче можливе значення ISO, а якщо ви не можете працювати з короткою витримкою затвора, щоб уникнути ризику розмиття через тремтіння камери, використовуйте штатив або встановіть камеру на стійкий предмет. Зручне кероване меню EOS R100 та функція допомоги Creative Assist допоможуть вам досягти найкращих результатів.

На дерев’яному столі лежить відкритий фотоальбом, а поруч лежать роздруковані відбитки й стоїть принтер Canon SELPHY.

Для Вікі збереження дорогоцінних моментів стало ще важливішим після того, як вони з Тедом втратили батьків. «Я дійсно вважаю, що неймовірно важливо робити фотографії на пам’ять, — каже вона. — І не забувати фотографувати всіх членів сім’ї, адже ми поруч лише доти, доки ми живемо на цьому світі».

Незалежно від того, плануєте ви прикрасити свою оселю особистими знімками, створити унікальні подарунки для сім’ї та друзів чи виготовляти альбоми й вироби з паперу, щоб розважити дітей, друк фотографій надасть цим зображенням додатковий вимір.

Для Вікі, Теда, Одрі та Рекса створення фотоальбомів — це заняття, яким може займатись усією сім’єю, а також допомагає їм пережити спогади, створені разом. «Діти люблять переглядати ці моменти, тому було б чудово створювати фотоальбоми поступово, — пояснює Вікі. — Якщо ви роздрукуєте всі знімки й вклеїте їх у книгу, то вона стане спогадом про конкретний рік чи сезон».

Автори: Лорна Докерілл (Lorna Dockerill) і Алекс Саммерсбі (Alex Summersby)

 1. Безперервна зйомка: макс. прибл. 6,5 знім/с з електронним затвором із першою шторкою з використанням повнокадрового АФ. Швидкість підтримується для 97 зображень у форматі JPEG (усі формати), менше під час зйомки у форматах RAW, C-RAW, RAW + JPEG або C-RAW + JPEG. Зі слідкуючим АФ: макс. прибл. 3,5 знім/с
 2. Завдяки спеціальному захисному покриттю фотографії зберігатимуться в альбомі до 100 років. На основі результатів прискореного тестування за температури 23°C (73,4°F) і вологості 50%.

Пов’язана продукція

 • Бездзеркальні камери

  EOS R100

  Створюйте ідеальні спогади в чудовій якості за допомогою цієї інтуїтивно зрозумілої камери EOS R, яка завжди готова до роботи.
 • Об’єктиви RF-S

  RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM

  Стандартний об’єктив APS-C для камер серії EOS R ідеально підходить для зйомки повсякденних ситуацій, як-от сімейна зйомка, зйомка сцен із життя, портретів і святкувань.
 • Стандартний об’єктив

  RF 50mm F1.8 STM

  Компактний, тихий і легкий 50-міліметровий RF-об’єктив із фіксованою фокусною відстанню з широкою діафрагмою f/1,8 ідеально підходить для втілення вашого творчого бачення.
 • Домашні принтери

  SELPHY CP1500

  Створюйте довговічні роздруківки з насиченими кольорами за лічені секунди на цьому простому у використанні компактному фотопринтері.

Схожі статті