ПОРТРЕТНА ФОТОГРАФІЯ

Як відобразити природні відтінки шкіри на портретних знімках?

Передача природних відтінків шкіри — один із найбільш складних аспектів портретної фотографії. Джейд Кешія Гордон (Jade Keshia Gordon) ділиться п’ятьма порадами для досягнення успіху.
Портрет жінки з довгими косами в рожевому короткому кардігані та сірих джинсах, що йде вулицею міста.

Точна передача природних відтінків шкіри є одним із найбільш складних аспектів портретної фотографії. Незвичне освітлення і нетипові колірні відтінки можуть стати причиною того, що шкіра моделі виглядатиме нездоровою, і для виправлення цього на етапі обробки відзнятого може знадобитися багато часу. Але хоча ми не можемо дозволити собі звертатися до послуг візажиста, є кілька способів, як за допомогою налаштувань безпосередньо камери EOS робити кадри з природними та рівними відтінками шкіри й зменшити потребу в ретушуванні.

Відома фешн-фотографка Джейд Кешіа Гордон (Jade Keshia Gordon) ділиться п’ятьма простими порадами, як робити знімки, на яких відтінки шкіри виглядатимуть ідеально. Вона пояснює, які різні техніки застосовує для знімання моделей чорної, білої і змішаної рас та як налаштовує камеру EOS для отримання стабільних результатів.

Дотримуйтеся порад Джейд, і в лічені миті відтінки шкіри на ваших знімках виглядатимуть ідеально!

1. Уникайте різкого прямого світла

Жінка з довгими косами в рожевому кардігані позує з руками, заведеними за голову.

Зйомка за природного освітлення — це відмінний спосіб висвітлити об’єкти знімання і досягти природності відображення відтінків їхньої шкіри в кадрі. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 85mm F1.2L USM з витримкою 1/640 с, діафрагмою f/1,4 та ISO 320. © Джейд Кешія Гордон (Jade Keshia Gordon)

Жінка з довгими косами в синій футболці з принтом тай-дай.

Різке пряме світло може стати причиною появи малоприємних тіней — похмурий день і м’яке освітлення збоку зроблять тіні м’якішими та будуть працювати на вас, допомагаючи визначити форму й риси обличчя. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 85mm F1.2L USM з витримкою 1/1000 с, діафрагмою f/1,2 та ISO 320. © Джейд Кешія Гордон (Jade Keshia Gordon)

М’якіше освітлення зазвичай дозволяє досягати більш приємних для очей результатів. У яскравий, але похмурий день на відкритому повітрі переважає розсіяне освітлення, що підходить для фотографування всіх типів шкіри. У ясні сонячні дні, коли світло нефільтроване й різке, часто краще знімати моделей зі світлими відтінками шкіри, щоб уникнути появи тіней та засвітлювання на обличчях.

«Коли справа доходить до тону шкіри, перше, про що ви маєте подумати, — це освітлення, — підтверджує Джейд. — Якщо воно спрямовано в обличчя моделі, а в неї світліша шкіра, зображення може в кінці виглядати розмитим. Тому ви маєте бути готові до того, що вам доведеться зменшити експозицію або, як альтернатива, перемістити об’єкт так, щоб джерело світла було в моделі за спиною.

Коли я працюю в студії, мені подобається використовувати два джерела освітлення: одне — позаду об’єкта, воно висвітлює фон, а інше, портретну тарілку, — спереду та з незначним зміщенням від моделі, щоб висвітлити її обличчя».

2. Застосовуйте експонування відповідно до конкретного відтінку шкіри

Портретний фешн-знімок жінки в блідо-блакитній сукні. Волосся в неї завите й зафіксовано шпильками.

Не використовуйте універсальний підхід до фотографування моделей із різними відтінками шкіри під час портретних зйомок — для різних тонів шкіри встановлюйте параметри висвітлення, експозиції і балансу білого, що найкраще підходять тому чи іншому відтінку. Зроблено на камеру Canon EOS 5D Mark IV з об’єктивом Canon EF 100mm F2.8L Macro IS USM із витримкою 1/125 с, діафрагмою f/4,5 та ISO 50. © Джейд Кешія Гордон (Jade Keshia Gordon)

Портрет жінки в об’ємній шубі, що тримає білі сонячні окуляри довгими нігтями.

Джейд каже, що найважливіше, про що потрібно пам’ятати, — це експозиція. Потрібно впевнитися, що світлі тони шкіри не будуть надмірно експоновані. © Джейд Кешія Гордон (Jade Keshia Gordon)

Джейд регулярно знімає моделей із різними відтінками шкіри й для кожного типу застосовує свій підхід.

«Під час портретної зйомки важливо уникати надмірного експонування білої шкіри, — пояснює вона. — Переконайтеся, що ви бачите текстуру шкіри, веснянки та деталі макіяжу. Якщо світлі ділянки засвітлені, щось зробити із цим може бути важко або неможливо».

«Із чорним відтінком шкіри вам потрібно багато світла, — продовжує Джейд. — Чорний поглинає світло, тому потрібно переконатися, що у вас його достатньо, щоб підкреслити деталі. Однак це дуже делікатний момент, бо якщо світла забагато, це призведе до надмірного експонування шкіри та розмиття рис обличчя.

Я вважаю, що підсвічування добре підходить для змішаних тонів шкіри, будь то студійне освітлення або сонячне світло. Воно дає приємне світло з боків, і ви можете використовувати відбивач, щоб спрямувати частину цього світла на обличчя».

3. Використовуйте портретний стиль зображення

Портрет жінки з довгими косами в рожевому кардігані та сірих джинсах на вулиці міста.

Ця фотографія зроблена з обраним портретним стилем зображення, у результаті чого кольори виглядають трохи «теплішими». Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 85mm F1.2L USM з витримкою 1/640 с, діафрагмою f/1,4 та ISO 320. © Джейд Кешія Гордон (Jade Keshia Gordon)

Портретний знімок у більш холодних відтінках, на якому зображена жінка з довгими косами в рожевому кардігані та сірих джинсах на вулиці міста.

Цю фотографію було зроблено з використанням стандартного стилю зображення, тому кольори трохи «пласкіші», але більш реалістичні. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 85mm F1.2L USM з витримкою 1/640 с, діафрагмою f/1,4 та ISO 320. © Джейд Кешія Гордон (Jade Keshia Gordon)

Вибір однієї із установлених опцій стилю зображення в камері подбає про цілу низку налаштувань за вас — кожен стиль зображення пропонує різне поєднання параметрів різкості, контрастності, насиченості й колірного тону, і вони можуть по-різному впливати на відтінок шкіри на портретному знімку, і це помітно. Як і слід очікувати, стиль портретного зображення оптимізовано для знімків, на яких зображені люди, при цьому різкість помірно знижена, а яскравість трохи збільшена, щоб шкіра виглядала м’якішою.

«Тут я віддаю перевагу портретному налаштуванню, бо кадр, зроблений із використанням стандартного стилю зображення, здавався не дуже виразним, — каже Джейд. — На портретному знімку будь-який відтінок червоного стає більш виразним. Тому рожевий топ моделі виглядає настільки привабливим, і, оскільки в неї чорний колір шкіри, цей відтінок червоного підкреслив тон її шкіри, не додаючи помаранчевого відтінку».

Якщо ви побачите, що в умовах поточного освітлення з портретним стилем зображення за замовчуванням тілесні тони стають занадто червоними або жовтуватими, використовуйте повзунок Colour Tone (Колірний тон) у меню Picture Style (Стиль зображення), щоб виправити це.

4. Установіть баланс білого вручну.

Портрет жінки з довгими косами в рожевому кардігані.

Це зображення було зроблено з використанням налаштування балансу білого Daylight (Денне світло), що дозволило досягти реалістичності кольорів. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 85mm F1.2L USM з витримкою 1/640 с, діафрагмою f/1,2 та ISO 320. © Джейд Кешія Гордон (Jade Keshia Gordon)

Портрет жінки з довгими косами в укороченому рожевому кардігані з «теплішим» налаштуванням балансу білого.

Це зображення було знято з використанням налаштування балансу білого Shade (Відтінок), завдяки чому всі кольори на портреті виглядають «теплішими» (більш помаранчевими). Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 85mm F1.2L USM з витримкою 1/640 с, діафрагмою f/1,4 та ISO 320. © Джейд Кешія Гордон (Jade Keshia Gordon)

Щоб кольори шкіри на зображенні виглядали однаково, виберіть попереднє налаштування балансу білого, яке відповідає умовам освітлення, або встановіть параметри самостійно, використовуючи параметр Custom White Balance (Ручний баланс білого) у головному меню камери. Якщо освітлення не змінюватиметься, результати виглядатимуть однаково на всіх кадрах.

Якщо залишити для параметра балансу білого значення Auto (Авто), камера відрегулює колірну температуру для усунення колірних відтінків. Через це тони шкіри можуть стати занадто «теплими» (помаранчевими) або занадто «холодними» (синіми). Якщо ви знімаєте у форматі RAW, ви можете змінити налаштування балансу білого пізніше на етапі редагування, але з правильною настройкою параметрів камери точність відображення знімка в режимі попереднього перегляду буде вищою.

«На цих прикладах ви можете побачити, як використання інших налаштувань балансу білого впливає на відтінок шкіри моделі, —пояснює Джейд. — Мені подобається цей кадр, зроблений із використанням налаштування Daylight (Денне світло), оскільки зображення моделі не розмите, а колір її шкіри — не занадто помаранчевий. Це налаштування просто злегка підсилює колір, і завдяки цьому фінальний знімок максимально наближений до того, що я бачила в об’єктиві під час знімання».

5. Знімайте у форматі RAW

Людина з камерою Canon EOS R6 у руках налаштовує її для зйомки у форматі RAW.

Зйомка у форматі RAW означає, що камера зберігатиме всі тональні й колірні деталі, зафіксовані сенсором, і це дає вам більше свободи на етапі обробки зображення. © Джейд Кешія Гордон (Jade Keshia Gordon)

Якщо ви знімаєте у форматі JPEG або HEIF, ви маєте налаштувати параметри безпосередньо на камері, перш ніж знімати. До цих параметрів відноситься налаштування колірного простору, що визначає діапазон кольорів, який може відображатися на фотографії. Ви можете налаштувати його в головному меню камери.

Джейд завжди знімає у форматі RAW та рекомендує робити це, навіть якщо ви новачок у портретній фотографії, оскільки це полегшує точне налаштування відтінків шкіри пізніше. Файли RAW містять більше інформації про зображення, ніж файли JPEG або HEIF, і ви можете вільно налаштовувати параметри зображення, серед яких баланс білого, колірні характеристики та різкість, за допомогою програмного забезпечення для обробки та редагування RAW, такого як Canon Digital Photo Professional, не змінюючи вихідні дані зображення.


Автор: Маркус Хокінс (Marcus Hawkins)

Подібна продукція

 • Об’єктиви для цифрових дзеркальних камер

  EF 24-70mm f/2.8L II USM

  Професійний варіооб’єктив серії L для повсякденної зйомки з високою якістю зображення за постійної діафрагми f/2.8.
 • Об’єктиви для EOS R

  RF 85mm F1.2L USM

  Об’єктив RF 85mm F1.2L USM пропонує бездоганну чіткість портретної зйомки, а також вражаючі результати в умовах слабкого освітлення і можливості для творчості.
 • Бездзеркальні камери

  EOS R6

  Щоб ви не знімали і як би ви це не робили, камера EOS R6 допоможе вам розкрити свій творчий потенціал на повну.
 • Об’єктиви RF

  RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

  Макрооб’єктив із фокусом 35 мм і швидкою діафрагмою f/1,8 для створення ширококутних знімків, фотографування на коротких відстанях і гібридної стабілізації зображення.
 • Об’єктиви RF

  RF 24-105mm F4-7.1 IS STM

  Ідеальний об’єктив для щоденної зйомки для власників повнокадрових бездзеркальних камер. Надзвичайно зручна у користуванні, камера RF 24-105mm F4-7.1 IS STM надзвичайно легка та компактна, здатна вивести вашу зйомку на новий рівень.

Схожі статті

 • ТЕХНІКИ ОСВІТЛЕННЯ

  Зйомка за наявного освітлення

  Дізнайтеся, як шукати та використовувати найвигідніше освітлення, щоб покращити якість ваших фотографій.

 • ФЕШН-ФОТОГРАФІЯ

  Як знімати друзів як професійних моделей?

  Лондонська фешн-фотографка Джейд Кешія Гордон (Jade Keshia Gordon) ділиться шістьма порадами зі створення більш стильних знімків для соціальних мереж.

 • ВУЛИЧНА ФОТОГРАФІЯ

  Поради щодо зйомки вуличних портретів

  Найкращі поради щодо зйомки вражаючих вуличних портретів від професійного фотографа Джуліана Лав.

 • ПОРТРЕТНА ФОТОГРАФІЯ

  Поради щодо створення портретів

  Поліпшіть свої навички портретної фотографії за допомогою цих корисних порад і прийомів.