ФЕШН-ФОТОГРАФІЯ

Як знімати друзів як професійних моделей?

Фешн-фотографка Джейд Кешія Гордон (Jade Keshia Gordon) ділиться шістьма простими порадами зі створення більш стильних знімків для соціальних мереж або інтернет-магазинів.
Жінку з довгими косами на вулиці фотографує її друг із камерою Canon EOS R6 у руках.

Із чого почати, якщо ви хочете урізноманітнити свою сторінку в Instagram модними знімками або надати більш вишуканого вигляду фотографіям на сайтах модних магазинів? «Стиль — це ключ до успіху, — каже професійна фешн-фотографка Джейд Кешія Гордон. — Усе, від одягу та місця зйомки до зачіски та макіяжу, має бути гармонійним. Головне — це створити правильну атмосферу. Більшість фотографій манекенниць, які ви бачите в Інтернеті, створені для того, щоб викликати у вас бажання купувати, тому подумайте, як фотографи домоглися цього, використовуючи світло, місце зйомки, кольори й пози».

Лондонська фешн-фотографка Джейд професійно займається зйомкою вже 10 років і має репутацію автора цікавих та сучасних концепцій. Як і багато професіоналів, вона навчилася своєму ремеслу, роблячи фотосесії з друзями.

Тут вона ділиться шістьма простими порадами, які можуть перетворити ваші портретні знімки на професійні фешн-портрети, незалежно від того, чи знімаєте ви на камеру EOS, Canon PowerShot або смартфон.

1. Виберіть місце, яке доповнює образ

Портрет жінки з довгими косами в синій футболці з принтом тай-дай.

Місце зйомки може мати таке саме значення, що й модель. Якщо на задньому плані багато зайвих деталей, розмивайте його, знімаючи з малою діафрагмою на об’єктив із постійною фокусною відстанню. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 85mm F1.2L USM з витримкою 1/320 с, діафрагмою f/2 та ISO 320. © Джейд Кешія Гордон (Jade Keshia Gordon)

«Важливо вибрати місце, яке не відволікатиме увагу від моделей і, в ідеалі, доповнюватиме загальну концепцію показу, — каже Джейд. — Якщо вбрання, які ви фотографуєте, яскраві й барвисті, я б, напевно, вибрала простий фон.

Головне, щоб люди, яких ви фотографуєте, почувалися комфортно в цьому просторі. Якщо вони трохи соромляться, не варто фотографувати їх там, де всі будуть на них дивитися. Замість цього вирушайте туди, де тихо й багато вільного простору, або на автостоянку.

Ви навіть можете знімати в спальні або вітальні, якщо там достатньо місця. Проста біла стіна також дає багато можливостей для зйомки». Дізнайтеся більше про прості в установці домашні фотостудії в цій статті.

2. Продумайте порядок зйомки

Жінка з довгими косами в рожевому кардігані.

Заздалегідь виберіть одяг і продумайте, коли саме ваша модель буде його одягати. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 85mm F1.2L USM з витримкою 1/640 с, діафрагмою f/1,4 та ISO 320. © Джейд Кешія Гордон (Jade Keshia Gordon)

Жінка з довгими косами сидить, відвернувшись обличчям від камери. На ній топ і легінси з принтом тай-дай.

Можливо, ви захочете спланувати зйомку залежно від зачісок моделі, починаючи з найпростішої. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 85mm F1.2L USM з витримкою 1/200 с, діафрагмою f/1,2 та ISO 320. © Джейд Кешія Гордон (Jade Keshia Gordon)

Зачіска та макіяж так само важливі для модної фотосесії, як і сам одяг. Джейд рекомендує спочатку підбирати вбрання, а потім зачіску. «Якщо ви плануєте показати кілька нарядів, подумайте про порядок їх показу. Ви хочете, щоб зміна зачісок відбувалася без зайвих складнощів для моделі. Вирішіть, яка зачіска поєднуватиметься з кожним нарядом, а потім розробіть послідовність дій, починаючи з найпростішої зачіски».

3. Знайдіть ідеї модних поз

Жінка з довгими косами позує на тротуарі в рожевому укороченому кардігані та сірих джинсах із високою талією.

Спочатку поза може здатися вашій моделі трохи незручною, тому почніть із зрозумілих поз, у яких модель відчуватиме себе комфортно. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 85mm F1.2L USM з витримкою 1/640 с, діафрагмою f/1,4 та ISO 320. © Джейд Кешія Гордон (Jade Keshia Gordon)

Жінка в синьому вбранні з принтом тай-дай відкидає свої довгі коси за спину.

Розважайтеся, коли придумуєте пози. На цьому знімку Джейд попросила подругу відкинути коси назад, що дозволило додати динаміку кадру та зробити красивий портретний фешн-знімок. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 85mm F1.2L USM з витримкою 1/320 с, діафрагмою f/2 та ISO 320. © Джейд Кешія Гордон (Jade Keshia Gordon)

Джейд рекомендує підготувати дошку настрою, щоб ваша модель зрозуміла, до якого образу ви прагнете. «Нічого особливого, — говорить вона. — Це може бути дошка Pinterest або кілька вирізок із журналів, де зображені пози та ідеї зачісок, макіяжу та місць зйомки.

Якщо людина не звикла позувати, як професійна модель, попросіть її уявити, що вона приміряє одяг перед дзеркалом. Часто легше самому встати в позу й продемонструвати те, що ви хочете бачити. Просто попросіть людину підійти до вас, і так теж можна зробити цікаві кадри. Це допоможе вашій моделі розслабитися, і ви зможете одночасно зробити кілька знімків із динамікою та щирими емоціями».

4. Використовуйте реквізит, щоб дати моделі щось, на чому можна зосередитися

Жінка з довгими косами в бузковому светрі та окулярах із маленькою натільною сумкою синього кольору.

Сумка через плече дає моделі місце, куди можна покласти руки. Знято на камеру Canon EOS 5D Mark III (якій на заміну прийшла модель Canon EOS 5D Mark IV) з об’єктивом Canon EF 85mm f/1.8 USM з витримкою 1/125 с, діафрагмою f/1,8 та ISO 50. © Джейд Кешія Гордон (Jade Keshia Gordon)

Жінка у футболці з принтом тай-дай п’є напій із чашки на винос.

Використання повсякденних предметів як реквізиту може допомогти надати позі більшої природності. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 85mm F1.2L USM з витримкою 1/400 с, діафрагмою f/2 та ISO 320. © Джейд Кешія Гордон (Jade Keshia Gordon)

«Знайдіть реквізит — це може бути сумка, телефон або навіть чашка кави, — щоб чимось зайняти руки моделі. — Коли ваша модель розігріється, ви можете попросити її зробити те ж саме знову, але без реквізиту. Іноді я прошу модель сісти та прийняти просту розслаблену позу. Справа в тому, щоб відволікти її від камери та дати їй можливість зосередити на чомусь іншому».

5. Експериментуйте з різними об’єктивами та положеннями зйомки

Жінка в синьому топі, легінсах і білих кросівках сідає навпочіпки.

Відрегулюйте положення та експериментуйте з різними кутами зйомки, щоб створювати динамічні й унікальні портрети. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 85mm F1.2L USM з витримкою 1/320 с, діафрагмою f/2 та ISO 320. © Джейд Кешія Гордон (Jade Keshia Gordon)

Жінка в зручному синьому топі та легінсах притуляється до стіни.

Якщо ви присядете й зніматимете модель із нижнього ракурсу, ви зробити її вище. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 85mm F1.2L USM з витримкою 1/250 с, діафрагмою f/2 та ISO 320. © Джейд Кешія Гордон (Jade Keshia Gordon)

Джейд каже, що багато обладнання не потрібно, коли ви тільки починаєте створювати фешн-портрети, оскільки стандартний об’єктив із комплекту камери EOS дає безліч варіантів для різних образів. «Об’єктив на 18–55 мм, такий як EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM, — це хороший варіант, тому що з ним ви можете кадрувати деталі, а потім зменшувати масштаб, щоб показати все вбрання, у тому числі взуття. Якщо ви хочете чогось більш професійного, тоді недорогий портретний об’єктив, такий як Canon EF 50mm f/1.8 STM, із широкою максимальною діафрагмою, що дозволяє легко розмити фон, — стане чудовим вибором».

Якщо ви віддаєте перевагу бездзеркальним камерам, універсальний об’єктив Canon RF 35mm F1.8 Macro IS STM для камер системи EOS R, такий як Canon EOS RP, також ідеально підходить для вуличної роботи та фотографування крупним планом. Об’єктиви Canon RF 50mm F1.8 STM та Canon RF 85mm F2 Macro IS STM також є чудовою альтернативою для портретної зйомки, тоді як універсальний об’єктив Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM — це компактний та легкий об’єктив зі змінною фокусною відстанню для щоденного використання.

Відступивши назад і навівши камеру на модель із наближенням, ви зможете зробити цікавіший портретний знімок, ніж якщо ви будете стояти близько та зменшуватимете масштаб. Вибір кута камери також має значення. «Більшість людей хоче виглядати вище, авжеж якщо вони вже не досить високі, — каже Джейд. — Ви можете досягти цього, знімаючи з нижнього ракурсу, що зробить ноги моделі довшими. Тож не бійтеся присідати та робити знімки знизу!».

З яким би об’єктивом ви не працювали, Джейд рекомендує починати зі знімків у весь зріст, перш ніж робити більш обрізані фото. «Показуйте своїм моделям перші пару знімків, щоб вони були спокійні й впевнені в тому, що вони виглядають справді добре. Тоді ви можете запропонувати зробити кілька великих планів. Попросіть їх зробити кумедні обличчя або погратися із шарфом або шапкою. Це допоможе їм розслабитися».

6. Знімайте відео разом із фотографіями

The back of a Canon EOS R6 showing a portrait of a woman on the touchscreen.

Поки ви фотографуєте, чому б не зняти відео із фешн-портретом? Однією з найбільших відмінностей відеозйомки від фотозйомки є те, що вам потрібно думати про «граничні точки» — де відеоролик починатиметься, де він закінчуватиметься або де він переходитеме в інший ролик. Починайте знімати до та після цих ключових моментів, щоб спростити спільне редагування роликів у програмному забезпеченні для відеообробки.

Джейд радить знімати на відео паралельно з кожним знімком. «Ваша модель знатиме, як рухається одяг, що, у свою чергу, допоможе їй навчитися рухатися, — говорить вона. — Коли справа доходить до зйомок фешн-відео, я хочу, щоб весело було всім. Я попросила нашу модель повернутися, підійти до мене, піднести руку до камери та відійти — і я зробила кілька дійсно відмінних кадрів із нею. Ось так ми веселимося під час зйомок».


Автор: Маркус Хокінс (Marcus Hawkins)

Подібна продукція

 • Об’єктиви для цифрових дзеркальних камер

  EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM

  Надзвичайно портативний стандартний варіооб’єктив для камери серії EOS.
 • Об’єктиви для цифрових дзеркальних камер

  EF 50mm f/1.8 STM

  Недорогий світлосильний STM-об’єктив із діафрагмою f/1.8 для портретної та повсякденної зйомки за слабкого освітлення.
 • Об’єктиви RF

  RF 24-105mm F4-7.1 IS STM

  Ідеальний об’єктив для щоденної зйомки для власників повнокадрових бездзеркальних камер. Надзвичайно зручна у користуванні, камера RF 24-105mm F4-7.1 IS STM надзвичайно легка та компактна, здатна вивести вашу зйомку на новий рівень.

Схожі статті

 • ПОРТРЕТНА ФОТОГРАФІЯ

  Виведіть селфі на новий рівень

  Тіктокер Ніна Коллінз пояснює, як робити креативні автопортрети в домашніх умовах.

 • ПОРТРЕТНА ФОТОГРАФІЯ

  Як зробити так, щоб відтінки шкіри на портретних знімках виглядали ідеально?

  Оволодійте складною наукою передачі природних тонів шкіри з професійною фешн-фотографкою Джейд Кешія Гордон (Jade Keshia Gordon).

 • ДОМАШНІ ПРОЕКТИ

  Надихаючі образи вдома

  Перетворіть свій будинок на студію за допомогою порад від зірки TikTok Мікаели Еффорд.

 • ПОРТРЕТНА ФОТОГРАФІЯ

  Поради щодо створення портретів

  Поліпшіть свої навички портретної фотографії за допомогою цих корисних порад і прийомів.