studio portrait of man in sunglasses

Знімайте кращі портрети

Знімати портрети легко, але складно робити це майстерно. Ми підготували кілька корисних порад, що допоможуть вам створювати чудові портрети рідних, друзів або, наприклад, міських серфінгістів.

Знімайте з різних ракурсів

Кого б ви не фотографували, не бійтеся експериментувати з різними ракурсами. Опустіться на коліна або ляжте на землю та спробуйте зняти об’єкт знизу. Або ж підніміться на сходинки, щоб зробити кадр згори. Якщо ви фотографуєте людину, яка грає в спортивну гру, дереться по стіні або підкорює хвилі міської річки, наблизьтеся до виру подій за допомогою масштабування та закарбуйте її емоції. Це додасть вашим знімкам чуттєвості й індивідуальності.

Відкрийте діафрагму, щоб захопити більше світла

Коли ви знімаєте портрети на вулиці, використовуйте широку діафрагму, тобто мале діафрагмове число (f/2.8–f/5.6). Це дасть змогу отримати малу глибину різкості, тому фон виглядатиме м’яким і розмитим. Усю увагу привертатиме до себе об’єкт зйомки.

Закарбуйте мить за допомогою короткої витримки

Людям важко лишатися нерухомими, навіть якщо вони знають, що їх знімають. Шкода зіпсувати гарну фотографію, тому що хтось моргнув, позіхнув або примружився.

Щоб цього точно не сталося, а знімки не мали ефекту розмиття руху, використовуйте коротку витримку — 1/125 секунди або меншу.

Заповніть кадр об’єктом зйомки

Перш ніж починати зйомку, подумайте, де вона відбуватиметься. Вам потрібна атмосфера гамірного міста чи ефектний мінімалістичний кадр? Збільште масштаб, заповнивши кадр, щоб отримати приголомшливий результат.

Спробуйте розташувати людину, яку знімаєте, збоку та додати в кадр її середовище, як-от вуличний пейзаж, зелене поле або стіни рідного дому.

Фон має значення

На портретних фото головну увагу до себе має привертати об’єкт зйомки. Однак ви можете кардинально змінити настрій знімка за допомогою фону, що вказує на риси об’єкта зйомки або його середовище. Наприклад, дві фотографії однієї людини: на станції метро та в затишному парку на лавці — викликатимуть різні емоції. Іноді варто вибрати простий фон, як-от стіна або портьєра. Сміливо експериментуйте з різними варіантами, доки не отримаєте найкращій результат.

Природна або вимушена поза на портреті

Портрети з позуванням часто нудні, тож тримайте камеру під рукою, щоб зафіксувати спонтанну посмішку людини або інший невимушений вираз на її обличчі.
Якщо ж ви захоплюєтеся постановочними портретами, спробуйте розташувати об’єкт ліворуч або праворуч від центра кадру. Попросіть цю людину не дивитися в об’єктив.
Від виразу обличчя об’єкта зйомки залежить ефектність портрета. Тож сміливо експериментуйте з емоціями та настроєм.