СТВОРЕННЯ ВЛАСНИХ ФОТОПОРТРЕТІВ

Вісім порад для створення вражаючих власних фотопортретів

Фотограф Амааль Саїд ділиться своїми порадами щодо перетворення звичайного селфі на креативний автопортрет.
Портрет фотографа й поетеси Амааль Саїд із закритими очима й легкою червоною хустинкою для голови на плечах.

Селфі стали інтуїтивно зрозумілим і креативним способом фіксувати події свого життя як у вигляди дорогоцінних моментів, про які не хочеться ніколи забувати, так і у формі самовираження. Але як перетворити звичайне селфі на автопортрет професійної якості?

Лондонський фотограф автопортретів і поетеса Амааль Саїд (Amaal Said) має вже понад 23 тисячі підписників у соціальних мережах і каже, що її художні селфі — це чудовий спосіб документувати своє життя, як в особистому, так і у фотографічному плані. «Автопортрети завжди були порталом у моє минуле, — каже вона. — Я можу згадати, як почувалася в певний момент свого життя, і мені подобається, що з роками я фотографую себе все краще й краще».

Амааль ділиться з нами порадами щодо створення автопортретів, якими хочеться ділитися, які хочеться друкувати й зберігати назавжди. Вона також демонструє, як легко закарбувати власний особливий момент, передаючи камеру сестрі й допомагаючи їм під час неформальної фотосесії в парку.

1. Розпочніть з режиму авто й поступово розбирайтеся з налаштуваннями

Фотограф і поетеса Амааль Саїд у червоній хустинці для голови з візерунком. Ваза з червоними квітами частково затіняє обличчя.

На більшості камер початкового рівня є портретний режим: результати залежать від камери, але зображення зазвичай менш чіткі, що дозволяє пом’якшити текстуру шкіри. Зроблено на камеру Canon EOS M6 Mark II з об’єктивом Canon EF-M 32mm f/1.4 STM, витримкою 1/60 с, діафрагмою f/1.4 та ISO200. © Амааль Саїд

Автоматичний режим — чудова відправна точка, радить Амааль. «Якщо ви лише починаєте, не соромтеся користуватися автоматичними налаштуваннями на своїй камері», — каже вона.

Корисні налаштування, такі як режим автопортрета й портрета, що є на камері Canon EOS M6 Mark II та інших моделях початкового рівня, як-от Canon EOS 250D, допомагають затіняти фон, робити природнішими колі шкіри й пом’якшувати текстуру волосся.

Для більшого контролю за глибиною різкості спробуйте скористатися режимом пріоритету діафрагми. У цьому напівавтоматичному режимі ви можете самостійно вибрати діафрагму — розмір отвору в об’єктиві, через який проходить світло. Що менше значення діафрагми, то більше світла потрапляє всередину. Щоб вивести фон з фокуса, виберіть ширшу діафрагму, як-от f/1.4.

Досягти виразного вигляду також дозволяє вибір спеціального об’єктиву з широкою діафрагмою, що призначений для зйомки портретів. Зокрема, Амааль сподобалося працювати з об’єктивом Canon EF-M 32mm f/1.4 STM. «Мені подобається розмитий фон, а для цього потрібна широка діафрагма. Коли впускає більше світла, воно допомагає ізолювати об’єкт від фону», — пояснює вона.

Вона також часто використовує об’єктив Canon EF 50mm f/1.8 II (на зміну якому вже прийшла модель Canon EF 50mm f/1.8 STM), оскільки віддає перевагу автопортретам з фокусом на обличчі. «Завдяки цьому з’являється ефект наближення», — каже вона. На камеру Canon EOS M6 Mark II можна встановити будь-який об’єктив з широкого асортименту моделей EF та EF-S від Canon завдяки маленькому й легкому адаптеру кріплення камери Canon EF-EOS M.

2. Найголовніше — правильне місце

Дві руки роблять налаштування ззаду камери Canon EOS M6 Mark II, що закріплена на штативі.

Амааль продемонструвала сестрі можливості камери Canon EOS M6 Mark II під час неформальної фотосесії в місцевому парку. © Амааль Саїд

Портрет чоловіка, що стоїть у пару в оточенні осіннього листя.

Парк, повний осіннього листя, або студія із сучасним обладнанням — фон може суттєво змінити атмосферу ваших знімків. Зроблено на камеру Canon EOS M6 Mark II з об’єктивом Canon EF-M 32mm f/1.4 STM, витримкою 1/200 с, діафрагмою f/1.6 та ISO100. © Амааль Саїд

«Важливо розуміти, який саме фон вам потрібен, і для створення потрібної атмосфери необхідно знайти місце, що підходить, — розповідає Амааль. — Мені подобається робити портрети в парках, створюючи фото за різних умов. Важливо підібрати тихе місце, де вашій зйомці не заважатимуть інші люди».

Оточення може повністю змінити настрій автопортрета, але іноді достатньо порожнього фону, каже вона. «У мене у ванній кімнаті є біла стіна, тож я зазвичай використовую її як фон і надягаю щось яскраве, щоб виділитися. Але у вас може бути куточок десь у саді або в домі, де можна встановити штатив. Важливо стежити за тим, щоб фон не було забагато чогось, що відволікає увагу».

3. Експериментуйте зі світлом і композицією

Автопортрет крупним планом жінки в червоній хустинці для голови і рослиною перед обличчям.

Амааль часто любить робити автопортрети на звичайному білому фоні, аби у кадрі не було предметів, що відволікають, і ставати з невеликим зміщенням від центру. Вона також рекомендує залишати простір навколо обличчя, щоб потім можна було поекспериментувати з обтинанням. Зроблено на камеру Canon EOS M6 Mark II з об’єктивом Canon EF-M 32mm f/1.4 STM, витримкою 1/160 с, діафрагмою f/1.4 та ISO200. © Амааль Саїд

«Мені дуже подобається теплі тони "золотої години", — розповідає Амааль, маючи на увазі час, коли сонце сходить або заходить. — М’якіше сонце — це завжди добре. Слід уникати зйомки за різкого сонячного світла, тому що з ним виникає забагато тіней. Мені також доводилося знімати в похмурі дні, і такі фотографії іноді виходять непогано — просто необхідно налаштувати параметри відповідно до умов освітлення».

Коли йдеться про композицію, Амааль рекомендує прибирати з кадру все зайве. «Робіть коригування просто під час роботи та експериментуйте з розташуванням під різними кутами, — каже вона. — Фотографія повністю змінюється, якщо дещо зміститися відносно центру, і з можна пробувати різні варіанти».

Якщо залишити місце навколо зображення, це також розширює можливості для обтинання під час публікації в Instagram. «Я зазвичай роблю автопортрети в альбомному режимі, тому що тоді з обох боків є місце, з яким можна поекспериментувати», — додає вона.

4. Візуалізуйте через колір

Багатошаровий портрет Амааль Саїд із рожевою хустинкою для голови, на якому вона дивиться у двох напрямках.

Експерименти з кольорами й тканиною — чудовий спосіб робити вражаючі портрети: Амааль вибрала палітру м’яких рожевих і пурпурових відтінків для цього портрету з мультиекспозицією. Зроблено на камеру Canon EOS M6 Mark II з адаптером для кріплення Canon EF-EOS M та об’єктивом Canon EF 50mm f/1.8 II, діафрагмою f/1.8, витримкою 1/30 с та ISO600. © Амааль Саїд

Експерименти з колірною палітрою також допомагають продемонструвати свою індивідуальність. «Я завжди починаю з того, як я наразі почуваюся, і рухаюся від цієї точки, — пояснює Амааль. — Іноді я хочу щось атмосферне та одягаюся відповідним чином, або ж мені хочеться продемонструвати на автопортреті нову помаду».

Мені подобаються кольори. Зазвичай я додаю їх на свої автопортрети через свій хіджаб і помаду, але їх можна продемонструвати в стільки способів». Щоб поекспериментувати, повісьте відріз тканини на стіну або закріпіть його на чому високому. Кольори також можна додати за допомогою квітів.

«Планування колірної гами заздалегідь — завжди чудовий спосіб створити виразний автопортрет. Подумайте про те, як колір вашого одягу виглядатиме на фоні — або чи достатньо чітко він вас виділяє. Колір — це особливо важливий фактор на автопортретах під час заручення або весілля, оскільки ви з партнером маєте бути ключовим елементом фото».

5. Навчіться розслаблятися

Автопортрет фотографа й поетеси Амааль Саїд у рожевій хустинці для голови. Її обличчя відбивається в маленькому круглому дзеркалі, яке вона тримає в руці.

Тримаючи маленьке дзеркало біля обличчя, ви даєте роботу рукам, а також можете поекспериментувати з креативною композицією. Зроблено на камеру Canon EOS M6 Mark II з об’єктивом Canon EF-M 32mm f/1.4 STM, витримкою 1/80 с, діафрагмою f/1.4 та ISO320. © Амааль Саїд

«Перевага автопортретів у тому, що за камерою немає іншої людини, яка пильно дивиться на ваше обличчя, — каже Амааль, яка також додає, що реквізит, як-от квіти або дзеркала, допомагає людям легше почуватися перед об’єктивом і відкриває додаткові можливості для творчих експериментів.

«Зазвичай люди кажуть, що не знають, що робити з руками, і це геть нормально. Саме тому я рекомендую на початку тримати щось у руках». Може бути непогано надіти цікаві сережки або велике намисто, тому що за нього можна взятися.

6. Використовуйте штатив та автоспуск

Зображення пари серед дерев на сенсорному екрані камери Canon EOS M6 Mark II, що закріплена на штативі.

Амааль порадила сестрі встановити камеру Canon EOS M6 Mark II на штатив і скористатися відкидним сенсорним екраном для налаштування композиції. © Амааль Саїд

Пара на фоні дерев серед осіннього листя.

Вона також порекомендувала налаштувати автоспуск, аби у пари було кілька секунд, щоб зайняти потрібне положення й підготуватися. Зроблено на камеру Canon EOS M6 Mark II з об’єктивом Canon EF-M 32mm f/1.4 STM, витримкою 1/200 с, діафрагмою f/1.6 та ISO100. © Амааль Саїд

Для створення автопортретів Амааль використовувала компактну й легку 32,5-мегапіксельну камеру Canon EOS M6 Mark II із сенсорним екраном, що відхиляється на 180°, і вбудованим модулем Wi-Fi, і вона рекомендує встановлювати цю камеру на штатив і користуватися автоспуском.

«Canon EOS M6 Mark II — чудова камера, з якою можна експериментувати, а налаштувати автоспуск дуже легко», — пояснює вона. — «Можна вибрати дво- або десятисекундний автоспуск. Я зазвичай вибираю десять секунд, аби мати достатньо часу, щоб підготуватися», — додає вона.

Для налаштування композиції також можна нахилити сенсорний екран до обличчя, коли ви стоїте перед камерою.

7. Знімайте портрети дистанційно

Рука налаштовує відкидний сенсорний екран на камері Canon EOS M6 Mark II, що закріплена на штативі.

Завдяки відкидному сенсорному екрану на моделі Canon EOS M6 Mark II ви можете налаштовувати композицію своїх фотографій з будь-яким кутом або нахиляти екран до обличчя, стоячи перед камерою. © Амааль Саїд

Жінка посміхається на камеру із закритими очима. Букет червоних квітів, який вона тримає, частково затіняє обличчя.

Якщо у вашої камери немає відкидного сенсорного екрана, спробуйте скоригувати фокус, тримаючи щось перед об’єктивом, а потім просто станьте на те ж саме місце. Зроблено на камеру Canon EOS M6 Mark II з об’єктивом Canon EF-M 32mm f/1.4 STM, витримкою 1/160 с, діафрагмою f/1.4 та ISO250. © Амааль Саїд

За допомогою програми Canon Camera Connect можна відключити камеру Canon з Wi-Fi до пристрою Apple або Android для дистанційної зйомки. Можливість переглядати кадр і робити знімок просто зі смартфона суттєво спрощує створення чудових і чітких портретів. «Якщо ви не хочете повертатися до камери, аби перевірити, чи вірно налаштований фокус, вам дуже допоможе програма Camera Connect, — каже Амааль. — Вона також неймовірно корисна, коли змінюєш положення в кадрі».

Відкидний сенсорний екран на камері Canon EOS M6 Mark II також дозволяє налаштовувати фокус на обличчя. «Можливість відкинути екран, щоб побачити, як виглядаєш, просто неймовірна — і зберігає багато часу», — розповідає Амааль.

Амааль подобається, коли зображення дуже чіткі та яскраві, тому вона забезпечує фокусування за допомогою низки методів. «Ось спосіб, яким я користувалася в минулому, коли в мене не було камери з відкидним екраном або дистанційним спуском: я просто тримала щось перед об’єктивом (зазвичай квіти), фокусувалася на цьому предметі, а потім ставала в те ж місце, — пояснює вона. — Мені також подобається автофокус із відстеженням обличчя, але це не завжди відходить, якщо на передньому плані є якісь предмети».

8. Редагуйте й друкуйте автопортрети з якістю професійного рівня

Налаштування параметрів для одночасної зйомки у форматах RAW і JPEG розкриває додаткові можливості для редагування фотографій. Можна скористатися безкоштовним фоторедактором Canon Digital Photo Professional (DPP), що дозволяє покращувати зображення у форматі RAW та має інструменти для налаштування балансу, насиченості, експозиції тощо.

«Для редагування фото не потрібно бути професіоналом, — каже Амааль. — Для мене головне — експозиція, тому що іноді фото не таке яскраве, як мені хотілося б. Щоб досягти бажаного ефекту, я експериментую з контрастністю й тінню. Мені також подобається експериментувати з обертанням фотографії під час редагування. Крім того, я велика шанувальниця чорно-білих портретів».

Коли редагування буде завершено, ви можете надрукувати фото просто з телефона на компактному принтері Canon SELPHY Square QX10. Він ідеально підходить для друкування найулюбленіших автопортретів, що можна зберігати в альбомах і на дошках. Для створення фотографій професійної якості і дуже живих знімків також підійде принтер серії Canon PIXMA G.


Автор: Лорна Докерілл (Lorna Dockerill)

Подібна продукція

Схожі статті

 • ОСНОВИ ФОТОГРАФІЇ

  Знімайте естетичні фотографії

  Інфлуенсерка в соціальних мережах Штеффі Марла розповідає, що вона робить, щоб її фотографії виділялися в Інтернеті.

 • ПОРТРЕТНА ФОТОГРАФІЯ

  Казкові портрети

  Десять експертних порад для створення незабутніх містичних зображень від Розі Харді.

 • ОСНОВИ ФОТОГРАФІЇ

  Як створити вражаючий ефект боке?

  Ці поради й рекомендації допоможуть вам створювати прекрасне фонове розмиття.

 • ПОРТРЕТНА ФОТОГРАФІЯ

  Створення абстрактних портретів

  Експериментуйте з багаторазовою експозицією, малюванням світлом, грою тіней та іншими можливостями.