ПОРТРЕТНА ФОТОГРАФІЯ

Портретні камери та об’єктиви для будь-яких ситуацій

Діти, тварини, родини, моделі — передайте красу та індивідуальність об’єкта, обравши найкраще обладнання Canon для портретних фотографів-початківців.
На відкадрованій фотографії, знятій на камеру Canon EOS R10, немовля, лежачи на пухнастій ковдрі, піднімає голову й уважно дивиться вбік.

Найкраща камера для зйомки портретів — це камера, яка не стримує творчий дух, незалежно від того, фотографуєте ви чарівне маля, домашнього улюбленця чи загадкового незнайомця на вулиці. Портретна фотографія має відобразити індивідуальність, особистість і красу об’єкта зйомки, і обладнання має доповнювати ваше бачення, а не заважати.

Вибираючи камеру для зйомки портретів, потрібно врахувати багато аспектів, і часто правильний вибір залежатиме від типу портретів, які ви збираєтеся знімати. Проте хвилюватися не варто. Ми створили камеру Canon, яка підходить для будь-якої ситуації, а також чудові об’єктиви, з якими ви щоразу отримуватимете найкращі портрети.

Портрети новонароджених і малят

На фотографії, знятій на камеру Canon EOS R10, дитина дивиться на камеру через плече дорослого, на задньому плані — вогники з ефектом боке.

Камера Canon EOS R10 — ідеальний варіант для молодих батьків, яким потрібна проста у використанні камера, яка здатна робити чудові знімки та не вимагає зайвих зусиль. Знято на камеру Canon EOS R10 з об’єктивом Canon RF 50mm F1.8 STM з витримкою 1/25 с, діафрагмою f/4,0 та ISO 640. © Марк Фенсам (Mark Fensome)

Завдяки електронному затвору, з яким зйомка буде абсолютно безшумною, бездзеркальні камери Canon ідеально підходять для зйомки портретів маленьких дітей, коли тиша часто є чи не найважливішою умовою. Легка камера Canon EOS R10, що важить лише 429 г, стане чудовим вибором. Вона здатна працювати безшумно в потрібний момент, щоб не потурбувати дитину, а ще вона має спеціальний портретний режим, який допоможе підкреслити ніжність шкіри та м’якість дитячого волосся. Є також творчі фільтри, з якими можна експериментувати, наприклад монохромний фільтр для підкреслення природної структури шкіри чи інтелектуальне автофокусування з розпізнаванням очей, яке забезпечить ідеальний фокус у кадрі.

Важливо також обрати правильний об’єктив, тому ми рекомендуємо поєднувати камеру EOS R10 із об’єктивом Canon RF 50mm F1.8 STM. Безшумна робота двигуна фокусування STM не розбудить дитину, а його надширока максимальна діафрагма f/1,8 пропускає достатньо світла для портретів з ідеальною експозицією навіть у спальнях із низьким рівнем освітлення. Широка максимальна діафрагма також дозволить вам знімати з надзвичайно малою глибиною різкості, що створює чудове розмиття фону.

Сімейні портрети

На фотографії, знятій на камеру Canon EOS RP, подружжя піднімає за руки усміхнену дитину на фоні дерев. 

Сенсорний екран зі змінним кутом нахилу, автоспуск і повна інтеграція з програмою Canon Camera Connect дозволяє керувати камерою зі смартфона чи планшета, тому камера EOS RP ідеально підходить для зйомки групових портретів усієї родини. Знято на камеру Canon EOS RP з об’єктивом RF 24mm F1.8 Macro IS STM з витримкою 1/640 с, діафрагмою f/1,8 та ISO 800. © Валерія Фазекас (Valéria Fazekas)

Завдяки функціям відстеження обличчя та автофокусування на очах камера Canon EOS RP забезпечить чіткий фокус на членах родини на знімках, що робить її ідеальним вибором для групових портретів навіть дуже великих родин. Повнокадровий CMOS-сенсор також має велике поле огляду, що ідеально підходить для кадрування групових знімків, і це дозволяє одночасно контролювати глибину різкості, щоб мати можливість зробити художній портрет кожної окремої людини. Сімейним фотографам також стане в нагоді сюжетний режим Group Photo (Групове фото), коли камера EOS RP автоматично регулює глибину різкості, щоб кожна людина була у фокусі, незалежно від місця в кадрі.

Коли сімейне свято в розпалі, знімайте на камеру EOS RP з об’єктивом Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM. Цей об’єктив достатньо малий і не привертатиме до вас увагу, коли ви зніматимете «живі» емоції, а яскрава максимальна діафрагма f/1,8 допоможе робити знімки навіть за слабкого освітлення. Широка фокусна відстань об’єктива 24 мм — ідеальний вибір для розміщення в кадрі всіх членів родини без спотворень, властивих надширококутним об’єктивам. Але якщо ви віддаєте перевагу крупним планам, функція макрозйомки об’єктива дозволить зафіксувати кожну дрібницю.

А якщо вам потрібні знімки дійсно щирі кадри, ви не помилитеся, обравши Canon PowerShot PX. Просто поставте цю розумну камеру непомітно на столі чи стійкій поверхні в місці, де збирається вся родина, і вона задокументує повсякденне життя сім’ї, не відволікаючи вас, оскільки має функції інтелектуального відстежування об’єктів та компонування знімків. Зроблені камерою зображення можна переглянути, підключившись через бездротову мережу до програми Canon Connect для мінікамер PTZ, яка навіть запропонує вам найкращі знімки Камера Canon PowerShot PX також здатна записувати короткі відео у форматі Full HD, які також можна передавати через програму.

Портретна fashion-зйомка

На fashion-фотографії, знятій на камеру Canon EOS R, модель у сукні, схожій на кімоно, тримає пальмові листя й гілки, які обрамляють її обличчя.

Для fashion-фотографів важливо щоразу створювати бездоганні зображення, демонструючи моделі та продукти, які вони знімають. Завдяки функції визначення обличчя та очей камера Canon EOS R не дасть вам пропустити фокус і завжди створюватимете надзвичайно чіткі портрети. Знято на камеру Canon EOS R з об’єктивом Canon RF 50mm F1.2L USM з витримкою 1/160 с, діафрагмою f/1,4 та ISO 160. © Джіа Бесана (Guia Besana) — посланець Canon

Бажаєте, щоб ваші fashion-портрети виділялися серед інших у соціальних мережах? Камера Canon EOS R має 30,3-мегапіксельний CMOS-сенсор, який здатен фіксувати зображення з високою роздільною здатністю, забезпечуючи неймовірну чіткість кожної деталі. Функція автофокусування за рівнів до –6EV завдяки великому та високочутливому повнокадровому сенсору дозволяє камері EOS R працювати навіть за найскладніших умов освітлення, у студії чи на вулиці, де б не відбувалася фотосесія.

Об’єктив Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM ідеально підходить для портретної fashion-зйомки. Завдяки широкій діафрагмі f/2 та можливості стиснення відстані наближення цей об’єктив створює м’який фон з ефектом щільного розмиття, що робить портрети витонченими й відокремлює об’єкти від оточення. З такими телеоб’єктивами, як цей, кількість спотворень буде мінімальною, що робитиме портрети, зокрема обличчя людей, гармонійними. Якщо ви хочете зняти крупним планом руки або частини обличчя для fashion-фотографії, у цьому вам допоможе об’єктив RF 85mm F2 MACRO IS STM та його 0,5-кратне макрозбільшення. А якщо ви вирішите провести зйомку ввечері на вулиці, завдяки 5-ступеневому стабілізатору зображення про штатив можна забути.

Портрети домашніх улюбленців

Волохата коричнево-біла собака сидить на траві на фоні моря.

Камера Canon EOS R7, у якій поєдналися швидкість і якість зображення, — ідеальний вибір для фіксації рухомого об’єкта або деталізованої зйомки в умовах слабкого освітлення. Знято на камеру Canon EOS R7 з об’єктивом Canon RF-S 18-150mm F3.5­6.3 IS STM із фокусною відстанню 59 мм, витримкою 1/30 с, діафрагмою f/9 та ISO 100.

Більшість дня домашні улюбленці зазвичай дрімають, але варто лише спробувати їх сфотографувати, і вони стають такими непосидючими, ніби скаженіють. Саме тому Canon EOS R7 — ідеальна камера для зйомки домашніх тварин. Камера EOS R7 створена для зйомки дикої природи та тварин. Вона має неймовірно функцію швидкої безперервної зйомки зі швидкістю 30 кадр/с та електронний затвор із витримкою 1/16 000 с, що допоможе вам знімати тварин у русі незалежно від швидкості. Завдяки функції розпізнавання тварин і автофокусуванню з відстеженням ваш об’єкт перебуватиме в різкому фокусі незалежно від його положення в кадрі, а 8 ступенів стабілізації зображення (залежно від під’єднаного об’єктива) гарантують відсутність розмиття на знімках під час зйомки без штатива. Завдяки можливості підключення через Wi-Fi і Bluetooth камеру EOS R7 легко підключити до смартфона за допомогою програми Canon Camera Connect. Так ви зможете дистанційно спускати затвор, утримуючи увагу улюбленця та змушуючи його рухатися в потрібному напрямку.

Вбудована стабілізація зображення (IBIS) EOS R7 працює в поєднанні з оптичним стабілізатором зображення об’єктива Canon RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM. Так ви отримаєте до 7 ступенів стабілізації і зможете знімати без штатива або за довгої витримки в умовах поганого освітлення, не хвилюючись про те, що знімки вийдуть розмитими. Усе це поєднано в компактному об’єктиві вагою 390 г, який є достатньо легким і не обтяжить вас навіть під час найдовших та найжвавіших зйомок домашніх улюбленців. Завдяки сенсору APS-C камери EOS R7 цей об’єктив створює поле огляду, еквівалентне об’єктиву з фокусною відстанню 24–48 мм повнокадрової камери, що забезпечує універсальний діапазон масштабування і таку вкрай необхідну гнучкість під час непередбачуваних зйомок із домашніми тваринами.

Портрети в оточенні

На фотографії, знятій на камеру Canon EOS R6, жінка в білій сукні танцює на пляжі ввечері на фоні освітлених будівель.

Камеру Canon EOS R6 створено для отримання приголомшливих результатів в умовах недостатнього освітлення та високого контрасту. Хоча його повнокадровий 20,1-мегапіксельний сенсор має менше пікселів, ніж деякі камери Canon, кожен піксель у нього має більший розмір і, отже, є набагато чутливішим до світла. Завдяки цьому, камера здатна автоматично фокусуватися за рівнів освітлення –6,5EV, що приголомшує. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 50mm F1.2L USM з витримкою 1/40 с, діафрагмою f/1,4 та ISO 32 000. © Хав’єр Кортес (Javier Cortés) — посланець Canon

Непередбачуваність процесу зйомки портретів в оточенні вимагає від камери максимальної універсальності. Камера Canon EOS R6 має герметичний корпус для захисту від погодних умов і просто створена, щоб знімати будь-де. Вбудована стабілізація зображення (IBIS) забезпечує до 8 ступенів стабілізації для отримання чітких зображень без розмиття під час зйомки без штатива, а великий, надсвітлочутливий повнокадровий сенсор і широкий діапазон чутливості ISO дозволяють отримувати портрети з ідеальним освітленням навіть у непередбачуваних і складних умовах освітлення. До того ж, завдяки вдосконаленій функції визначення очей і відстеження, а також автофокусуванню на рівні до –6,5EV, камера EOS R6 завжди фокусуватиметься на об’єкті незалежно від часу доби. А завдяки безперервній зйомці зі швидкістю 20 кадр/с ви ніколи не пропустите природний вираз обличчя, яким би швидкоплинним він не був.

Ті самі характеристики, завдяки яким об’єктив Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM підходить для сімейних портретів, також роблять його гарним вибором для портретів в оточенні. Вага об’єктива становить лише 270 г, тому ви зможе взяти його куди завгодно, а його 5-ступеневий оптичний стабілізатор зображення та широка максимальна діафрагма допоможуть вам виразити свою творчість незалежно від умов освітлення. Ви зможете робити знімки об’єктів у повний зріст, які розповідатимуть історію і зацікавлять глядача. Фокусна відстань також робить цей об’єктив чудовим вибором для відеоблогів.

Який би об’єкт ви не обрали, кота чи двоюрідну сестру, матір чи модель, відповідна камера та об’єктив Canon у вашому арсеналі означають, що ви готові до роботи.


Автор: Петер Волінські (Peter Wolinski)

Пов’язана продукція

 • Бездзеркальні камери

  EOS R6

  Щоб ви не знімали і як би ви це не робили, камера EOS R6 допоможе вам розкрити свій творчий потенціал на повну.
 • Бездзеркальні камери

  EOS R7

  Досліджуйте дику природу з камерою, яка поєднує неймовірну швидкість і якість зображення в портативному корпусі формату APS-C, призначеному для майбутнього.
 • Бездзеркальні камери

  EOS R10

  Переходьте на новий рівень фото- та відеозйомки з бездзеркальною камерою лінійки EOS R, створеної на основі сенсора APS-C.
 • Бездзеркальні камери

  EOS RP

  Ця компактна, легка та інтуїтивно-зрозуміла повнокадрова бездзеркальна камера була спеціально розроблена для фотографування під час подорожей та повсякденної зйомки.
 • Компактні цифрові камери

  PowerShot PX

  Автоматично закарбовуйте найцінніші моменти життя за допомогою цієї «розумної» камери, яка розпізнає обличчя та підключається до вашого інтелектуального пристрою.
 • Об’єктиви RF-S

  RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM

  Об’єктив APS-C серії EOS R, кут огляду якого варіюється від широкого кута до кута огляду, як у телеоб’єктивів, ідеально підходить для зйомки подорожей, дикої природи, спорту та сцен із життя.
 • Надширококутний об’єктив зі змінною фокусною відстанню

  RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM

  Компактний та легкий об’єктив RF 15-30mm ідеально підходить для зйомки під час подорожей, у тому числі зйомки міських пейзажів, ландшафту, архітектурних споруд та зйомки влогу на ходу.
 • Ширококутний об’єктив із фіксованою фокусною відстанню

  RF 24mm F1.8 MACRO IS STM

  Компактний і легкий 24-міліметровий об’єктив із фіксованою фокусною відстанню, який ідеально підходить для зйомки пейзажів, влогів та інтер’єрів, а також макрозйомки.
 • Об’єктиви RF

  RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

  Макрооб’єктив із фокусом 35 мм і швидкою діафрагмою f/1,8 для створення ширококутних знімків, фотографування на коротких відстанях і гібридної стабілізації зображення.

Схожі статті

 • ПОРТРЕТНА ФОТОГРАФІЯ

  Ідеальний об’єктив для портретної зйомки

  Що потрібно враховувати, вибираючи об’єктив для портретної зйомки?

 • ДИТЯЧА ФОТОГРАФІЯ

  Поради щодо фотографування дітей

  Навчіться отримувати задоволення і чудові результати від фотографування дітей.

 • НАБОР

  Переваги правильної камери

  Дізнайтеся, як зберегти дорогоцінні спогади за допомогою камери Canon EOS R100.

 • ПОРТРЕТНА ФОТОГРАФІЯ

  Створення абстрактних портретів

  Експериментуйте з багаторазовою експозицією, малюванням світлом, грою тіней та іншими можливостями.