ДОМАШНІ ПРОЕКТИ

Знайдіть натхнення у повсякденності під час зйомки портретів вдома

Мікаела Еффорд ділиться своїми порадами щодо фотографування виразних портретів у вітальні.
Жінка зі шпильками-метеликами у волоссі прикріплює інші шпильки-метелики до шматків мотузки, що звисає зі сріблястої балки.

Професійний портретний і модний фотограф, зірка TikTok, що сходить, і захоплений користувач Instagram Мікаела Еффорд (Michaela Efford) завоювала всесвітню популярність у соціальних мережах. Її успіх частково пояснюється тим, що вона публікує відео з практичними порадами й рекомендаціями, які надихають на творчість фотографів із геть різним рівнем досвіду.

Як і багато хто з нас, Мікаела відчувала себе дещо пригніченою під час ізоляції та хотіла знайти вихід своїм творчим імпульсам. Вона звернула ці обмеження в роботі собі на користь, і їй вдалося додати творчої нотки до домашніх зйомок за допомогою повсякденних предметів та різних місць навколо свого будинку.

«Я думала, як мені створити казкові фотографії вдома та як поекспериментувати з освітленням, – розповідає вона. – Я скористалася сайтом Pinterest як джерелом натхнення, щоб зрозуміти, які образи хочу створити, і подивилася, як інші фотографи підходили до подібної зйомки. Музичні кліпи – це це один чудовий трамплін для творчих ідей».

Ось деякі з її ключових порад і хитрощів для створення креативних портретів у власній оселі.

1. Випустіть свій творчий потенціал на волю

Вигадувати щось креативне – часто найбільша проблема під час зйомки вдома. «Зазвичай я намагаюся уявити, як я хочу, щоб пройшла моя фотосесія, – розповідає Мікаела. – Я думаю про те, які кольори поєднуватимуться, які матеріали використовувати, чи потрібен фон. Я люблю звертатися до нетрадиційних матеріалів, як-от скла й фольги».

Мікаела каже, що завжди підходить до фотографування з певною ідеєю, але не обов’язково дотримується її. Вона радить іншим бути готовими до можливої зміни планів у процесі зйомки та вчитися мислити нестандартно. «Навіть коли я фотографую вдома, я не дозволяю собі обмежуватись чотирма стінами. Різні кімнати в будинку можуть надати знімкам різного вигляду й відчуття, тому я порадила б вам не прив’язуватися до одного місця».

Портрет усміхненої молодої жінки на рожевому фоні. Паперові метелики оточують її голову й прикрашають волосся.

Експериментувати – це корисно. Цей портрет має мрійливий вигляд, який він отримав ще на етапі зйомки, а не подальшого оброблення. Ефект досягається простим розтягуванням целофану по периферії об’єктива. Знято на камеру Canon EOS 5D Mark IV з об’єктивом Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM із фокусною відстанню 67 мм, витримкою 1/160 с, діафрагмою f/3,5 та ISO 320.

Портрет молодої жінки на зеленому фоні. Паперові метелики оточують її голову й прикрашають волосся.

Тут Мікаела скористалася майже тією ж сценою, але змінила настрій знімка, скоригувавши колір фону й позу. «Творчий підхід має значення як під час редагування знімків, так і на етапі зйомки, – додає вона. – Мені подобається гратися з рівнями чорного та білого для створення загального контрасту й підкреслювати колір, щоб знімки виходили по-справжньому яскравими». Знято на камеру Canon EOS 5D Mark IV з об’єктивом Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM із фокусною відстанню 67 мм, витримкою 1/160 с, діафрагмою f/3,5 та ISO 320.

Вона радить зосередитись на тому, який настрій ви хочете передати, коли вигадуєте концепцію для зйомки. «Pinterest стане в нагоді для дослідження різних стилів, і я часто роблю маленьку дошку настрою, яка допомагає визначити, який реквізит, матеріали й кольори я хочу використовувати, – каже вона. – Важливо зберігати гнучкість і відкритість для альтернативних варіантів, щоб не бути шаблонним».

2. Знайдіть натхнення в повсякденності

Портрет молодої жінки, що крутить волосся й видумає щось схоже на міхур від жувальної гумки.

«Я хотіла показати, що можна скористатися випадковим реквізитом та зманіпулювати ним так, щоб він виглядав як щось інше», – пояснює зірка TikTok Мікаела Еффорд цей виразний автопортрет, який вона зробила під час локдауну. Це виглядає як рожева жувальна гумка, але насправді це напівнадута повітряна кулька. Знято на камеру Canon EOS 5D Mark III (якій на заміну прийшла модель Canon EOS 5D Mark IV) з об’єктивом Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM із фокусною відстанню 42 мм, витримкою 1/100 с, діафрагмою f/2,8 та ISO 400. © Мікаела Еффорд (Michaela Efford)

Портрет молодої жінки, що тримає букет соняшників. Вона одягнена в сукню з візерунком із маргариток і стоїть на синьому фоні, вкритому хмарами з квітами.

На створення цього портрета Мікаелу надихнула сукня з візерунком із маргариток. «Я придбала це вбрання, і так у мене з’явилася квіткова тема для зйомки, – розповідає вона. – "Я зробила фон із хмарами з поліестеру і наклеїла його на картон, а потім прикрасила хмари мініатюрними маргаритками». Знято на камеру Canon EOS 5D Mark III з об’єктивом Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM із фокусною відстанню 26 мм, витримкою 1/125 с, діафрагмою f/3,2 та ISO 640. © Мікаела Еффорд (Michaela Efford)

Застрягши вдома, Мікаела зрозуміла, що навколишні предмети й кімнати можуть стати її студією, якщо додати до них трошки творчості. «У мене вдома є кілька чудових предметів і прикрас, на які до локдауну я майже не звертала уваги, – ділиться вона. – Коли дивишся на них щодня, вони стають начебто невидимими. Перебування вдома змусило мене подивитися на них свіжим поглядом, і я почала думати, як скористатися ними у зйомках у творчий спосіб».

3. Підберіть світло й місце

Молода жінка дивиться в камеру, на ній окуляри з блакитними контурами й рожева перука, а просто за нею – коло блакитного світла.

«Хороший реквізит завжди надає перевагу, – каже Мікаела. – Я купила ці кольорові окуляри й відчула себе персонажем науково-фантастичного фільму, щойно вдягла їх, що й продиктувало мені тему для фотосесії. Настрій посилюється завдяки використанню аркуша фольги для фону». Знято на камеру Canon EOS 5D Mark IV з об’єктивом Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM із фокусною відстанню 70 мм, витримкою 1/160 с, діафрагмою f/3,5 та ISO 640. © Мікаела Еффорд (Michaela Efford)

Молода жінка нахиляє голову вбік, спираючись на одну руку, і дивиться на склянку з водою, що стоїть перед нею та в якій плавають дві золоті рибки, додані в цифровий спосіб.

«Цей знімок був зроблений у моєму саду на фоні простирадла, яке виконувало роль розсіювача, – каже Мікаела. – Я скористалася склянкою з водою як основним реквізитом. Спочатку я намагалася спотворити своє обличчя, але в результаті додала зображення риб у склянку в цифровий спосіб, тому що мені здалося, що знімку не вистачає креативного елемента». Знято на камеру Canon EOS 5D Mark III з об’єктивом Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM із фокусною відстанню 33 мм, витримкою 1/1000 с, діафрагмою f/3,2 та ISO 100. © Мікаела Еффорд (Michaela Efford)

Мікаела переконана, що чудова фотографія починається з якісного світла. «Для більшості моїх домашніх фотосесій я використовую вітальню або спальню, тому що вони краще за все освітлені вранці, але в інший час доби краще виходять ніші кімнати, – пояснює вона. – Якщо ви знімаєте вдома, ознайомтеся з цими порадами щодо створення власної домашньої студії.

Для автопортретів і відео, які вона розміщує на TikTok, Мікаела полюбляє брати в кадр голову й плечі. «Вибирати правильні пози для знімків всього тіла може бути незручно через велику кількість кінцівок, і я думаю, що великі плани в будь-якому разі привабливіші, – додає вона. –

Коли я роблю автопортрети, я використовую пульт дистанційного керування або автоспуск камери. Багато найновіших камер Canon обладнані екранами зі змінним кутом огляду, які дозволяють легко розмістити помістити себе в кадрі. Якщо я знімаю когось іншого, я все одно часто починаю з автопортретів, щоб підібрати найкраще освітлення та поєднання між реквізитом і фоном, а потім просто виходжу з цієї відправної точки».

4. Виберіть правильне обладнання

Canon EOS 5D Mark IV, штатив і різні канцелярські аксесуари, розкладені на столі.

Для своїх фотосесій Мікаела використовує різні інструменти, техніку та обладнання. «Зображення здатні передавати важливі послання, тому ніколи не бійтеся казати про те, що вас хвилює, за допомогою фотографій», – каже вона.

Жінка в білій сукні з паперових метеликів у волосся й над ротом.

Для створення остаточного образу Мікаела використовувала не лише фотографічне обладнання, а й реквізит, і звичайні побутові предмети, такі як липка плівка. Знято на камеру Canon EOS 5D Mark IV з об’єктивом Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM із фокусною відстанню 67 мм, витримкою 1/160 с, діафрагмою f/3,5 та ISO 320.

Мікаела знімає на Canon EOS 5D Mark IV, закохавшись у камери серії EOS 5D ще на початку своєї кар’єри фотографа. "Однак зараз мене дуже приваблює бездзеркальна камера Canon EOS R6. Я бачила, як фотографи користуються нею під час зйомок Тижня моди. Вона така компактна й легка, і я бачила неймовірні результати як фото-, так і відеозйомки».

Однак для отримання приголомшливих результатів не обов’язково витрачати гроші на придбання повнокадрової камери. І модель Canon EOS M50 Mark II зі змінними об’єктивами, і компактна камера Canon PowerShot G7 X Mark III забезпечують чудову продуктивність як для фотографування, так і для зйомки відео у форматі 4K UHD.

«Я повністю зосередилася на камерах Canon, тому що мені подобається, як вони працюють із кольором, – продовжує Мікаела. – Це те, чого я дізналася перед покупкою, і це дійсно окупається в моїй роботі. Що стосується портретних об’єктивів, то я віддаю перевагу моделям Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM і EF 35mm f/1.4L II USM. Природна перспектива дуже підходить до моєї манери фотографування, а широка діафрагма дозволяє контролювати глибину різкості.

Мікаела дуже хоче попробувати об’єктив Canon RF 35mm F1.8 IS Macro STM. Як і корпуси камер Canon EOS RP та EOS R6, він досить компактний, але забезпечує чудову якість зображення та високі характеристики за різних умов, а також підтримує гібридну оптичну стабілізацію зображення та універсальне 0,5-кратне макрозбільшення для дуже великих планів.

5. Співпрацюйте та діліться

Жінка з яскраво-блакитними тінями для повік і сльозами з дорогоцінного каміння занурюється в яскраву блакитну воду. Видно лише її голову й руки.

Знімок із однієї з клієнтських фотосесій Мікаели. «Ми додали у воду синього барвника, щоб зробити її дуже яскравою, – каже вона. – Колір може бути ключовим інгредієнтом. Краще подумайте, як кольори поєднуються між собою, замість того, щоб думати, який ще модний реквізит придбати". Знято на камеру Canon EOS 5D Mark IV з об’єктивом Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM із фокусною відстанню 63 мм, витримкою 1/125 с, діафрагмою f/3,2 та ISO 320. © Мікаела Еффорд (Michaela Efford)

На пухнастому рожевому фоні молода білявка, одягнена в бузковий топ, що обтягує, зображує шок, притискаючи до вуха рожевий телефон.

«Ми хотіли відтворити супердівочий поп-стиль 90-х років», – пояснює Мікаела цю фотографію, яку вона зробила на модній зйомці в травні 2021 року. Знято на камеру Canon EOS 5D Mark IV з об’єктивом Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM із фокусною відстанню 61 мм, витримкою 1/160 с, діафрагмою f/8 та ISO 125. © Мікаела Еффорд (Michaela Efford)

Якщо ви робите портрети друзів, Мікаела рекомендує давати їм чіткі вказівки щодо того, як вони мають позувати. «Я краще володію мовою тіла, ніж словами, тому для позування я сама зображатиму те, що хочу, щоб людина зробила, а не говоритиму їй, – каже вона. – Це більш природно та інтерактивно. І дуже важливо, щоб люди відчували себе якомога природніше й комфортніше».

Коли я знімаю відео для TikTok, я завжди намагаюся зробити кілька кадрів "за лаштунками", а потім змонтувати їх. Це додає інтересу, і людям часто цікаво подивитися, як створюється той чи інший кадр».

Якщо ви експериментуватимете зі зйомкою портретів, ви відкриєте свій власний стиль. «Будьте впевнені в собі й не бійтеся висловлювати себе, – каже Мікаела. – Спостерігайте за іншими фотографами для натхнення, але коли виробите власний стиль, залишайтеся йому вірними й зберігайте свою унікальність».


Автор: Метью Річардс (Matthew Richards)

Пов’язана продукція

Схожі статті

 • ПОРТРЕТНА ФОТОГРАФІЯ

  Найкраще обладнання для портретних фотографів-початківців

  Камери та об’єктиви для портретних фотографій будь-якого виду.

 • ПОРТРЕТНА ФОТОГРАФІЯ

  Виведіть селфі на новий рівень

  Тіктокер Ніна Коллінз пояснює, як робити креативні автопортрети в домашніх умовах.

 • ДОМАШНІ ПРОЕКТИ

  Створення власної домашньої студії

  Дізнайтеся, як розкрити творчий потенціал спалахів і навчитися знімати неперевершені портрети без додаткових витрат.

 • ПОРТРЕТНА ФОТОГРАФІЯ

  Створення абстрактних портретів

  Експериментуйте з багаторазовою експозицією, малюванням світлом, грою тіней та іншими можливостями.