A baby sits upright, playing with coloured beads on an abacus.

ДИТЯЧА ФОТОГРАФІЯ

12 порад про фотографування малюків, якими ви можете скористатися просто зараз

Батьки, члени родини та друзі часто і з насолодою фотографують дітей і малюків, і легко зрозуміти, чому саме: вони дуже забавні, а зростаючи, постійно демонструють все нові ознаки своєї особистості. Вони можуть бути сміхотливими, допитливими, замисленими або жвавими, і фотографія – один з найкращих способів зафіксувати й зберегти ці унікальні й швидкі зміни.

Зробити знімок може кожен, але описані нижче прийоми допоможуть вам створювати чудові фотографії, на яких закарбовані такі пам’ятні моменти і якими можна поділитися з родиною і близькими людьми в будь-якій точці світу.

1. Вибирайте найкращий момент

За виключенням новонароджених, малюки – створіння звички. Майже кожен з них звикає робити певні речі в певний час доби. Рано чи пізно ви навчитеся впізнавати, коли малюк перебуває у найкращому настрої, тому не зволікайте і фотографуйте його в такі моменти. Наприклад, дитина може бути в найспокійнішому стані відразу після годування або короткого сну вранці.

2. Фотографуйте з рівня очей

Класичні знімки немовлят – це крупні плани маленьких ручок і ніжок або фото малюків, що сплять на плечі мати чи батька. Для дітей більшого віку незабутніми знімками, що будуть непідвладні часу, стануть фотографії, де закарбовано їхній рух, гру чи обставини їхнього життя. Золоте правило таких фото – знімати з рівня очей, щоб створити відчуття інтимності моменту.

Завжди варто планувати фотографії заздалегідь. Ніколи не знаєш, чи довго залишатиметься дитина в доброму настрої, тому будьте готові пожертвувати менш цікавими знімками, коли не вистачає часу.

3. Налаштуйте камеру перед фотографуванням

Коли фотографуєш малюків, час – головний фактор. Коли дитина спокійна, у вас може бути хвилин десять на створення знімків. Тож підготуйте обладнання заздалегідь, щоб коли пішов відлік, ви змогли присвятити фотографуванню щасливого малюка максимум часу. Звичайно, освітлення змінюється, а дитина рухається, тому налаштування потрібно буде коригувати. Але якщо встановити заздалегідь основні параметри, такі як налаштування об’єктива, режим експозиції, баланс білого, режим спрацьовування затвора тощо, у вас буде більше часу на фотографування.

4. Працюйте з природнім освітленням

Зручний і природний спосіб зробити фото малюків яскравішими – в максимальній мірі користатися натуральним світлом. У цьому може допомогти рефлектор, який відбиває в приміщення світло з вікна. Вам не знадобиться професійний фотографічний рефлектор – достатньо білого простирадла або великого аркуша білого паперу чи картону. Поставте дитину біля вікна і попросіть друга або члена родини тримати рефлектор таким чином, щоб промені ззовні висвітлили затінену частину обличчя малюка, що відвернута від вікна.

5. Підготуйте об’єктиви

Вибір об’єктивів залежить від того, яке саме фото ви хочете зробити. Для звичайних знімків радимо користуватися об’єктивами з фіксованою фокусною відстанню, такими як Canon EF 50mm f/1.8 STM, який добре підходить для приміщень зі слабким освітленням, наприклад спалень, або портретними об’єктивами, такими як Canon EF 85mm f/1.8 USM зі швидким автофокусуванням, що дозволяє фіксувати рухи, як-от під час повзання або їжі.

Якщо ви плануєте фотографувати крупним планом частини тіла вашого малюка, наприклад його маленькі ручки, пальчики чи вії, чудовим вибором стане макрооб’єктив, такий як Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM для цифрових дзеркальних фотоапаратів або Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM для бездзеркальних камер.

Зазвичай для фотографування в темних приміщеннях підходять об’єктиви з фіксованою фокусною відстанню, наприклад 50 мм або 85 мм, тому що вони пропускають багато світла. Але для ситуацій, коли малюк активний, більше підійде варіооб’єктив. Наприклад, модель Canon EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM дозволить спіймати в кадр малюка під час руху та з більшою ймовірністю зробить добрий знімок, коли не вистачає часу.

6. Тс-с-с! Знімайте тихо

Схожі статті
11 tips for family photography

СІМЕЙНА ФОТОГРАФІЯ

11 порад зі зйомки сімейних фотографій

Отримайте поради й дізнайтеся про прийоми зі створення неймовірних сімейних портретів від посланця Canon Хелен Бартлетт.

Portrait lenses tips tricks

ПОРТРЕТНА ФОТОГРАФІЯ

Ідеальний об’єктив для портретної зйомки

Що потрібно враховувати, вибираючи об’єктив для портретної зйомки?

Print your family's life story

ТВОРЧИЙ ДРУК

Надрукуйте історію своєї родини

Друкуйте та створюйте вироби із фотографій дорогоцінних моментів вашого сімейного життя.

Малюки легко відволікаються на гучні звуки або клацання затвора чи навіть лякаються їх. Саме для таких випадків призначений безшумний режим зйомки. Якщо у вас модель Canon EOS M50, безшумний режим можна вибрати зі списку сюжетних режимів сцени. Якщо у вас камера Canon PowerShot, її затвор і без того тихіший за інші моделі. Замаскувати шум затвора також можна словами, що заспокоюють, або веселою музикою залежно від того, який настрій ви хочете побачити в дитини.

7. Знімайте в режимі пріоритету затвора

У режимі Tv (пріоритет затвора) можна встановити бажану витримку затвора, а камера розрахує відповідний розмір діафрагми. Це дозволяє працювати швидко і на повну використовувати свої творчі можливості, не думаючи про необхідність щось перемикати під час зйомки. Наприклад, щоб уникнути розмиття в русі, швидкість затвора має бути досить високою, тому для фотографування жвавого малюка можна почати з витримки 1/250 секунди. Візьміть це за стартову точку і скоригуйте залежно від ситуації.

Зазвичай все обличчя малюка має бути у фокусі, тому важливо перевірити, чи не надто мала глибина поля. Автоматичний режим вибору ISO дозволяє досягти бажаних параметрів витримки затвора і діафрагми, але слід пам’ятати: що нижчий рівень ISO, то вища якість фото.

8. Використовуйте режим безперервної зйомки

У більшості інших ситуацій знімки зазвичай робляться по одному за раз. Але для створення дитячих портретів слід спробувати перевести камеру в режим безперервної зйомки. Цей режим (він також зветься серійною зйомкою) особливо корисний, коли дитина рухається! Він допомагає відстежувати раптові рухи малюка та з найбільшою ймовірністю фіксувати ідеальні моменти, тому що жоден малюк не буде позувати вам стільки, скільки вам знадобиться.

9. Експериментуйте з точкою фокусування

Зазвичай на портретах у фокусі мають бути очі. Але коли йдеться про фотографування малюків, це правило можна іноді порушувати, що дозволяє створювати неймовірні знімки.

Завдяки своєму малому розміру різні частини тіла малюків, такі як ручки або ніжки, також можуть бути цікавим об’єктом для фотографа. Якщо ваша камера обладнана сенсорним екраном, достатньо торкнутися його в бажаній точці, щоб сфокусувати знімок, наприклад, на пальчику дитини. Великий показник діафрагми дозволить розмити на фотографії все інше та залишити фокус на тому об’єкті, на який ви хочете звернути увагу глядача.

10. Використовуйте відбите світло спалаху

Якщо для створення бажаного освітлення ви використовуєте фотоспалах, не спрямовуйте його в очі дитини, тому що це може завдати їм велику шкоду незважаючи на їхній вік. Замість цього скористайтеся зовнішнім спалахом таким чином, щоб його світло відбивалося від стелі або протилежної стіни. Цього легко досягти з моделлю Canon Speedlite 470EX-AI, яка обладнана сервоприводом для відбиття і повертання головки, що автоматично підбирає кут для вигідного освітлення. Окрім того, що результати виглядають натуральнішими, сервопривід може привернути увагу малюка сам по собі.

11. Використовуйте штатив

Малюки часто рухаються несподівано, тому ідеальним аксесуаром є штатив: він також звільняє ваші руки і дозволяє привертати чи відволікати увагу малюка, щоб домогтися від нього бажаної емоції.

Завдяки штативу ви також можете потрапити на фото, щоб створити класичний і непідвладний часу знімок, на якому ви, наприклад, обіймаєте руками ручки або ніжки малюка. Установивши камеру на штатив, переведіть її в режим автоспуску. Зазвичай його можна встановити на 2 або 10 секунд. Виберіть 10-секундний варіант. Спочатку зробіть тестовий знімок себе або попросіть друга вставить туди, де ви самі плануєте бути, щоб перевірити налаштування фокусу та експозиції. Підготувавши все, натисніть кнопку затвора і приготуйтеся позувати!

12. Використовуйте програми

Існує безліч корисних програм, які роблять фотографування, навчання та обмін фотографіями простішими та цікавішими.

Якщо ваша камера підтримує Wi-F, ви можете скористатися безкоштовною програмою Canon Camera Connect для дистанційного керування нею з пристрою Android чи iOS, що дозволить позбутися тремтіння. Встановивши камеру на штатив, ви можете відразу піти до малюка, відстежуючи зображення з камери на екрані телефону, а потім спустити затвор в бажаний момент. Крім того, ця програма дозволяє швидко імпортувати фотографії просто на телефон, щоб ними було простіше ділитися.

Програма Canon Photo Companion пропонує персоналізовані поради й вправи спеціально для вашої камери. Достатньо вибрати модель EOS, і безліч відеопосібників, статей, що надихають, і порад на різні теми (включаючи фотографування дітей) будуть у вашому розпорядженні, дозволяючи вам постійно покращувати якість ваших знімків і навчатися в процесі.

Автор: Джефф Майер (Jeff Meyer)

* Примітка. Повністю автоматичний рухомий спалах підтримується лише на камерах EOS, що були випущені в другій половині 2014 року або пізніше, крім моделей EOS 1300D, EOS 2000D, EOS 4000D, EOS M10, EOS M3, EOS M5, EOS M6 та EOS M100.

Подібна продукція

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутися до всіх порад і прийомів