ФОТОГРАФУВАННЯ ДОМАШНІХ УЛЮБЛЕНЦІВ

Як зробити чудові портрети домашніх тварин цього Різдва?

Дізнайтеся, як зробити неймовірні фотографії домашніх улюбленців цього Різдва, із цими порадами, рекомендаціями та прийомами використання камери.
Canon Camera

Домашні улюбленці іноді неймовірно милі — багато хто з нас часто шукає камеру, що закарбувати їхні дивовижні витівки чи цікаві вирази. Різдво — чудовий час для того, щоб зробити портрет свого улюбленця. Знімок кішки, собаки чи хом’яка в святковому вбранні ідеально підходить для створення власноруч зробленої листівки чи персоналізованого подарунку.

Проблема в тому, що більшості тварин немає ніякої справи до того, що їх фотографують. І навпаки: деякі з них зроблять усе можливе, щоб вивести вас із ладу й зруйнувати всі ваші зусилля. Тому вам стануть у нагоді кілька прийомів, що дозволять привернути їхню увагу. Комбінація вміння поводитися з камерою, навичок із вибору найкращої пози й жмені смачних подарунків для вашого улюбленця допоможуть вам перемогти в цій битві характерів.

1. Підготуйте сцену

Чоловік у светрі гірчичного кольору прикрашає новорічну ялинку.

Новорічна ялинка створює жвавий і яскравий фон для святкових знімків улюбленців, особливо якщо її вивести з фокусу.

Руда смугаста кішка заглядає під білий новорічний капелюх.

Додати кольорів і характеру на знімок вам дозволять капелюхи, шарфи та інший реквізит, який — як у нашому прикладі — також робить фотографію кумеднішою та більш святковою.

Новорічна ялинка чудово підійде як фон для різдвяного портрету улюбленця. Вона забезпечить жваві кольори та яскравий фон. Також стануть в нагоді новорічні реквізити, такі як шапка або шарф Діда Мороза, якщо вам вдасться змусити тварину вдягти їх. Знімати краще за все в кімнаті з великим вікном. Природне освітлення ідеально підходить для портретів тварин, тому що воно м’яке й заповнює тіні, у той час як спалах може злякати вашого улюбленця. Посадіть тварину обличчям до вікна, а ялика з вогниками мають бути на фоні.

2. Виберіть позу для улюбленця

Жінка махає іграшкою, щоб відволікти руду смугасту кішку, яку фотографують у кімнаті, прикрашеній для Різдва.

Непогано, якщо у вас є помічник, який може потримати іграшку або стати у вас за спиною, щоб привернути увагу тварини в момент знімку.

Чоловік у светрі гірчичного кольору тримає тарілку з їжею для кішки над камерою Canon EOS 850D.

Візьміть із собою улюблену іграшку вашого улюбленця, їжу або будь-що ще, щоб привернути увагу тварини. Нам вдалося досягти цього, легко постукавши тарілкою зверху по об’єктиву.

Змусити позувати собак дещо простіше, ніж котів, тому що їх легше чимось зацікавити. Привернути їхню увагу зазвичай можна швидким свистом, словами на кшталт «Де кішка?!» або іншим шумом. У всіх тварин неповторні характери, але можна сказати, що кішки зазвичай менше схильні до того, щоб виконувати ваші побажання. Дуже важливим є терпіння, тож вам може знадобитися дочекатися, доки ваш кіт розслабиться. Спробуйте змусити його залишитися в одній позі, наприклад на зручному стільці або в кріслі (ви навіть можете взяти для зйомок ліжко вашого улюбленця). Тримайте напоготові його улюблену іграшку або страву, і обережно постукайте по об’єктиву зверху, щоб привернути увагу кота. Якщо він не робить того, що вам потрібно, будьте готові змінити підхід: зрештою якщо така індиферентність — частина характеру вашого улюбленця, чому б це не показати?

Руда смугаста кішка в новорічному капелюсі лежить на підлозі.

Якщо вам вдасться змусити улюбленця залишатися в певній позі, це буде чудово. Але якщо він не схильний до фотосесії, вам знадобиться скоригувати її план.

3. Налаштуйте експозицію.

Екран налаштувань на камері Canon EOS 850D.

Якщо ви думаєте, що ваш улюбленець сидітиме відносно нерухомо, ідеальною є витримка десь 1/200 с. Ми також рекомендуємо вибрати велику діафрагму й встановити автоматичний режим ISO.

Режим високошвидкісної безперервної зйомки на камері Canon EOS 850D.

Високошвидкісна безперервна зйомка дозволяє зробити відразу кілька швидких кадрів (з моделлю EOS 850D — сім знімків на секунду), що підвищує ймовірність закарбувати ті чудові, але швидкоплинні вирази на обличчі вашого улюбленця.

Виберіть експозицію так, щоб вам не доводилося її змінювати й ви змогли сконцентруватися на виборі пози та композиції. Простіше за все перемкнути камеру в режим ручного (M) настроювання експозиції.

Витримка має бути досить короткою, щоб закарбувати події. 1/200 с — ідеальний варіант для тварин, що не дуже рухаються, але якщо вони рухливі, потрібна коротша витримка. Рекомендуємо встановити широку діафрагму (в нашому прикладі — f/5,6), що дозволить відокремити об’єкт від фону й створити чудовий ефект боке.

Якщо встановити для параметра ISO значення Auto (Авто), камера адаптуватиметься до умов зйомки: у кімнаті з яскравим світлом з вікна ISO має бути в діапазоні від 800 до 1600. З такими налаштуваннями камера, що добре поводиться за умов поганого освітлення, наприклад Canon EOS 850D, дозволить робити знімки з відносно низьким рівнем шуму. Якщо в об’єктиві (як у моделі Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM, яку ми використовуємо в нашому прикладі) є стабілізатор зображення, радимо його ввімкнути.

4. Сфокусуйтеся

Точки автофокусу на обличчі рудої смугастої кішки в режимі перегляду в реальному часі на камері Canon EOS 850D.

Режим перегляду в реальному часі може стати в нагоді під час фокусування: достатньо натиснути на екран, щоб розташувати фокус на оці, що є найближчим до вас.

Підібрати оптимальний фокус під час фотографування домашніх улюбленців може бути одним із найскладніших завдань, адже вам потрібно точно сфокусуватися на очах тварини, як може в будь-який момент повернути голову або навіть кудись стрибнути.

Це означає, що не кожен знімок буде різким, але якщо у вас камера, що миттєво реагує на рухи об’єкта, ваші шанси підвищуються. Виберіть на камері Canon режим слідкуючого автофокусування (AI Servo). Це означає, що вона відстежуватиме рух об’єкта й коригуватиме фокус з урахуванням його переміщення. Точне фокусування дуже важливе під час фотографування крупним планом, і просто сфокусуватися на обличчі може бути недостатньо. Замість цього перемкніться в режим одноточкового фокусування і встановіть фокус на оці, що розташоване ближче до камери.

5. Налаштуйте фонове боке

Золотий лабрадор на відстані приблизно в метр перед новорічною ялинкою.

Собака розташований лише в метрі від дерева, і фон виглядає досить захаращеним.

Золотий лабрадор на більшій відстані від різдвяної ялинки, тому її вогні розмиті.

Якщо зсунути собаку на відстань від дерева, ефект «боке» стає сильнішим, а фон — привабливішим.

У фотографіях домашніх улюбленців краще за все використовувати широку діафрагму, щоб зменшити глибину різкості й викинути фон із фокусу. Для святкових знімків велика діафрагма має ще одну перевагу — вогники на новорічній ялинці, що перебувають поза фокусом, перетворюються на чудові плями з ефектом «боке». Боке стає виразнішим, якщо вам вдасться зберегти певну відстань між об’єктом і деревом — власно, ваш улюбленець має бути настільки далеко від нього, наскільки можливо. Більша фокусна відстань також дозволяє покращити розмиття, тож спробуйте зробити крок назад і збільшити масштаб на об’єктиві.

6. Додайте боке переднього плану

Портрет рудої смугастої кішки в оточенні розмитих святкових вогників.

Щоб додати до портрета вашого улюбленця ефект «боке» на передньому фоні, тримайте гірлянду просто перед об’єктивом і знімайте в проміжок між вогнями.

Чоловік фотографує руду смугасту кішку через гірлянду новорічних вогників.

Цього простого ефекту можна досягти за допомогою кольорових вогників або навіть різдвяних прикрас.

Окрім видалення фону з фокусу, ви також можете додати ефект «боке» на передньому плані. Наприклад, можна тримати різдвяні вогники перед об’єктивом і знімати в проміжок між ними. З правильно підібраним кутом ви отримаєте кілька чудових яскравих плям, що оточують об’єкт, перебуваючи поза фокусом, і додають сцені більшої глибини.

7. Знімайте знизу

Чоловік лежить на підлозі в кімнаті й намагається сфотографувати руду смугасту кішку, що йде на фоні дивану.

Знімайте знизу, щоб опинитися на одному рівні з об’єктом фотографії.

Руда смугаста кішка, сфотографована з рівня очей.

Знімок, зроблений на рівні об’єкта, зазвичай здається більш виразним.

Чиї б портрети — домашніх тварин чи друзів — ви не робили, фотографування об’єкта на рівні очей допомагає створити контакт, тому що ви опиняєтеся на тому ж рівні. Звісно, у випадку з тваринами для цього може знадобитися лягти на підлогу, але це дозволяє подивитися на світ очима свого улюбленця.

Спроби зробити ідеальний знімок — це завжди чимало кумедних моментів, навіть якщо ваш улюбленець не дуже схильний до співпраці. Коли б ви не намагалися зробити портрет своєї тварини — на Різдво або в будь-яку іншу пору року, це чудова можливість відточити свої навички й розширити фотографічний досвід.

Автор: Джеймс Патерсон (James Paterson)

Схожі статті

 • Різдвяна листівка, надрукована в домашніх умовах, разом із прикрасами та двостороннім матовим папером Canon, розміщені на тканині із зображенням різдвяної ялинки.

  ДРУК І ХУДОЖНІ ПРОЕКТИ

  Друк різдвяної листівки

  Зробіть власне святкове фото й надрукуйте персоналізовані листівки на Різдво.

 • СІМЕЙНА ФОТОГРАФІЯ

  10 порад із різдвяного фотографування

  Ці поради дозволять вам закарбувати дух Різдва на чудових і природних сімейних портретах.

 • Крупний план свічок на торті з розмитими вогниками на фоні.

  ОСНОВИ ФОТОГРАФІЇ

  Як створити вражаючий ефект боке?

  Ці поради й рекомендації допоможуть вам створювати прекрасне фонове розмиття.

 • ДОМАШНІ ТВАРИНИ

  Найкращі поради щодо фотографування домашніх улюбленців

  Створюйте приголомшливі фотографії своїх домашніх тварин за допомогою порад від фотографа Кет Рейс.