ВУЛИЧНА ФОТОГРАФІЯ

Вулична портретна фотографія

Фотограф Кім Мозлі пояснює важливість підготовки, професіоналізму та друку, коли справа доходить до зйомки незнайомих портретів.
Смартфон із програмою SELPHY Photo Layout, білий принтер Canon SELPHY Square QX10, пакунок паперу для принтера та кілька друкованих портретних фотографій розкладені на дерев’яному столі, знятому зверху.

Фотографування людей, яких ви зустрічаєте на вулиці, може бути складною справою, але це не обов’язково, – каже популярний TikToker і фотограф/відеооператор Кім Мозлі, який набрав понад 180 тисяч підписників на соціальній платформі.

Кім як ніхто знається на вуличній фотографії. Насправді, підхід до людей, яких він не зустрічав, і запити, чи може він сфотографувати їхній портрет, значно сприяли його успіху в Інтернеті. Він виявив, що в той час як деякі люди можуть соромитися фотографуватися, інші втішають, коли їх просять, і вони з радістю позують для нього, особливо якщо він запропонує поділитися зображенням з ними потім, щоб вони отримали щось натомість.

Ось Кім працює з Canon EOS R6, обговорює, як він розвинув впевненість у підході до людей, переваги прийняття непередбачуваності та цінність чесного зворотного зв'язку. Він також демонструє, як за допомогою Canon SELPHY Square QX10, можна вийти за рамки показу фотографій об’єктам зйомки на РК-екрані вашої камери і натомість подарувати людям відбиток, щоб зберегти та зберегти враження.

Сумка з обладнанням та налаштування

Canon EOS R6 стоїть на кришці контейнера, побризканого різнокольоровою фарбою.

Під час зйомки вуличних портретів зірка TikTok Кім Мозлі використовує Canon EOS R6 із об'єктивами Canon RF 70-200mm F2.8L IS USM та Canon RF 16mm F2.8 STM. «Проґавлений момент, через те, що у немає потрібного комплекту, занадто боляче витримати», — каже він.

Багато фотографів, які тільки починають, хочуть подорожувати з легкістю, і для цього Кім рекомендує деякі зі своїх улюблених об’єктивів, наприклад Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM та Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM.

Кім фотографує за допомогою Canon EOS R6, яку він обрав за її можливость фотографувати у форматі 4K, швидку витримку та чудовий автофокус, який є ключовим для портретної фотографії . При зйомці портретів, Кім віддає перевагу розмитому фону, щоб звернути увагу на об’єкті зйомки.

«Який би об’єктив я не використовував, я завжди буду намагатися отримати магсимальну глибину поля і встановлю решту моїх налаштувань на основі цього», - пояснює він. «Діафрагма завжди залишається на f/2,8 або f/1,8, залежно від об’єктива. Наступним пріоритетом є ISO, яке я намагаюся тримати на рівні 100, і відповідно коригую витримку. Серед білого дня я, ймовірно, працюю на витримці 1/2000 с із ISO100 і f/2,8, а потім, коли день стає все темнішим і темнішим, ця витримка сповільнюється».

Щоб завершити свій набір вуличних портретів, Кім додав портативний Canon SELPHY Square QX10 до свого набору, щоб він міг знімати, друкувати та ділитися на ходу.

Як обрати ціль зйомки

Чоловік з охайною білою бородою, у шкіряному пальто, тонованих окулярах і капелюсі з твіді, сидить на лавці біля камери.

Коли Кім дав цьому чоловікові свою роздруковану фотографію, він відповів простим: «Добре. Гарно!», що розвеселило Кім. «Мою увагу привернули борода та капелюх», — каже він. «Він просто виглядав таємничим, наче йому було що розповісти. Я хотів би зробити це фото в чорно-білому режимі». Застосунок Canon SELPHY Photo Layout дає можливість перетворити фотографію в чорно-білу перед друком. Знято на камеру Canon EOS R6 51mm із витримкою 1/250 с, діафрагмою f/2,8 та ISO 320. © Кім Мозлі (Kym Moseley)

Жінка з довгим світлим волоссям, одягнена в яскраво-червоне пальто перед чорними кущами, стоїть біля чорної залізної огорожі й дивиться в камеру.

Кім пригадує, як спочатку помітила скраби цієї жінки, а потім спостерігала за нею, коли вона розмовляла зі своєю подругою. «Вона виглядала дуже балакучою та живою, — каже він. «Було цікаво спостерігати за її реакцією – можна було сказати, що вона не почувалася максимально готовою до фото в своїх робочих скрабах». Знято на Canon EOS R6 при 40mm, 1/320 sec, f/2.8 і ISO1250. © Кім Мозлі (Kym Moseley)

У будь-якому центрі міста, ви відразу помітите, що є багато варіантів, коли справа доходить до людей для фотографування. Те, що привертає увагу до конкретної людини, є унікальним для вас; вибір теми надзвичайно суб’єктивний.

Кім починає з пошуку людей, які, здається, можуть зупинитися. «Люди, які явно поспішають або носять навушники, зазвичай скажуть «ні», — каже він. Я не хочу турбувати таких,

«Коли я починав, я пробував усіх, тож я зрозумів, як виглядають люди, коли вони, ймовірно, зупиняться», — продовжує він. «По-друге, вони повинні мати якусь унікальну рису. Вони повинні виглядати мені цікавими – має бути щось, що привертає увагу. Я помітив цього білого хлопця з імбирним афро, і він наближався до темно-зеленого дерева, і мені просто потрібно було його зупинити. Я знав, що темно-зелений колір і його волосся зроблять свою справу, і мав рацію; це фото набрало близько 300 000 переглядів».

По суті, ви повинні знайти те, що вас цікавить. Для Кім це «не означає традиційно привабливий; це повинно змусити мене щось відчути».

Як підходити до незнайомих людей

Чоловік у яскравому візерунковому піджаку з темним волоссям, зібраному в пучок, стоїть, засунувши руки в кишені пальта і повернувши голову набік.

Кім постійно шукає можливості для портретів. «Мені сподобався піджак цього хлопця та його волосся», — каже він. «Він виглядав доступним і, більш важливо, ніби на когось чекав, тож він не міг сказати, що кудись поспішає». Знято на Canon EOS R6 при 70mm, 1/400 sec, f/2.8 і ISO500. © Кім Мозлі (Kym Moseley)

Молода жінка з довгим каштановим волоссям, одягнена у важке пальто і з великими навушниками на шиї, обережно посміхається в камеру.

«Мене зацікавила поведінка цієї дівчини», — каже Кім. «Вона виглядала дуже доступною, і я вважаю, що вона виглядала сором’язливо й боязко, і мене це привабило. Я хотів витягти її назовні». Фото створено за допомогою Canon EOS R6 при 67mm, 1/320 sec, f/2.8 and ISO1250. © Кім Мозлі (Kym Moseley)

Перш ніж підходити до людей, Кім пропонує підготуватися розумово, сказавши собі: «Це не велика справа для нікого, крім вас». Ніхто не думає, що ти такий дивний, як тобі здається!»

Визначивши потенційного об’єкта, він зазвичай представляється, кажучи: «Привіт, я працюю над проектом, він стосується фотографування незнайомців. У вас є дві хвилини, щоб зробити короткий портрет?»

«Я знаю, що ця лінія — найкращий спосіб відразу заспокоїти когось і зацікавити його, щоб допомогти вам», — пояснює він. «Якщо ви зупините когось і спотикаєтесь про свої слова, він втратить терпіння і піде. Якщо ви сором’язливі, працюйте над тим, щоб притворюватися, поки не встигнете. Це те, що я робив на початку, а тепер я набагато впевненіший. Підхід до людей відбувається більш легко. Якщо вони вагаються, я скажу: «Я можу надіслати вам фотографії в кінці», — додає він.

Як взаємодіяти зі своїми «піддослідними»

Смартфон із програмою SELPHY Photo Layout і роздрукована портретна фотографія розкладені на дерев’яному столі, знятому зверху.

Застосунок Canon SELPHY Photo Layout сумісний з Canon SELPHY Square QX10 та портативним принтером SELPHY CP1300 і дозволяє друкувати безпосередньо зі смартфона. Він також дозволяє створювати декілька фонів, щоб ви могли надрукувати більше одного портрета до одному аркуші паперу.

Деякі вуличні фотографи будуть звертатися більш прямим питанням, тоді як інші виступають за більш відвертий підхід. Кім вважає за краще зводити інструкції до мінімуму. «Я намагаюся не давати занадто багато вказівок, оскільки не хочу відбирати у когось занадто багато часу», — каже Кім. «Я даю деякі поради, але, як правило, не надто конкретні. Я можу сказати: «давайте спробуємо щось інше», якщо це не спрацює, але я не прошу конкретних речей, наприклад, «допоможіть тут». Я просто прошу когось пройти від пункту А до пункту Б і використати режим серійної зйомки, або я стисну кулак і попрошу його слідувати за ним, щоб я міг змусити його зібратися обличчям певним чином, не торкаючись. Я навчився цьому, займаючись весільною фотографією».

Враження, яке ви справляєте, надзвичайно важливе і навіть може привести до майбутніх можливостей. Кім згадує, як він влаштувався на роботу після того, як підійшов до незнайомця, щоб сфотографувати їх. «Одного разу я зупинив чоловіка, який був одягнений у дивовижний костюм, і виявилося, що у нього є власний кравецький бізнес і потрібен відеооператор. Він взяв мої дані, тому що йому сподобалося, як ми спілкувалися протягом короткого часу, який провели разом».

Друк і обмін фотографіями

SELPHY Square QX10 стоїть на дерев’яній поверхні, на якій наполовину стирчить фотографія.

Портативний Canon SELPHY Square QX10 постачається зі зручним зарядним пристроєм USB та довготривалим друком фотографій розміром 68 x 68 мм у насичених і живих кольорах.

Рука тримає невеликий друкований портрет молодого чоловіка в яскравому візерунком піджаку з головою, повернутою набік.

Ви можете надрукувати 20 аркушів за повну зарядку, тож якщо ваш об’єкт здається незадоволеним з першої спроби, ви завжди можете спробувати ще раз. "Якщо я можу сказати, що їм це не подобається, я подивлюся, чи зможемо ми зробити ще один", - каже Кім.

Після зйомки ніколи не знаєш, як хтось відреагує. Кім мав свою долю як позитивних, так і негативних реакцій. «Я завжди спочатку показую людям зображення на екрані камери і пропоную їм надіслати фото», — каже він. «Я також попрошу відгуки. Для мене це все про чесність».

Камера SELPHY Square QX10 додала ще один вимір до виступу Кіма, тому що він міг дати своєму предмету щось, щоб забрати з собою. «Принтер SELPHY Square QX10 був дуже швидким, враховуючи, що він друкує фотографію, — каже він.

Кім переводить фото зі свого EOS R6 на свій смартфон за допомогою вбудованого у камеру Wi-Fi, а потім завантажує його на застосунок SELPHY Photo Layout для друку. «Весь процес займає близько 60 секунд», — каже він. «Дивно подумати, що я можу надрукувати якісне зображення без кабелів чи офісу, або не просячи людей зустрітися зі мною пізніше, щоб дати їм фото», — каже він.

Сподіваємося, що рішення та поради від Кім додали вам впевненості, щоб вийти і спробувати створити власні вуличні портрети – ніколи не знаєш, чого зможеш досягти. Не забудьте поділитися своїми результатами з хештегом #FreeYourStory, додавши тег @canonemea.

Автор Наталія Паул

Пов’язана продукція

Схожі статті

 • Усміхнена флористка в блідо-зеленій сукні в оточенні різнобарвних квітів.

  ВУЛИЧНА ФОТОГРАФІЯ

  Поради щодо зйомки вуличних портретів

  Найкращі поради щодо зйомки вражаючих вуличних портретів від професійного фотографа Джуліана Лав.

 • Жінку з довгими косами на вулиці фотографує її друг із камерою Canon EOS R6 у руках.

  ФЕШН-ФОТОГРАФІЯ

  Як знімати друзів як професійних моделей?

  Лондонська фешн-фотографка Джейд Кешія Гордон (Jade Keshia Gordon) ділиться шістьма порадами зі створення більш стильних знімків для соціальних мереж.

 • Фотограф знімає модель у фіолетовому світлі, яка тримає стебло рослини.

  ПОРТРЕТНА ФОТОГРАФІЯ

  Ідеальний об’єктив для портретної зйомки

  Що потрібно враховувати, вибираючи об’єктив для портретної зйомки?

 • У витягнутих руках — кілька фотокамер Canon Zoemini S2, одна з яких друкує зображення; інша людина також тримає чорно-білий відбиток.

  ДРУК І ТВОРЧІСТЬ

  Важливі життєві моменти на відбитках

  Дізнайтеся, як група молодих людей зберегла важливі моменти свого життя за допомогою Canon Zoemini S2.