Фокусна відстань може суттєво змінити художнє сприйняття вашого контенту. Ви можете експериментувати з різними об’єктивами для точного налаштування настрою та ефектності відзнятого.
Ширококутні об’єктиви змінюють сприйняття відстані глядачем, збільшуючи об’єкти переднього плану, що призводить до збільшення видимої глибини сцени. Це створює індивідуальний стиль, привертаючи увагу глядачів, створюючи в них відчуття, немов вони знаходяться в кімнаті разом із вами — це чудовий варіант для самостійної зйомки контенту, не виходячи з дому, наприклад зйомки відеоуроків.
Телеоб’єктиви мають більш вузьке поле зору, наближаючи глибину зображення, через що предмети здаються ближче, ніж вони є. Невеликий телеоб’єктив, наприклад в еквіваленті 85-міліметрового кадру, може додати обличчю більш естетичного вигляду, а завдяки довшому телеоб’єктиву камеру можна встановити у віддаленому місці для зйомки динамічних сцен, наприклад футбольних трюків. Вони також стискають відстань, створюючи видимість меншої глибини різкості, завдяки чому сильно розмитий фон, що перебуває поза фокусом здається ближчим до об’єкта, що знаходиться у фокусі. Користуйтесь об’єктивами з більшою фокусною відстанню, щоб контролювати середовище, використовуючи розмиття з метою виділення і підкреслення важливих аспектів кадру для надання фотографії професійного вигляду.
З камерою Canon EOS R6 та об’єктивом Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM Еван використовує можливості телеоб’єктива з наближення фону, щоб поміститися в кадр на фоні воріт. «Я відводжу камеру дуже далеко назад, — пояснює він. — Натискаю кнопку затвора наполовину й збільшую кадр із фокусною відстанню 200 мм. Виходить гарний ефект невеликої глибини різкості».
Це дозволяє не лише отримати яскравий кадр, але й встановити камеру у віддаленому місці під час виконання трюків.