A girl playing in a park holds a yellow frisbee in front of her, framing her face. Taken on a Canon EOS M50 by Katja Gaskell.

СІМЕЙНА ФОТОГРАФІЯ

Навчіться створювати ще кращі портрети: нове завдання — зробіть кумедні сімейні фотографії

Для туристичного блогера Каті Гаскелл найкраща розвага — це подорожі світом зі своєю родиною та створення знімків з особливими моментами в різних куточках планети. Катя, її чоловік і троє їхніх дітей нещодавно повернулися до Великобританії, проживши 12 років за кордоном: в Австралії, Індії та Мексиці. Протягом цього часу вона розповідала про свої пригоди в туристичному блозі на Globetotting, використовуючи для цього смартфон за 400–550 фунтів стерлінгів, та публікувала фотографії на своїй сторінці в Instagram, де в неї 16,4 тисячі підписників.

Її діти виросли на чотирьої континентах: Елфі (наразі їй 11 років) народилася в Сіднеї, Тесс (9) — у Делі, а Сем (4) — у Мехіко. «Я великий фанат сімейних подорожей і вважаю, що це — найкраща освіта», — каже вона. Фотографія — велика частина її сімейного життя. — «Мені дуже подобається робити знімки як для роботи, так і для того, щоб закарбувати моменти з життя й подорожей нашої родини».

«Коли я почала вести блог на Globetotting, я робила фотографії на смартфон, — каже Катя. — Але я завжди хотіла покращити якість своїх знімків і розуміла, що в телефонної камери є обмеження».

Їй потрібні функції масштабування, яких наразі немає в камерах більшості телефонів, а також можливість створювати файли високої якості, де можна зануритися в деталі, і друкувати фотографії в різному розмірі. «Кожного року я роблю фотоальбом за рік, але іноді не можу додати до нього фотографії, які я зробила з телефону, просто тому, що їхня якість, на мою думку, занизька».

Тепер, повернувшись додому, у Лондон, Катя відкриває нові можливості фотографування для себе та своєї родини. Камера Canon EOS M50, що є дуже зручною для початківців, з об’єктивами Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM та Canon EF-M 32mm f/1.4 STM, дозволяє їй регулювати такі параметри, як глибина різкості та витримка.

«Величезна перевага моделі Canon EOS M50 в тому, що вона дійсно портативна, — каже вона. — Ви можете просто перекинути її через плече та піти будь-куди. Але хоча вона мала, вам доступні об’єктиви майже на будь-який випадок. Тому з нею дуже зручно робити фотографії дітей, коли ви всі разом».

Схожі статті
A baby plays with an abacus.

ДИТЯЧА ФОТОГРАФІЯ

12 порад про фотографування малюків, якими ви можете скористатися просто зараз

Фіксуйте дорогоцінні моменти й закарбовуйте дорослішання вашої дитини за допомогою наших корисних порад, що зроблять фотографування дітей цікавішим та ефективнішим

A mother picks her son up to hug, both of them wearing sunglasses. Photo by Christian Anderl.

СІМЕЙНА ФОТОГРАФІЯ

Як створювати природні, творчі сімейні фотографії

Професійний фотограф Крістіан Андерль (Christian Anderl) ділиться порадами, як за допомогою камери Canon створювати веселі сімейні знімки.

Print your family's life story

ТВОРЧИЙ ДРУК

Надрукуйте історію своєї родини

Друкуйте та створюйте вироби із фотографій дорогоцінних моментів вашого сімейного життя.

Щоб допомогти Каті робити ще цікавіші знімки за допомогою камери Canon EOS M50, австрійський фотограф і посланець Canon Крістіан Андерль ставить перед нею фотографічні завдання, які потребують користування певними прийомами, дозволяючи вивести фотографії на новий рівень творчості й виразності.

1. Застосовуйте малу глибину різкості

A portrait of a girl smiling, the background blurred. Taken on a Canon EOS M50 by Katja Gaskell.

Збільшивши діафрагму, Катя може робити знімки з меншою глибиною різкості, де об’єкт перебуває у фокусі, а все інше — поза фокусом. «Робіть портрет з дуже близької відстані з максимальною діафрагмою (тобто мінімальним числом f], а потім експериментуйте, поступово звужуючи діафрагму, — дає завдання Крістіан. — Сфокусуйтеся на очах, а саме на тому оці, яке ближче до вас (якщо людина не дивиться безпосередньо в об’єктив)». Хоча деякі смартфони здатні симулювати малу глибину різкості під час фотографування людей, а програми для редагування дозволяють додавати на вже готові знімки відповідні ефекти, це не є справжнім регулюванням глибини різкості. Крістіан каже: «Ви побачите, скільки всього можна отримати від камери, якщо приділити їй деякий час».

Катя робила портретні знімки своїх дітей у парку, в саду та вдома за допомогою об’єктива Canon EF-M 32mm f/1.4 STM. У режимі пріоритету діафрагми (Av) вона фотографувала з мінімальною та максимальною діафрагмою, щоб зрозуміти, чого дозволяє досягти це налаштування. «Великою перевагою цього об’єктива є діафрагма f/1.4, яка дозволяє отримувати по-справжньому малу глибину різкості, — каже вона. — Мені буде зможу користатися цією камерою під час подорожей для фотографування дітей на передньому плані з дещо розмитим фоном. Вона також допоможе мені суттєво покращити якість знімків на моїй сторінці в Instagram. Мені дуже подобаються результати: мені ніколи не вдавалося зробити щось таке на телефоні без фільтра. Мені подобається ефект фокуса на очах з м’яким фоном: це дозволяє зробити акцент на людині».

2. Фотографуйте дітей під час гри у воді

Three pictures show a young boy playing with a cup of water. Taken on a Canon EOS M50 by Katja Gaskell.

Крістіан запропонував Каті спробувати режим швидкісної безперервної зйомки в моделі Canon EOS M50 для фотографування дітей, що граються у воді. «Знімайте з короткою витримкою затвора, знайдіть місце з добрим освітленням і користуйтеся режимом високошвидкісної безперервної зйомки: так ви зможете зробити стільки фотографій, скільки захочете», — радить Крістіан. Завдяки цьому потім ви зможете вибрати знімки, на яких ефект руху води і загальна композиція виглядають найцікавіше. «Спробуйте стати обличчям до сонця, щоб його промені проходили крізь водяні краплі. Зробити акцент на воді також допомагає темний фон. Спробуйте закарбувати кольори веселки у воді».

Режим пріоритету витримки (Tv) допоміг Каті зрозуміти, як налаштування швидкості витримки в камері Canon EOS M50 дозволяє краще зафіксувати рух. З об’єктивом Canon EF-M 32mm f/1.4 STM вона фотографувала свого наймолодшого сина Сема, коли він наливав воду до чашки та виливав її з неї. Завдяки швидкості 10 кадрів на секунду та діафрагмі f/1.4 Катя змогла зробити чудовий знімок струменя води.

«Я експериментувала з високою швидкістю затвора, — каже Катя. — Було дуже цікаво спробувати закарбувати рух води. Фокусуватися на певних об’єктах у цій камері дуже просто, тому замість налаштування фокуса вручну я просто перевіряла ефекти від змінення витримки».

3. Знімайте сміх

A brother and sister play in a huge tree, laughing. Taken on a Canon EOS M50 by Katja Gaskell.

«У камері є режим швидкісної безперервної зйомки, що дозволяє легко фотографувати дітей, коли вони сміються та рухаються, — каже Крістіан. — Просто подивіться самі, скільки різких облич з посмішками ви зможете зафіксувати! Під час фотографування дітей у вас зазвичай не дуже багато часу, тому просто спіймайте певний момент і фотографуйте в таких умовах протягом п’яти хвилин, доки вони не втратять інтерес».

Катя з дітьми провели день у місцевого парку, де вона фотографувала, як вони граються. «Я намагаюся не затримувати дітей у певних умовах надто довго і завжди даю їм потім щось смачне, — каже вона. — Я фотографувала їх на гойдалках, коли вони бігали та лазили по деревах. Вони багато посміхалися та сміялися, і для деяких знімків я також використовувала малу глибину різкості.

4. Знімайте цікаві рухи

A young boy swings on a swing, laughing. Taken on a Canon EOS M50 by Katja Gaskell.

Діти рідко сидять на місці, і можливість знімати їх у динаміці дозволяє створювати дійсно яскраві сімейні фотографії. «Ви маєте просто розуміти, який саме рух відбувається поруч — швидкий чи повільний, — каже Крістіан. —

Для фотографування дітей під час стрибання, танців або грі на гойдалці Катя користувалася об’єктивом Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM. «Я використовувала варіооб’єктив і високу швидкість затвора, щоб не упустити жодного моменту. Об’єктив насправді універсальний и дозволяє легко фотографувати дітей у русі».

Для цього кадру Катя використовувала такі параметри: 1/640 с, f/3.5 та ISO100. «Це було чудово, тому що я могла зафіксувати моменти, які раніше були мені недоступні, наприклад Сема на гойдалці. Мої знімки стали набагато цікавішими та різноманітнішими».

5. Створюйте покадрові фото- та відеопослідовності

Зробити сімейний фотоальбом цікавішим можна за допомогою коротких відеопослідовностей. За словами Крістіана, ця функція дозволяє замість окремих осіб продемонструвати динамічне та цікаве життя всієї родини. «Кожен, хто починає працювати з покадровими відеопослідовностями, робить одну помилку: намагається фотографувати хмари кожні 10 секунд. Хмари рухаються дуже повільно, тому ви отримуєте дуже повільну послідовність. Спробуйте відчути рух навколо себе та перевірити, як це працює з дітьми, що грають поруч з вами».

Функція покадрових послідовностей на камері Canon EOS M50 здалася Каті дуже цікавою та простою. «Насправді достатньо увімкнути режим покадрової послідовності, попросити дітей зробити те, що ви від них хочете, і натиснути кнопку, — каже вона. — Це цікава функція, і хоча я спочатку не збиралася нею багато користуватися, вона мені дуже сподобалася, і я обов’язково робитиму покадрові послідовності для Globetotting».

A boy looks into a yellow bowl on the table in front of him. Taken on a Canon EOS M50 by Katja Gaskell.

Взагалі камера Canon EOS M50 надихнула Катю на більш амбіційний підхід до фотографування. Під час створення сімейних фото вона тепер також буде враховувати такий важливий фактор, як композиція. «Раніше я просто натискала кнопку і фотографувала, що бачу, — каже вона. — Я просто казала "зупиніться!" і робила купу знімків, і іноді потім знаходила один чи два вдалих. Більш креативний підхід до зйомки та композиції кадру — це набагато цікавіше, ніж ті фотографії, що я робила раніше».

«Перейти на EOS M50 з телефону було на диво просто. Цю камеру дійсно дуже просто використовувати, ви повністю контролюєте всі налаштування і можете розвивати свої навички фотографування. З нею можна робити насправді різноманітні знімки».

Підготовлено Люсі Фулфорд (Lucy Fulford)

Подібна продукція

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутися до всіх порад і прийомів