A bride and groom sat in a church, the bride is wiping her eyes.

ВЕСІЛЬНЕ ФОТОГРАФУВАННЯ

Етикет весільного фотографування для гостей: як можна та як не можна знімати

Падіння в прохід, блокування дороги нареченій, звук затвора в найемоційніший момент, що псує весь настрій... Гості на весіллі іноді роблять помилки — але їх можна уникнути!

Кілька простих правил допоможуть гостям робити не менш ефектні фотографії, ніж у професіоналів. Професійний весільний фотограф Маркус Моравець (Markus Morawetz) почав свою кар’єру на весіллі друзів. «Я збирався залишити камеру в машині, але молодята попросили мене зробити кілька знімків просто про всяк випадок, — розповідає він. — Для мене було важливо не перешкоджати роботі професіонала, але гість має переваги: на нього ніхто не тисне й можна експериментувати з технікою та стилем».

Щоб у такий важливий день усе було ідеально, Маркус пропонує п’ять правил, які також ілюструє знімками, зробленими гостями на весіллях.

Не заважайте роботі професіонала. Експериментуйте із цікавими кутами.

«Намагайтеся зафіксувати якомога більше цікавих деталей, не заважаючи при цьому професіоналу», — каже Маркус. Він радить шукати інші, вигідніші точки для зйомки. Автор: весільний гість Меттью Боуен (Matthew Bowen). © Matthew Bowen

Стеллан Джара (Stellan Jara), організатор цивільних (тобто нерелігійних) весільних церемоній, що живе в Англії, каже, що на більшості весіль, де він буває, із самого початку встановлюється чітке правило: гості не повинні фотографувати під час церемонії. «Наречені хочуть, щоб їхні друзі й близькі насолоджувалися моментом, а фотографувати мають професіонали», — пояснює він.

За словами Маркуса, цього зазвичай не вистачає, щоб перешкодити комусь зіпсувати свято. «Ви б здивувалися, якщо б дізналися, скільки гостей встають зі своїх місць у церкві, щоб зробити знімок. Бувало, що вони не давали мені зробити фотографію під час появи нареченої, обміну кільцями або поцілунку», — згадує він.

Маркус радить фотографувати з незвичних кутів. Завдяки великому сенсорному 7,5-сантиметровому екрану зі змінним кутом нахилу та автофокусуванням дотиком і перетягуванням камера Canon EOS M50 дозволяє знімати майже з будь-якого цікавого положення, через натовп або зверху. «Подивіться навкруги, щоб підібрати композицію та вигідний фон, — радить Маркус. — Якщо молодят видно не дуже добре, зробіть акцент на емоціях гостей».

Не відволікайте увагу. Фотографуйте емоції.

Фотографії під час промов, спілкування з гостями або в будь-які інші моменти, коли молодята вас не помічають, часто є найприроднішими й передають справжні емоції. © Markus Morawetz

«Забагато камер можуть дратувати, адже людина, яку фотографують, не розуміє, куди дивитися, — каже Маркус. — Залиште офіційні фотографії професіоналам, а самі робіть неформальні знімки з групами гостей, що поводяться природно. «Нареченим подобаються фотографії з неповторними моментами та емоціями: сміхом, слізьми, привітаннями — щоб це не було. Станьте частиною цього свята, вбирайте в себе емоції, і це допоможе вам краще фіксувати їх у кадрі», — додає він.

Стеллан погоджується: «Люди найщасливіші, коли поруч із ними є їжа та напої, тож прямуйте до них і зробіть кілька знімків, де гості насолоджуються святом».

«У камери Canon EOS M50 чудова система автофокусування, а також є такі функції, як визначення облич», — каже Маркус. Її можна швидко підключати до інтелектуальних пристроїв і соціальних мереж, тож ви можете миттєво переглянути, продемонструвати й опублікувати свій знімок.

Не переслідуйте фотографа. Фіксуйте природні й виразні моменти.

«Сльози або щирий сміх — справжні емоції зроблять ваш знімок незабутнім», — каже Маркус. Він рекомендує чергувати офіційні групові фотографії з неформальними природними знімками молодят та їхніх гостей. Автор: весільний гість Джонатан Тейт (Jonathan Tait). © Jonathan Tait

«Якщо ви добре знаєте наречених, ви можете зафіксувати кілька нестандартних і незвичних, але таких, що назавжди залишаться в пам’яті, моментів та емоцій — професіонал у такій ситуації може вирішити, що краще не фотографувати», — каже Стеллан. У гостей є важлива перевага перед професіоналами — вони часто здатні розпізнати унікальні особливості поведінки й жарти об’єктів своєї зйомки, що дозволяє робити виразні й природні знімки. Для фотографування таких мінливих моментів чудово підходить режим серійної зйомки, наприклад із частотою 10 кадрів на секунду в камері Canon EOS M50: можна зробити послідовність кадрів, а потім вибрати найкращий.

«Не забувайте про фон та намагайтеся знайти найкраще джерело світла, а потім скористайтеся світлом і тінню, щоб зробити фотографію ще виразнішою, — каже Маркус. — Якщо триматися ближче до молодят, ви помічатимете безліч моментів, що можна закарбувати у кадрі.

Проте...

Не заважайте щасливій парі. Користуйтеся варіо- або телеоб’єктивом.

Схожі статті
A phone with the Creative Park app visible on the screen.

ВЕСІЛЬНЕ ФОТОГРАФУВАННЯ

Зробіть свій день унікальним за допомогою принтера Canon

Творчі ідеї для весільних святкувань, що допоможуть вам продемонструвати свою індивідуальність через друк.

A before and after shot of a couple on their wedding day next to a lake, dark and unedited on the left, showing the lighter version on the right, edited in DPP.

ОСНОВИ РЕДАГУВАННЯ

Як редагувати фото з особливих подій

Ці прості поради з редагування допоможуть вам зробити фотографії ваших визначних подій виразнішими.

Black and white prints of children and families arranged in a grid style on the floor.

ТВОРЧИЙ ДРУК

Кращі поради щодо демонстрації надрукованих фото

Дізнайтеся, як перетворити свій будинок за допомогою красивих сімейних фотографій у галерейному стилі.

«Коли фотографуєте на весіллі, завжди намагайтеся створити невимушену атмосферу, — радить Маркус. — Наречені мають почуватися перед камерою природно, щоб фотографії вийшли максимально виразними». Автор: весільний гість Джонатан Тейт (Jonathan Tait). © Jonathan Tait

«Дядько, що вже роками робить купи знімків на кожному весіллі — цей персонаж відомий усім, — сміється Маркус. — Зазвичай від нього немає ніякої шкоди, але іноді він дійсно заважає. Телеоб’єктив дозволяє вам наблизити до себе сцену з великої відстані, не заважаючи нареченим. Крім того, він допомагає зробити акцент на певних деталях і створити м’який ефект боке [розмиття частин знімку не у фокусі], що чудово виділяє об’єкти вашої зйомки».

Щоб додати контексту або драматичного ефекту, спробуйте перемкнутися на ширококутний об’єктив, щоб сфотографувати наречених на фоні пейзажу або оточення. Модель Canon EOS M50 підтримує лінійку компактних об’єктивів EF-M, а також об’єктиви Canon серій EF та EF-S через адаптер кріплення Canon EF-EOS M. Великий CMOS-сенсор формату APS-C 24.1 дозволить вам пізніше відкадрувати свої фотографії та видалити з них небажані елементи, не втрачаючи при цьому якість. «Якщо ви лише починаєте фотографувати, я б порекомендував 50-міліметровий об’єктив, — каже Маркус. — Він доступний за ціною, але при цьому забезпечує чудові результати й робить фантастичний ефект боке, а з камерою на кшталт Canon EOS M50 ви також отримаєте певні можливості телеоб’єктивів».

Не копіюйте дії професіонала. Дайте волю своїй творчості після того, як професіонал залишить святкування.

«Спробуйте зафіксувати настрій свята увечері, коли професійний фотограф уже пішов», — каже Маркус. Він радить фотографам із числа гостей скористатися перевагою близьких стосунків із нареченими та іншими гостями для створення виразніших неформальних групових знімків. Автор: весільний гість Файе Леппард (Faye Leppard). © Faye Leppard

«Для мене фотографування вечірки наприкінці дня — найскладніший аспект весільного фотографування: темно, усі швидко рухаються, погане освітлення на танцполі», — скаржиться Маркус. — Хоча можна скористатися зовнішнім спалахом, це не завжди оптимальний вибір для таких інтимних і романтичних свят, як весілля. «Я раджу максимально користуватися доступним світлом», — каже він.

Для цього знадобиться камера, яка видає високий показник ISO, але при цьому зберігає якість фотографій. Модель Canon 90D підтримує діапазон ISO 100–25 600, а за потреби його можна розширити до рівня ISO 51 200. З високим показником ISO та об’єктивом із широкою діафрагмою, як у моделі Canon EF 50mm f/1.8 STM, фотографи можуть знімати з рук із довшою витримкою, створюючи ефекти, що заворожують і вражають.

Автор: Наталі Дентон (Natalie Denton)

Подібна продукція

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутися до всіх порад і прийомів