Piotr Malecki shooting on the streets of Warsaw with a Canon EOS M6 Mark II.

ВУЛИЧНА ФОТОГРАФІЯ

Пьотр Малецький (Piotr Malecki) ділиться своїм неперевершеним стилем вуличної фотографії та випробовує камеру Canon EOS M6 Mark II

Пьотр Малецький (Piotr Malecki) – фотограф-документаліст та кінорежисер, який захоплюється своїм рідним містом – Варшавою: її мальовничими вулицями, активними людьми та культурою життя, яка отримала свіжий ковток повітря.

«Варшава була прекрасною до Другої світової війни», – говорить він. «Більша її частина була зруйнована, а Старе місто було відновлено так, щоб якомога більше нагадувало першобудову, але є ще одна сторона міста». Протягом останніх 10 років відбулося багато реконструкцій, особливо вздовж річки Вісли, що розкрило цю територію польського міста для того, щоб люди могли розважитись.

Батько Пьотра вселив йому пристрасть до фотографії, коли подарував йому на Різдво камеру російського виробника марки «Смена». Ця камера для 11-річного Пьотра мала значення набагато більше, ніж більшість подарунків: «Мій батько, певним чином, вплинув на те, що я фотограф. Він не тільки дав мені цю камеру, він також показав мені, як фотографувати», – каже він.

Photographer Piotr Malecki stands in long grass holding a Canon EOS M6 Mark II beside the river Vistula.

Зараз Пьотр завжди фотографує з камерами Canon, і він був першим фотографом у Європі, який використав нову камеру Canon EOS M6 Mark II. Понад усе він хотів знімати вулички Варшави. Він попрямував до дороги, яка межує із західною стороною річки та до захищених піщаних пляжів на сході, де молоді люди збираються, щоб розважитися увечері.

Камера Canon EOS M6 Mark II підходить для спокійного та непередбачуваного стилю вуличної фотографії Пьотра, оскільки це надзвичайна портативна та універсальна бездзеркальна камера із сенсором 32,5 МП. ЇЇ високоякісні функції, такі як: серійна зйомка зі швидкістю 14 кадрів за секунду (кадр./cек.), відкидний на 180 ° сенсорний екран, зйомка відео у 4 К та інше, надали Пьотру безліч творчих можливостей.

«Для того, хто тільки починає займатися фотографією або для фотографа-ентузіаста, який має невеликий бюджет, або для того, хто хоче легке обладнання, це ідеальна камера», – каже він.

Тут Пьотр ділиться своїми порадами щодо вуличної фотографії та максимального використання особливостей камери Canon EOS M6 Mark II.

1. Будьте непередбачуваними

Схожі статті
A woman in a summer dress and sunhat holds the Canon EOS R10 up to her face to look through the viewfinder, as she stands in front of detailed Spanish architecture.

ФОТОГРАФІЇ З ПОДОРОЖЕЙ

Тур по Севільї з камерою EOS R10

Блогер Діана Міллос з’ясовує, чому ця креативна камера — ідеальний супутник у подорожах.

Vlogging how-to: winning vlogging tips

ВУЛИЧНА ФОТОГРАФІЯ

Відкрийте для себе абстрактну вуличну фотографію

Створюйте приголомшливі витвори мистецтва з буденних речей за допомогою цих простих прийомів створення сюрреалістичних міських пейзажів.

Street photography tips

ВУЛИЧНА ФОТОГРАФІЯ

Поради щодо створення вуличної фотографії

Фіксуйте в кадрі магію повсякденного життя, скориставшись цими порадами та прийомами від вуличного фотографа Джузеппе Еспозіто-Родрігеса.

Зйомка непередбачуваних моментів та випадкових обставин є однією з найбільших радощів вуличної фотографії, а наявність режиму серійної зйомки у камері точно необхідне для неї.

Пьотр натрапив на знімок на якому було зображено цікаву та незвичну ситуацію. «Ці хлопці на крос-тренажерних велосипедах стрибали в промені вуличних ліхтарів», – каже він. «Щоб сфотографувати їх мені довелося поєднати кілька речей – високу чутливість ISO, високу частоту кадрів камери та фокус із широко відкритою діафрагмою (F/1.4), – і я думаю, що все це разом спрацювало дуже добре».

Вибір режиму RAW Burst у камері Canon EOS M6 Mark IIдозволив Пьотру фотографувати зі швидкістю 30 кадрів за секунду, знімаючи деталі зображення менші за 18 МП. Також є функція попередньої зйомки, яка зберігає знімки, зроблені за пів секунди до повного натискання затвора, що допомагає вам сфотографувати, навіть дуже швидкі моменти.

2. Експериментуйте з відео

Photographer Piotr Malecki films a volleyball player on a sandy riverbank under a bridge.

Коли у вас є маленька та скромна камера, яка здатна знімати у різному дозволі відео та частотою кадрів, тоді вона справді може окупитися, як виявив Пьотр, коли натрапив на групу молодих людей, які грали у волейбол на пляжі біля річки Вісли.

Пьотр пояснює, що камера Canon EOS M6 Mark II може спіймати дрібні деталі у 4K відео, з високою частотою кадрів. Ця деталь 4K означає, що ви можете обрізати свої відео в постпродукції та виводити кадри у форматі Full HD, що надає кінорежисерам, таким як Пьотр, більше можливостей при створенні знімку. «Ви можете вибрати частину зображення та збільшити його, що не погіршить якість, – каже він.

У Full HD, камера Canon EOS M6 Mark II дозволила Пьотру знімати швидкі, динамічні дії зі швидкістю 60 кадрів за секунду без тремтіння, яке ви іноді бачите при повільнішій швидкості зйомки. Також є опція 120 кадрів за секунду для повільного відтворення 4 х, щоб відео було ще більш плавним.

3. Виходьте на вулицю, коли стемніє

Головним шляхом для того, щоб вхопити атмосферу міста, потрібно відкрити його гучне нічне життя. Чи то Пьотр знімав пляжний волейбол у вечірньому світлі, що згасає, чи то людей, які їхали на крос-тренажерних велосипедах у темряві – він визнав, що можливості освітлення камери Canon EOS M6 Mark II – безцінні.

«Я випробував камеру в умовах слабкого освітлення та до чутливості ISO 3200. Вона має гарну невелику зернистість за вищої чутливості», – каже він, додаючи, що камера Canon EOS M6 Mark II може знімати відео при слабкому рівні освітлення так само добре, як може робити знімки. Камера може знімати до чутливості ISO 25600.

4. Зосередьтеся на людях

Включення людей до міської фотографії – це один з найкращих способів показати атмосферу місця, коли ви додасте руху та особистості, що зробить знімок «живим». Люди –.це основна частина роботи Пьотра. «Я, дійсно, фотографую місця, але в основному мої об’єкти – це люди, » – каже він.

Фотографуючи людей у місці дії, важливо мати на увазі точку фокусування – чи очі ключового об'єкта, обличчя людини по центру в натовпі, чи того, хто стрибає на м'яч. Камера Canon EOS M6 Mark II – універсальна та легка у користуванні, завдяки системі автофокусування (АФ).

«Точність автофокусування дуже важлива і на камері Canon EOS M6 Mark II – це, дійсно, надійно та швидко, » – каже Петр. «Вона відстежує обличчя і також ви можете відстежувати очі».

Камера Canon EOS M6 Mark II фокусується автоматично, і дозволяє камері вибрати точку фокусування або встановити точку фокусування вручну. Пьотр вирішив вручну встановити свої точки автофокусування перед тим, як почати відстеження, використовуючи всю активну зону автофокусування або просто певну зону. Використовуючи додатковий видошукач для композиції, він міг вибрати точку великим пальцем на задньому сенсорному екрані.

«Ви можете налаштувати фокусування тієї частини зображення, яку повинна відстежувати камера, і це не обов’язково повинно бути обличчям – це може бути що завгодно, і камера просто буде тримати його у фокусі».

Photographer Piotr Malecki is in sharp focus as he photographs a fast-moving roller skater, who is blurred.

Для Пьотра є дві особливості, які, дійсно, відрізняють камеру Canon EOS M6 Mark II від інших камер – це «точність автоматичного фокусування під час зйомки з широко розкритою діафрагмою та той факт, що ви можете робити знімки за вищої чутливості ISO, не погіршуючи якість». Можливість зміни лінз – це також ключова особливість. Якщо мені потім потрібно гарантування високоякісного зображення при слабкому освітленні, я можу переключитися з набору різних об'єктивів на об'єктив Canon EF-M 32 MM F/1.4 STM, – каже він, «що робить його гарним вибором для фотолюбителів та професіоналів, які шукають другу портативну камеру».

Автор: Кевін Картер (Kevin Carter)

Подібна продукція

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутись до всіх оповідань