A casually-dressed woman, with a backpack and a Canon EOS RP camera over one shoulder, looks out to sea at a sunset.

ПОДОРОЖІ

Авіаквитки, паспорт, камера: 10 порад щодо туристичної фотографії, якими варто скористатися

Куди ви збираєтеся влітку? Якщо ви плануєте відпочивати на морі, вирушити на екскурсію до іншого міста, піти в похід або поїхати до більш віддалених місць, не забудьте взяти з собою камеру, щоб мати можливість закарбувати неповторні моменти і зберегти спогади про свою подорож.

Якщо ви хочете зробити справді ефектні знімки, скористайтеся нашими найкращими порадами щодо зйомки на відпочинку. Ми допоможемо вам підібрати оптимальні налаштування камери для зйомки на відпочинку і зробити непересічні знімки, яким заздритимуть ваші підписники в соціальних мережах!

Яку саме камеру взяти з собою? Повнокадрова бездзеркальна камера Canon EOS RP ідеально підходить для творчої зйомки під час подорожі, адже, незважаючи на малу вагу, вона має повнокадровий 26,2-мегапіксельний сенсор, потужний процесор DIGIC 8 і велику кількість налаштувань. Укомплектуйте камеру EOS RP об’єктивом RF з нової системи EOS R або скористайтеся простим адаптером, щоб додати об’єктив EF або EF-S, не поступаючись якістю.

Canon EOS 250D – надзвичайно легка цифрова дзеркальна камера з рухомим РК-екраном, тож її зручно брати з собою і мати напохваті. Завдяки функціям на кшталт автофокусування з визначенням облич і стеженням, а також режиму «Розумна автосцена» вона дає змогу отримувати чудові знімки в різних ситуаціях.

Якщо ви віддаєте перевагу простим камерам із вбудованим об’єктивом, що працюють за принципом «наведи та знімай», зверніть увагу на Canon PowerShot SX70 HS: ця камера має потужне 65-кратне оптичне збільшення, 20,3-мегапіксельний CMOS-сенсор та функції на кшталт адаптивного автофокусування за слабкого освітлення, які допомагають створювати бездоганні знімки.

1. Скористайтеся відкидним екраном, щоб вибрати незвичайний ракурс

Нестандартні ракурси виділятимуть ваші знімки на відпочинку з-поміж інших. Усі три камери – Canon EOS RP, Canon PowerShot SX70 HS і Canon EOS 250D – мають екран зі змінним кутом нахилу, що дає змогу знімати у нестандартних ракурсах. Тримайте камеру над головою або покладіть її на землю і нахиліть екран, щоб мати можливість знімати в режимі Live View. Переставляйте та згинайте ноги або випростайтеся на весь зріст, щоб отримати справді неповторні знімки на відпочинку.

2. Тварин люблять усі!

Фотографії тварин приносять найбільшу кількість «лайків» – особливо якщо ці знімки є милими, величними або незвичайними! Щоб створити справді вдалий портрет тварини, виберіть у своїй камері портретний режим і тримайте очі у фокусі. Якщо ви знімаєте компактною, але потужною камерою Canon EOS RP, ви можете точно встановити точку фокусування, вибравши її з-поміж 4779 доступних точок АФ на сенсорному екрані. Для отримання максимального ефекту спробуйте розмістити точку АФ на оці найближчої до вас тварини. Використовуйте безшумний режим зйомки камери Canon EOS RP, щоб не лякати тварин звуком затвора.

Усуньте все, що може відволікати увагу, звужуючи кадр навколо вибраної тварини – якщо ви використовуєте камеру Canon PowerShot SX70 HS, її вражаюче 65-кратне оптичне збільшення дає змогу зробити це, не наближаючись до об’єкта зйомки.

Схожі статті
Two people skateboard down a city street at night, colourful lights from buildings reflecting in the wet road surface.

ПОДОРОЖІ

Як використовувати потенціал камери на повну

11 корисних порад, які допоможуть вам передати дух урбаністичних джунглів.

Alan Rowan holds a Canon SX740 HS camera, with a lake and hills in the background.

ЗЙОМКА НА ВУЛИЦІ

Як Мунро Мунволкер фотографує вершини гір на світанку

Саме так Алан Роуан використовує Canon SX740 HS, щоб отримати відмінні кадри, макро-знімки — насичені кольором та розмиті туманом вершини гір.

Shooting the seasons

ЗЙОМКА ПЕЙЗАЖІВ

Зйомка сезонів

Передайте унікальну атмосферу кожного сезону за допомогою цих порад від Бенджаміна Хегі.

A composite picture: a black-and-white pug looks out from a plastic bucket on a bicycle's handlebars in one; and a face-on photo of a male lion in the other. Photos taken on a Canon EOS RP.

3. Знайдіть блискучі поверхні

У міському оточенні скло є вашим помічником; знайдіть поверхні, що відбивають світло, наприклад вітрини крамниць або вікна автобусів, і почніть знімати сцени, що відбиваються у цих поверхнях. Відбиття дають змогу отримати незвичні, іноді більш абстрактні і часто значно цікавіші ракурси для творчої зйомки під час відпочинку.

Якщо ви знімаєте камерою з можливістю ручного фокусування, наприклад Canon EOS RP або Canon EOS 250D, використовуйте цю функцію під час фотографування відбиття; це допоможе знайти найкращу точку фокусування. Звертайте увагу на власне місце розташування, щоб ненароком не сфотографувати власне дзеркальне відображення – хіба що ви саме цього й хотіли.

4. Експериментуйте з тінями

Якщо пощастить, погода під час вашого відпочинку буде сонячною... а де сонце, там і тіні. Не уникайте сцен із високою контрастністю. Використовуючи режим точкового виміру (виміру по центру) своєї камери, виберіть експозицію для світлої ділянки сцени, щоб забезпечити високу контрастність тіней. Після налаштування експозиції виконайте перекомпонування кадру і зробіть знімок. Експериментуйте з ефектними тінями пальм на пляжі або творчими ефектами, що виникають, коли сонце світить у вікна вашого кафе.

Щоб отримати чіткі контрастні тіні, знімайте на яскравому сонці; якщо вам потрібні довші та м’якіші тіні, виберіть для зйомки час, коли сонце схиляється до горизонту.

A composite picture: a young woman sitting in a café, with the shadow of the windows on the wall behind her in one shot; and a stem with leaves and its shadow against a multi-coloured wall in the other.

5. Знімайте об’єкти зблизька за допомогою макрооб’єктива

Знімайте вибрані сцени великим планом, встановивши макрооб’єктив на камеру Canon EOS RP або Canon EOS 250D. Закарбовуйте на знімку дрібні деталі і цікаві об’єкти, які не помічають інші туристи. Система Canon EOS R дає змогу використовувати потужні об’єктиви RF, зокрема Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM – універсальний ширококутний об’єктив, який ідеально підходить для макрозйомки великим планом, а також для створення ефектних величних знімків і художніх портретів.

Навіть без системи змінних об’єктивів ви можете знаходити деталі, що вирізняють вибране місце зйомки з-поміж інших, і створювати чудові художні знімки, адже в режимі макрозйомки камера Canon PowerShot SX70 HS забезпечує фокусування на об’єктах, розташованих на відстані менше 1 см від об’єктива.

6. Експериментуйте ввечері

Вирушаючи на вечірню прогулянку, не забудьте взяти камеру! Ввечері міста і небо справді оживають, тож не впустіть нагоду проявити свої таланти фотографа! Повнокадрова камера Canon EOS RP допоможе у зйомці видовищних вечірніх і нічних сцен завдяки високій світлочутливості та здатності знімати в умовах слабкого освітлення. Сенсор формату APS-C та процесор DIGIC 8 камери Canon EOS 250D також гарантують чудові результати зйомки навіть за слабкого освітлення.

Для отримання найкращих результатів під час зйомки нічного неба, встановіть камеру на стійку поверхню чи портативний штатив, аби уникнути тремтіння. Довша витримка дає змогу закарбувати на знімку світло далеких зірок – наприклад, знімок праворуч внизу зроблено камерою Canon EOS RP з об’єктивом Canon EF 14mm f/2.8L II USM з витримкою 25 секунд, діафрагмою f/2.8 і значенням світлочутливості ISO 3200. Однак за певних умов краще використовувати меншу тривалість витримки, щоб уникнути розмиття зірок. Експериментуйте, щоб знайти оптимальні налаштування.

Якщо вам більше подобається фотографувати вечірні й нічні міські пейзажі, неперевершена якість зйомки за слабкого освітлення камери Canon EOS RP, екран із режимом Live View та здатність забезпечувати автофокусування аж до -5EV допоможуть створювати надзвичайно деталізовані знімки, навіть коли неозброєним оком майже нічого не розгледіти.

A composite picture: the multi-coloured lights of a city at night reflect in water in one shot; and a view of the night sky filled with stars in the other.

7. Грамотно використовуйте налаштування

Де б ви не опинилися, у все одно виникне бажання фотографувати краєвиди та цікаві сцени навколо вас. Замість того щоб просто почати клацати, обміркуйте спочатку налаштування своєї камери і створіть справді виразні фотографії. Хочете захопити в кадр всю сцену з широким кутом огляду чи зосередитися на якійсь одній частині сцени, використовуючи більшу фокусну відстань?

Наведений нижче знімок дівчини на пляжі зроблено камерою Canon EOS 250D з об’єктивом Canon EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM із фокусною відстанню 55 мм; знімок містечка на узгір’ї зроблено за допомогою таких самих камери та об’єктива, але з фокусною відстанню 18 мм.

Для забезпечення різкості від переднього до заднього плану використовуйте мале значення діафрагми (високе діафрагмальне число) в діапазоні приблизно від f/8 до f/11. Використання меншого значення діафрагми допоможе збільшити глибину різкості вашого знімку і зробити чіткішою більшу частину сцени, від близьких до віддалених об’єктів, але для отримання цього ефекту не варто використовувати значення, менші за f/11. Менші значення діафрагми можуть негативно вплинути на якість зображення і зазвичай не забезпечують суттєвого покращення глибини різкості.

A composite picture: a girl runs towards us on a sandy beach in one; a view of a mountaintop village in the other. Photos taken on a Canon EOS 250D.

8. Використовуйте світло

Пам’ятайте, що часто найкращим часом для створення ефектних пейзажних знімків є час, коли сонце низько над горизонтом і світло є м’якшим – зокрема так звана «золота година» на заході сонця та на світанку. Зйомка на яскравому полуденному сонці зазвичай призводить до появи різких тіней і засвічених ділянок.

Якщо знімати на заході сонця (або будь-коли напроти сонця), силуети осіб та об’єктів на передньому плані, скоріше за все, чітко вирізнятимуться на фоні. Не намагайтеся позбутися цього ефекту – скористайтеся можливістю зробити атмосферний знімок! Якщо ви хочете додати портрету оригінальності, скористайтеся теплим західним світлом для створення ефектних силуетів друзів і рідних. Для максимального драматичного ефекту розташуйте об’єкт зйомки просто перед джерелом світла, для якого ви вибрали експозицію, і зосередьтеся на виразності форм. Якщо в кадрі є інші об’єкти, спробуйте перейти в інше місце або змінити композицію, аби уникнути небажаного перекриття або злиття різних форм.

9. Робіть бездоганні знімки людей

Певна річ, слід приділяти увагу не лише місцям, а й людям – це можуть бути ваші супутники або просто цікаві люди, яких ви зустріли під час подорожі. Якщо треба зробити ефектний портретний знімок, де об’єкт має бути в центрі уваги, використовуйте великі значення діафрагми (малі діафрагмальні числа) для створення приємного розмиття фону чи боке. Зосередьтеся не на чіткості форм, а на кольорах сцени.

Для створення яскравого портретного знімка, що сяє променями літнього сонця з розмиттям фону, скористайтеся об’єктивом із фіксованим фокусом 50 мм на кшталт Canon EF 50mm f/1.8 STM з діафрагмою f/2.2. Вбудована функція автофокусування на очах камери Canon EOS RP допоможе тримати в різкому фокусі очі об’єкта в режимі визначення облич.

A composite picture: a smiling young woman beside out of focus flowers in one shot; and a surfer sits on some rocks with his surfboard in the other. Photos taken on a Canon EOS RP.

10. Не заважайте природному перебігу подій!

Якщо ви хочете отримати більш природні знімки, не варто змушувати родину позувати на фоні цікавих об’єктів, забуваючи про відпочинок. Краще фотографуйте рідних, поки вони милуються краєвидом, закарбовуючи на знімках їхні природні реакції. Для зйомки динамічних подій виберіть режим слідкувального автофокусування і встановіть коротку витримку – не більше 1/500 с. Режим слідкувального автофокусування дає змогу фокусувати камеру на об’єктах, що рухаються, забезпечуючи їх бездоганну чіткість на знімку. Цей режим ідеально підійде для невимушеної вуличної фотозйомки або в ситуаціях, коли дітлахи просто не можуть стояти спокійно. Функція автофокусування на очах камери Canon EOS RP також працює в режимі слідкувального автофокусування, даючи змогу створювати надзвичайно чіткі знімки людей у русі.

Якщо ви користуєтеся дзеркальною чи бездзеркальною камерою Canon, перш ніж вирушати в подорож, завантажте програму Photo Companion, щоб завжди мати доступ до навчальних матеріалів, де б ви не опинилися.

І найголовніше: отримуйте задоволення від зйомки!


Автор: Ребекка Грейг (Rebecca Greig)

Подібна продукція

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутися до всіх порад і прийомів