ФОТОГРАФІЇ З ПОДОРОЖЕЙ

Найкраще обладнання Canon для початківців у туристичній фотографії

Ці камери та об’єктиви Canon розроблені для подорожей і тому стануть ідеальними супутниками в поїздках, адже з ними ви зможете закарбовувати свої пригоди та зберігати спогади на все життя.
Рука дістає із сумочки камеру Canon із об’єктивом Canon RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM.

Незалежно від того, чим ви займаєтесь — досліджуєте місто, вирушаєте в похід або вивчаєте нову культуру, — найкраще обладнання для туристичної фотографії допоможе вам закарбувати ключові моменти й зберегти особливі спогади. Завдяки можливості миттєвого підключення до Інтернету ви можете ділитися будь-якими матеріалами — від знімків до повноцінних відеоблогів про подорожі — з друзями, родичами та підписниками по всьому світу в режимі реального часу.

Для створення відбитків, фотографій та відео, що привертатимуть увагу, вам знадобиться камера, яка працюватиме в будь-який сезон за будь-яких умов і при цьому буде достатньо маленькою, щоб поміститися в ручній поклажі. Аналогічна історія і з об’єктивами, що мають бути універсальними, аби відповідати вимогам вашого прагнення до пригод без шкоди для якості зображення.

Тут є над чим подумати, але ми склали посібник з вибору обладнання для туристичної фотографії. Якщо ви фотограф-початківець, який не може дочекатися, щоб приступити до роботи, перспективний блогер, що бажає вразити своїх підписників, або автор, який набуває популярності й прагне вивести свій контент та обладнання на новий рівень, ви можете бути впевнені, що у вас є всі необхідні інструменти для успіху.

Найкращі туристичні камери для непрофесійних фотографів і сімейного відпочинку: Canon EOS R100 та Canon Zoemini S2

Двоє людей стоять, обійнявшись і посміхаючись, на фоні пляжних будиночків на піску.

Canon EOS R100 ідеально підходить для сімейних подорожей і є доступним варіантом для тих, хто хоче вийти за межі можливостей смартфона та знімати якісні кадри й відеозаписи.

Біла Canon Zoemini S2 лежить на відкритому альбомі, на сторінках якого розміщені фотографії з подорожей.

Canon Zoemini S2 дозволяє робити знімки та друкувати їх на ходу – ідеальний варіант для створення альбомів про подорожі. Ви можете редагувати зображення та додавати творчі елементи в програмі Canon Mini Print.

Сімейний відпочинок – це не просто втеча від повсякденної рутини. Це дорогоцінний час із найближчими людьми, коли створюються найцінніші спогади.

Canon EOS R100 дозволить вам передати особливу атмосферу моменту. Технологія автофокусування Dual Pixel CMOS дозволяє відстежувати очі та обличчя, щоб кожен член сім’ї залишався у фокусі навіть серед натовпу людей на фоні міських пейзажів. Режим Creative Assist має інструменти для миттєвого налаштування розмиття фону, яскравості або контрасту, а функція Auto Lighting Optimizer (Автоматичний оптимізатор освітлення) вирівнює високий контраст, що виникає через прямі сонячні промені, дозволяючи отримати природні знімки за яскравого сонячного світла.

EOS R100 також стане ідеальним помічником під час зйомки після заходу сонця завдяки вдосконаленим функціям, які дозволять зберегти фокус і розмитість знімків, коли ви знімаєте з рук і за слабкого освітлення.

Підключіть EOS R100 до програми Canon Camera Connect, і ви зможете миттєво передавати зображення з камери на смартфон, щоб ділитися ними в соціальних мережах. У програмі також можна додавати до знімків географічні мітки за допомогою GPS, що допоможе вам упорядкувати фотографії після повернення додому або просто продемонструвати місце вашої відпустки. Для групових знімків можна використовувати режим дистанційної зйомки Camera Connect, тому ніхто не залишиться за кадром.

Якщо ви потребуєте ультрапортативності, Canon Zoemini S2 з матрицею на 8 МП стане чудовим супутником на відпочинку та допомагає оживити потаємні моменти, які ви проживаєте. Компактна камера та принтер Canon Zoemini S2 дозволяє робити чудові селфі завдяки вбудованому дзеркалу й кільцю підсвічування для вибору ідеальної пози та експозиції. Потім ви зможете надрукувати знімки менш ніж за хвилину або зберегти їх на карту пам’яті MicroSD та роздрукувати пізніше.

Поєднання Canon Zoemini S2 з програмою Canon Mini Print дозволяє контролювати композицію в режимі реального часу, налаштовувати зображення перед друком і навіть друкувати фотографії просто зі смартфона.

Найкращі камери для подорожей для початківців і творців контенту: Canon EOS R10 та EOS R50

Людина тримає Canon EOS R10 і дивиться на екран, на якому зображені фонтан і зелень.

Canon EOS R10 важить лише 429 г, а комплектний об’єктив Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM, що до неї додається і важить 130 г, так само мініатюрний, але при цьому має універсальний діапазон масштабування та оптичну стабілізацію зображення. Поєднання цих двох характеристик забезпечує як початківцям, так і досвідченим фотографам потужну, але легку комбінацію.

Знімок крупним планом вазонів із квітами, зроблений у режимі Advanced A+ на камеру Canon EOS R50.

Режим Advanced A+ камери EOS R50 – один з інтелектуальних автоматичних режимів зйомки, що робить кілька кадрів, а потім об’єднує їх, щоб ви могли отримати знімки найкращої якості за мінімальних знань і навичок. Знято на камеру Canon EOS R50 з об’єктивом Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM із витримкою 1/160 с, діафрагмою f/11 та ISO 100.

Неймовірні технічні характеристики роблять Canon EOS R10 ідеальним вибором для ентузіастів і досвідчених авторів, яким потрібні функції, що виведуть їхній контент на новий рівень.

Завдяки сенсору APS-C на 24,2 МП камера EOS R10 знімає неймовірно чисті фотографії та бездоганні відеозаписи 4K із частотою 60p для професійних відеоблогів і репортажів. А завдяки вдосконаленій системі автофокусування, що здатна відстежувати очі, обличчя, тварин і транспортні засоби, ваш контент завжди залишатиметься чітким навіть за слабкого освітлення.

EOS R10 також обладнана сенсорним екраном зі змінним кутом нахилу для успішної композиції під будь-яким кутом, а також вбудованим спалахом для зйомки вночі або за нестачі світла. Крім того, вона важить лише 429 грамів, тому носити її із собою не буде складно ані у великих містах, ані в крутих горах.

Винахідливі творці контенту, які хочуть створювати якісніші відеоролики з подорожей і ділитися ними зі своїми підписниками, можуть також розглянути модель Canon EOS R50, яка має такий самий сенсор і систему автофокусування, що й EOS R10, але менший корпус і важить лише 375 г.

Проста та інтуїтивно зрозуміла для користувачів, які знають, як працювати із сенсорним екраном смартфона, ця камера дозволяє знімати чудові відео у форматі 4K із частотою до 30p, крім того вона оснащена цифровою стабілізацією відео для зйомки без тремтіння під час руху. Вона також дозволяє знімати відео у вертикальному форматі та оснащена режимом відео «Макрозйомка» для демонстрацій крупним планом незвичайних продуктів, які ви знайшли на місцевому ринку, або цікавих сувенірів, придбаних під час подорожі.

Обидві камери також можна використовувати з будь-яким об’єктивом Canon RF або RF-S, що надає доступ до всього асортименту універсальних об’єктивів, а також безліч можливостей у міру зростання ваших амбіцій.

Найкращі ширококутні об’єктиви зі змінною фокусною відстанню початкового рівня для туристичної фотографії: Canon RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM та RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM

Людина в рожевому топі простягає руку, щоб сфотографувати себе на човні на фоні різнокольорових будівель по обидва боки. Знято на камеру Canon EOS R50 з об’єктивом Canon RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM.

У поєднанні з легкою камерою Canon EOS R50 об’єктив Canon RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM чудово підходить не лише для туристичної зйомки, але й для ведення відеоблогів. Ви можете легко зняти себе в кадрі, коли знімаєте фотографії чи відео у форматі UHD 4K 30p або ведете пряму трансляцію, захопивши широкий краєвид позаду себе для побудови композиції. Знято на камеру Canon EOS R50 з об’єктивом Canon RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM із фокусною відстанню 10 мм, витримкою 1/200 с, діафрагмою f/8 та ISO 400.

Озеро, оточене горами, пейзаж, що відбивається у воді, і небо, затягнуте хмарами. Знято на камеру Canon EOS R5 з об’єктив Canon RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM.

Canon RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM — це надширококутний варіооб’єктив, який задовольнить навіть найвимогливіших туристичних фотографів. Завдяки 5-ступеневому оптичному стабілізатору зображення, яскравості з максимальною діафрагмою f/4,5 і можливостям швидкого фокусування RF-байонета Canon цей об’єктив забезпечить різкість та професійний вигляд ваших туристичних знімків незалежно від умов освітлення. Знято на камеру Canon EOS R5 з об’єктивом Canon RF 15-30mm F4.5.-6.3 IS STM із фокусною відстанню 17 мм, витримкою 2,5 с, діафрагмою f/11 та ISO 100. © Веріті Малліган (Verity Milligan)

Одним із найбільш універсальних об’єктивів Canon для пейзажної та туристичної зйомки є Canon RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM. Цей компактний надширококутний об’єктив ідеально підходить для таких камер, як Canon EOS R10 та EOS R50, і є чудовим доповненням до об’єктива RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM, що входить до стандартного комплекту. Об’єктив RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM має таку саму конструкцію з механізмом втягування, що й 18-45mm, важить лише 150 г, і його можна легко носити в рюкзаку або кишені піджака. Діапазон масштабування 10–18 мм не лише дозволяє побачити ширшу картину, але й чудово підходить для зйомки з іншого ракурсу й дає можливість експериментувати з розташуванням елементів на передньому та задньому планах.

Великий кут огляду об’єктива RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM також робить його одним із найкращих об’єктивів Canon для відеоблогів, що ідеально підходить для зйомки, коли ви хочете зняти себе в кадрі й охопити при цьому навколишнє оточення для побудови композиції. Плавна та практично безшумна система автофокусу STM однаково чудово підходить для фото- та відеозйомки, а автоматична корекція усуває спотворення. У результаті виходять високоякісні та реалістичні знімки, що ідеально доповнять враження від будь-якої подорожі. Для більшої універсальності можна переключитися в режим ручного фокусу й наблизитися до об’єкта завдяки макрозбільшенню до х0,5, що ідеально підходить для зйомки дуже великих планів місцевої флори та фауни на фоні просторого пейзажу. Об’єктив RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM має 4-ступеневу оптичну систему стабілізації зображення, яка збільшується до 6 ступенів за використання камер, обладнаних системою IBIS, як-от EOS R7, що дозволяє не брати із собою штатив під час подорожей.

Якщо вам подобаються можливості об’єктива RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM, але ви використовуєте повнокадрову камеру, тоді вам підійде Canon RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM. Завдяки надширокому фокусному діапазону із цим об’єктивом ви без проблем зможете зафіксувати в кадрі все, що бачите, чи то знімаючи відеоблог серед висоток у центрі міста, мандруючи звивистими провулками середньовічного міста або знімаючи захоплюючі краєвиди вражаючого гірського хребта. Цей компактний і легкий RF-об’єктив стане доступним доповненням навіть найлегшого комплекту обладнання мандрівника, а завдяки стабілізації зображення та яскравості з максимальною діафрагмою f/4,5 він добре працюватиме за мінливих умов освітлення. Як повнокадровий об’єктив, він дещо більший, але все одно дуже компактний і легкий, якщо порівнювати з іншими об’єктивами цього типу.

Найкращий об’єктив для репортажів із подорожей – Canon RF 24-50mm F4.5.-6.3 IS STM

Пара рук тримає камеру Canon EOS з об’єктивом Canon RF 24-50mm F4.5-6.3 IS STM на тлі сорочки кольору хакі.

Об’єктив Canon RF 24-50mm F4.5-6.3 IS STM оснащений кільцем керування об’єктива, якому можна призначити функції керування діафрагмою, затвором або ISO, що забезпечує додатковий контроль кількома рухами пальців – ідеальне рішення для швидкого налаштування параметрів у ситуаціях, що швидко змінюються.

Надширококутний об’єктив Canon RF 24-50mm F4.5-6.3 IS STM із мінімальною фокусною відстанню 24 мм ідеально підходить для ширококутної вуличної зйомки або зйомки портретів в оточенні для надання об’єкту контексту. Цей об’єктив також оснащений оптичним стабілізатором зображення для чіткої зйомки з рук у русі та майже безшумним двигуном фокусування, що дозволяє не турбувати об’єкт зйомки й записувати чистий звук.

Найкращий об’єктив для туристичних відеоблогерів: Canon RF 16mm F2.8 STM

Дівчина, що стоїть на пагорбі над річкою, через яку пролягає міст, знімає себе на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 16mm F2.8 STM.

Надширокий діапазон фокусної відстані швидкого та доступного за ціною об’єктива із фіксованою фокусною відстанню RF 16mm F2.8 STM відкриває великі творчі можливості для творців контенту, що знімають масштабні види.

Надширококутний об’єктив RF 16mm F2.8 STM із швидкісною діафрагмою з максимальним значенням f/2,8 дозволяє показати широку перспективу й відкриває безліч творчих можливостей для туристичних відеоблогерів і творців контенту. Такий широкий кут огляду також корисний, коли знімаєш у відносно тісному просторі – наприклад, зсередини ринку або музею, і фізично не можеш відійти назад, щоб показати перспективу.

Об’єктив оснащений майже безшумним автофокусуванням із кроковим двигуном (STM), що робить його чудовим варіантом для коротких записів або фіксування навколишніх звуків, які пожвавлюють місце зйомки.

Оскільки об’єктив важить лише 165 г, а його довжина в складеному стані становить трохи більше 4 см, ви зможете легко носити його на камері цілий день, знімаючи визначні пам’ятки.

Найкращий компактний об’єктив для туристичної фотографії: Canon RF 28mm F2.8 STM

Усміхнений турист стоїть на балконі, а позаду нього простягається міський пейзаж.

Якщо ви хочете вийти за межі можливостей, що доступні з об’єктивом із комплекту, і надати своїм знімкам із подорожей професійнішого вигляду, доступний за ціною ширококутний об’єктив Canon RF 28mm F2.8 STM пропонує всі переваги 28-міліметрових об’єктивів із фіксованою фокусною відстанню, але при цьому є неймовірно компактним. Знято на камеру Canon EOS R8 з об’єктивом Canon RF 28mm F2.8 STM з витримкою 1/1250 с, діафрагмою f/2,8 та ISO 100.

Якщо в об’єктиві для туристичної фотографії вам важливі розмір і вага, вам стане в нагоді кишеньковий об’єктив Canon RF 28mm F2.8 STM, який важить всього 120 г і який можна скласти, коли він не використовується, і легко покласти в сумку або рюкзак.

Його універсальна фокусна відстань 28 мм ідеально підходить для туристичної зйомки, що дозволяє захопити в кадрі вражаючі міські пейзажі, приголомшливі пам’ятки або сімейні портрети, а завдяки швидкій діафрагмі f/2,8 можна продовжувати знімати з настанням ночі.

RF 28mm F2.8 STM крихітний, але має високу оптичну якість завдяки покриттю Super Spectra, яке зменшує ореоли та відблиски, і розумній вбудованій оптичній корекції для більш чітких знімків та відео.

Найкращий ширококутний об’єктив для зйомки в подорожах: Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

Знята зверху миска з пастою з томатами та базиліком із виделкою, листям базиліка й маточкою і ступкою в кадрі. Знято на камеру Canon EOS RP з об’єктивом RF 35mm F1.8 MACRO IS STM.

Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM із 5-ступеневою оптичною стабілізацією зображення для зйомки з рук без розмиття і можливістю макрозйомки з коефіцієнтом збільшення 0,5 – очевидний вибір для фотографування апетитних делікатесів у вишуканому ресторані. Крім того, безшумний двигун фокусування STM робить цю модель фантастичним вибором для знімання відеоблогів і прямих трансляцій. Знято на камеру Canon EOS RP з об’єктивом RF 35mm F1.8 Macro IS STM з витримкою 1/125 с, діафрагмою f/2,5 та ISO 800. © Наташа Аліпур-Фарідані (Natasha Alipour-Faridani)

Недарма до моделі Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM схиляються вуличні фотографи, фотографи-портретисти й фотографи-мандрівники. Достатньо широкий об’єктив для масштабних міських пейзажів, широких ландшафтних знімків та відвертих великих планів, компактність і непомітність, швидка максимальна діафрагма й коефіцієнт збільшення MACRO 1:2 робить цю модель чудовим вибором для різних жанрів зйомки.

Хоча об’єктив RF 35mm F1.8 MACRO IS STM призначений для повнокадрових камер, його можна використовувати і на камерах формату APS-C, наприклад Canon EOS R10, де він забезпечує поле зору, еквівалентний 56-міліметровому об’єктиву на повнокадровій моделі.

Найкращі компактні камери для блогерів і відеоблогерів-мандрівників: Canon PowerShot V10 та PowerShot G7 X Mark III

Дві жінки сидять за столиком у ресторані, тримаючи тарілку перед камерою Canon PowerShot V10, що стоїть на вбудованій підставці.

Canon PowerShot V10 має вбудовану регульовану підставку та підтримує широкий кут огляду, тому ви можете захопити в кадрі своїх супутників під час зйомки кулінарних відеоблогів про подорожі.

Чоловік сидить на гальковому пляжі перед невеликим багаттям. Камера Canon PowerShot G7 X Mark III встановлена на штатив з мікрофоном на камені перед ним.

Завдяки широкому діапазону фокусних відстаней, еквівалентному 24–100 мм на повнокадровій моделі, за допомогою ультрапортативної камери Canon PowerShot G7 X Mark III можна знімати все – від відеоблогів з рук до портретів і фотографій дикої природи.

Коли охоплює жага подорожей, часу часто вистачає лише на те, щоб взяти рюкзак і вирушити в дорогу. У таких ситуаціях, коли вільний простір у сумці має першорядне значення, Canon PowerShot V10 або PowerShot G7 X Mark III – ідеальний компаньйон для подорожі.

Canon PowerShot V10, розроблена для відеоблогерів, які хочуть вийти за межі можливостей смартфона, є компактним та легким варіантом для подорожей. Вона важить усього 211 г, а її великий 1,0-дюймовий сенсор дозволяє знімати чудове відео у форматі 4K з автофокусом Canon із визначенням облич зі 100%-м охопленням кадру, що означає, що незалежно від місця розміщення в кадрі точки фокусування, камера сфокусується саме на ній, що розширює можливості під час створення композиції.

Цифрова стабілізація відео дозволяє знімати чіткі ролики в русі, а вбудовані стереомікрофони дають можливість передавати атмосферу навколишнього оточення – чи то багатолюдний ринок або жвава атмосфера ресторану під відкритим небом.

Забезпечуючи оптимальний баланс між продуктивністю і компактністю, модель PowerShot G7 X Mark III оснащена великим 1,0-дюймовим сенсором зображення, знімає вражаючі 20,1-мегапіксельні фотографії та 4K-відео та має корпус шириною менше 11 см і вагу лише 300 г, тож якщо вам не вистачає місця в рюкзаку, просто покладіть її в кишеню. Ви також можете перемикатися з режиму фото в режим відео й назад одним легким рухом.

Збираєтеся вирушити в подорож? Обов’язково завантажте програму Canon Camera Connect, щоб під’єднати камеру до смартфону й ділитися знімками з подорожей безпосередньо на своїх сторінках у соціальних мережах. Ця програма також дозволяє керувати камерою дистанційно для зйомки без тремтіння та створення стабільного відео.

Для шукачів пригод такі компактні камери та об’єктиви дійсно є ідеальними супутниками, дозволяючи отримувати чудові знімки й відео без шкоди для свободи пересування. Для більш натхненного фотографування в подорожах дізнайтеся, як це робить професіонал Діана Міллос (Diana Millos), яка провела 48 годин у прекрасній Севільї з камерою Canon EOS R10.

Автори: Петер Волінські (Peter Wolinski) і Метью Річардс (Matthew Richards)

Пов’язана продукція

 • Бездзеркальні камери

  EOS R100

  Створюйте ідеальні спогади в чудовій якості за допомогою цієї інтуїтивно зрозумілої камери EOS R, яка завжди готова до роботи.
 • Бездзеркальні камери

  EOS R50

  Від чітких фотографій до відео у форматі 4K і прямих трансляцій — створюйте найкращий контент, що викликатиме захоплення, за допомогою цієї бездзеркальної камери EOS R. Усе в одному спеціалізованому пристрої.
 • Компактні цифрові камери

  PowerShot V10 (Black)

  Виділяйтеся на фоні інших в Інтернеті та залишайтеся непомітними під час зйомки з універсальною кишеньковою камерою 4K для влогінгу від Canon.
 • Принтер кишенькового розміру для миттєвого друку

  Canon Zoemini S2

  Виведіть свої селфі на новий рівень із кишеньковою камерою миттєвого друку, що обладнана дзеркальцем, кільцевим спалахом, дистанційним спуском і має режим інтерактивного перегляду.
 • Об’єктиви RF

  RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM

  Компактний і легкий надширококутний об’єктив з універсальною фокусною відстанню 10–18 мм ідеально підходить для зйомки подорожей, відеоблогів та пейзажів.
 • Об’єктиви RF-S

  RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM

  Об’єктив APS-C серії EOS R, кут огляду якого варіюється від широкого кута до кута огляду, як у телеоб’єктивів, ідеально підходить для зйомки подорожей, дикої природи, спорту та сцен із життя.
 • ОБ’ЄКТИВИ CANON

  RF 28mm F2.8 STM

  Тонкий і легкий об’єктив типу «млинець» для зйомки під час подорожей і вуличної фотографії з універсальною фокусною відстанню 28 мм і широкою максимальною діафрагмою f/2,8.
 • Об’єктиви RF

  RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

  Макрооб’єктив із фокусом 35 мм і швидкою діафрагмою f/1,8 для створення ширококутних знімків, фотографування на коротких відстанях і гібридної стабілізації зображення.
 • Надширококутний об’єктив зі змінною фокусною відстанню

  RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM

  Компактний та легкий об’єктив RF 15-30mm ідеально підходить для зйомки під час подорожей, у тому числі зйомки міських пейзажів, ландшафту, архітектурних споруд та зйомки влогу на ходу.
 • Об’єктиви RF

  RF 24-50mm F4.5-6.3 IS STM

  Невеликий і надзвичайно легкий об’єктив зі змінною фокусною відстанню 24–50 мм серії RF, який можна використовувати щодня для зйомки подорожей, пейзажів тощо.

Схожі статті

 • СТВОРЕННЯ ВІДЕОБЛОГІВ

  Найкращі камери та об’єктиви Canon для створення відеоблогів

  Canon пропонує широкий вибір камер і об’єктивів, які ідеально підходять для творців контенту. Цей посібник допоможе вам знайти ідеальний варіант.

 • ПОДОРОЖІ

  Ідеальний супутник у подорожах

  Професійний фотограф Мартін Біссіг вирушає в подорож до Шрі-Ланки з камерою EOS R10.

 • ФОТОГРАФІЇ З ПОДОРОЖЕЙ

  10 порад із туристичного фотографування

  Фотограф і блогерка Діана Міллос поділилася найкращими порадами щодо створення дивовижних туристичних фотографій.

 • ОСНОВИ ФОТОГРАФІЇ НА ВІДКРИТОМУ ПОВІТРІ

  Поради щодо зйомки за екстремальних погодних умов

  Від захисту обладнання до догляду за собою — наші корисні поради й підказки допоможуть вам опанувати техніку зйомки за екстремальних погодних умов.