ДРУК ФОТОГРАФІЙ

У чому різниця між EOS R50 та EOS R10?

Якщо ви хочете покращити якість свого контенту в соціальних мережах або зробити неймовірні знімки з подорожей, ми допоможемо вам вирішити, яка камера підійде саме вам.
Розділене зображення, де камера Canon EOS R50 стоїть на столі поряд із матеріалами для творчості, а поруч — модель Canon EOS R10 на кахельній полиці.

Революційна бездзеркальна камера Canon EOS R була випущена у 2018 р., і з того часу асортимент цих камер постійно розширюється. Перші моделі цієї лінійки із сенсором APS-C — EOS R7 та EOS R10 — були випущені у 2022 р. та стали популярними серед фотографів, які бажають мати камеру з функціями EOS R у більш компактному корпусі.

Технічні інновації продовжилися з випуском Canon EOS R50, яка відрізняється такою ж чудовою якістю зображення та потужністю, як і EOS R10, але має ще більш компактний і простий корпус спеціально для творців, які хочуть вийти за межі можливостей, що дає смартфон, і вивести навчальні матеріали на YouTube чи танцювальні відео в TikTok на новий рівень.

У цій статті ми розглянемо деякі спільні технології та ключові відмінності між EOS R50 та EOS R10 завдяки експертній оцінці Марка Кендріка (Mark Kendrick) — фахівця з продукції Canon Europe, а також посланця Canon Мартіна Бліссіга (Martin Bissig), який тестував EOS R10 під час поїздки на Шрі-Ланку.

Знімайте високоякісні зображення та діліться ними

Чоловік переглядає відзнятий матеріал у програмі Canon Camera Connect на смартфоні. Поруч із ним стоїть тарілка з їжею, нарізані інгредієнти та Canon EOS R50 на штативі-рукоятці.

EOS R50 і EOS R10 дозволяють одразу завантажувати контент за допомогою легкого підключення смартфона до Wi-Fi. Bluetooth та програма Canon Camera Connect також дозволяють віддалено змінювати налаштування камери, щоб не переривати творчий процес.

Фотограф Мартін Бліссіг тримає камеру Canon EOS R10 поряд із вивіскою біля залізничної станції у Шрі-Ланці.

Мартіну подобаються компактні камери із сенсором APS-C, як-от EOS R10 та EOS R50. «Людей може лякати велика камера із великим об’єктивом, — пояснює він. — Подорожуючи з меншою камерою, ви стаєте менш помітним». © Мартін Бліссіг (Martin Bissig)

Камери Canon EOS R50 та EOS R10 мають багато спільного. Сенсор зображення роздільною здатністю 24,2 Мп дозволяє робити знімки з високою деталізацією і забезпечує функціональність формату APS-C, включно з «коефіцієнтом обрізання» 1,6, який збільшує ефективну фокусну відстань за використання об’єктивів RF, і портативний корпус.

Використовувати камеру EOS R10 разом із невеликим та легким об’єктивом RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM було особливо зручно в Шрі-Ланці, де Мартін не хотів привертати до себе увагу. «Завдяки розміру камери я міг завжди брати її із собою, і мені не треба було тягти велику сумку для камери, — каже він. — Діапазон масштабування 18–150 мм (що відповідає приблизно 29–240 мм на повнокадровій камері) дозволяв мені працювати дуже ефективно».

В основі обох камер лежить однаковий процесор DIGIC X, що забезпечує швидку й ефективну зйомку. Крім того, камера має складну систему автофокусування Dual Pixel CMOS AF II, яка використовується в професійних моделях, як-от Canon EOS R6 Mark II, і може автоматично виявляти та відстежувати в кадрі людей, тварин або транспортні засоби й фокусуватися на них. Завдяки 651 точці фокусування камера відстежує все, що ви хочете зняти: від знімків динамічних подій та дикої природи до презентації власного кулінарного каналу в Instagram.

EOS R10 та EOS R50 можуть знімати в умовах слабкого освітлення: значення ISO до 32 000 для фотозйомки та 12 800 для відеозйомки з можливістю підвищення рівня ISO до 51 200 та 25 600. Система автофокусування здатна фокусуватись на рівні до EV –4, що можна порівняти зі світлом місяця.

Різниця в конструкції

Жінка тримає камеру EOS R50 перед обличчям і дивиться в електронний видошукач.

Дизайн Canon EOS R50 трохи відрізняється від попередніх камер EOS R. Завдяки меншій рукоятці вона компактна, але її зручно тримати в руці. Одне гніздо для карти пам’яті UHS-I всередині кришки відсіку акумулятора дозволяє зменшити загальну вагу й розмір камери.

Жінка фотографує тарілку з їжею на камеру Canon EOS R10, яка стоїть на штативі.

«Перевага EOS R10 порівняно з EOS R50 полягає в більшій кількості налаштувань, — пояснює Марк. — І можливості мати під рукою більше функцій для внесення змін на ходу, що особливо зручно для фотографії».

Справжня різниця між двома камерами полягає в їхніх розмірах і конструкції. Canon EOS R50 легша, ніж EOS R10, і має компактнішу рукоятку завдяки повернутому відсіку для акумулятора. Його глибина складає лише 68,8 мм, а вага з картою пам’яті та акумулятором — 375 г (порівняно з 83,4 мм та 429 г моделі EOS R10). Незалежно від того, берете ви її до скейт-парку, щоб зняти динамічний відеоролик, або кладете в сумочку й вирушаєте на бранч, щоб зробити стильні знімки нового кафе, — цю портативну камеру можна брати із собою всюди.

Розташування кнопок також відрізняється. «Камера EOS R50 простіша, зручніша у використанні та освоєнні, а також інтуїтивно зрозуміліша для користувачів смартфонів, які звикли користуватися сенсорним екраном», — говорить Марк.

Що стосується режимів камери, то EOS R50 має новий удосконалений афтокфокус у режимі автоматичного інтелектуального визначення умов зйомки. «У цьому режимі камера автоматично робить кілька знімків і об’єднує їх, тож ви зможете досягти передових технік зйомки без необхідності вчитися освоювати їх та навіть замислюватись, що саме робить камера» — додає Марк.

Ви можете використовувати ручні налаштування, якщо бажаєте вчитися і розвивати свої навички фотографії, але для багатьох фотографів-початківців, що знімають на бездзеркальні камери, автоматичні функції дозволяють менше відволікатися на налаштування і більше часу приділяти створенню цікавого контенту.

Можливості відеозйомки

Жінка знімає себе на камеру Canon EOS R50 на штативі-рукоятці, Відзнятий матеріал транслюється на екран ноутбука, що стоїть на столі перед нею.

Обидві камери можна використовувати як веб-камеру для кращої якості відеодзвінків або потокової трансляції, але для EOS R10 потрібна службова програма EOS Webcam Utility, тоді як EOS R50 працює автоматично, використовуючи UVC/UAC.

Жінка знімає себе на відпочинку, тримаючи Canon EOS R10 на штативі-рукоятці, до камери також прикріплений мікрофон.

Універсальний сенсорний екран діагоналлю 7,5 см зі змінним кутом нахилу на обох камерах дає можливість знімати в будь-якому положенні, а екран із більшою роздільною здатністю на EOS R50 дозволяє більш детально переглядати знятий матеріал або фотографії, перш ніж надсилати їх на телефон.

Що стосується відеоконтенту, обидві камери можуть знімати відео у форматі до 4K 30 кадр/с з надлишковою вибіркою на основі даних 6K, використовуючи весь сенсор, а також у форматі Full HD із частотою 120 кадр/с для тих, хто хоче знімати сповільнене відео. Камера EOS R10 підтримує формат 4K 60 кадр/с (кадрування) як додаткову функцію.

Гнучкість відео доповнюється можливістю підключення через роз’єм HDMI, а також роз’ємом для мікрофона діаметром 3,5 мм та інтелектуальним роз’ємом для підключення аксесуарів, як-от зовнішній мікрофон

Камера дозволяє записувати набагато довше, ніж раніше: необмежений час на EOS R10 і до години на EOS R50, чого має бути достатньо, щоб знімати тренування без потреби робити паузу в середині вправи.

У порівнянні з EOS R10, Canon EOS R50 має кілька нових відеофункцій, які ідеально підійдуть для зйомки кулінарних роликів або зйомки уроків з макіяжу для YouTube.

«У EOS R50 є режим демонстрації крупним планом, — пояснює Марк. — Він адаптує налаштування фокусування таким чином, що коли ви підносите щось до камери, вона фокусується на об’єкті, але як тільки ви прибираєте об’єкт, вона знову фокусується на вашому обличчі». Режим відео для демонстрацій крупним планом — ідеальна функція для створення коротких роликів, від зйомки кулінарного шоу до демонстрації улюбленої техніки малювання.

Ще одне нове доповнення — цифрова стабілізація зображення (IS), завдяки якій знімки майже не розмиваються через тремтіння камери, а відео під час зйомки з рук залишається плавним і чітким.

Яка камера вам більше підійде: EOS R50 чи EOS R10?

Знімок крупним планом лимона, розрізаного навпіл. Функція брекетингу фокусування на Canon EOS R50 дозволяє утримувати все зображення в різкому фокусі.

EOS R50 має 14 сюжетних режимів для зйомки, які адаптують настройки до різних об’єктів. Брекетинг фокусування та вбудований інструмент Depth Compositing (Стекінг за фокусом) допомагають автоматично створювати зображення з дуже великою глибиною різкості, що дозволяє покращити якість контенту в соціальних мережах та прискорити робочий процес. Знято на камеру Canon EOS R50 з об’єктивом Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM із витримкою 1/400 с, діафрагмою f/4 та ISO 2000.

Потяг виїжджає з тунелю і перетинає звивистий віадук, оточений густим лісом. Знято Мартіном Бліссігом на камеру Canon EOS R10.

Камера EOS R10, швидше за все, сподобається фотографам, які хочуть вивести якість своїх знімків на новий рівень під час зйомки незабутніх подорожей або важливих сімейних моментів. Знято на камеру Canon EOS R10 з об’єктивом Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM із фокусною відстанню 31 мм, витримкою 1/160 с, діафрагмою f/5 та ISO 100. © Мартін Бліссіг (Martin Bissig)

Canon EOS R50 та EOS R10 — це високопродуктивні фото- та відеокамери, які дозволять знімати будь-що, чи то відео для нового фітнес-каналу або неймовірні знімки з подорожі. Це ідеальний крок вперед до камер лінійки EOS R після смартфона, компактної камери або дзеркальної камери, особливо через те, що вони дозволяють використовувати більш швидкі та високоякісні об’єктиви RF та RF-S, щоб ще більше розширити ваші творчі можливості.

EOS R10 — ідеальна камера для любителів, які бажають зробити чудові знімки з подорожей або зняти весілля друга, не обтяжуючи себе зайвою вагою повнокадрової камери. Вона пропонує розширений набір функцій та високий рівень контролю завдяки налаштовним кнопкам, дискам і режимам.

Однак EOS R50 є чудовим вибором, щоб почати знайомство з лінійкою Canon EOS R, яка має все необхідне для того, щоб знімати, фотографувати та ділитися своїми хобі та захопленнями. Для природжених творців контенту вона забезпечує чудову якість зображення, але при цьому її легко налаштовувати й використовувати одразу після придбання, а її компактний дизайн не буде стримувати ваш творчий дух.Автор: Лорен Скотт (Lauren Scott)

Пов’язана продукція

 • Бездзеркальні камери

  EOS R50

  Від чітких фотографій до відео у форматі 4K і прямих трансляцій — створюйте найкращий контент, що викликатиме захоплення, за допомогою цієї бездзеркальної камери EOS R. Усе в одному спеціалізованому пристрої.
 • Бездзеркальні камери

  EOS R10

  Переходьте на новий рівень фото- та відеозйомки з бездзеркальною камерою лінійки EOS R, створеної на основі сенсора APS-C.
 • Об’єктиви RF-S

  RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM

  Стандартний об’єктив APS-C для камер серії EOS R ідеально підходить для зйомки повсякденних ситуацій, як-от сімейна зйомка, зйомка сцен із життя, портретів і святкувань.

Схожі статті

 • СТВОРЕННЯ ВІДЕОБЛОГІВ

  Створення контенту з камерою EOS R50

  Виведіть якість ваших публікацій у соціальних мережах на новий рівень із камерою Canon EOS R50.

 • ОСНОВИ ФОТОГРАФІЇ

  Як опанувати основи фотографування

  Бажаєте перейти зі смартфона на камеру? У нашому посібнику з фотографування для початківців є все, що потрібно для того, щоб почати знімати.

 • ФОТОГРАФІЇ З ПОДОРОЖЕЙ

  Тур по Севільї з камерою EOS R10

  Блогер Діана Міллос з’ясовує, чому ця креативна камера — ідеальний супутник у подорожах.

 • ОСНОВИ ФОТОГРАФІЇ

  Як вибрати об’єктив

  Все, що потрібно знати про об’єктиви: від типів до характеристик, на які слід звернути увагу.