Для австрійського професійного фотографа Крістіана Андерля (Christian Anderl) карбування дорогоцінних моментів сімейного життя і роботою, і хобі. Колишній посланець Canon відомий за свої професійно зроблені природні й виразні портрети зі звичайної повсякденності. На своїй сторінці в Instagram він також публікує зворушливі сімейні знімки, на яких його маленький син досліджує наш мір.
За його словами, батьківство змінює його життя. У цьому статусі він також створив проект Fatherhood (Батьківство) — серію портретів, на яких батьки розповідають про свій досвід, успіхи й невдачі, а також діляться корисними порадами. Люди завжди були саме тим, що по-справжньому цікавить Крістіана, але фотографування моментів із сімейного життя відіграє для нього особливу роль.
«Коли я постарію і мій син покине наш дім, я буду дуже засмучений, що його більше немає поруч, — каже він. — Я сяду на диван і буду дивитися на ці знімки, на яких він ще дитина. Влітку йому буде шість, і я знайшов кілька фотографій, які зробив, коли йому був рік, і я вже відчуваю, який я старий, тож він так швидко росте. Час стікає дуже швидко... я думаю, ми маємо нагадувати собі про це, створюючи фотографії. Це робить нас дещо терплячишіми з нашими дітьми, коли ми дивимося на ці знімки і щось згадуємо».
Крістіан ділиться з нами п’ятьма порадами й прийомами, які допоможуть створювати природні й веселі сімейні фотографії. Дотримуйтеся їх, і у вас все вийде.
1. Залиште телефон у кишені
«Коли у ваших руках камера, ви фотографуєте більш усвідомлено, — каже Крістіан. — Ви не просто знімаєте що попало з однієї руки, як зі смартфона — ви усвідомлено намагаєтеся зробити кращий знімок».
Крім того, з камерою ви проводите менше часу, дивлячись на екран — проблема, яка нещодавно стала хвилювати Крістіана. «Я не хочу дивитися на екран смартфона цілий день, а коли робить знімки з телефону, саме це й трапляється. Я просто зазираю у видошукач і повністю контролюю момент».
На думку Крістіана, у камери є й технічні переваги над телефоном, такі як фізичні засоби регулювання витримки й діафрагми. Він також надає перевагу видошукачу для створення композиції знімка. «Є багато програми, які намагаються симулювати роботу справжнього об’єктива, але це все не те... мені здається, фотографувати краще за великий сенсор та об’єктив вони не зможуть». Такі фізичні засоби керування є навіть на камерах початкового рівня, таких як Canon EOS M50, але їх немає на більшості смартфонів аналогічної категорії.
2. Будьте завжди готові до фотографування
Коли фотографуєш дітей, маєш бути готовим до будь-чого. Камера зі швидким автофокусуванням та відстеженням фокуса, як-от Canon EOS R, EOS 80D або EOS M50, дозволяє бути завжди напоготові й фотографувати швидкий рух, не хвилюючись про те, що об’єкт вийде розмитим на знімку.
"Я просто зазираю у видошукач і повністю контролюю момент."
«Для фотографування дітей потрібен швидкий автофокус, — каже Крістіан. — Саме на це треба звертати увагу, вибираючи камеру. Все інше залежить від вашого бюджету. Мене завжди питаюсь, яку камеру купити, але я відповідаю, що насамперед треба подумати про об’єктив. Можливо, вам потрібен саме новий об’єктив, а не камера, тому що його швидкість та оптичні якості можуть бути навіть важливішими за характеристики камери».
Сімейна фотографія також потребує певного прагматизму. «Коли я бачу, що хтось більше не хоче, щоб його фотографували, я просто відкладаю камеру, — каже Крістіан. — Коли людина не хоче фотографуватися, вам не вдасться зробити добрий знімок. Це особливо стосується дітей: ви не примусите їх до фотографування, тож просто прийміть це і спробуйте іншого разу».
3. Експериментуйте з різними фокусними відстанями
«Для сімейного фотографування, на мою думку, потрібні принаймні дві різні фокусні відстані, — каже Крістіан. — Мені подобається робити портрети за допомогою об’єктива Canon EF 85mm f/1.8 USM. Із фокусною відстанню 85 мм у вас мала глибина різкості, що дозволяє відокремити обличчя від фону. Це достатно велика відстань, щоб робити "правильні" знімки: з фокусом 35 мм або 50 мм у вас будуть спотворення й великі носи. Сімейний фотограф має розмовляти з людьми під час фотографування, тому 85 мм — ідеальний вибір для середньої відстані, помилитися буде дуже складно».
Хоча Крістіан вибирає для портретів об’єктив EF 85mm f/1.8 USM, він також любить створювати знімки на фокусній відстані 35 мм. «Мені здається, що об’єктив Canon EF 35mm f/1.4L II USM підходить майже для всього. Коли вам щось незрозуміле, просто беріть об’єктив на 35 мм — і у вас обов’язково щось вийде, навіть портрет. Слід пам’ятати, що він дещо спотворює обличчя, але, з іншого боку, знімки виходять інтимнішими завдяки меншій відстані».