A rock musician on stage at a festival plays the guitar. Photo by Ben Morse.

ЗЙОМКА ФЕСТИВАЛЬНИХ ПОДІЙ

Костюми, сонце та рок-н-рол: корисні поради та прийоми для фотографування концертів і фестивалів

Їдучи з наметом на цілий уїк-енд живої музики або ж відвідуючи концерт з друзями, підготуйтеся до зйомки всього, що там відбуватиметься, щоб закарбувати ці незабутні літні моменти. На фестивалях та музичних заходах можна побачити цікаві сценічні декорації та реквізит і приголомшливі костюми, а неперевершені виконавці, звичайно ж, створюють атмосферу, яку неможливо забути. Тож беріть із собою камеру Canon та ознайомтеся з корисними порадами від досвідченого фестивального фотографа, щоб робити знімки, яким заздритимуть усі ваші друзі.

Бен Морзе (Ben Morse) почав свою кар’єру професійного фестивального фотографа через один-єдиний електронний лист. Він був аматором-ентузіастом, що намагався покращити свої навички, і фестивальна фотографія була для нього можливістю поєднати свою пристрасть до музики зі зростаючим інтересом до фотографування. «Я тільки починав і хотів розширити своє портфоліо, включивши до нього не лише виконавців, яких зазвичай фотографував. Мені здалося, що фестиваль — непоганий спосіб це зробити, тому я знайшов чудовий невеличкий рок-фест 2000trees у Челтнемі і в Англії та вирішив розпочати з нього. Я надіслав організаторам електронного листа, а вони мені відповіли: "Так, нам подобаються твої фото"». Власно, їм так сподобалася його робота, що вони запросили його й наступного року вже як платного фотографа.

«Фотографування на фестивалі — набагато цікавіше, ніж перебування на ньому в якості глядача, — каже Бен. — Я відкрив для себе безліч нової музики та увібрав до себе творчу енергію інших людей, що було надзвичайно цікаво». Різні умови, які виникають на фестивалі, дають фотографам-початківцям ідеальну можливість потренуватися, тобто це чудове місце для того, щоб покращити свої навички й водночас отримати задоволення.

Бен ділиться з нами своїми порадами щодо створення креативних знімків з урахуванням оточення, пошуку незвичайних композицій та максимально ефективного використання зуму.

1. Будьте там, де немає інших фотографів

«Одна з найважливіших речей, про які я дізнався за роки фотографування на фестивалях, — це необхідність шукати місця, де немає інших фотографів, — розповідає Бен. — Деякі зі своїх улюблених знімків я зробив, стоячи в натовпі, коли виконавець підходить до краю сцени. Інші фотографи залишаються в ямі перед сценою, тому що саме там вони можуть бути завдяки своїй акредитації, та не дуже рухаються в пошуках кращих кадрів. Мені подобається фотографувати зсередини натовпу фанів, тому що саме такий кут огляду залишається в пам’яті людей. Я вважаю, що моя задача — бути серед них, щоб увібрати до себе атмосферу».

Ця порада стосується не лише масштабних виступів. Скористайтеся часом до та після музичних номерів для дослідження цікавих місць в зоні проведення фестивалю. «На фестивалі ціла купа цікавих речей, які можна зняти. Навколо завжди блукає багато людей в приголомшливому одязі. І я вважаю, що коли ти в незвичайному костюми, ти хочеш, щоб тебе побачили, тому їм має подобатися, що я їх фотографую. Нарешті, завжди можна спитати. Просто скажіть: "Ви не проти, якщо я зроблю фото? Виглядаєте просто чудово!" У більшості випадків відповідь буде позитивною».

Схожі статті
A group of friends pose holding sparklers, facing the camera with their faces illuminated by the sparkler light.

ФОТОГРАФІЯ ВЕЧІРОК

Фотографування вечірок потребує нестандартного підходу

Хочете передати святковий настрій вечірки на фото? Дізнайтеся про оригінальні творчі способи зйомки цих радісних моментів.

A woman wearing a red strapless dress crouches down to take a picture with a Canon EOS R10.

ФОТОГРАФІЇ З ПОДОРОЖЕЙ

10 порад із туристичного фотографування

Фотограф і блогерка Діана Міллос поділилася найкращими порадами щодо створення дивовижних туристичних фотографій.

Photographer to rock royalty, Bart Heemskerk, on capturing the feeling of a festival

ЗЙОМКА ФЕСТИВАЛЬНИХ ПОДІЙ

Фотограф музичних знаменитостей Барт Хеемскерк розповідає, як відтворити на знімках відчуття свята

Барт Хеемскерк розповідає, як його любов до музики дала старт його кар’єрі фестивального фотографа, та ділиться порадами, які допоможуть вам створювати чудові знімки з фестивалів.

Men in blue jackets and bow ties pretend to play inflatable instruments in a field. Photo by Ben Morse.

2. Підберіть правильний комплект для зйомки

Якщо цього літа ви захочете покращити свої навички фестивального фотографування, радимо вам взяти із собою камеру Canon PowerShot SX740 HS або Canon EOS M50. Потужний 40-кратний оптичний зум у компактній моделі Canon PowerShot SX740 HS дозволить вам легко перемикатися зі знімків з друзями поруч з вами на те, що відбувається на сцені на значній дистанції. Крім того, завдяки підтримці формату 4K для відео ви зможете записувати улюблені композиції в чудовій якості.

«PowerShot — насправді хороший варіант, — каже Бен. — Великий екран, який можна повертати під різними кутами, — дуже корисна річ. Якщо це дозволяє оптичний зум вашої камери, іноді ним також можна користуватися в режимі збільшення для зйомки сцені зсередини натовпу».

Перш ніж вирушати на фестиваль чи інший захід, ознайомтеся з його правилами щодо фотообладнання. Інколи дозволяється брати із собою лише компактні камери, а на інших ви зможете користуватися бездзеркальною чи дзеркальною моделлю навіть без акредитації фотографа.

Модель Canon EOS M50 є компактною, проте багатофункціональною бездзеркальною камерою із сенсором 24,1 мегапікселя, який зазвичай можна побачити лише у дзеркальних моделях, потужним процесором DIGIC 8 та підтримкою формату 4K для записування відео. Усе це дозволить вам створювати для себе незабутні спогади з чудовими кольорами та рівнем деталізації. Вона підтримує автоматичні режими та сама підбирає для вас оптимальний набір параметрів, а якщо ви впевнені у своїх фотографічних навичках, то можете скористатися ручними засобами керування. Завдяки зв’язку Wi-Fi ви зможете легко передавати знімки на свої інтелектуальні пристрої через програму Canon Camera Connect. Крім того, сенсорний екран зі змінним кутом повороту в камері M50 дозволяє робити знімки з будь-якого ракурсу: знизу, щоб виконавці виглядали вищими, або з кута сцени, щоб отримати ширше поле огляду.

Що стосується об’єктива для моделі Canon EOS M50, об’єктив Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM, який часто входить до комплекту камери, забезпечує високу якість та широкий кут огляду і є досить універсальним для повсякденного фотографування завдяки технології стабілізації.

Бен додає до цього: «Якщо б мені знадобилося робити знімки з відстані, мене влаштував би об’єктив Canon EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM: він має добрий зум, але при цьому є досить легким та підтримує функцію стабілізації. Потужній зум означає, що ви зможете робити чудові великі плани інструментів та людей на сцені. Тому із цими двома об’єктивами ви відчуватимете себе впевнено в будь-якому випадку».

3. Фотографуйте всю сцену

Щоб зробити класичний знімок сцени, на якому буде видно всіх музикантів, Бен рекомендує встановити меншу апертуру (з вищим значенням f), як-от f/4.5 або вище. Це забезпечить збільшену глибину різкості, щоб вся сцена опинилася у фокусі.

A band play on an atmospheric stage at night, with smoke and blue light, and hands in the foreground. Photo by Ben Morse.

4. Не забувайте про натовп

«Не витрачайте весь час на фотографування виконавців, — радить Бен. — Також зробіть кілька знімків, на яких видно всіх присутніх. Це ж концерт живої музики. В ямі під сценою буде ціла купа професіоналів, які роблять великі плани групи, але ж ви можете продемонструвати реакцію простих глядачів зі свого унікального ракурсу. Покажіть, як музика, яку грають зі сцени, впливає на людей навколо вас. Якщо ви захочете відновити в пам’яті ті моменти через певний час, краще за все буде подивитися спочатку на виконавців, а потім на реакції на обличчях людей поруч з вами».

Крім того, чому б не скористатися друзями в якості моделей? Досліджуючи місце проведення фестивалю або очікуючи на виступ чергового виконавця, ви можете попрактикуватися та підготувати камеру до роботи, фотографуючи своїх друзів. «Робити знімки друзів не лише дуже цікаво: цією нагодою також можна скористатися для налаштування діафрагми та ISO. Витративши цей час на налаштування параметрів, ви зможете приділити максимум уваги саме фотографуванню, коли почнеться музика».

A singer crowdsurfs in a tent, mic in hand. Photo by Ben Morse.

5. Правильно вибирайте збільшення

40-кратне оптичне збільшення в моделі Canon PowerShot SX740 HS дає можливість зблизька зняти все, що відбувається на фестивалі. Для максимально ефективного використання зуму послухайте Бена: «Знімаючи з великим збільшенням, намагайтеся тримати руки якомога стабільно. Міцно тримайте камеру в руках, дочекайтеся потрібного моменту й виберіть композицію з урахуванням того, що ваш об’єкт — соліст, гітарист чи хтось із фанів — може зробити швидкий рух, і він не повинен зникнути з вашого кадру. Тому не викручуйте зум на повну: залиште простір для маневрування; додаткове поле огляду набагато краще максимального наближення».

У моделі Canon PowerShot SX740 HS є корисна функція кадрування через масштабування, що дозволяє швидко змінювати зум. Щоб скористатися нею, просто натисніть відповідну кнопку із заднього боку камери (зліва від кнопки Wi-Fi), і камера зменшить масштаб та візьме об’єкт до кадру. Коли ви відпустите кнопку, об’єктив автоматично відновить попередні налаштування збільшення.

Камера Canon PowerShot SX740 HS також обладнана потужною функцією стабілізації зображення, яка допомагає позбавитися розмиття через тремтіння рук. Об’єктиви Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM та Canon EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM, які Бен рекомендує до камери Canon EOS M50, також обладнані стабілізацією зображення.

People in a festival audience hold up their hands as confetti showers down on them. Photo by Ben Morse.

6. Вимкніть спалах

«Не використовуйте висувний вбудований спалах для фотографування з натовпу вночі, — попереджає Бен. — Люди поруч з вами будуть знебарвлені, на передньому плані з’являться величезні білі плями, а зображення виконавців на сцені не покращиться жодним чином. Крім того, це дратує всіх навколо. Майте на увазі, що на сцені вже налаштовані саме такі ефекти освітлення, які хотіла зробити група, тож використовуйте їх».

7. Враховуйте баланс білого

Умови освітлення на фестивалях постійно змінюються через непередбачувану погоду та світло на сцені, яке завжди міняється. Стандарті автоматичні налаштування балансу білого у вашій камері враховують ці зміни, роблячи кольори на зображенні завжди природними й приємними. «Коли група з’являється на сцені, світла зазвичай стає більше. Погодні умови та час доби також впливають на баланс білого кольору, а флуоресцентне освітлення на сцені може збити вашу камеру з пантелику, — каже Бен. — Немає ніякого сорому в тому, щоб фотографувати з автоматичними налаштуваннями балансу білого, особливо якщо в результаті кольори на ваших знімках виглядають природно».

В обох камерах Canon PowerShot SX740 HS та Canon EOS M50 передбачений автоматичний режим балансу білого, а також є кілька стандартних конфігурацій («денне світло», «тінь», «хмарно», «штучне освітлення» або «флуоресцент»). Ці параметри також можна відкоригувати вручну, тож ви можете поекспериментувати з балансом білого, коли вам буде зручно. Головне — не забудьте після цього повернутися до автоматичного режиму. Камера Canon EOS M50 також дозволяє знімати у форматі RAW, тож потім ви зможете скоригувати баланс білого на своїх фотографіях у відповідних програмах, таких як Digital Photo Professional, на планшеті або комп’ютері.

Незалежно від умов освітлення з камерою Canon ваші кольори будуть не менш яскравими та живими, ніж музика!

Overhead shot of gig showing confetti exploding out from the stage and towards the audience. Photo by Ben Morse.

8. Експериментуйте з композицією

«Намагайтеся подивитися на один об’єкт під різними кутами, — каже Бен.— Робіть це від самої землі або зверху, якщо можете. Якщо навколо є якісь чудернацькі арт-об’єкти, будьте поруч, тож люди люблять фотографуватися з такими речами, тому ви теж зможете познімати їх. Зазвичай є ціла купа цікавих речей, які можна зняти. У мене є фотографія виконавця, який репетирував серед дерев на одному з фестивалів. Дерева — вертикальні лінії, які привертаюсь увагу, тому вони фотогенічні від природи. Шукайте подібні фігури та лінії, які є невід’ємною частиною вашого фестивалю, тому що коло них можна зробити багато цікавих знімків».

Бен додає, що для пошуку незвичайних ракурсів дуже зручно, коли камера обладнана поворотним екраном, таким як екран, що відкидається на 180° на камері Canon PowerShot SX740 HS, або сенсорний екран зі змінним кутом на моделі Canon EOS M50. «Мій найстаріший прийом — фотографування від самої землі. Але для цього не знадобиться сідати або повзати, якщо у вас поворотний чи відкидний екран: достатньо буде просто тримати камеру внизу».

A guitarist practices among some trees. Photo by Ben Morse.

9. Знімайте метушіння

Замість того щоб дратуватися через людей та їхні руки перед вашим об’єктивом, можна просто включити їх до композиції. Щоб передати атмосферу виступу, фотографуйте публіку, що захоплено плескає виконавцям. «Якщо ви всередині великого натовпу, це величезне море облич та рук, яке іноді повністю у світлі, іноді частково, а іноді видно лише силуети, — каже Бен. — Коли ви всередині, варто дочекатися моменту, і тоді ви зможете зробити кілька цікавих знімків із цими силуетами. Колись перед мною стояв хлопець, який постійно плескав руками в повітрі. Я дочекався, доки він зовсім ошаленіє, і намагався зробити знімок сцени проміж його рук. Це було захоплююче».

Щоб зробити фотографію, на якій буде видно силуети рук і виконавців у фокусі, Бен радить встановити високий показник ISO на коротшу витримку, а також сфокусуватися на сцені. Пристосуйтеся до витримки і спробуйте зробити серію знімків між руками. Обидві камери Canon PowerShot SX740 HS та Canon EOS M50 підтримують режим безперервної зйомки, тож ви можете скористатися ним, щоб створити кілька фотографій протягом однієї секунди.

«Не намагайтеся постійно переглядати фото в процесі зйомки. Це можна зробити вдома. Якщо ви упустили момент, немає сенсу перевіряти, тож поки ви це робите, ви можете упустити ще один, — каже Бен. — Замість цього постійно тримайте камеру напоготові й будьте готові рухатися залежно від того, що відбувається навколо. Якщо вам подобається музика й ви отримали насолоду, вас не роздратує необхідність переглянути 500 фотографій, коли все закінчиться».

A band perform on stage, with audience hands waving and clapping. Photo by Ben Morse.

10. Друкуйте свої фотографії

«Коли я їду на фестиваль, я часто беру із собою маленький миттєвий принтер, щоб друкувати фотографії з попередніх днів та залишати їх у роздягальні у виконавців. Їм це подобається, тож вони не бачать того, що бачу я, — розповідає Бен.—

Якщо ви збираєтеся провести на фестивалі кілька днів, раджу взяти із собою портативний принтер Canon Zoemini. Надрукуйте фотографії, які ви зробили на ділянці фестивалю та безпосередньо на концерті, та причепіть їх до свого намету», — додає він. Щоб скористатися принтером, перешліть фотографії, які хочете надрукувати, на смартфон чи планшет (для цього можна підключитися до програми Canon Camera Connect через Wi-Fi або Bluetooth). Потім відкрийте програму Canon Mini Print, яка дозволяє друкувати на принтері Canon Zoemini безпосередньо з телефону. У програмі Canon Mini Print навіть можна додавати фільтри, рамки, малюнки та інші ефекти, щоб зробити зображення, яке надовго запам’ятається вашим друзям.


Автор: Метью Бовен (Matthew Bowen)

Подібна продукція

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутися до всіх порад і прийомів