ВЕСІЛЬНЕ ФОТОГРАФУВАННЯ

Створіть власний весільний альбом, який зберігатимете роками

Створення власного весільного фотоальбому дозволить вам заново пережити цю подію й проявити свої творчі здібності. Дізнайтеся, як це зробити, скориставшись порадами наших експертів.
На столі розкладені весільні відбитки, рука тримає чорно-біле зображення двох наречених, що тримаються за руки та сміються.

Чудовий весільний альбом розповідає про те, як пара провела разом унікальний день, зберігаючи і демонструючи неймовірні спогади для наступних поколінь. Однак замовлення весільного альбому в професіонала може стати додатковим навантаженням для й без того обмеженого весільного бюджету, а також певним чином позбавити пару неймовірних спогадів про свій особливий день. Так чому б не створити його самостійно?

Ханна Міллард (Hannah Millard), також відома як Camera Hannah, працює весільним фотографом з 2010 року й пристрасно бажає зберегти емоції чарівних миттєвостей у моменти їхнього виникнення. Вона відома в усьому світі та отримала цілу низку нагород за свою роботу, яка привела її з будинку в Дербіширі, Англія, в екзотичні місця по всьому світу. Вона також викладає фотографію, проводить семінари на весь день, проводить консультації онлайн та в особистому режимі, а також є ентузіастом рукоділля й називає себе «великим гіком». Тут Ханна ділиться своїми порадами для пар, які бажають створити власний унікальний весільний альбом.

1. Зберіть усі вибрані вами фотографії

Людина тримає саморобний весільний альбом, заповнений фотографіями з прийому. Зверху наклеєні блискучі золоті літери, що утворюють напис PARTY TIME.

«Створення альбомів з фотовідбитками власними силами може стати дуже приємним заняттям, — розповідає визнаний весільний фотограф Ханна Міллард. — Ви також можете створювати спеціальні персоналізовані альбоми в подарунок для друзів і родичів».

Очевидно, що спочатку потрібно зібрати разом всі знімки свого особливого дня — як офіційні, зроблені вашим професійним фотографом, так і неофіційні, зроблені вашою родиною та друзями.

«Більшість весільних фотографів із радістю нададуть вам цифрові знімки високої роздільної здатності, — говорить Ханна. — Вони ідеально підходять для створення власних фотовідбитків і мають бути дуже високої якості. Я використовую камеру Canon EOS R6, а моїми основними об’єктивами для весільної зйомки є Canon EF 24mm f/1.4 L II USM, Canon EF 50mm f/1.2 L USM і Canon EF 100 f/2.8 L Macro IS USM, якими я користуюся через чудовий адаптер кріплення Canon Mount Adapter EF-EOS R, тому я впевнена, що якість знімків буде приголомшливою».

«Я також збираюся придбати об’єктив Canon RF 15-35mm F2.8L IS USM. Його ширококутний діапазон масштабування та широка діафрагма забезпечують більшу універсальність для групових знімків і весільного фотографування в приміщенні».

Оскільки більшість ваших фотографій (якщо не всі) будуть у цифровому форматі, ви зможете зробити весільний альбом за допомогою онлайн-сервісу фотоальбомів, куди ви завантажуєте свої улюблені знімки, а компанія виконає за вас друк і переплетення. Це чудовий варіант для тих, кому є що сказати, але в кого недостатньо часу. Альтернативний варіант — приблизно за ті ж гроші надрукувати й створити альбом самостійно.

2. Призначте побачення зі своїм партнером

Знімок екрана фоторедактора, де показано добірку кольорових і чорно-білих фотографій з весілля.

Вибір улюблених весільних фотографій для альбому — прекрасний спосіб згадати свій знаменний день і пережити особливі спогади.

Людина розкладає на столі весільні відбитки різних розмірів, взявши два з них у руки, щоб роздивитися ближче.

Вибравши із цифрових файлів знімки, що подобаються вам найбільше, роздрукуйте їх. Це допоможе вам зробити максимально точний вибір.

«Я вважаю, що для пари дуже важливо разом переглянути всі весільні фотографії, — говорить Ханна. — Це схоже на побачення, коли ви разом проводите час, заново переживаючи своє весілля. Перегляд фотографій — це також чудовий спосіб зближення, тому що ви разом згадуєте той день. У процесі обговорення ви дізнаєтеся не тільки про те, які знімки є вашими улюбленими, але й про те, які фото значать для вашого партнера більше за все й чому саме. Справа не лише у фотографіях, але і в емоціях, які за ними приховані».

3. Почніть із найбільш необхідного

Жінка додає декоративний куточок до монтажного подання фотографій у саморобному весільному альбомі.

«Весільні прийоми часто дуже барвисті та яскраві, і на них безліч різних джерел світла з різною колірною температурою. Чорні-білі відбитки дозволяють позбутися від занадто яскравих відволікаючих факторів і зосередитися на емоціях моменту, — говорить Ханна. — Але якщо ви поєднуєте на одній сторінці кілька кольорових і монохромних зображень, то краще, щоб їх було кілька обох видів».

При створенні весільного альбому буває складніше вирішити, від чого доведеться відмовитися, ніж що буде включено до альбому.

«Спробуйте почати з обов’язкових знімків, — радить Ханна. — Кожне весілля — це історія дня, в якому є ключові моменти, такі як обмін кільцями, перший поцілунок і підписи в книзі реєстрації шлюбу. Пізніше, уже на святі, ви кидаєте букет і танцюєте перший танець. Усі ці знакові моменти хочеться додати до сюжету. Не менш важливі фотографії, що дійсно з вами розмовляють і повертають вас у той чи інший момент, з якої б причини це не сталося».

4. Передбачте достатньо місця для своїх улюблених знімків

Пара рук розташовує зображення двох наречених, що обіймаються, на першій сторінці зробленого власноруч весільного альбому.

Виберіть для альбому оптимальний баланс великих і маленьких знімків і не забудьте залишити навколо них вільний простір, щоб сторінки не здавалися перевантаженими. Маленькі знімки можна робити навіть на принтерах миттєвого друку, таких як Canon Zoemini S2, з фото, зроблених у день весілля вашими гостями. Якщо йдеться про естетику, також важливо дати кільком найкращим знімкам «вільний простір».

«З обов’язкових знімків краще вибрати три-чотири ключових, — радить Ханна. — Це ваші абсолютні фаворити, і їм обов’язково слід виділити місце в альбомі». Поширена помилка — візуально захаращені сторінки через надто велику кількість зображень, які змагаються за увагу. Окрема сторінка для кожного ключового знімка — це оптимальна комбінація та відчуття балансу. Хороші ключові знімки завдають сильного візуального впливу, утворюють чудову композицію та часто відображають момент, коли все складається ідеально.

«З іншого боку, деякі знімки виглядають краще, коли навколо розкидані інші фото дрібнішого розміру, — продовжує Ханна, — наприклад, фотографії гостей на прийомі в невимушеній атмосфері або людей на танцполі».

5. Не забувайте про адресні плани

Пара рук тримає добірку знімків весільного дня, зокрема фото одного із двох наречених, що обіймаються, і триярусний весільний торт.

Щоб ваш весільний альбом передав усю історію вашого дня, обов’язково включіть до нього адресні плани різних місць, а також зображення фото вами торта, квітів тощо. Ці елементи легко забуваються, і про них вам буде приємно згадати через багато років.

«На весіллях я знімаю багато відео, і для створення фотоальбому застосовуються такі ж правила», — говорить Ханна. — Почніть із кількох «адресних» планів, щоб створити контекст. Фотографії, що показують місце проведення церемонії, створять належно атмосферу. Те ж саме стосується і прийому, якщо він відбувається в іншому місці. Ці кадри можуть не бути вашими улюбленими, але якщо ви їх пропустите, то ризикуєте втратити відчуття свята. Також корисно надати деталей, що довершити атмосферу. Знімки таких речей, як квіти, бланки святкових листівок і запрошень та прикраси для столів, добре поєднуються та створюють пов’язаний візуальний сюжет, якщо ви переміщуєтеся з одного місця в інше».

6. Роздрукуйте вибрані вами знімки

Жінка стоїть перед принтером Canon PIXMA і розглядає щойно віддруковані фотографії.

Принтер серії Canon PIXMA TS7440 ідеально підходить для наречених, які хочуть власноруч створити свій весільний альбом. Він швидко порається із друком, створюючи повнокольорові фотографії розміром 6×4 дюйми без полів усього за 43 секунди.

Навіть якщо ви вирішите замовити оформлення альбому в професіоналів, все одно буде корисно за допомогою описаних вище дій заздалегідь прикинути, як він має виглядати та які фотографії ви використовуватимете. Щоб зрозуміти, як виглядатиме альбом незалежно від того, хто його створюватиме, також дуже важливо побачити його фізичне зображення.

«Перегляд зображень на екрані телефона або комп’ютера не дає уявлення про те, яким вийде весільний альбом. Незалежно від того, чи збираєтеся ви замовити друк альбому в професіоналів або зробити його самостійно, набагато краще зробити фізичні відбитки фотографій, щоб поекспериментувати з ними, — радить Ханна. — Я використовую принтер Canon PIXMA TS7440 і дуже вражена тим, як швидко й легко все відбувається весь процес, а якість фотовідбитків дуже висока. Можна створювати знімки з рамками або без них — обидва варіанти можуть виглядати чудово. Я вважаю, що відбитки без полів краще підходять для друку на білих сторінках, у той час як для кольорових або текстурованих сторінок біле поле навколо знімків створює видимість привабливої рамки».

7. Спробуйте різні види фотопаперу, щоб дізнатися, який вам подобається найбільше

Добірка весільних фотовідбитків і пачки паперу для принтера Canon, розкладені на столі.

Коли справа доходить до вибору паперу для весільних фотовідбитків, Ханна каже так: « Глянсовий, напівглянсовий, лощений і матовий фотопапір мають різний вигляд і відчуття, тому варто спробувати різні варіанти. Для найкращої якості друку також дуже важливо щоразу змінювати налаштування принтера відповідно до паперу, який наразі використовується».

Під час друку знімків для альбому Ханна радить експериментувати з різними видами фотопаперу, щоб зрозуміти, який із них краще підходить.

«Мені подобається можливість спробувати різні види фотопаперу, коли я роблю власні відбитки, — говорить вона. — Глянсовий, напівглянсовий, лощений і матовий види фотопаперу випускається в широкому асортименті, тому ви можете поекспериментувати й знайти те, що вам подобається більше за все. Мій улюблений варіант — напівглянс, який дає дійсно красиві й професійні результати без надмірного блиску. Також добре підходить глянсовий фотопапір, особливо для сторінок із великою кількістю різних дуже барвистих зображень, тому що на них добре проявляються контрастність і насиченість. Матовий папір дає тонший, більш приглушений вигляд.

Переваги самостійного виготовлення відбитків у тому, що можна змішувати й поєднувати папір, підбираючи його для кожного окремого зображення або сторінки».

8. Створіть розкадровку, щоб перевірити розміщення

Добірка весільних відбитків лежить перед відкритим ноутбуком, а за ними жінка розглядає фотографію, яка щойно вийшла з принтера.

«Коли ви визначатимете розмір і розташування фотографій в альбомі, почніть із маленьких відбитків і поступово збільшуйте їх, друкуючи більші копії, якщо і коли це необхідно, — говорить Ханна. — Це заощадить вам час і гроші».

«Щоб зробити свій весільний альбом динамічним і розповісти всю історію, варто створити щось на зразок режисерської розкадровки, — пояснює Ханна. — Почніть із ключових та обов’язкових кадрів, потім додайте адресні плани й розташуйте всі фото у хронологічному порядку. Так ви зможете легко побачити все своє візуальне оповідання цілком разом з усіма прогалинами, які потрібно заповнити. Ви також побачите, де не вистачає балансу — наприклад, забагато знімків із промовами або замало невимушених знімків гостей».

9. Друкуйте професійно

Знімок екрана: портретне зображення в парі з пекучо-помаранчевим текстовим полем зі словами: «Це найкращий день».

«Якщо розмір паперу не відповідає співвідношенню сторін зображення, зверніть увагу на те, як воно обрізано. За допомогою редактора Canon Easy-PhotoPrint Editor ви можете перетягнути зображення в зону попереднього перегляду друку, щоб створити оптимальну композицію», — говорить Ханна.

Людина переглядає весільні знімки на ноутбуці, тримаючи в руці фотографію з того ж весілля. На столі навколо ноутбука лежить ще кілька фотовідбитків.

«Інструмент Auto Photo Fix у фоторедакторі Canon Easy-PhotoPrint Editor може поліпшити якість друку, — говорить Ханна. — Я б порадила роздрукувати дві версії — з корекцією та без неї, щоб ви могли побачити, яка вам більше подобається. Для зображень, які були створені й ретельно відредаговані професійними весільними фотографами, зазвичай краще вимикати корекцію».

«Мені дуже подобається редактор Canon Easy-PhotoPrint Editor, — із захопленням розповідає Ханна. — Коли я планую макет своїх сторінок, я за його допомогою друкую кілька зображень, скажімо, на одній сторінці фотопаперу розміром 10 на 8 дюймів або формату A4, які потім можна наклеїти прямо на сторінку в альбомі. Це дуже допомагає розробляти макети окремих сторінок та поєднувати їх із сусідніми сторінками».

«Надрукувавши кілька невеликих зображень на одній сторінці, ви також заощаджуєте час і сили на їхньому точному вирівнюванні в альбомі, — продовжує вона. — Додаток і програмне забезпечення Canon Easy-PhotoPrint Editor містить безліч готових шаблонів, з яких можна вибрати потрібний. Потім ви можете відтворити ці макети в дизайнерських інструментах компанії з онлайн-друку фотографій, щоб створити свій остаточний весільний альбом. Надруковані фотографії ніколи не пропадуть. Ви можете зберегти їх у себе або подарувати рідним і друзям у рамочці».

10. Проявіть творчий підхід для посилення ефекту

Пара рук розкладає на сторінці чотири композиційні знімки, поруч — сторінка з двома великими фотографіями весільних декорацій.

«Для вклеювання фотовідбитків в альбом добре підходить клейка стрічка, а також прості й декоративні клейкі «фотокуточки», яких існує безліч різних видів, — говорить Ханна. — Інший варіант — двостороння клейка стрічку, що надає сторінці максимально акуратного вигляду». Під час експериментів із макетами для тимчасового кріплення можна використовувати ізоляційну стрічку, що легко відклеюється без пошкодження відбитків».

«Я думаю, що у створенні власного весільного альбому з фотовідбитками, які ви робите вдома, є багато плюсів, — підсумовує Ханна. — Краще всього придбати альбом достатньо великого формату, наприклад зі сторінками 12 на 12 дюймів, де ви зможете легко поєднувати великі й маленькі зображення. Ви можете власноруч додати у весільний альбом найрізноманітніші елементи, як-от листівки-запрошення, особисті побажання й рукописні нотатки, порядок подання страв, пресовані квіти та інші пам’ятні речі.

Зрештою ви можете створити винятково індивідуальний весільний альбом із високоякісними фотовідбитками, які прослужать достатньо довго й передаватимуться майбутнім поколінням. Це дійсно цікаве й на диво недороге заняття порівняно з усіма іншими справами, що пов’язані з весіллям».

Автор: Метью Річардс (Matthew Richards)

Подібна продукція

Схожі статті