ТВОРЧИЙ ДРУК

Друк саморобних наклейок

Від баночок для зберігання до подарункових наклейок — етикетки ручної роботи, створені на принтері Canon, допоможуть вам упорядкувати своє життя, оселю і хобі.
Надруковані саморобні наклейки на зеленій обробній дошці поруч із ножицями й портативним принтером Canon SELPHY Square QX10.

Упорядкування гардеробу, кухонних шаф або приладдя для рукоділля, стильне сервірування столу, фірмові офісні стікери або саморобні подарункові етикетки — наклейки ручної роботи не лише неймовірно корисні, але також є способом виразити свої творчі здібності.

Ми запитали двох майстрів рукоділля та онлайн-авторів, як вони роблять упорядкування стильною і красивою справою за допомогою наклейок. Керолайн Прудхон (Caroline Prudhon) веде блог про рукоділля Linea’s Papers (@lineaspapers), а Летиція Лазергес (Laetitia Lazerges) (@Vert_Cerise) — DIY-блогер, професійний майстер та автор 19 книг із рукоділля і створення речей власноруч.

«Я дуже люблю все впорядковувати — від документів до вмісту моєї комори, тому що це полегшує мені життя та заощаджує час, — говорить Летиція, яка розпочала свій блог про рукоділля у 2007 році. — Етикетки — це найкращий спосіб об’єднати впорядкування й творчість».

Де взяти стікери і як вони можуть допомогти організувати ваше життя

Пляшка прального порошку й банка соди, обидві із саморобними наклейками, на мармуровій стільниці поруч із вазою з квітами та мискою тертого сиру.

Упорядковування — це не завжди приховування. Чому б не спробувати скористатися саморобними етикетками для банок, що допомагають упорядкувати їх на кухонних полицях і стільницях. «Мені подобається таке рішення дизайну інтер’єрів, як відкриті полиці, — розповідає Летиція. — Це красиво виглядає в соціальних мережах та створює невимушений і затишний вигляд». © Летиція Лазергес (Laetitia Lazerges)

Чорні ящики для зберігання в офісі промарковані кольоровими саморобними наклейками.

«Я хотіла впорядкувати речі й прикрасити меблі власним дизайном, — каже Керолайн. — Ця справа буває нудною, тому барвисті етикетки — чудовий спосіб додати в цей процес радості та індивідуальності». © Керолайн Прудхон (Caroline Prudhon)

Затишна впорядкованість оселі й порядок у речах перетворюють інтер’єр на радісний простір, очищують наш розум і позитивно впливають на наше самопочуття. «Упорядкована оселя — це такий відпочинок для розуму, — каже Летиція. — Ви витрачаєте менше часу на пошук загублених речей, і вам не потрібно пам’ятати, де що лежить».

Керолайн, яка з дитинства захоплюється рукоділлям, має невеликий бізнес у своїй майстерні у Франції. Вона вирішила наклеїти етикетки на свої офісні шухляди, щоб додати робочому простору певної індивідуальності. «Мені потрібно, щоб усе було впорядковане й функціональне, але при цьому також красиве й таке, що надихає», — пояснює вона. — Я щиро вірю, що впорядкований простір робить думки яснішими. Упорядкування й прибирання простору допоможе вам бачити все ясніше і відчувати себе продуктивніше. Особисто я завжди відчуваю стрес або паніку під час повсякденних завдань, коли в мене вдома безлад, але щойно я розставлю все по місцях, як ніби настає новий день».

Упорядкування щоденних справ із саморобними наклейками

Надрукована саморобна наклейка з мотивами соняшника й курсивним текстом, що виходить з портативного принтера Canon SELPHY Square QX10.

Виберіть єдиний дизайн і стиль для всіх ваших саморобних наклейок, щоб вони виглядали креативно і в той же час узгоджено. «Курсивний шрифт (який нагадує рукописний почерк) одночасно добре читається й позитивно виглядає», — пояснює Керолайн. © Керолайн Прудхон (Caroline Prudhon)

Рудоволоса жінка наклеює саморобну етикетку на шухляду чорної шафи.

«Найцікавіше — це наклеювання, коли бачиш, як усе стає на свої місця, саме як ти й планувала», — каже Керолайн. © Керолайн Прудхон (Caroline Prudhon)

Перш ніж робити саморобні наклейки, Керолайн радить спочатку зрозуміти, що саме потрібно впорядкувати. «Упорядкування може виявитися непосильним завданням, — пояснює вона. — Тому визначте, що саме має бути у вас під рукою, а що можна приховати. Так ви точно знатимете, які етикетки вам знадобляться та скільки їх має бути, і зможете насолодитися процесом їхнього виготовлення, не замислюючись про зайві речі».

«Вам також знадобиться міцна плівка, яка витримую вплив сонця, води й часу, — продовжує вона. — «Щось, до чого можна торкатися брудними руками й що не доведеться часто міняти».

Летиція погоджується, що спочатку потрібно поставити собі певні запитання, перш ніж розроблювати дизайн. «Наклейки якого типу вам потрібні? Який має бути їхній розмір? Розмір, форма і тип контейнера визначатимуть дизайн вашої етикетки», — говорить вона.

Як розробити дизайн саморобних наклейок і стікерів

Рудоволоса жінка використовує програму Canon SELPHY Photo Layout на своєму телефоні. Перед нею на столі стоїть принтер Canon SELPHY Square QX10.

Керолайн створила свої наклейки за допомогою програми Canon SELPHY Photo Layout, яке чудово працює з її принтером SELPHY Square QX10. «Гнучкість налаштувань ідеально підходить для створення красивих наклейок, — розповідає вона. — Це дуже просто й приємно». © Керолайн Прудхон (Caroline Prudhon)

Надрукована саморобна наклейка з фразою «Це твоє», причеплена до офісного обладнання.

Керолайн каже: «Мені подобається гнучкість макета: можна робити етикетки меншого розміру, не витрачаючи папір. Я зробила в програмі кілька унікальних наклейок й додала на них надихаючі цитати». © Керолайн Прудхон (Caroline Prudhon)

«Зазвичай буває потрібно кілька наклейок, тому не хочеться витрачати надто багато часу на виготовлення кожної з них», — каже Керолайн.

Ви можете створити власний дизайн або знайти готові шаблони наклейок для завантаження й друку в програмі Canon Creative Park, яке містить безкоштовні ресурси для паперової творчості для принтерів Canon. У програмі є безліч гнучких шаблонів для паперового рукоділля, які можна персоналізувати за допомогою тексту й власних зображень — наприклад, стікери з посланнями або малюнки в японському стилі, тож просто знайдіть відповідну категорію, щоб побачити приклади.

Летиція каже, що їй цікаво експериментувати з контрастом і різними розмірами та стилем шрифту, що дозволяють дійсно персоналізувати свої речі. «Не забудьте додати головне, але намагайтеся не захаращувати етикетку завеликою кількістю тексту, — каже вона. — Не бійтеся білого простору. Грайте з контрастом. Використовуйте різні шрифти — максимум два або три — різного розміру й товщини, щоб привернути увагу. Поекспериментуйте і додайте у свій дизайн креативних ноток за допомогою кольорів, малюнків і графіки».

Як друкувати саморобні етикетки

Лист саморобних наклейок, що виходить із принтера, поряд із ножицями й вирізаними наклейками, а також кришка контейнера для косметики з надрукованою етикеткою.

Принтер Canon PIXMA TS7440 — ідеальний бездротової домашній прилад для художніх проектів, який дозволяє друкувати на будь-яких художніх носіях. © Летиція Лазергес (Laetitia Lazerges)

Пачка паперу для принтера на робочому столі поруч із листом надрукованих саморобних наклейок і кількома малими контейнерами для косметики з надрукованими етикетками.

«Мені подобається використовувати фотопапір, — каже Летиція. — Глянсове покриття просто чудове й виглядає професійно». © Летиція Лазергес (Laetitia Lazerges)

Коли етикетки створені, настає найцікавіше — їхнє втілення в життя у друкованому вигляді. Летиція використовувала принтер Canon PIXMA TS7440, друкуючи етикетки просто зі свого телефона за допомогою програми Canon PRINT, яке працює з більшістю принтерів із підтримкою Wi-Fi. «Мені подобається можливість бездротового друку, а якість ідеальна для демонстрації яскравих кольорів», — говорить вона.

Canon PIXMA TS7440 сумісний із цілою низкою різних художніх носіїв, і Летиція використала офісний папір Canon Red Label Superior та глянсовий фотопапір Canon Photo Paper Plus Glossy II для своїх подарункових етикеток і наклейок для косметики, що ідеально підходять для таких предметів, як баночки.

Керолайн скористалася для своїх наклейок портативним принтером Canon SELPHY Square QX10, який дозволяє отримувати насичені й деталізовані відбитки квадратного формату з клейкою зворотньою поверхнею. «Я скористалася моделлю Canon SELPHY Square QX10 і надрукувала чотири етикетки на аркуші паперу, — пояснює вона. — Вийшло ідеально — кольори яскраві й насичені, чорнила сохнуть миттєво, і їх було легко вирізати».

Canon SELPHY CP1300 — ще один чудовий принтер з Wi-Fi для виготовлення мініатюрних стікерів для дому. Швидкий і портативний, він ідеально підходить для друку на різних носіях — від відбитків лабораторної якості до саморобних наклейок, а також сумісний з програмою SELPHY Photo Layout.

Ви також можете створювати саморобні наклейки за допомогою Canon Zoemini S2, кишенькового фотопринтера 2-в-1, або миттєвого принтера Canon Zoemini. Обидві моделі сумісні з папером для круглих наклейок Canon ZINK 1.3« Pre-Cut Circle Sticker Paper, тому ви зможете створити дизайн, роздрукувати й наклеїти етикетку в одну мить. Використовуйте програму Canon Mini Print, щоб додати індивідуальності своїм наклейкам, надрукованим на Canon Zoemini.

Створення саморобних наклейок і пакування для подарунків

Телефон із програмою Canon SELPHY Photo Layout на столі поруч із портативним принтером Canon SELPHY Square QX10 і браслетом ручної роботи.

Безкоштовна програма Canon SELPHY Photo Layout дає можливість додавати фільтри, текст і графіку, тож ви можете налаштувати наклейки відповідно до свого проекту, чи то баночки або етикетки на подарунки, а потім роздрукувати їх просто з телефона на принтері Canon SELPHY Square QX10. © Керолайн Прудхон (Caroline Prudhon)

Принтер стоїть на столі поруч із набором надрукованих наклейок і подарункових етикеток, прикрашених стрічкою.

Саморобні наклейки чудово підходять для подарунків ручної роботи. «Подарунки — це спосіб показати своїй родині, друзям і родичам, що вони вам небайдужі, — каже Летиція. — Витратьте час на красиве пакування — часто саме останні штрихи привертають увагу». © Летиція Лазергес (Laetitia Lazerges)

Вкласти час і турботу в пакування — це чудовий спосіб створити посмішку на обличчі друга, вручаючи йому подарунок. Чому б не додати етикетку ручної роботи? У Creative Park є безліч чудових варіантів, якщо ви шукаєте натхнення, зокрема подарункові етикетки та аксесуари для пакування.

«Пакування — одна з моїх улюблених частин подарунку, — каже Керолайн. — «Щоб зробити його розгортання частиною процесу, я люблю прикріплювати декоративні деталі, наприклад красивий шнур та етикетку з ім’ям. Ви можете зробити наклейку й прикрасити її малюнком або кумедною підказкою про подарунок», — додає вона.


Автор: Лорна Докерілл (Lorna Dockerill)

Пов’язана продукція

Схожі статті