Father piggybacks son through field

Використання природного освітлення

Якщо ви знімаєте портрети на вулиці та намагаєтеся зафіксувати атмосферу дня в місті або настрій літнього вечора, скористайтеся перевагами природного освітлення. Вправно використовуючи його, ви створюватимете справді неповторні фотографії. До того ж для цього не потрібне жодне додаткове обладнання.

Правильно виберіть час зйомки

Природне освітлення змінюється впродовж дня та залежить від погоди. Тож добре проаналізуйте все, перш ніж почати. Зрештою, не потрібно прокидатися рано вранці, щоб зняти річку на сході сонця, якщо кращий кадр можна отримати на заході.

У сонячний та ясний день світло може давати відносно тепліший вигляд уранці, різкіший опівдні та м’якший увечері. Тож, якщо маєте час, спробуйте зняти один і той самий сюжет тричі протягом дня, щоб порівняти освітлення й вибрати найкращий варіант.

Уникайте прямого світла на портретах

Прямі сонячні промені опівдні можуть утворювати різкі тіні, які напевно не прикрасять людину на фото. Тому в сонячний день спробуйте розташувати об’єкт зйомки в тіні або зачекайте кілька годин, доки світло не пом’якшає. Щоб ефективно розсіяти різке світло, можна розташувати людину, яку ви знімаєте, позаду будівлі або під деревом. Крім того, ви можете скористатися спалахом удень, щоб приглушити яскраве світло.

Не проґавте «золоті години»

Годину до заходу сонця та годину після його сходу називають чарівними або золотими. Професійні фотографи знають, що саме в цей час світло найсприятливіше. Коли сонце ще низько, бокове світло утворює довгі тіні та огортає все теплим сяянням. Це ідеальне рішення для зйомки портретів у місті або відтворення краси природи чи віддзеркалень у воді.

Керування балансом білого камери

Іноді світло має золотистий, ніби рум’яний відтінок. Іноді воно здається холодним, наче синім. Природна властивість людського ока однаково сприймати кольори за різного освітлення лягла в основу технології балансу білого. Це дає змогу налаштувати вплив освітлення та відкоригувати тони світла навколишнього середовища. У такий спосіб можна компенсувати надто холодне або надміру тепле світло.

У більшості цифрових дзеркальних, бездзеркальних і покращених компактних камер Canon доступні сім стандартних значень балансу білого. Параметр «Автоматичний баланс білого» за замовчуванням використовується за звичайного освітлення. У сонячний день виберіть режим «Денне світло». Також є режими для зйомки в хмарний день, у тумані або в затінку. «Розжарювання» та «Флуоресцентне» врівноважать кольори під час зйомки в приміщенні.

Дуже корисно зробити кілька кадрів із різними значеннями балансу білого й порівняти результати. Так ви переконаєтеся, що не втрачаєте потрібні характеристики кольорів.

Зробіть рефлектор для відбиття природного світла

За допомогою рефлектора можна легко спрямувати природне світло на об’єкт зйомки. Вам не потрібно йти до фотокрамниці. Здебільшого потрібний ефект можна отримати за допомогою великої білої, сріблястої чи золотистої дощечки або фольги, прикріпленої до аркуша картону.

Випробовуйте різні варіанти

Експериментуючи з природним освітленням, ви зрозумієте, як воно впливає на вашу роботу, яке світло вам подобається найбільше та які фото ви отримаєте. Опанування мистецтва роботи зі світлом може зайняти деякий час, тож насолоджуйтеся процесом. Виходьте й знімайте в незвичних умовах освітлення та за будь-якої погоди, пори року й часу дня.