carousel at night

Закарбовуйте найдрібніші деталі навіть за слабкого освітлення

Вечірні сутінки — чарівний час. У ці хвилини починаються різні заходи й фестивалі, темп міського життя змінюється, а у фотографа з’являються цікаві можливості. Проте ввечері зафіксувати дрібні деталі доволі складно, особливо якщо ви використовуєте камеру смартфона.

Освітлення недостатнє, якщо отримати різкі, деталізовані знімки на цифровій дзеркальній, бездзеркальній або покращеній компактній камері неможливо без ручного налаштування.

Використовуйте широку діафрагму для різкіших зображень

Якщо в камері є режим ручної зйомки (так званий режим Av в камерах Canon), ви можете настроїти отвір діафрагми. Від цього залежить, скільки світла потраплятиме в камеру. Що більше світла проникатиме в об’єктив, то коротшою може бути витримка. Коротка витримка зменшує ймовірність розмиття об’єкту, що рухається. Для таких об’єктів бажано встановлювати витримку 1/125 секунди або меншу. Якщо об’єкт нерухомий, а освітлення слабке, спробуйте наблизитися до значення 1/60, наскільки це дозволять налаштування діафрагми.

Якщо ви знімаєте портрети вдосвіта або міські сюжети в сутінках, максимально відкрийте діафрагму,

тобто виберіть найменше діафрагмове число. Доступне значення залежить від властивостей вашого об’єктива. У багатьох випадках це f/3.5. Для деяких об’єктивів можна встановити менше діафрагмове число, як-от f/2.8 або f/1.4. Додатковою перевагою широкої діафрагми є утворення малої глибини різкості, що дає змогу виокремити об’єкт зйомки на розмитому фоні.

Збільшення значення ISO покращує світлочутливість

Якщо навіть за широкої діафрагми вам здається, що зображенню бракує яскравості, спробуйте збільшити значення ISO. Цей параметр впливає на чутливість сенсора камери до світла. Це корисно під час зйомки вночі без спалаху.

Що вище значення ISO, то чутливіший сенсор до світла. Цифрові дзеркальні, бездзеркальні та покращені компактні камери Canon мають великі сенсори, що фіксують зображення, тож знімки за високих значень ISO різкіші, ніж у разі використання менших сенсорів (наприклад, у камерах смартфонів). Виберіть 800 одиниць ISO, а потім збільште це значення за потреби. При цьому ви можете помітити «шум» або зернистість зображення, проте більшість цифрових дзеркальних, бездзеркальних і покращених компактних камер дають змогу отримувати приголомшливі результати за чутливості 1600 або 3200 одиниць ISO.

Серійна зйомка збільшує шанси на отримання ідеального знімка

У режимі безперервної зйомки (так звана серійна зйомка на деяких камерах) можна записати послідовність зображень за кілька десятих секунди. Це зручно, якщо потрібно зняти об’єкт, що рухається, або спіймати важливий момент. Тож активуйте цей режим, якщо ваша камера підтримує його. Це збільшить ваші шанси отримати чудовий динамічний знімок у сутінках.

Перевірте різкість фотографій

Переглядаючи фото, створені в сутінках, на РК-екрані камери, обов’язково збільште зображення, щоб перевірити різкість. Кадри мають бути у фокусі, достатньо різкі, без помітної зернистості або розмитості. Якщо вам здається, що знімки недостатньо якісні для друку або редагування, доведеться зробити нові. Коли ви повернетеся додому, буде запізно!