Long exposure lights

Яскравий фон, навіть за умов зйомки при слабкому освітленні.

Цього разу ми завітали до Найджа Левантермана (Nige Levanterman), який спеціалізується на нічній зйомці та може передати енергію кольорів нічного міста. За допомогою налаштувань експозиції та коригування контрасту, Найдж створює дивовижні та неймовірно яскраві історії.

Найдже, розкажи нам, звідки береться твоя пристрасть до фотографії?

Переїхавши на роботу в Лондон, я прагнув дослідити місто і познайомитися з ним ближче, тому вибрав для цього фотографію. Я почав знімати на свій мобільний телефон. Однак мені хотілося спробувати фотографувати в умовах слабкого освітлення з тривалою експозицією, а я буквально вичерпав усі можливості мобільного пристрою. Так я перейшов на дзеркальну камеру.

Я не ходив на спеціальні курси, а отримував основні знання з навчальних програм на YouTube і прислухався до свого внутрішнього голосу. Я багато тренувався, самовдосконалювався, щоб досягти того рівня майстерності, який я маю зараз.

Чим тебе так приваблює зйомка в умовах слабкого освітлення?

Мені подобається фіксувати рухи об’єктів і контрастність яскравих вогнів вночі. Через енергію потоків транспорту, людей і кольорів, я намагаюся надихнути життя у свої сюжети.

Найдже, ти часто використовуєш тривалу експозицію, розкажи нам, як ти це робиш?

Тут першочергове значення має вибір місця, з якого ведеться зйомка. У нього має бути оптимальний кут і відстань від потоку транспорту, а також стійка поверхня, оскільки кожен зайвий рух призведе до розмитості фотографії. Знімаючи відомі або популярні місця, слід також враховувати можливість того, що вам заважатиме натовп людей.

Якщо мова йдеться безпосередньо про фотографування, встановіть на штатив камеру з об’єктивом із найменшою діафрагмою, сфокусувавши його на середній частині кадру. Потім перейдіть у ручний режим і для тривалої експозиції виберіть низьку швидкість витримки (5–30 секунд).

Фотографам, які лише починають відкривати для себе тривалу експозицію, я рекомендую використовувати налаштування «Пріоритет діафрагми» — з ним камера зробить половину роботи. Отже, вибравши пріоритет витримки, встановіть для діафрагми значення F14, а для ISO — 100. Камера автоматично визначить тривалість експозиції, і, якщо це значення не перевищуватися 30 секунд, ви отримаєте знімок доволі високої якості.

@Nige Levanterman

Яким комплектом Canon ти користуєшся для фотографування в умовах слабкого освітлення?

Зараз у мене їх три. Перший — Canon EOS 5DS R, незамінний для сповільненої зйомки, з ним можна конвертувати 50-мегапіксельні фото у відео 8k. Також є Canon EOS 5D Mark IV і новий Canon EOS R. Якщо говорити про об’єктиви, я рекомендую F2.8 — вони дуже ефективні за слабкого освітлення і вночі дозволяють створювати набагато чіткіші кадри. Крім того, з об’єктивом F2.8 або навіть F1.4, і без штатива у вас вийдуть пристойні фотографії в режимі тривалої експозиції.

Ти застосовуєш післяобробку знімків. Щоб ти порадив початківцю в редагуванні фотографії?

Надмірне насичення — найпоширеніша помилка, якої не вдалося уникнути і мені. Під час подальшої обробки не захоплюйтеся цією функцією, дбайте про реалістичність вашої фотографії.

На жаль, короткого й легкого шляху отримання навичок редагування не існує. Отже, якщо ви ніколи не працювали із засобами післяобробки, спочатку поекспериментуйте з можливостями, які пропонують ці програми. На YouTube ви знайдете безліч безкоштовних курсів, що підійдуть для вашого рівня.

Ваша найголовніша мета — знайти власний стиль. Використовуйте роботи інших для натхнення, але уникайте копіювання.

Які твої улюблені місця для нічної зйомки, чому вони тобі подобаються?

Мене ваблять місця з великою кількістю людей, транспорту та вогнів. Саме тому я люблю сезон свят. Цей час завдяки святковій ілюмінації, ярмарковій метушні й різноманітним декораціям є ідеальним для фотографування в умовах слабкого освітлення.

@Nige Levanterman

Якими будуть твої 3 основні поради з опанування зйомки в умовах слабкого освітлення?

Знадобиться якісний штатив. Для забезпечення чіткості знімка камера має бути абсолютно нерухомою, оскільки випадковий рух є причиною розмитості на фото.

Вибравши об’єкт для зйомки, переходьте на ручний режим фокусування, так камера не буде тримати фокус на інших рухомих елементах кадру, як-от машинах чи людях, що проїжджають або проходять повз. Для цього виберіть точку фокусування, не до кінця натисніть спуск камери і вручну прокрутіть кільце фокусування об’єктива.

Отримавши основні навички в області фотографування в умовах слабкого освітлення, ви можете інвестувати у нові об’єктиви. Вони оновлять ваш стиль і допоможуть розвиватися надалі. Перш ніж змінити свою першу дзеркальну камеру, у мене було чотири об’єктиви.

Найдже, поділися своїми планами на майбутнє?

Я завжди в пошуку нових ідей. Я поставив собі за мету бути іншим, саме тому мої знімки великої кількості знакових будівель вирізняються індивідуальним стилем. Отже, моїм майбутнім буде невпинний рух уперед, крокування в ногу з часом і оперативне реагування на вимоги соціальних мереж.

@Nige Levanterman


Рекомендовані набори

Canon EOS 2000D

Canon EOS M50Написано Сашою Ньюбері (Sasha Newbury)