Woman Portrait Photography

Об’єктиви для портретної фотографії

Поняття портрету

Фотографи-портретисти стикаються з численними вимогами: від натуралізму групових знімків родини до професіоналізму портретів облич. Зрештою всі знімки різні, тож вибираючи комплект, слід брати до уваги стиль.


Щоб вибирати оптимальний об’єктив для свого задуму, потрібно розбиратися в різних стилях портретної зйомки.

Man Portrait Photography

Класичні портрети

Зазвичай, класичний портрет — це композиція з голови та плечей, але цим поняттям також позначають численні варіації: від професійної зйомки облич до відтворення внутрішнього світу моделі. Утім, класичні портрети, як правило, знімаються на певній відстані від об’єктів зйомки, щоб вони не почувалися ніяково. Ідеальним для цього типу фотографії буде об’єктив із фокусною відстанню близько 85 мм і великою діафрагмою (від f/1,2 до f/2,8). Об’єктив із такою фокусною відстанню дає можливість працювати зі зручної відстані й згладити перспективу. Велика діафрагма також дає змогу працювати в умовах слабкого освітлення, відокремлюючи об’єкт від фону завдяки малій глибині різкості. Такий самий ефект забезпечують стандартні варіооб’єктиви із великою діафрагмою.

Man Portrait Photography

Повсякденність

Щоб фотографувати людей у природному оточенні вам знадобиться об’єктив, який дає змогу знімати великі плани з відстані. Ідеальним буде варіооб’єктив із діапазоном фокусних відстаней 70–200 мм (зйомка в довгофокусному положенні), оскільки він допоможе наблизити об’єкт у кадрі, не турбуючи його в природному оточенні.

Natural Moment Capture

Мода

Фотографія в сфері моди дуже розмаїта, тож украй важливо знати, що саме потрібно знімати. Якщо необхідно відтворити на знімку весь наряд моделі й водночас мати змогу знімати портрети, для ідеальним буде варіооб’єктив із діапазоном фокусних відстаней 24–70 мм. Об’єктив цього типу має досить великий діапазон фокусних відстаней для портретної зйомки й водночас досить широкий кут, щоб знімати об’єкти в їхньому оточенні. Об’єктиви з більшою фокусною відстанню, наприклад 70–200 мм чудово підходять для дефіле, у той час як макрооб’єктиви можна використовувати, щоб знімати вигадливі деталі ювелірних виробів і одягу.

Fashion Woman Photography

Групи

На групових знімках може бути зображено від трьох до трьохсот осіб у найрізноманітніших умовах. Потрібний тип об’єктива залежить від кількості людей, яких потрібно вмістити в кадр. Що більша група людей, то ширококутніший об’єктив вам потрібен. Ширококутний об’єктив із діапазоном фокусних відстаней 16–35 мм (повний кадр) дасть змогу з легкістю вмістити в кадр усіх відразу, у той час як для невеликих груп вистачить і стандартного об’єктива для портретної зйомки з фіксованою фокусною відстанню в діапазоні 30–85 мм.

Girls Group Photography

Портрети в оточенні

Щоб фотографії краще відтворювали історію життя об’єкта зйомки, їх треба робити в природному оточенні. Для цього можна скористатися ширококутним об’єктивом, що збільшує поле огляду й дає змогу захопити в кадр більше оточення об’єкта. Утім, ширококутні об’єктиви можуть спотворювати фізичні зв’язки між об’єктами, проте якщо знати про це й враховувати їх вплив на знімок, можна створити стилістичні ефекти, яких просто неможливо досягти жодним іншим чином.

Environmental Portrait Photography

Вибір об’єктива відповідно до камери

Об’єктиви Canon EF-S призначено виключно для фотокамер із сенсором APS-C, як-от EOS 760D. Вони не сумісні з повнокадровими моделями, зокрема серії EOS 5D.


Об’єктиви EF можна використовувати з будь-якою фотокамерою серії EOS, але з моделлю EOS типу APS-C кут огляду буде еквівалентний об’єктиву повнокадрової фотокамери, фокусна відстань якого більша в 1,6 раза. Наприклад, якщо об’єктив EF 50mm f/1.8 STM використовується з фотокамерою EOS 760D, він дає кут огляду, еквівалентний об’єктиву 80 мм повнокадрової камери.

Shot On A Full Frame Sensor

Відстань 100 мм, повнокадровий сенсор

Shot On An Aps-C Sensor

Відстань 100 мм, сенсор APS-C

Важливість фокусної відстані

Для приголомшливих портретів підійде варіооб’єктив або об’єктив із фіксованою фокусною відстанню в довгофокусному діапазоні. Зйомка з великою фокусною відстанню дає змогу красиво заповнити кадр із комфортної для вас і об’єкта зйомки робочої відстані.


Об’єктиви EF можна використовувати з будь-якою фотокамерою серії EOS, але з моделлю EOS типу APS-C кут огляду буде еквівалентний об’єктиву повнокадрової фотокамери, фокусна відстань якого більша в 1,6 раза. Наприклад, якщо об’єктив EF 50mm f/1.8 STM використовується з фотокамерою EOS 760D, він дає кут огляду, еквівалентний об’єктиву 80 мм повнокадрової камери.

Focal Length Photography

24 мм

Focal Length Photography

85 мм

Важливість діафрагми

Фотопортрети зазвичай виглядають найкраще, якщо їх знято з малою глибиною різкості, оскільки це допомагає відокремити об’єкт від фону. Таку малу глибину різкості забезпечують об’єктиви із великою діафрагмою (меншим діафрагмальним числом), тому фон на знятих ними зображеннях виглядає розмитішим.


Зверніть увагу, що фон на зображенні зліва значно м’якший, тож риси дівчини здаються виразнішими. Особливо якщо порівняти із зображенням праворуч.

F/1.8 Aperture F/2.8 Aperture F/5.6 Aperture

Зйомка портретів в умовах слабкого освітлення додає стилістичний елемент до зображення й допомагає відтворити особистість об’єкта. Для кращих результатів можна вибрати варіооб’єктив або об’єктив із фіксованою фокусною відстанню, але він неодмінно має бути з максимально відкритою діафрагмою, щоб захоплювати якнайбільше доступного світла. Що менше світла, то більша діафрагма потрібна. Якщо на об’єктиві можна встановити діафрагму f/1,8, він захопить приблизно в 4 рази більше світла, аніж із діафрагмою f/3,5, а це величезна різниця.

Вибір правильного об’єктива

Узявши це до уваги, слід подумати про те, що важливо для цього знімка.


  • Потрібні гнучкі можливості, щоб змінювати композицію кадру, помітивши вдалий момент? Тоді радимо вибрати варіооб’єктив.
  • Знімаєте в умовах слабкого освітлення? Тоді вам знадобиться найбільша діафрагма, щоб захопити якнайбільше доступного світла. Об’єктиви з фіксованою фокусною відстанню часто мають найбільші діафрагми, у той час як варіооб’єктиви з фіксованою діафрагмою, як-от EF 24-70mm f/2.8L II USM, забезпечують додаткову гнучкість.
  • Бажаєте отримати розмитий фон із м’якими текстурами? Тоді вам знадобиться об’єктив із більшою діафрагмою, що забезпечить меншу глибину різкості, зробивши фон розмитішим.

Мистецтво зйомки приголомшливих портретів

Будь-які портрети виглядають найкраще, коли моделі розслаблені й не намагаються позувати. Проте для цього не досить просто вибрати фотогенічну модель або зручне розташування. Враховуючи наведене далі поєднання чинників, ви зможете щоразу отримувати чудові результати.

Освітлення

Щоб доповнити образ моделі, як у студії, так і на виїзді можна використовувати різні стилі освітлення. Зокрема, знімати в різний час доби, використовувати відбивач, щоб підкреслити риси об’єкта, тощо.

Lighting Photography

Композиція

Ви повинні спланувати, як заповнити кадр зображенням об’єкта. Не обмежуйтеся лише третиною кадру, особливо коли знімаєте великим планом. Експериментуйте, щоб побачити, як можна було б заповнити кадр у цікавий спосіб.

Composition Photography

Фон

Плануючи зйомку портрету, важливо враховувати фон кожної сцени. Радимо використовувати барвистий фон зі структурами, які пасуватимуть до вашого об’єкта, але не відволікатимуть уваги.

Background Portrait
Girl Making Bubbles

Професійний вибір для портретної зйомки

EF 85mm f/1.2L Il USM

Цей об’єктив серії L призначений для фахівців із портретної зйомки й забезпечує виняткову ефективність, зокрема в умовах слабкого освітлення, завдяки діафрагмі f/1,2. Його оснащеного високоточною асферичною лінзою та 8-пелюстковою діафрагмою, які забезпечують неймовірно різкі зображення з красиво розмитим фоном і надзвичайно малою глибиною різкості, що ідеально підходить для творчого портрета.

Докладніше

Ef 85Mm F/1.2L Ii Usm

Вам також може сподобатися...