Stef Michalak crouching on a path with a Canon EOS M50 to film his son's first ride on a balance bike.

ТЕХНІКИ ВІДЕОЗЙОМКИ

Дорогоцінні моменти життя: родинна зйомка

Стеф і Ханна Міхалак називають себе «родиною з Бата, що знімає відео». У серії кінематографічних відеороликів, що принесли парі популярність (з моменту реєстрації в YouTube у 2012 р. щотижневі влоги родини Міхалак привернули увагу 276 000 підписників і зібрали понад 43 мільйонів переглядів), вони розповідають свою історії виховання дітей.

Хоча у відеороликах можна бачити справжні й щирі моменти з їхнього життя, вони є результатом ретельного планування, зйомки й редагування — процесу, який Стеф удосконалив методом проб та помилок і багаторічною практикою.

Для Стефа й Ханни ця важка робота себе виправдала. Адже вони не тільки стали успішними відеоблогерам на YouTube, але й зняли безліч чудових відео, які вони зможуть переглядати й через багато років. Як говорить Стеф: «Насправді докладені зусилля виправдовуються, адже цінність таких відео для родини неможливо переоцінити. 20 років потому ви ніколи не скажете, що жалкуєте про той день, коли скомпонували кадри й зробили це прекрасне відео. Причина того, що для збереження спогадів ми використовуємо відео, а не фотографії, полягає в тому, що тільки відео дозволяє нам мандрувати в часі».

Родина Міхалак починала працювати з простою компактною камерою, але з тих пір, як вони розширили свій комплект обладнання професійними камерами, основним інструментом для зйомки моментів їхнього життя стала камера Canon EOS M50 — відмінна універсальна бездзеркальна камера в компактному корпусі, яка підтримує зйомку 24,1-мегапіксельних фотографій і відео формату 4K Ultra High Definition.

«Вам потрібна така камера, як Canon EOS M50. Вона стане вашим основним робочим інструментом, і її дуже просто використовувати: включіть камеру, установіть режим знімання відео, можливо, витратьте пару секунд, вносячи зміни в меню, і все готово», — розповідає Стеф.

Дізнайтеся, як Стеф знімає відео про те, як його молодший син вчиться їздити на велосипеді, і пропонує кілька порад, як зробити перші кроки у відеозйомці.

1. Цікавий ракурс

Stef Michalak holding a Canon EOS M50 camera at floor level to film his son's first ride on a balance bike.
Експериментуйте зі зйомкою під різними кутами — це відмінний спосіб додати різноманітності вашим відеороботам. Стеф пропонує переміщувати камеру, щоб поліпшити композицію та зробити захоплююче кінцеве відео.

Якщо вам зручніше робити фотографії, ніж знімати відео, не бійтеся спробувати щось нове. Ви можете ефективно використовувати всі свої навички композиції фотографій під час зйомки відео. «Я думаю, що важливо підходити до кадру, як до фотографії, — каже Стеф. — Власне кажучи, у вас є крихітне вікно, через яке ви дивитися на величезний світ, і вся справа в тому, як ви розміщуєте це вікно, щоб ідеально закарбувати той чи інший момент. Іноді потрібно зробити крок вліво або вправо чи перемістити камеру вниз або вгору, щоб поліпшити композицію і привернути увагу глядача до об’єкта».

«Люди зазвичай тримають камеру на рівні очей, але важливо спробувати знімати з різними ракурсам, — додає він. — Коли ви знімаєте дітей, наприклад, важливо опустити камеру до їхнього рівня. Значну частину часу я присідаю, сиджу або лежу. Зручність камери Canon EOS M50 полягає в тому, що вона оснащена сенсорним екраном зі змінним кутом нахилу, тому ви можете тримати камеру на низькому рівні й просто нахиляти екран, щоб відстежувати об’єкт знімання. Я також радив би використовувати функцію відображення ліній сітки, які допоможуть вам скомпонувати знімок».

Програму Canon Camera Connect, яка дозволяє підключити камеру до пристрою iOS або Android, також можна використовувати для знімання з незвичайних ракурсів, оскільки за її допомоги ви можете налаштовувати фокусування під час зйомки, не торкаючись камери.

Схожі статті
Vlogger Matt Adlard sat at a kitchen table filming a video on the EOS M50 Mark II.

СТВОРЕННЯ ВІДЕОБЛОГУ

Найкращі камери Canon для створення відеоблогів

Ці чудові камери Canon для відеоблогу допоможуть вам легко почати вести власний влог й мають багато налаштувань, які дозволять вам створювати приголомшливі відео.

Print family life story

ТВОРЧИЙ ДРУК

Надрукуйте історію своєї родини

Друкуйте та створюйте вироби із фотографій дорогоцінних моментів вашого сімейного життя.

Geoff shooting the video from top with EOS 80D.

ТЕХНІКИ ВІДЕОЗЙОМКИ

Дізнайтеся, як створити свій перший короткий фільм

У вас є цікава історія, яку ви хотіли б розповісти? Чому б не зробити з неї короткий відеофільм. Ознайомтеся з кількома порадами, що допоможуть вам у цьому.

2. Знімання без тремтіння

Stef Michalak helping his son hold onto the handles of his balance bike. Stef's EOS M50 is resting on the arm of a bench.
Нікому не подобаються розмиті зображення, і є кілька способів боротьби з тремтінням камери, наприклад, можна установити камеру на що-небудь стійке, придбати штатив або використовувати об’єктив із стабілізатором зображення.

Для того щоб уникнути ефекту тремтіння в кадрі й забезпечити професійну якість відзнятих матеріалів, важливо підтримувати камеру та об’єктив так, наче ви робите знімки. «Переконайтеся, що ви тримаєте камеру обома руками, і притисніть лікті до боків, — каже Стеф. — І обов’язково придбайте штатив. Якщо ви працюєте з такою легкою камерою, як Canon EOS M50, те, що ви використовуватимете, не має бути великим і важким».

«Звертайте увагу на все, що ви можете використовувати для встановлення камери, наприклад установіть камеру на дверях і повільно відкривайте їх, щоб досягти плавності руху. У минулому я навіть установлював камеру на таймері для варки яєць, що повільно обертався, а потім прискорював відео».

З об’єктивом Canon зі стабілізатором зображення (IS), таким як Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM, знімати без тремтіння значно простіше. Але також є можливість для цифрового виправлення тремтіння камери, навіть якщо ви використовуєте об’єктив без стабілізатора зображення.

3. Фокус на обличчях

A portrait of Stef Michalak's youngest son Rufus.
Камера Canon EOS M50 оснащена функцією автофокусування з визначенням обличчя та відстеженням, і це означає, що утримувати фокус на рухомих об’єктах тепер стало простіше, ніж коли-небудь раніше, — це ідеальний варіант для зйомки сімейного дозвілля.

Стеф рекомендує використовувати функцію автофокусування з визначенням обличчя та відстеженням, що є в камери Canon EOS M50, для автоматичного фокусування на рухомих об’єктах. «Ця функція встановлена майже на всіх моїх камерах Canon. Результат просто приголомшливий, особливо коли знімаєш непосидючих дітей. Ви можете повністю на неї покладатися, і це означає, що коли ви зніматимете, у вас буде однією турботою менше».

Багато камер Canon оснащені технологією автофокусування Dual Pixel CMOS — пікселі на поверхні сенсора камери подвоюються у вигляді дискретних точок автофокусування для ще більш швидкого й точного відстеження. На камерах Canon EOS M50 ця функція активується під час запису у форматі Full HD, що чудово підходить, коли ви не бажаєте витрачати багато часу на редагування або коли у вас мало місця для зберігання файлів. Технологія автофокусування Dual Pixel CMOS пропонує до 143 точок автофокусування (залежно від використовуваного об’єктива) з відстеженням обличчя і об’єкта. Вибір точки фокусування дозволяє, особливо під час зйомки оглядового відео, при перетягуванні пальця по сенсорному екрану, змінити точку автофокусування або створити професійний ефект фокусування.

4. Висока частота кадрів під час знімання динамічних сцен

Stef Michalak's eldest son, Grayson, riding a scooter over a bridge in a park.
Стеф зазвичай знімає з максимально можливою частотою кадрів, тому він може фіксувати в кадрі більше деталей і створювати уповільнені відеоролики.

Перед початком зйомки необхідно вибрати частоту кадрів для розміру відеозапису. Тобто визначити кількість кадрів, які записуються в секунду. Зйомка з більш високою частотою кадрів дозволяє фіксувати більше деталей динамічної серії, а також створювати уповільнене відео під час відтворення відео з нормальною швидкістю.

«У дев’яноста відсотках випадків я знімаю з максимально можливою частотою кадрів, тому що це зручно, якщо потім потрібно буде уповільнити відзнятий матеріал, — каже Стеф. — Тому я б вибрав 50 кадрів на секунду, а не 25, якщо ця опція доступна. Я б ніколи не викладав в Інтернеті відео, відзняте з більш високою частотою кадрів, тому що воно має тенденцію виглядати гіперреалістично. Замість цього перед завантаженням я б конвертував його у відео зі швидкістю 25 кадрів на секунду, оскільки таке відео виглядає більш кінематографічно. Я знімаю зі швидкістю 25 кадрів на секунду в тих рідкісних випадках, коли мова йде про відео, де в кадрі видно тільки голову і яке, я впевнений, мені не потрібно буде сповільнювати».

Вам доступний більш широкий вибір варіантів частоти кадрів для запису відео з більш низькою роздільною здатністю, тому може бути доцільно записувати кліпи у форматі Full HD, а не 4K, якщо ви хочете створювати плавні уповільнені відеоролики.

5. Запис більш чіткого звуку

The Canon EOS M50 with the Canon DM-E100 mic attached, positioned on the arm of a bench behind Stef Michalak and his son.
Якість звуку має дуже велике значення під час зйомки відео. Стеф рекомендує спростити процес запису звуку, встановити автоматичний рівень запису та, можливо, використовувати невеликий стереомікрофон.

Якість звуку так само важлива, як і якість зображення, але Стеф радить зробити все якомога простіше. «Я рекомендую залишити автоматичний рівень запису, щоб ви могли зосередитися на процесі знімання».

У STM-об’єктивах Canon, таких як Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM, використовується практично безшумний кроковий двигун автофокусування, що робить їх відмінним вибором під час запису звуку на камеру. Ви можете поліпшити якість звуку, використовуючи мікрофон, який кріпиться до зовнішнього спалаху камери. «Навіть невеликий стереомікрофон, такий як Canon DM-E100, може мати велике значення», — говорить Стеф.

Коли ви знімаєте з довгофокусним об’єктивом, Стеф пропонує використовувати телефон для запису звуку. «Якщо ви хочете знімати себе на відстані, установіть на телефоні режим запису звуку й тримайте його поруч. Три рази сплесніть у долоні — це полегшить синхронізацію звуку й зображення в програмному забезпеченні».

6. Об’єктивне відображення дійсності

Stef Michalak filming his young son as he makes a peace sign at the camera.
Ви не можете зняти все, тому встановіть собі обмеження за часом. Коли справа дійде до редагування, виберіть свої улюблені моменти й обріжте інше, щоб створити фільм, яким можна пишатися.

Коли ви знімаєте сімейні події, невдалі кадри можна перезнімати, але Стеф рекомендує залишатися об’єктивним і ставити перед собою певну мету. «Можна зробити безліч красивих знімків, але кожен із них має вносити свій внесок в історію, а не бути просто черговим хорошим кадром. Можна втратити голову та "перегоріти", якщо знімати все, що тільки бачите. Вам потрібно знайти гармонію в роботі з камерою та не турбуватися про те, щоб зафіксувати в кадрі кожну мить.

Якщо у вас будуть години відзнятого матеріалу, коли ви приступите до редагування, установіть максимальну тривалість кінцевого відео в кілька хвилин — в іншому випадку ви матимете 45-хвилинний ролик. Продовжуйте обрізати відео, поки не залишиться тільки краще».

Автор: Маркус Хокінс (Marcus Hawkins)

Подібна продукція

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутися до всіх порад і прийомів