Geoff shooting the video from top with EOS 80D.

ТЕХНІКИ ВІДЕОЗЙОМКИ

Створення відеосюжету

Коли знімаєш власний відеосюжет, важливо знайти тему та об’єкт, що вас цікавлять. Це гарантує вашу увагу й допомагає фіксувати на відео ключові елементи, що примусять аудиторію дивитися сюжет аж до кінця. Нижче наведено поради, що допоможуть створювати відео й розповідати історії.

Сплануйте зйомку

Geoff drawing storyboard with pencil in a notebook.
Занотуйте ідеї на папері й підготуйте обладнання

Спланувавши зйомку, ви зможете переконатися, що знімете все, що потрібно. Якщо занотувати, що саме ви хочете включити до сюжету (і як саме це можна зняти), ви впорядкуєте план у своїй голові.

Підготуйте до зйомки все необхідне обладнання, зарядіть акумулятори та очистіть об’єктиви. Пам’ятайте, що під час відеозйомки акумулятор розряджається швидше, ніж під час фотографування, тож не забудьте взяти зайвий. Форматуйте картки пам’яті в камері, щоб вони завжди були готові до зйомки. Відеофайли потребують багато місця, тож вам можуть знадобитися картки пам’яті більшої місткості.

Більшість камер обладнана вбудованим мікрофоном, що здатен записувати звук, але для кращої якості аудіо потрібен зовнішній мікрофон на кшталт стереомікрофона DM-E100 від Canon. Такі камери, як, наприклад, EOS M6 Mark II, обладнані портами для підключення зовнішніх мікрофонів, коли потрібно забезпечити максимальну чіткість звуку.

Налаштуйте параметри

Щоб налаштувати параметри сцени для свого фільму, зробіть кілька знімків із загальними планами. Також зробіть кілька детальніших фото та крупних планів місця, де ви плануєте знімати. Для відеозйомки чудово підходять об’єктиви зі змінною фокусною відстанню і кроковим двигуном (Stepper Motor, STM) — це може бути EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM, EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM або RF 24-105mm F4-7.1 IS STM.

Рухайтеся по сцені, намагайтеся не знімати з однієї точки. Із цих кадрів можна розпочати сюжет: вони познайомлять глядача з контекстом і місцем. Намагайтеся знімати принаймні по десять секунд у кожному такому початковому відеофрагменті, щоб їх було зручніше монтувати.

Презентуйте ключового персонажа

Shot from video Robot Man with the subject named Alan standing in front of the camera.
Зніміть оточення свого головного персонажа, щоб познайомити з ним глядачів.

Представте ключову дійову особу (персонажа) вашого відео: покажіть докладніше, де він перебуває та що робить. Зробіть кілька записів персонажа в русі, поекспериментуйте з незвичними композиціями та стилями освітлення. Багато камер, наприклад EOS RP, EOS M50 або EOS 6D Mark II, підтримують автофокусування під час відеозйомки, і це дозволяє тримати обличчя персонажа в кадрі.

Розмовляйте з персонажем під час зйомки: це зробить його реакції природнішими. Крім того, ви можете відкрити додаткові грані його характеру, які буде цікаво продемонструвати.

Використовуйте крупний план

Ви можете привертати увагу глядача до певних моментів та об’єктів за допомогою крупних планів. Такі детальні кадри можуть стати у великій нагоді під час редагування і монтування відео.

Не для всіх крупних планів потрібен макрооб’єктив: у багатьох випадках буде достатньо й звичайного. Збільште зображення, щоб зробити об’єкти в кадрі більшими та ізолювати їх від фону.

Для абстрактних детальних кадрів ідеально підходять об’єкти з текстурою та кольорові плями. Не забувайте рухати камеру, додаючи деталей до кадру з фону, що перебуває поза фокусом

Експериментуйте з різними ракурсами

Geoff crouching on the floor taking a video of the robot with EOS 80D.
Підніміться вгору або ляжте на підлогу, щоб поекспериментувати з новими ракурсами.

Пробуйте знімати з незвичних ракурсів. Не всі кадри виглядатимуть добре, але якщо не пробувати, нічого й не вийде! Ви можете змінити точку зйомки, піднявшись над її об’єктом та знімаючи згори донизу або, навпаки, з рівня землі догори. Коли знімаєш людину знизу догори, це виглядає геть незвично. Для цього стане в нагоді сенсорний екран зі змінним кутом огляду, як на камері EOS 850D. Зміна положення може зробити відео значно динамічнішим, ніж зйомки зі стандартної точки.

Якщо ви хочете привернути увагу до чогось на задньому плані, виберіть оптимальну точку фокусування, щоб зробити фон чіткішим, і розмийте передній план за допомогою спеціального кінематографічного ефекту.

Погляньте з іншого боку на композицію

Подумайте, як краще за все розташувати елементи в кадрі. Іноді оптимальними є звичайні підходи до компонування, такі як правило третин і головні лінії. Але також варто спробувати інші точки зйомки — наприклад, із симетрією, щоб створити альтернативний варіант.

Утримуйте увагу глядача за допомогою деталізованих та обрізаних знімків. Експериментуйте з різними ракурсами й точками зйомки, щоб створити власний стиль, який виділятиме ваші відео на тлі інших.

Експериментуйте зі швидкістю і часом

Geoff leaning over EOS 80D on a tripod filming a robot.
Стискайте довші сцени в коротші інтервали часу за допомогою покадрової зйомки, щоб досягти драматичного ефекту.

Зробити відео динамічнішим і драматичнішим допомагають переходи. Зробіть серію схожих відеофрагментів з одного ракурсу, а потім створіть переходи між різними моментами в межах однієї серії.

Якщо ваша камера підтримує сповільнену зйомку або зйомку з високою частотою, ці прийоми допоможуть вам поекспериментувати зі швидкістю й часом. Спробуйте зацікавити глядача прискореними послідовностями, щоб стиснути не дуже динамічний сюжет у менший інтервал часу. Для уповільнення динамічних дій можна скористатися функцією зйомки з високою кадровою частотою.

Створюйте напругу

Наближаючись до фіналу, слід створити візуальну напругу. Для цього можна чергувати кілька прийомів, наприклад серії знімків, дуже крупні або навпаки загальні плани. Чудовий спосіб зняти фінал — перевести камеру з нейтрального об’єкта на головну фінальну сцену.

Робіть відеофрагменти коротшими для створення напруги. Пам’ятайте, що завжди можна вирізати кілька секунд з довшого фрагменту, тож намагайтеся залишати по кілька зайвих секунд відео до й після того контенту, який хочете продемонструвати.

Фіксуйте дії та реакції

Geoff looking at the LCD screen on the back of EOS 800D filming Robot Man video.
Не забувайте демонструвати реакцію та емоції персонажів свого відео.

Перед початком фінальної сцени встановіть повністю заряджений акумулятор. Буде дуже прикро впустити щось цікаве через нестачу заряду. Крім того, переконайтеся, що на картці пам’яті достатньо місця.

Дії у фінальній сцені дуже важливі, але не забудьте продемонструвати й реакцію персонажів. Для цього може бути потрібно рухатися досить швидко. Намагайтеся переміщувати камеру плавно. Штатив-рукоятка HG-100TBR від Canon чудово підходить для невеликих камер на кшталт EOS M6 Mark II і дозволяє створювати відео без зайвого тремтіння. Чергуйте загальні та крупні плани, змінюючи точку зйомки й масштаб на об’єктиві. Намагайтеся зробити так, щоб глядачі відчували себе всередині подій.

Насолоджуйтеся

Намагайтеся насолоджуватися процесом: іноді зйомка йде не за планом, але з таких ситуацій можна багато чому навчитися. Встановивши емоційний контакт із персонажами, ви зможете більше дізнатися про людей і світ навколо.

Під час відеозйомки ви повністю контролюєте, як саме розповідаєте свій сюжет. Працюючи з людьми, ви впливаєте на їхнє сприйняття подій і ситуацій. У фільмі є частка вашої особистості, тож спробуйте насолодитися його створенням.

Схожі статті
Stef Michalak crouching on a path with a Canon EOS M50 to film his son's first ride on a balance bike.

ТЕХНІКИ ВІДЕОЗЙОМКИ

Перетворіть день у колі родини на фантастичний домашній фільм

Закарбовуйте дорогоцінні моменти в колі родини й дізнайтеся від сімейного влогера Стефа Міхалака, як максимально ефективно використовувати можливості відеозйомки камери EOS.

A wooden chopping board with balls of colourful clay spread along it.

ТЕХНІКИ ВІДЕОЗЙОМКИ

Поради з анімаційної відеозйомки

Професійний аніматор Ед Джексон (Ed Jackson) розповідає, як створити анімаційний відеофільм.

Introducing the Canon EOS M50 Mark II

ТЕХНІКИ ВІДЕОЗЙОМКИ

Створення цікавих документальних відео на камеру EOS

Відзначений нагородами відеодокументаліст і посланець Canon Джоель Сантос (Joel Santos) ділиться корисними порадами щодо того, як демонструвати цікаві сюжети у відео.

Подібна продукція

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутися до всіх порад і прийомів