designing a gallery danielle de lange

5 порад зі стилістичного оформлення фотографій в інтер’єрі

Фіксувати важливі моменти життя ще ніколи не було так просто, але здебільшого ми зберігаємо знімки десь в Інтернеті або просто без діла залишаємо їх на камерах чи телефонах. Фотографії рідних людей, важливих віх і пам’ятних пригод під час відпустки — це справжній скарб, що дає змогу створити навколо себе унікальну атмосферу.

Ми з Даніелою де Ланге (Danielle de Lange), фахівцем із дизайну інтер’єру та блоґером інтернет-видання The Style Files, розробили п’ять порад, які допоможуть вам отримати максимум задоволення від улюблених фотографій, відвівши їм гідне місце у своєму будинку:

© Danielle de Lange

Порада 1. Упорядкування та вибір фотографій

Є багато простих, проте дієвих способів надати роздрукованим фотографіям привабливого вигляду. Перш за все знімки потрібно впорядкувати. Для цього достатньо регулярно передавати фотографії до хмарної служби й відразу видаляти невдалі знімки. Це дозволяє не тільки надійно зберігає зображення, а й групує улюблені знімки щоразу, коли ви завантажуєте їх, суттєво спрощуючи їх подальший пошук.

Використовуйте ефектні, яскраві й художні фотографії, що відривають від буденності. Потім доберіть потрібну ідею та відтворіть її за допомогою вибраних зображень. Такий підхід дає змогу зробити будь-яку настінну експозицію або фотокнигу значно цікавішою та миттєво поринути в теплі спогади про пригоди під час відпустки.

© Danielle de Lange

Порада 2. Вибір рамки

Ефектність фотоекспозиції також залежить від її обрамлення. Фотостіни більше милують око, коли рамки доповнюють одна одну. Найпростіший спосіб досягти такого ефекту — дібрати рамки однакових кольору або текстури. Наприклад, можна скористатися тільки чорними або тільки дерев’яними рамками. Щоб стіна справляла неабияке враження, спробуйте мислити нестандартно — поекспериментуйте з металом, керамікою або контрастними кольорами.

Звичайно, одна з найбільших переваг друку фотографій удома — можливість легко змінювати формат. Так можна скласти композицію з маленьких, середніх і великих рамок, щоб привернути увагу до свого неповторного стилю. Canon PIXMA MG7750 підтримує друк у різних форматах (А4, А5, 20 x 25 см, 10 x 15 см, 13 x 18 см), які підходять до різноманітних фоторамок стандартних розмірів. Щоб додати родзинку до своєї експозиції, спробуйте обрамити матову друковану фотографію рамкою без скла.

© Danielle de Lange

Порада 3. Розробка колекції

Колекції — ідеальний спосіб похизуватися групою сімейних знімків і додати особливого шарму інтер’єру свого будинку. Коли фотографії надруковано й до них підібрано рамки, залишається найприємніше завдання — удало розташувати їх.

Спочатку покладіть усі рамки на підлогу й переміщуйте їх, доки не створите бездоганну композицію на свій смак. Потім виберіть центральну фотографію (її буде розташовано на стіні на рівні очей) і почніть розгортати сюжет навколо неї. Зберігаючи однакову відстань між рамками, можна надати композиції певної симетрії. Коли отримаєте потрібний результат, почніть вивішувати рамки на стіну.

© Danielle de Lange


Порада 4. Нестандартне мислення

Щоб похизуватися фотографіями, не обов’язково використовувати рамки. Спробуйте відтворити родинні спогади в інший креативний спосіб, наприклад створіть власні магнітні наклейки. Це легко зробити — просто надрукуйте фотографії та наклейте ззаду магнітні смуги.

Далі вибір за вами. Можна, наприклад, прикріпити фотографії до холодильника, щоб милуватися ними протягом дня, або перетворити всю стіну на гігантську магнітну дошку за допомогою грифельної фарби з магнітною ґрунтовкою. Або ж скористайтеся маркерними дошками різних розмірів, щоб щось на них написати.

© Danielle de Lange

Порада 5. Дитячі витвори — найбільший скарб

Усі батьки обожнюють творчість своїх дітей, але зазвичай неможливо виділити гідне місце для всіх малюнків і картин, тож стос паперу поступово росте. Сфотографуйте творчі доробки своїх дітей, щоб зберігати їх у цифровому форматі, заощаджуючи простір. Крім того, це дасть вам змогу змінювати розміри оригінальних малюнків і демонструвати їх зменшені копії. Спробуйте створити такий колаж: розташуйте кілька зменшених фотографій художніх робіт на спеціальній підкладці та обрамте все разом. Крім того, можна створити настінну колекцію з кількома рамками (див. пораду номер 2).

Бажаємо успіхів! Пам’ятайте, що демонстрація фотографій — це зручна нагода надати стіні неповторного вигляду, перетворивши її на нагадування про пам’ятні часи в колі рідних.

Докладніше про поради Даніели зі стилістичного оформлення інтер’єру можна дізнатися з її блоґу.