СТВОРЕННЯ ВІДЕОБЛОГУ

Практичні рекомендації з ведення відеоблогу: корисні підказки

Відеоблог – це весело і приносить задоволення, з нашими порадами ви дізнаєтесь, як робити чудові кадри, що підкорять глядачів.
Canon Camera
Ви знайшли свою тему, гарне місце й цікаву історію, щоб розповісти у відеоблозі. Ви можете мати всі складові ідеального відеощоденника, але чи знаєте ви, який комплект вибрати або як знімати на досить високому рівні, що буде до вподоби досвідченій аудиторії?

У цих практичних рекомендаціях із ведення відеоблогу ми надамо п’ять підказок, корисних для новачків і тих, хто прагне покращити якість створюваних відео. Дізнавайтеся, як знімати чудові матеріали, що підігріватимуть інтерес ваших глядачів, як отримувати різкі (без тремтіння) кадри, чому важливе креативне кадрування і що потрібно для запису чіткого й чистого звуку. Незалежно від того, яку камеру для влогінгу ви використовуєте, і чи знімаєте ви на Canon PowerShot G7 X Mark III, Canon EOS M50 Mark II або Canon EOS M6 Mark II — ось що слід враховувати під час створення своїх перших відео для блогу.

1. Вибираючи комплект, звертайте увагу на розмір камери та сенсора

Чоловік у пальто кладе PowerShot G7 X Mark III в кишеню.

Незалежно від обраної вами камери, дотримуйтеся семи основних порад, наведених у цій статті, і дізнайтеся, як відкрити для себе світ відеоблогінгу.

Камера з більшим сенсором покращить якість зображення, однак для відеоблогу важливо збалансувати розмір сенсора із загальним розміром камери. Наприклад, камера серії PowerShot G з вбудованим об’єктивом, як-от Canon PowerShot G7 X Mark III, є надзвичайно компактною та портативною камерою для влогінгу. Проте з бездзеркальною камерою або дзеркальною цифровою фотокамерою зі змінними об’єктивами ви матимете вибір різноманітних варіантів.

Наявність в арсеналі як компактної, так і великої камери надасть гнучкості й дозволить знімати для різних цілей, а також забезпечить додаткові кути зйомки.

2. Використовуйте ширококутний об’єктив

Багато хто з відеоблогерів надає перевагу ширококутним об’єктивам, оскільки з ними зручно працювати в тісних приміщеннях, зокрема в спальні або на кухні, щоб захопити у фокус якомога більше сцени. З цим завданням добре впорається 24-міліметровий об’єктив, але надширококутний стане найкращим. Отже, якщо ви знімаєте на камеру із сенсором APS-C, таку як Canon EOS M6 Mark II чи Canon EOS M50 Mark II, поєднуйте її з надширококутним об’єктивом, наприклад Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM, щоб закарбувати в кадрі ще більше цікавих моментів. Користувачам цифрових дзеркальних камер або тим, хто використовує адаптер для кріплення Canon EF-EOS M з бездзеркальною камерою, об’єктив Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM пропонує подібні можливості.

Який би об’єктив ви не вибрали, підніміть екран камери, щоб зайняти правильне положення в кадрі, щоб зйомка селфі або з нижнього ракурсу стала для вас дитячою забавкою. Більшість камер, зокрема Canon PowerShot G7 X Mark III, можна через Bluetooth підключати до смартфона чи планшета, на якому встановлено програму Canon Camera Connect, для віддаленої зйомки.

3. Визначиться з роздільною здатністю і частотою

Екран налаштувань Canon EOS M50 Mark II з підключеним мікрофоном.

Відтепер формат 4K доступний не лише в професійних камерах. Зараз його вже можна знайти в компактних проте багатофункціональних пристроях, як-от Canon EOS M50 Mark II.

Попит на відеоматеріали зростає, як і вимоги щодо його якості. Яким би креативним не був створюваний вами вміст, якщо йому бракує деталей, над цим варто попрацювати. Зверніть увагу на камери з підтримкою формату Full HD або 4K. Формат Full HD буде чудовим вибором, проте 4K забезпечить додаткову деталізацію та дозволить обрізувати й стабілізувати кадри без втрати якості. Відзняте у форматі 4K не обов’язково публікувати в 4K-якості, але зверніть увагу, що для редагування і завантаження 4K-кадрів вам знадобиться більше часу.

Найважливішим є вибір частоти кадрів, яка відповідатиме характеру зйомки. 60 кадрів на секунду (кадр./с) найкраще підходить для зйомки динамічного контенту, так ви матимете змогу використовувати ефекти уповільнення руху. Для всього іншого вибирайте частоту 30 або 25 кадр./с. Камери Canon EOS M6 Mark II та Canon PowerShot G7 X Mark III знімають зі швидкістю до 120 кадрів на секунду у форматі Full HD, додатково збільшуючи деталізацію уповільненої зйомки.

4. Уникайте тремтіння камери, не втрачайте фокус

Чоловік, що йде лісовою стежкою і знімає себе на камеру PowerShot G7 X Mark III.

Щоб ніщо не впливало на якість ваших відео для блогу, спробуйте скористатися ручкою штатива, наприклад Canon HG-100TBR.

Жінка тримає штатив із прикріпленою камерою PowerShot G7 X Mark III з відкинутим екраном.

Для стабільності кадру ви також можете встановити камеру для влогінгу на штатив. Якщо камера для влогінгу оснащена відкидним екраном, як PowerShot G7 X Mark III, це може допомогти вам бачити те, що ви записуєте.

Компактні розміри та невелика вага камер для влогінгу від Canon, таких як Canon PowerShot G7 X Mark III, Canon EOS M50 Mark II та Canon EOS M6 Mark II, роблять їх ідеальними для знімання динамічних подій. Захопливий відеоблог має викликати в аудиторії прагнення стати частиною чи то вашої подорожі вулицями міста, чи то ваших емоцій від нового придбання, а рух може бути ключем до цього. Скажіть «ні» тремтінню камери, стабілізуйте зображення, щоб глядачі могли, не відволікаючись, уважно переглянути ваш звіт про цікаве місце або розповідь.

Щоб камера не тремтіла, однією рукою підтримуйте її знизу, іншою тримайте збоку. Якщо вам потрібна додаткова стабілізація, корисно використовувати приладдя, що кріпиться до корпусу камери, за яке можна триматися під час зйомки. Високотехнологічні рішення також дуже допомагають: для створення чітких відео без тремтіння вибирайте камеру з функцією стабілізації зображення або об’єктив з оптичною стабілізацію, наприклад Canon PowerShot G7 X Mark III, що надасть різкості вашим записам, завдяки чому їх було приємніше дивитися. Система 5-осьової динамічної стабілізації зображення створена для усунення тремтіння камери, навіть коли ви біжите, панорамуєте або збільшуєте.

Ваше обличчя – це те, на що дивитимуться глядачі вашого відеоблогу, тому воно завжди має бути у фокусі. Технологія визначення облич і очей від Canon автоматично розпізнає обличчя та фокусується на ньому.

5. Панорамуйте з метою

Чоловік тримає Canon EOS M6 Mark II біля ока.

Деякі камери, зокрема Canon PowerShot G7 X Mark III та Canon EOS M6 Mark II, оснащені індикатором рівня, який із легкістю дозволяє вирівняти лінію горизонту.

Горизонтальне переміщення камери під час зйомки, або панорамування, дозволить аудиторії бачити вашими очима й відчувати ваше захоплення, коли ви дивитиметеся на широку бухту або ефектні обриси будівель на фоні неба. Надмірне панорамування може дезорієнтувати, проте якщо ця функція застосовується обачливо, вона може підсилювати цікавість і додавати енергії розповіді.

Використовуйте панорамування лише час від часу, без поспіху і не втрачайте лінію горизонту. За відсутності штатива встановіть камеру на щось нерухоме, як-от на край лави або стіл, тримайте її на тому самому місці й акуратно переміщуйте для досягнення поставленої мети.

6. Підключіть зовнішній мікрофон для покращення якості звуку

Людина, що тримає в одній руці об’єктив і камеру Canon EOS M50 Mark II з прикріпленим мікрофоном.

Покращте якість відео за допомогою спеціального зовнішнього мікрофона, такого як Canon DM-E100.

Більшість камер для зйомки відео пропонують прийнятну якість звуку, але якщо аудіо для вас має значення, розгляньте можливість підключення зовнішнього мікрофона. Він стане особливо в пригоді, коли ви знімаєте на вулиці, оскільки вбудований мікрофон камери, скоріше за все, запише фонові шуми, наприклад вітер, а із зовнішнім мікрофоном цього можна уникнути, просто пересунувши його в інше місце. Якщо ви плануєте працювати із зовнішнім мікрофоном, шукайте камеру з відповідним роз’ємом, наприклад Canon EOS M50 Mark II чи Canon PowerShot G7 X Mark III

7. Використовуйте Wi-Fi для спільного доступу

Більшість доступних сьогодні на ринку камер, зокрема Canon EOS M50 Mark II та Canon EOS M6 Mark II, мають вбудований модуль Wi-Fi і Bluetooth, завдяки чому, де б ви не були, ви маєте змогу спільно використовувати вміст і створювати його резервні копії. Камера Canon PowerShot G7 X Mark II (наступне покоління: Canon PowerShot G7 X Mark III) навіть оснащена кнопкою «Wi-Fi», з якою впоратися із цими завданнями ще простіше.

Модуль Bluetooth і Wi-Fi у Canon PowerShot G7 X Mark III підтримує постійний зв’язок із вашим смартфоном, а також дозволяє підключатися через Wi-Fi до мобільного пристрою або через Інтернет до мережі для потокового передавання вмісту на свій канал YouTube1.Автор: Наталі Дентон (Natalie Denton)
  1. Функція трансляції в реальному часі цієї камери підтримує трансляцію лише на YouTube. Щоб скористатися послугою трансляції в реальному часі, потрібна реєстрація на image.canon.

    Відповідно до «Обмежень трансляції в прямому ефірі» на YouTube, користувачі повинні мати щонайменше 1000 підписників каналу, щоб транслювати на мобільному пристрої. Це обмеження також застосовується до служби трансляції в реальному часі YouTube, доступної за допомогою Canon PowerShot G7 X Mark III

    Для отримання актуальної інформації про обмеження, відвідайте Google support

    Потокове передавання на YouTube може змінюватися, зупинятися або припинятися без попередження.

    Зауважуймо, що Canon не бере на себе жодної відповідальності за послуги, що надаються третіми сторонами, включаючи пряму трансляцію на YouTube.

Пов’язана продукція

Схожі статті