Two women pose in front of a camera in a clothes shop.

СТВОРЕННЯ ВІДЕОБЛОГУ

Діліться своєю пристрастю та індивідуальністю: як почати створювати відеоматеріали для блогу вже сьогодні.

Ви знайшли свою тему, гарне місце й цікаву історію, щоб розповісти у відеоблозі. Ви можете мати всі складові ідеального відеощоденника, але чи знаєте ви, який комплект вибрати або як знімати на досить високому рівні, що буде до вподоби досвідченій аудиторії?

У цих практичних рекомендаціях із ведення відеоблогу ми надамо п’ять підказок, корисних для новачків і тих, хто прагне покращити якість створюваних відео. Дізнавайтеся, як знімати чудові матеріали, що підігріватимуть інтерес ваших глядачів, як отримувати різкі (без тремтіння) кадри, чому важливе креативне кадрування і що потрібно для запису чіткого й чистого звуку. Зверніть увагу на наступне, знімаючи свої перші матеріали для відеоблогу за допомогою Canon PowerShot G7 X Mark II, оновленої Canon PowerShot G7 X Mark III, Canon EOS M50 або Canon EOS 250D.

1. Вибираючи комплект, звертайте увагу на розмір камери та сенсора

Камера з більшим сенсором покращить якість зображень, однак для відеоблогу важливо збалансувати розмір сенсора із загальним розміром камери. Наприклад, камера серії PowerShot G з вбудованим об’єктивом, як-от Canon PowerShot G7 X Mark III є найбільш компактною і портативною. Проте з бездзеркальною камерою або дзеркальною цифровою фотокамерою зі змінними об’єктивами ви матимете вибір різноманітних варіантів.

Наявність в арсеналі як компактної, так і великої камери надасть гнучкості й дозволить знімати для різних цілей, а також забезпечить додаткові кути зйомки.

A composite image: left, eggs and avocado on toast; right: some earrings.

2. Використовуйте ширококутний об’єктив

Багато хто з відеоблогерів надає перевагу ширококутним об’єктивам, оскільки з ними зручно працювати в тісних приміщеннях, зокрема в спальні або на кухні, щоб захопити у фокус якомога більше сцени. З цим завданням добре впорається 24-міліметровий об’єктив, але надширококутний стане найкращим. Отже, якщо ви знімаєте цифровою дзеркальною камерою із сенсором APS-C, наприклад Canon EOS 250D, то, поєднавши її з надширококутним об’єктивом зі змінною фокусною відстанню, як-от Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM, ви зможете вмістити більше в кадр. Аналогічні переваги пропонує комбінація бездзеркальної камери Canon EOS M50 і об’єктива Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM.

Який би об’єктив ви не вибрали, підніміть екран камери, щоб зайняти правильне положення в кадрі, щоб зйомка селфі або з нижнього ракурсу стала для вас дитячою забавкою. Більшість камер, зокрема Canon PowerShot G7 X Mark III, можна через Bluetooth підключати до смартфона чи планшета, на якому встановлено програму Canon Camera Connect, для віддаленої зйомки.

3. Визначиться з роздільною здатністю і частотою

Попит на відеоматеріали зростає, як і вимоги щодо його якості. Яким би креативним не був створюваний вами вміст, якщо йому бракує деталей, над цим варто попрацювати. Зверніть увагу на камери формату відео Full HD або 4K. Full HD буде чудовим вибором, проте 4K забезпечить додаткову деталізацію, дозволить обрізувати й стабілізувати кадри без втрати якості. Відзняте у форматі 4K не обов’язково публікувати в якості 4K, але зверніть увагу, що для редагування і завантаження 4K-кадрів вам знадобиться більше часу.

Відтепер формат 4K доступний не лише в професійних камерах. Зараз його вже можна знайти в компактних проте багатофункціональних пристроях, як-от Canon EOS M50. Хоча найважливішим є вибір частоти кадрів, яка відповідатиме темі створюваних вами відеоматеріалів. 60 кадрів на секунду (кадр./с) найкраще підходить для зйомки динамічного контенту, так ви матимете змогу використовувати ефекти уповільнення руху. Для всього іншого вибирайте частоту 30 або 25 кадр./с. Камера Canon PowerShot G7 X Mark III працює зі швидкістю до 120 кадр./с у форматі Full HD, додатково збільшуючи деталізацію уповільненої зйомки.

Схожі статті
Laura Bingham pictured from behind, facing dense jungle, as she films a vlog with a Canon PowerShot G7 X Mark II.

СТВОРЕННЯ ВІДЕОБЛОГУ

Лаура Бінгем: підкорення річки Ессекібо

Дослідниця Лаура Бінгем очолила перший у світі спуск річкою Ессекібо і задокументувала досвід за допомогою PowerShot G7 X Mark II.

canon-get-inspired-best-vlogging-cameras

СТВОРЕННЯ ВІДЕОБЛОГУ

Найкращі камери Canon для створення відеоблогів

Як почати власний відеоблог? Дізнавайтеся про камери, які забезпечать неперевершену якість відео, а також про функції, які стануть незамінними у справі створення відеоконтенту для блогу.

A girl is seen on the tilted back screen of a camera.

4. Уникайте тремтіння камери, тримайте кадр у фокусі

Компактні й легкі камери, як-от Canon PowerShot G7 X Mark III, Canon PowerShot G7 X Mark II, Canon EOS M50 і Canon EOS 250D якнайкраще підходять для записування руху. Захопливий відеоблог має викликати в аудиторії прагнення стати частиною чи то вашої подорожі вулицями міста, чи то ваших емоцій від нового придбання, а рух може бути ключем до цього. Скажіть «ні» тремтінню камери, стабілізуйте зображення, щоб глядачі могли, не відволікаючись, уважно переглянути ваш звіт про цікаве місце або розповідь.

Щоб камера не тремтіла, однією рукою підтримуйте її знизу, іншою тримайте збоку. Якщо вам потрібна додаткова стабілізація, корисно використовувати приладдя, що кріпиться до корпусу камери, за яке можна триматися під час зйомки. Також стане в пригоді і якісна технологія: для створення чітких відео без тремтіння вибирайте камеру з функцією стабілізації зображення, наприклад Canon PowerShot G7 X Mark II, яка надасть різкості вашим записам, щоб їх було легше переглядати. Система 5-осьової динамічної стабілізації зображення створена для усунення тремтіння камери, навіть коли ви біжите, панорамуєте або збільшуєте.

Ваше обличчя – це те, на що дивитимуться глядачі вашого відеоблогу, тому воно завжди має бути у фокусі. Технологія визначення облич Canon автоматично розпізнає ваше обличчя і фокусується на ньому.

A man holds a Canon camera.

5. Панорамуйте для певної мети

Горизонтальне переміщення камери під час зйомки або «панорамування» дозволить аудиторії бачити вашими очима й відчувати ваше захоплення, коли ви окидаєте поглядом широку бухту або ефектні обриси будівель на фоні неба. Надмірне панорамування може дезорієнтувати, проте якщо ця функція застосовується обачливо, вона може підсилювати цікавість і додавати енергії розповіді.

Використовуйте панорамування лише час від часу, без поспіху і не втрачайте лінію горизонту. За відсутності штатива встановіть камеру на щось нерухоме, як-от на край лави або на стіл, і повільно й акуратно переміщуйте її для досягнення вашої мети. Деякі камери, зокрема Canon PowerShot G7 X Mark II, оснащені індикатором рівня, який із легкістю дозволяє вирівняти лінію горизонту.

6. Підключіть зовнішній мікрофон для покращення якості звуку

Більшість камер для зйомки відео пропонують прийнятну якість звуку, але якщо аудіо для вас має значення, розгляньте можливість підключення зовнішнього мікрофона. Він стане особливо в пригоді, коли ви знімаєте на вулиці, оскільки вбудований мікрофон камери, скоріше за все, запише фонові шуми, наприклад вітер, із зовнішнім цього можна уникнути, просто пересунувши його в інше місце. Якщо ви плануєте працювати із зовнішнім мікрофоном, шукайте камеру з відповідним роз’ємом, наприклад Canon PowerShot G7 X Mark III.

A man videos his friend with a Canon camera.

7. Використовуйте Wi-Fi для спільного доступу

Більшість доступних у продажу камер, зокрема Canon EOS M50, мають вбудований модуль Wi-Fi і Bluetooth, завдяки чому, де б ви не були, ви маєте змогу спільно використовувати вміст і створювати його резервні копії. Камера Canon PowerShot G7 X Mark II навіть оснащена кнопкою «Wi-Fi», з якою впоратися з цими завданнями ще простіше.

Модуль Bluetooth і Wi-Fi у Canon PowerShot G7 X Mark III підтримує постійний зв’язок із вашим смартфоном, а також дозволяє підключатися через WI-FI до мобільного пристрою або через Інтернет до мережі для потокового передавання вмісту на свій канал YouTube.

Автор: Наталі Дентон (Natalie Denton)

Подібна продукція

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутися до всіх порад і прийомів