Панорамування — це творчий прийом, який дозволяє передати справжнє відчуття руху на динамічних фотографіях. Якщо встановити коротку витримку, щоб закарбувати об’єкт, який швидко рухається, на фотографії може бути відсутній сюжет, адже ваш об’єкт виглядатиме як статуя. Але якщо зробити витримку довшою й пересувати камеру з тією ж швидкістю, з якою рухається об’єкт (ще зветься панорамуванням), його зображення на фото залишатиметься різким, у той час як фон та будь-які інші статичні об’єкти розмиються.
Окрім додання відчуття руху, панорамування дозволяє зробити зображення рухомого об’єкта різкішим і привернути до нього увагу глядача або просто приховати не дуже цікавий фон. Яку б мету ви перед собою не ставили, навичка панорамування камери вам ніколи не завадить, а щоб опанувати її, потрібно практикуватися. Для панорамування необхідно впевнено керувати камерою, і в цьому нічого не замінить досвід.
Практикуватися зручніше за все на спортивних подіях, де учасники рухаються по колу, адже у вас буде багато спроб, коли бігуни, коні, мотоцикли або гоночні автомобілі в черговий раз проходитимуть повз вас. Ідеальними об’єктами для фотографування руху вдома є діти або тварини, що граються в саду.