Photographer Tom Bing on a beach taking a picture of a surfer holding her board.

ФОТОГРАФІЇ ПІД ВІДКРИТИМ НЕБОМ

Від хвиль до коліс: як розкрити свій творчий потенціал для фотографування динамічних подій

Завзятий серфінгіст і мотоцикліст Том Бінг захоплюється своїми динамічними хобі не менше, ніж фотографуванням. Він зустрів свою дружину Саллі, яка також дуже любить серфінг, у художній школі, і вони провели разом 12 місяців на шляху від Сантьяго до Сан-Франциско зі своїми мотоциклами і дошками для серфінгу. Тепер вони мешкають у Тайнмуті на північному сході Англії – місці, що відомо своїми золотими пляжами й холодним морем і де збираються серфінгісти.

Том каже, що інтерес до фотографії в нього не в останню чергу виник завдяки його покійному дідусю, який любив виходити в море й рибалити. «Мій дідусь справді полюбляв фотографування, у нього в домі була темна кімната, де він проявляв знімки – і в мене досі є пара його старих фотоапаратів, – розповідає Том. – Саме через нього я колись подумав, що можу фіксувати й зберігати пам’ятні моменти для себе та інших людей».

Тепер, коли Том професійний фотограф, він спеціалізується на серфінгу й кросових мотоперегонах по бездоріжжю, через що часто буває як на місцевому пляжі, так і в різних місцях світу. Його пристрастю стало документування власних подорожей, свободи й захоплення, яке від відчуває до своїх хобі.

Він ділиться з нами кількома прийомами, порадами й рекомендаціями, що допомагають зробити цікавішими фотографії динамічних подій на відкритому повітрі.

Фотографуйте події разом з атмосферою: поради Тома Бінга

1. Підбирайте оптимальний комплект обладнання для кожної події

Легка, портативна й потужна: камера Canon EOS M6 Mark II виявилась ідеальним інструментом для Тома, дозволяючи йому завжди залишатися в центрі подій під час складних подорожей.

Том використовує камеру Canon EOS 90D з об’єктивом Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS II USM – ідеальний набір для фотографування швидкоплинних моментів у дикій природі або під час спортивних змагань. Таке обладнання дозволяє знімати в безперервному режимі із частотою 10 кадрів на секунду з 45 точками АФ перехресного типу.

Під час подорожей на велосипеді або походів у місця, куди важко дістатися, він також використовує легшу й меншу бездзеркальну камеру моделі Canon EOS M6 Mark II з об’єктивами Canon EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM і Canon EF-M 32mm f/1.4 STM. «Із бездзеркальною камерою комплект обладнання потребує значно менше місця», – розповідає Том про техніку, з якою зручніше подорожувати.

Під час подорожі, за його словами, слід реалістично оцінювати свою здатність носити із собою багато обладнання. «Ймовірно, вам не знадобляться всі ваші 10 об’єктивів: достатньо буде лише двох», – каже він.

Коли знімаєш дуже швидкі події, оптичний видошукач у цифровій дзеркальній камері працює без затримки, яка завжди є у бездзеркальних моделей, але з точки зору якості, на думку Тома, «бездзеркальна камера нічим не поступається».

2. Занурюйтеся в події

Розуміння того, що саме ви фотографуєте, допомагає вибирати ідеальний момент і бути готовим зафіксувати його. Навіть щось найпростіше, як-то оптимальний маршрут велосипедиста через калюжу, який визначаєш на основі власного досвіду, іноді дозволяє зробити чудовий знімок, який в іншому разі був би неможливим.

«Мене завжди надихали [фотожурналісти] Джеймс Нахтвей (James Nachtwey) і Дон Маккаллін (Don McCullin), а також їхній стиль документальної фотографії. Мені подобається, як вони занурюються у власні сюжети, які знімають», – каже Том, який намагається завжди передавати свої емоції та захоплення як учасника подій, а не стороннього спостерігача.

«Перш ніж навіть діставати камеру, ви маєте дух того, що відбувається, – пояснює він. – Якщо ви вже знаєте, як це прекрасно – подорожувати на кросовому велосипеді через чудовий заповідник, ви розумієте, що саме хочете зняти й коли слід тиснути на кнопку».

З чисто практичної точки зору, наприклад, коли досвід підказує вам, чи оптимальні сьогодні умови для серфінгу, вам буде легше зрозуміти, де саме можна чекати на цікаві події, і ви зможете вчасно дістатися потрібного місця. «Іноді просто розумієш, на що можна очікувати, – каже Том, – і це чудове відчуття, коли те знаєш, де маєш бути просто зараз».

3. Ловіть момент

Опануйте налаштування витримки затвора й дізнайтеся, як вони пов’язані зі значенням ISO та апертурою, щоб навчитися робити ідеальні фотографії, які відображають події та атмосферу.

«Я майже завжди знімаю в серійному режимі, – каже Том. – Коли фотографуєш щось у динаміці, швидка зміна виразів облич буває безцінною, і закарбувати найкращий момент одним кадром майже неможливо. Для цього потрібно близько десяти».

У цьому допоможе камера Canon EOS M6 Mark II, яка здатна знімати зі швидкістю 14 кадрів на секунду з ідеально чітким безперервним автофокусуванням. У ситуаціях, коли швидкість дуже важлива, ви навіть можете знімати у форматі RAW з неймовірною частотою 30 кадрів на секунду й безперервним фокусуванням в серійному режимі RAW з обрізанням до 18 мегапікселів.

У той же час у моделі Canon EOS 90D ширший діапазон витримки затвора – до 1/8000 с (або до 1/16000 с з електронним затвором) у порівнянні із граничним значенням у 1/4000 в моделі EOS M6 Mark II, що покращує шанси захопити найцікавіший швидкоплинний момент, а оптичний видошукач дозволяє відстежувати події навіть без мінімальної затримки, яка є в електронних видошукачів.

4. Творіть

Розкрийте свій творчий потенціал та експериментуйте з незвичайними композиціями, такими як ця, щоб ваші знімки інтригували глядачів.

Незвичні кути, панорамування, силуеті та експерименти з глибиною різкості – це прийоми, які Том використовує в своїй творчості та які допомагають йому передати відчуття людей у самому центрі подій.

«Контекст може все змінити, і коли я не можу зосередитися на події та роблю крок назад, щоб захопити ширшу сцену, іноді це навіть ефектніше, – каже він. – Я також знімаю проти сонця, тому що мені подобається експериментувати з ефектами, що виникають у кадрі. Це якось нагадує те, що іноді бачить велосипедист або мотоцикліст».

У камера Canon EOS M6 Mark II є кілька корисних функцій і можливостей, таких як знімний електронний видошукач і відкидний сенсорний екран, що просто безцінні, коли намагаєшся створити оптимальну композицію або зняти щось під складним кутом.

5. Важливі не лише саме події

Пробуйте різні стилі фотографування й вивчайте всі аспекти того, що саме ви фотографуєте, а також оптимальні прийоми й техніку.

Як і багато інших людей зі спільноти серфінгістів, Том любить не лише своє хобі, а й відкрите повітря, океан і місце, в якому живе. Тож він радить не чекати на події, а фотографувати все, що бачите. Знімайте протягом усього дня, і у вас обов’язково буде багато чудових фотографій з людьми й природою – ну і, звичайно ж, з динамічними подіями.

«Я намагаюся документувати все, що навколо мене, – каже Том. – Я люблю фотографувати місця, відчуття, міць і розмаїття океану. Мені як серфінгісту подобається бачити, як інші серфінгісти легко й красиво долають хвилі».

Автор: Лорна Докерілл (Lorna Dockerill)

Схожі статті
A dirt bike heads towards the camera spraying muddy water in its wake.

Значення витримки

Опануйте налаштування витримки затвора

Ці 5 важливих порад допоможуть вам навчитися підбирати оптимальну витримку для фотографування об’єктів у русі й покращення якості ваших знімків.

An action-packed photoshoot with a pro

СПОРТИВНА ФОТОГРАФІЯ

Фотографування динамічних подій: поради від професіонала

Дізнайтеся більше про динамічну та спортивну зйомку із цього заняття з інструктором – майстром подорожування на гірських велосипедах.

A person holding a Canon PowerShot SX740 HS looking at their shot on the flip up screen.

СПОРТИВНА ФОТОГРАФІЯ

Просте і зручне спортивне фотографування

Професійний фотограф Моллі Дарлінгтон дізнається, як знімати важливі спортивні події на кишенькову камеру.

Подібна продукція

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутися до всіх порад і прийомів